Bizimle iletişim kur

Oyun

2022 D.I.C.E Ödüllerinin Sahipleri Belli Oldu

It Takes Two, Ratchet & Clank: Rift Apart, Age of Empires IV ve dahası ödüllere layık görüldü.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Geçtiğimiz günlerde D.I.C.E ödüllerinin 25.si düzenlendi ve geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştiren oyunlar ödüllerine kavuştu. 23 farklı kategoriden ödüllerin dağıtıldığı törene ise Ratchet & Clank: Rift Apart damga vurdu ve gecenin en çok ödül kazanan oyunu oldu. En büyük ödülü ise It Takes Two aldı ve hem The Game Awards hem de D.I.C.E ödül töreninde yılın oyunu seçildi.

Oyunlar haricinde Xbox’ın patronu Phil Spencer’a Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilirken, Mortal Kombat serisinin yaratıcısı Ed Boon ise 2022 AIAS Onur Listesi adayı olarak onurlandırıldı.

25. D.I.C.E. Ödüllerinin Kazananları

Yılın Oyunu


Deathloop
Inscryption
It Takes Two – Kazanan
Ratchet & Clank: Rift Apart
Returnal

Olağanüstü Animasyon Ödülü


Call of Duty: Vanguard
Deathloop
Kena: Bridge of Spirits
Ratchet & Clank: Rift Apart – Kazanan
Resident Evil Village

Olağanüstü Sanat Yönetimi


Call of Duty: Vanguard
Deathloop
Kena: Bridge of Spirits
Ratchet & Clank: Rift Apart – Kazanan
Resident Evil Village

Reklam

Olağanüstü Karakter Performansı


Deathloop – Colt Vahn
Kena: Bridge of Spirits – Kena
Life is Strange: True Colors – Alex Chen
Ratchet & Clank: Rift Apart – Rivet
Resident Evil Village – Lady Dimitrescu – Kazanan

Olağanüstü Özgün Müzik Kompozisyonu


Deathloop
It Takes Two
Kena: Bridge of Spirits
Psychonauts 2
Returnal – Kazanan

Olağanüstü Ses Tasarımı


Forza Horizon 5
Halo Infinite
It Takes Two
Ratchet & Clank: Rift Apart
Returnal – Kazanan

Olağanüstü Hikaye


Before Your Eyes
Inscryption
Guardians of the Galaxy – Kazanan
Psychonauts 2
The Forgotten City

Olağanüstü Teknik Başarı


Battlefield 2042
Forza Horizon 5
Moncage
Ratchet & Clank: Rift Apart – Kazanan
Returnal

Yılın Aksiyon Oyunu


Deathloop
Halo Infinite – Kazanan
Metroid Dread
Returnal
The Ascent

Reklam

Yılın Macera Oyunu


Death’s Door
It Takes Two
Guardians of the Galaxy – Kazanan
Psychonauts 2
Resident Evil Village

Yılın Aile Oyunu


Animal Crossing: New Horizons – Happy Home Paradise
Cozy Grove
Mario Party Superstars
Ratchet & Clank: Rift Apart – Kazanan
Warioware: Get it Together

Yılın Dövüş Oyunu


Guilty Gear Strive – Kazanan
Melty Blood: Type Lumina
Nickelodeon All-Star Brawl

Yılın Yarış Oyunu


F1 2021
Forza Horizon 5 – Kazanan
Hot Wheels Unleashed

Yılın Rol Yapma Oyunu


Final Fantasy XIV: Endwalker – Kazanan
Pathfinder: Wrath of the Righteous
Shin Megami Tensei V
Tales of Arise
Wildermyth

Reklam

Yılın Spor Oyunu


FIFA 22
Mario Golf: Super Rush – Kazanan
NBA 2k22
Riders Republic
The Climb 2

Yılın Strateji/Simülasyon


Age of Empires IV – Kazanan
Gloomhaven
Griftlands
Inscryption
Loop Hero

Sanal Gerçeklikte Teknik Başarı Ödülü


Lone Echo II – Kazanan
Puzzling Places
Resident Evil 4 VR
Song in the Smoke
Yuki

Yılın Sanal Gerçeklik Oyunu


Demeo
I Expect You To Die 2
Lone Echo II – Kazanan
Resident Evil 4 VR
Song in the Smoke

