Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi’nin desteği ile gerçekleştirilen 3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali birbirinden güzel etkinliklerle başladı.
Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Hamdi Zafer, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk festivalin açılışında Serkan Çağrı’yı yalnız bırakmadı.
Akademisyen ressam Şaban Tuncer’in “Yerden Göğe” isimli Resim Sergisi’yle başlayan festivalde TRAKSEV Başkanı ve ülkemizin dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı katılımlarından ötürü herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Trakya’da doğmuş, büyümüş bir kardeşiniz olarak her zaman müzisyen kimliğimle bölgemizin tanıtılmasına elimden geldiğince katkı sağlamaya çalıştım. İlhamımı borçlu olduğum Trakya’mız için başında bulunduğum TRAKSEV ile çalışmalarımızı her geçen gün daha da derinleştirmeye ve güçlendirmeye çaba gösteriyoruz. Vakfımız, kültür sanat çalışmalarının yanı sıra toplumsal ve sosyal ihtiyaçlara yönelik çalışmalarda da bulunmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın pandemi süresince müzisyenlere destek amaçlı başlattığı “Müzik Susmasın” projesinin yürütülmesinde önemli görevler üstlenmiştir. Özellikle kayıt dışı müzisyenlerin tespit edilmesi ve destekten faydalanabilmesi için yürütülen çalışmada Türkiye genelinde 46 bin müzisyene ulaşılmıştır. Bu yıl 3.sünü gerçekleştirmekte olduğumuz Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nde desteklerini bizden esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Edirne Belediyesi’ne, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ve Trakya Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
Serkan Çağrı’nın konuşmasından sonra sahneye çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Kendisi büyük kısmını üstlenerek çok küçük desteklerle 3. Balkan Müzik Festivali’ni yapıyor. Bence sanatçı bu. Sanatçı doğası gereği toplumu ileriye taşımaya çalışır. Ben bu yüzden Serkan Çağrı’ya büyük bir alkış istiyorum. İçinde Balkan, Trakya ve özelde de Edirne olan her projede olduğumuz gibi bu projede de varız. Sonuna kadar Serkan Çağrı’nın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in yerine vekâleten katılım sağlayan Vali Yardımcısı Yusuf Güler “Pandemi sonrası ihtiyacımız olan güzel bir etkinlik içerisindeyiz. Sanatını toplum için ortaya koyan, toplumun hiçbir zaman gerisinde olmayan toplumla beraber toplumsal gelişimi hedefleyen bir sanatçı olarak tanıdım Serkan Bey’i, kurmuş olduğu TRAKSEV ile birlikte emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Reklam
Açılış konuşmalarının ardından Şaban Tuncer’in “Yerden Göğe” isimli Resim Sergisi’ni gezen katılımcılar akabinde ülkemizin başarılı caz sanatçılarından ve en önemli müzisyenlerinden Anıl Şallıel & 166 Days Balkan Jazz Project Konseri’ne katılım sağlandı. Dünyanın farklı ülkelerinden ezgiler taşıyarak konsept bir albüm yapan Anıl Şallıel, 166 Days projesiyle sahne aldı. Kendisine ülkemizin önde gelen müzisyenlerinden Tolga Erzurumlu ve Mehmet Özen eşlik ettiği konserde Duygu Tarhan ve Tamer Karaoğlu konuk sanatçı olarak katıldı.
3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali 19 Aralık tarihine kadar Edirne’de müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.
Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Bryan Adams, NEO Events & Stellar Co. organizasyonuyla ‘So Happy It Hurts’ dünya turnesi kapsamında 18 Ekim Cuma akşamı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sahne alacak. Etkinliğin biletlerine Passo’dan ulaşabilirsiniz…
Kariyerine Oscar, Grammy, MTV gibi birçok prestijli ödül adaylığı ve sayısız ödülü sığdıran, 100 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşan rock’n roll devi Bryan Adams, 5 yıl sonra yeniden İstanbullu sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Adams’ın 2023 Grammy Ödülleri’nde En İyi Rock Performansı dalında aday gösterilen 15’inci stüdyo albümü ‘So Happy It Hurts’ ile aynı adı taşıyan turnesinin İstanbul ayağı kapsamında sanatçı 18 Ekim Cuma akşamı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sahnede olacak.
‘Cuts Like a Knife’, ‘Reckless’ ve ‘Waking Up the Neighbours’ gibi başucu albümlerinin yanı sıra ‘Summer of ’69’, ‘Everything I Do, Run to You’, ‘Heaven, Please Forgive Me’, ‘Have You Ever Really Loved a Woman?’, ‘When You’re Gone’ gibi birçok imza parçasıyla rock sahnesinin efsaneye isimleri arasına adını yazdıran Bryan Adams, müzik otoritelerinden Billboard tarafından dünya müzik tarihinde tüm zamanların en başarılı 30’uncu sanatçısı olarak da seçildi. İstanbul konserini sosyal medya hesabından “Haydi rock yapalım!” mesajıyla duyuran Bryan Adams’ın uzun süre hafızalardan silinmeyecek sahnesine tanık olmak için ajandanızı şimdiden güncellemeyi unutmayın.
Reklam
NEO Events & Stellar Co. organizasyonuyla Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek bu özel gecenin biletlerine Passo’dan ulaşabilirsiniz.
Genç yaşında ‘’BBC Sound of 2016” ödülüne aday gösterilen, “La Lune”, “Vanilla Baby” ve “Cursive” şarkılarıyla kısa zamanda milyonlarca müzikseverin dikkatini çeken Billie Marten, duygusal şarkı sözleri ve samimi müziğiyle 21 Eylül akşamı %100 Studio’da hayranlarıyla buluşuyor…
Garanti BBVA Konserleri kapsamında 21 Eylül’de Zorlu PSM’ye gelecek başarılı müzisyenin konser biletleri Garanti BBVA kredi kartlarına %20 indirim ayrıcalığı ile passo.com.tr’de.
İlk olarak 12 yaşındayken YouTube’da şarkı söylediği bir videonun binlerce kez izlenmesiyle tanınmaya başlayan Billie Marten, Nick Drake, John Martyn, Joni Mitchell, Joan Armatrading, Kate Bush, Loudon Wainwright III ve kuzeyli folk sanatçısı Chris Wood’un müziğinden ilham alan özgün çalışmalarıyla Garanti BBVA Konserleri kapsamında 21 Eylül’de Zorlu PSM, %100 Studio sahnesine geliyor.
Reklam
İlk EP’sini 2014 yılında 15 yaşındayken, ikinci EP’sini ise bir yıl sonra yayınlayan, 2015’in sonunda “BBC Sound of 2016” ödülüne aday gösterilerek minimalist akustik folk tarzıyla adını duyuran Billie Marten, önceki çalışmalarına göre daha iddialı yeni albümü “Drop Cherries”’den şarkılarının da yer alacağı muhteşem konseri, Garanti BBVA Konserleri kapsamında 21 Eylül Cumartesi 21:30’da Zorlu PSM, %100 Studio sahnesinde gerçekleşiyor.
Sınırlı sayıdaki Billie Marten biletleri Garanti BBVA kredi kartlarına %20 indirim ayrıcalığı ile passo.com.tr’de.