Olağanüstü Bağımsız Oyun Ödülü


Death’s Door
Inscryption
Loop Hero
Sable
Unpacking – Kazanan

Yılın Mobil Oyunu


Behind the Frame
Fantasian
League of Legends: Wild Rift
Moncage
Pokémon Unite – Kazanan

Reklam

Yılın Çevrimiçi Oyunu


Back 4 Blood
Call of Duty: Vanguard
Final Fantasy XIV: Endwalker
Halo Infinite – Kazanan
Knockout City

Olağanüstü Oyun Tasarımı Ödülü


Deathloop
Inscryption
It Takes Two – Kazanan
Loop Hero
Ratchet & Clank: Rift Apart

Olağanüstü Oyun Yönetimi Ödülü


Deathloop – Kazanan
Inscryption
It Takes Two
Ratchet & Clank: Rift Apart
The Artful Escape

Devamını Okuyun
Reklam

Oyun

PUBG Mobile Dünya Kupası İstanbul’da Başladı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finalleri bugün İstanbul’da, binlerce seyirci ve ekran karşısındaki on binlerce oyun severin katılımıyla başladı. 10 ülkeden 16 takımın mücadele ettiği ve ödül havuzunda 86 milyon TL’yi aşkın para bulunan turnuvanın kazananı pazar günü belli olacak.

Tencent Games Global Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Yola çıkarken ülkemiz için hep daha fazlasını hayal ettik; daha fazla insana dokunmaya ve PUBG MOBILE’ı Türkiye’nin oyunu yapmaya odaklandık. Biz büyüdükçe, espor takımlarımız da global arenada kendilerini gösterdi. Bugün hem Dünya hem de Avrupa şampiyonluklarımız var.”

Espor dünyasında 2023 yılının en büyük etkinliklerinden PUBG MOBILE Dünya Kupası (PMGC) Büyük Finalleri, İstanbul’da büyük bir coşkuyla başladı. Her yaştan oyun severin ve ekran karşısındaki on binlerin katılımıyla başlayan ve 10 Aralık tarihine kadar devam edecek dev şampiyona Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenleniyor.

10 farklı ülkeden 16 takımın katıldığı turnuvanın ödül havuzunda 86 milyon TL’yi aşkın bir para bulunuyor. Bu paranın 44 milyon TL’ye yakın kısmı Lig Aşaması’nda verildi, kalan 42 milyon TL’yi aşan ödül ise İstanbul’daki sonuçlara göre sahiplerini bulacak.

Reklam

Galibi 10 Aralık Pazar günü belli olacak turnuvada büyük ödül için mücadele eden takımlar arasında geçtiğimiz yılın şampiyonu olarak 10 milyon TL’yi kasasına koyan Türk takımı S2G Esports da bulunuyor.

Ceza, Ece Seçkin ve Hadise konserleri, PDP Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve daha birçok etkinlik

Esporun muhteşem rekabetçi ruhu yanı sıra Ceza, Ece Seçkin ve Hadise gibi ünlü sanatçıların 3 ayrı gün üst üste konser vereceği, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle dolu dolu geçecek finallerde ayrıca bu yıl 5’incisi düzenlenen P.D.P Tasarım Yarışması ödülleri de olacak. Ptopia Design Project (P.D.P), PUBG MOBILE’ın küresel çapta oyunculara yönelik düzenlediği bir tasarım yarışması. Oyuncuların, kendileri tarafından yarattığı bir dünyada oyunu oynamalarını mümkün kılan bu yarışma kapsamında bugüne kadar kullanıcılar 100 binden fazla esere imza attı, bunlar arasından seçilen 40’tan fazla yaratıcı giysi ve silah tasarımı PUBG MOBILE’a eklendi.

Şenyüz “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında gerçekleştirebilmek bizim için gurur kaynağı”

Turnuvanın açılış günü söz alan ve dev bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirten Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Bu önemli organizasyonu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizde gerçekleştirmek bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Biz bu yola çıkarken ülkemiz için hep daha fazlasını hayal ettik; daha fazla insana dokunmaya, PUBG MOBILE’ı büyütmeye ve Türkiye’nin oyunu yapmaya odaklandık ve başardık. Türkiye’nin en çok ilgi gören mobil oyunlarından biri olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Bu başarının karşılığında da oyunumuza Türk kültürünü dahil ettik, hem Galata Kulesi hem de Kız Kulesi’nin oyuna ekledik ve sayısız hatıra yarattık. Ve tüm bunları dünyaya da sevdirdik.”

Reklam

“Türk espor takımlarının Dünya ve Avrupa şampiyonlukları var”

Konuşmasına devam eden Şenyüz “Çalışmalarımız sadece bunlarla da sınırlı kalmadı, biz büyüdükçe, yatırım yaptıkça espor takımlarımız da global arenada kendilerini gösterdi. Bugün hem Dünya hem de Avrupa şampiyonluklarımız var. Bizim amacımız çeşitliliği artırmak, daha fazla takımımızla global arenada yer alacak bir altyapı yaratmak. İşte bunun için var gücümüzle çalışıyoruz ve geldiğimiz noktada Dünya Kupası’nı ülkemizdeki espor severlerle buluşturmak, bizim uzun bir süredir planladığımız ve istediğimiz bir etkinlikti. Bunun espor tarihimizde ne kadar önemli olduğunu iyi anlamak lazım. İnanıyorum ki ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek, tüm dünyaya örnek olacak bir turnuva hayata geçireceğiz. Tüm takımlara bol şans dilerim.”

PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Esports Türkiye’nin Youtube, Tiktok ve Facebook kanallarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak turnuvaya katılan takımlar ise şöyle: S2G Esports, Titan E-Sports Club, Loops, Alpha7 Esports, Stalwart Esports, NS Redforce, Six Two Eight, Morph GPX, Major Pride, 4Merical Vibes, Weibo Gaming, D’Xaiver, Persija Evos, FaZe Clan, IHC Esports ve Yoodo Alliance.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

İsveçli Oyun Geliştirme Stüdyosu 10 Chambers, Yeni Co-Op Soygun Oyunu “Den Of Wolves”i Duyurdu – Fragman İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

The Heist ve PAYDAY 2 ile tanınan sektörün duayenlerinden oluşan İsveçli bir oyun geliştirme stüdyosu 10 Chambers, bugün yeni co-op soygun oyununu duyurdu. Stüdyo bir süredir “o soygun olayına geri döndüklerini” söyleyerek dalga geçse de, birkaç ayrıntı ve hatta bir isim bile paylaşıldı. Game Awards’ta yayınlanan akıllara durgunluk veren bir fragmanla Den of Wolves adı açıklandı; oyun yönetmeni Ulf Andersson sahnede canlı yayındaydı.

Kurucu ve oyun direktörü Ulf Andersson, “Geçmişte soygun oyunları üzerinde çalışmış olmamızdan ve klasik banka soygunu temalarına daha çok odaklanmamızdan dolayı oyundaki bilim kurgu kısmı, soygununları olabileceğini geliştirmemize olanak tanıyacak” diyor. “Banka soymaya doyamayacaksınız. Den of Wolves’ta daha geniş bir soygun yelpazesi olacak- kurumsal casusluk, sabotaj, suikastlar- gerçekten de bilim kurgu teması birçok şeyi denememize olanak tanıyor.”

Oyun iki yılı aşkın bir süredir ön üretim aşamasındaydı. Bu süreçte oyunun dünyası ve onu çevreleyen anlatıyı inşa etmek için çok zaman harcandı.

Midway City, Kuzey Pasifik Okyanusu’nda, durdurulamaz bir bilgisayar korsanlığı aracı haline gelen, küresel ekonomileri çökerten ve doları serbest düşüşe sokan derin öğrenme yapay zekasının ardından büyük şirketler tarafından kurulan, düzenlemeye tabi olmayan bir inovasyon metropolüdür. Dünyanın ağ güvenliği alanında bir devrime şiddetle ihtiyaç duyduğu bir ortamda, Big Pharma ve petrol endüstrisi tarafından desteklenen güçlü yatırım firmaları tamamen yeni bir veri iletim ve depolama konsepti geliştirdiler: insan beynine dayalı, geleneksel sistemlerden temelde farklı mimarisi olan ve bu şekilde yapay zekâ tarafından tamamen erişilemez durumdaki biyolojik sistemler.

Reklam

“Oyun açık dünya değil ama biz hâlâ dünya inşa etmeye büyük değer veriyoruz ve ada etrafında oluşturduğumuz anlatı çok geniş. Midway City’nin; geç dönem kapitalizmin hâkim olduğu ve kuralları şirketlerin belirlediği yakın geleceğin inandırıcı bir şehri gibi hissetirmesini istiyoruz” diyor Kurucu ortak ve Anlatı ve Ses Direktörü Simon Viklund. “Bir oyuncu olarak, herhangi bir gerçek kimliğiniz veya belgeniz olmadan şehrin yeraltı alanlarında ikamet ediyorsunuz ve Midway City’nin karaborsasında suç girişimcisi olmak için ittifaklarınızı geliştiriyorsunuz.”

Oyun ilk olarak PC’de, Steam’de Erken Erişim olarak yayınlanacak olsa da halihazırda konsolda da çalışacak şekilde tasarlanıp geliştiriliyor. Henüz çıkış tarihi belli değil.

Devamını Okuyun

Oyun

Grand Theft Auto VI İlk Fragmanı İzle GTA 6 Nasıl?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Grand Theft Auto VI, Vice City’nin ve ötesinin neonlarla kaplı sokaklarına ev sahipliği yapan Leonida (Florida değil 🙂 eyaletine gidiyor.

Grand Theft Auto VI GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto VI’ Oyunu 2025’te PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e geliyor.

GTA 6 Fragmanında Yer Alan Şarkı : Love Is A Long Road

Şarkıcı : Tom Petty Söz Yazarları Thomas Earl Petty and Michael W. Campbell

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Bu Hafta İstanbul’da Belli Olacak

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımı, 8 – 10 Aralık tarihlerinde İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finallerinde belli olacak…

Dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımı, 8 – 10 Aralık tarihlerinde İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finallerinde belli olacak. Ceza, Ece Seçkin ve Hadise konserleri başta olmak üzere 3 gün boyunca renkli etkinliklere de sahne olacak 86 milyon lira ödül havuzlu dev şampiyona, 10 ülkeden 16 PUBG MOBILE takımına ev sahipliği yapacak ve tüm dünyadan canlı olarak yayınlanacak.

Espora olan ilgi her yaş gruplarında artmaya devam ediyor. Özellikle gençlerin yoğun talep gösterdiği sektör her geçen yıl büyümeye devam ederken bu alandaki etkinlikler de hızla artıyor. Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE da neredeyse tüm dünyada büyük bir heyecanla oynanan oyununun Dünya Kupası Büyük Finallerini bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenleyecek.

İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılacak PUBG MOBILE Dünya Kupası (PMGC) Büyük Finalleri, 8 – 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikte PMGC’nin Lig Aşaması’nı başarıyla tamamlayan ve davetli takımlar mücadele edecekken 10 farklı ülkeden 16 başarılı PUBG MOBILE takımı boy gösterecek. Bu takımların arasında geçtiğimiz yılın Dünya Şampiyonu olan ve 10 milyon TL’ye yakın ödül toplayan Türk takımı S2G Esports da bulunuyor.

Reklam

Dev turnuvanın ödül havuzundaki para 86 milyon TL’yi geçiyor

PUBG MOBILE Dünya Kupası kapsamında başarılı takımlara toplamda 86 milyon TL’yi aşkın (3 milyon dolar) ödül dağıtılıyor. Bu paranın 44 milyon TL’ye yakın kısmı Lig Aşaması’nda verildi, kalan 42 milyon TL’yi aşan ödül ise İstanbul’daki Büyük Finallerde dağıtılacak.

Turnuva, PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Esports Türkiye’nin Youtube, Tiktok ve Facebook kanallarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak.

Ünlü sanatçılar etkinlikte boy gösterecek

Rap müziğin büyük ismi Ceza, 8 Aralık günü sahne alacakken pop müziğin efsane isimleri, Ece Seçkin ve Hadise ise 9-10 Aralık tarihlerinde dinleyicileriyle buluşacak. Dünya Kupası süresince bunlara ek olarak ünlü grafiti sanatçıları Doğukan Oraklı (Dukstill), Tunç Dindaş (Turbo) ve Muhammed Emin Türkmen (MET) de 3 gün boyunca kurulacak “duvarlara” yapacakları tasarımlarla hem PUBG MOBILE ve grafiti sanatını harmanlayacaklar hem de etkinlik ziyaretçilerinin “galerilerine” önemli hatıralar bırakacaklar.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar