Bizimle iletişim kur

Sinema

“Akıllı Hayat Sinema Günleri” Vestel Amfi’de Başlıyor

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Sürdürülebilirlik Odaklı Filmlerin Her Perşembe Gösterimde Olacağı “Akıllı Hayat Sinema Günleri” Vestel Amfi’de Başlıyor

Zorlu PSM, yazın coşkusunu açık havada çıkarmak isteyenler için Vestel Amfi’deki etkinliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Zorlu Holding’in toplum, çevre ve gezegen için daha iyi bir gelecek hayaliyle ortaya koyduğu sürdürülebilirlik vizyonu ‘’Akıllı Hayat 2030’’ kapsamında hayata geçirilen gösterimlerde; sürdürülebilirlik kavramıyla bağdaşan farklı temalarda farkındalık uyandıracak filmler, 4 Ağustos günü Zorlu PSM Vestel Amfi’de başlayacak. “Akıllı Hayat Sinema Günleri” kapsamında sinema dünyasında yankı uyandıran Honeyland, Suffragette, 2040, The Colony ve Radioactive filmleri açık havada sinemaseverlerle buluşacak!

Zorlu PSM’nin sevilen açık hava mekanı Vestel Amfi’de “Akıllı Hayat Sinema Günleri” kapsamında film gösterimleri başlıyor. Yazın coşkusunu açık havada çıkarmak ve yıldızların altında dünyada yankı uyandıran filmleri izlemek isteyenler için Honeyland, Suffragette, 2040, The Colony ve Radioactive filmleri izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. 4 Ağustos tarihinden itibaren Zorlu PSM’nin büyüleyici atmosferinde başlayacak ‘’Akıllı Hayat Sinema Günleri’’nde birbirinden etkileyici ve toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre, iklim ve biyoçeşitlilik krizi gibi alanlarda farkındalık uyandıran filmler şu şekilde;

Reklam

HONEYLAND // 4 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 21.00

Yönetmen: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov 2019 | Belgesel- Dram

Hatice Muratova Balkanlar’ın sarp dağlarında terk edilmiş bir köyde annesiyle birlikte yaşıyor. Geçimini yabani arıcılıkla sağlıyor, fakat arıların payını da gözetiyor, hatta arılarla konuşuyor, onlara şarkılar söylüyor. Piyasa denen kentli canavara, birden köylerine taşınıp para kazanmak için gözünü arılarına diken aileye ve doğaya karşı büyük bir mücadele yürütmek zorunda. Çekimleri üç yıl süren bu film insan-doğa ilişkisi üzerine düşünmek için önümüze yeni bir ufuk açıyor.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00

Reklam

Film Gösterimi: 21.00

DİREN! (SUFFRAGETTE) // 11 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 21.00

Yönetmen: Sarah Gavron|2015 | Biyografi- Dram- Tarih

Maud (Carey Mulligan), hastalıklara ve yaralanmalara sık sık rastlanan bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır. Aynı çamaşırhanede çalışan George (Ben Whishaw) ile evli olan Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalır ve eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı (Anne-Marie Duff) görür. Maud’un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır. Süfrajetlerin içinde sözcülük yapıp eylemlerde ön plana çıkması nedeniyle göze batan Maud, bir gösteriden sonra tutuklanır ve bir hafta hapiste kalır. Hapishaneden çıktığında işler daha da karışır; çünkü kocası onu ne eve alır, ne de oğlunu görmesine izin verir. Maud’un adaletsizliğe karşı duyduğu öfke, onu hareketin lideri olan Emmeline Pankhurst (Merly Streep) ile tanışmaya dek götürecektir.

Kapı Açılış: 17.00

Reklam

Happy Hours: 17.00- 19.00

Film Gösterimi: 21.00

2040 // 18 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 21.00

Yönetmen: Damon Gameau|2019 | Belgesel

Gezegenimizin geleceğine dair hepimize ilham verecek bir belgesel. Ödüllü yönetmen Damon Gameau, gezegenimizi geliştirmek için elimizde olan mevcut çözümleri hızlıca ve etkin bir şekilde uygulamaya başlarsak, 2040 yılında geleceğin nasıl olabileceğini keşfetmek için bir yolculuğa çıkıyor. 4 yaşındaki kızına görsel bir mektup olarak tasarladığı belgeselde Damon, geleneksel belgesel ögelerini dramatik görüntüler ve görsel efektlerle harmanlayarak, kızı ve gezegenimiz için bir vizyon yaratıyor.

Reklam

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00

Film Gösterimi: 21.00

THE COLONY // 25 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 21.00

Yönetmen: Tim Fehlbaum |2021 | Bilim Kurgu – Macera

Reklam

Uzak bir gelecekte, uzun süre önce yaşanmaz bir hale gelmiş olan Dünya’ya zorunlu iniş yapan bir kadın astronot, artık çorak olan bu gezegenin kalan nüfusunun kaderine karar vermek zorunda kalır.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00

Film Gösterimi: 21.00

RADIOACTIVE // 1 EYLÜL // VESTEL AMFİ // 21.00

Reklam

Yönetmen: Marjane Satrapi |2019 | Biyografi- Dram – Macera

“Radyoaktif”, iki dalda birden Nobel Ödülüne layık görülen tek bilim insanı olan Marie Curie’nin, tutkulu ilişkileri, çığır açan buluşları ve bu buluşların onu ve dünyayı bekleyen sonuçlarıyla birlikte, izleri asla silinmeyecek hikâyesine doğru çıkılan bir yolculuk. Marie Curie’nin kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışıp evlenmesinden sonra birlikte radyoaktiviteyi keşfeden çift, bilimi yepyeni bir yola sokar. Curie’lerin dünyayı değiştiren dehaları ve kazandıkları Nobel Ödülü, özverili çifti uluslararası çapta ilgi odağı yapar. Oscar adayı yönetmen Marjane Satrapi ve yine Oscar adayı oyuncu Rosamund Pike, Curie’nin çalışmalarının, dönüştürücü etkileri ve tehlikeli yan ürünleriyle 20. yüzyıla ve hayatlarımıza nasıl şekil verdiğini cesur bir tasvirle anlatıyor.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00

Film Gösterimi: 21.00

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

Faruk Filmi 74. Berlin Film Festivali’ndeki Dünya Prömiyerinde Nasıl Karşılandı?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Aslı Özge’nin yeni filmi ‘Faruk’, dünya prömiyerini 74. Berlin Film Festivali’nde film ekibinin katılımıyla gerçekleştirdi. 19 Şubat pazartesi akşamı Haus der Berliner Festspiele’de yapılan gösterimde büyük beğeni toplayan ‘Faruk’, seyirci tarafından sadece film bitiminde değil gösterim sırasında da defalarca alkışlandı.

Film gösteriminden sonra yönetmen Aslı Özge, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve filmin oyuncularından Derya Erkenci, Nurdan Çakmak ve Semih Arslanoğlu seyircilerin sorularını yanıtladı. Film eleştirmenlerinden de tam not alan ‘Faruk’, 15- 25 Şubat tarihleri arasında yapılan festivalin Panorama Bölümü’nde “European Cinemas Label” ödülü için yarışan 8 film arasında yer alıyor.  ‘Faruk’ aynı zamanda bu yıl Berlin Film Festivali’nde yer alan tek uzun metrajlı Türk filmi olma özelliğini taşıyor.

Beşinci filmi ‘Faruk’ ile başarılı bir çıkış yaptığı ilk filmi ‘Köprüdekiler’in izinden giden Özge, gerçek mekânlarda çekilen, gerçek karakterlerden ve olaylardan esinlenen yeni filminde, sadece kentsel dönüşümün etkilerini değil, aynı zamanda bir baba-kız ilişkisinin karmaşıklıklarını da göstererek, İstanbul kalabalığının içinde ayakta kalmaya çalışan yaşlı bir adamın hayatına benzersiz ve samimi bir bakış sunuyor. 

Aslı Özge’nin Almanya’da çektiği bir önceki filmi ‘Kara Kutu’Münih Film Festivali’nde Yeni Alman Sineması Bölümü’nün açılış filmi olurken, son olarak Ekim ayında düzenlenen Roma Film Festivali‘nden En İyi Senaryo Ödülü’nü almıştı. 

Türkiye-Almanya-Fransa ortak yapımı olan filmin yapımcılığını EEE Films, FC IstanbulParallel 45 ve The Post Republic üstleniyor. Faruk ÖzgeFikret Özge, Derya ErkenciGönül GezerAlibey GünerNurdan ÇakmakBegüm Güzeldoğu ve Semih Arslanoğlu’nun rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen yapıyor. 

‘Faruk’ Berlin Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından 2024’ün ilkbaharında Türkiye’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

2024 BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu – Bakın Geceye Hangi Film Damga Vurdu?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

2024 BAFTA Ödülleri kazananları açıklandı. Oppenheimer, En İyi Film dahil olmak üzere yedi ödül kazanarak adından en çok söz ettiren yapım oldu…

Londra’daki Royal Festival Hall’da (Kraliyet Festival Salonu) kısa bir süre önce gerçekleşen etkinlikle birlikte BAFTA Ödülleri 77. kez sahiplerini buldu. 13 adaylık alarak adından söz ettiren ve Christopher Nolan tarafından yönetilen Oppenheimer, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu gibi ödüllerin tamamını kazanmayı başardı.

İlk BAFTA’sı için minnettarlığını ifade eden Nolan, konuşması sırasında Oppenheimer’da karanlık temaların keşfedilmesini destekledikleri için Universal Studios’a teşekkür etti. Yıldızlarla dolu etkinlik diğer önemli zaferlere de sahne oldu. Bir diğer önemli adaylar arasında yer alan Poor Things filmi, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Emma Stone da dahil olmak üzere beş ödül kazandı.

Jonathan Glazer’ın yönettiği The Zone of Interest, En İyi Yabancı Film ve En İyi İngiliz Filmi ödüllerini alarak beğeni topladı. Ancak Saltburn, Maestro ve Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon gibi filmler törenden eli boş ayrıldı.

Reklam

Hayao Miyazaki’nin The Boy and the Heron filmi 2024 BAFTA Ödülleri’nde de En İyi Animasyon ödülünü kucakladı.

En İyi Film
“Anatomy of a Fall”
“The Holdovers”
“Killers of The Flower Moon”
“Oppenheimer” – KAZANAN
“Poor Things”

En İyi İngiliz Filmi
“All of Us Strangers”
“How to Have Sex”
“Napoleon”
“The Old Oak”
“Poor Things”
“Rye Lane”
“Saltburn”
“Scrapper”
“Wonka”
“The Zone of Interest” – KAZANAN

Reklam

En İyi Çıkış Yapan İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcı
“Blue Bag Life”
“Bobi Wine: The People’s President”
“Earth Mama” – KAZANAN
“How To Have Sex”
“Is There Anybody Out There?”
“The Zone of Interest”

En İyi Yabancı Film
“20 Days In Mariupol”
“Anatomy of a Fall”
“Past Lives”
“Society of the Snow”
“The Zone of Interest” – KAZANAN

En İyi Belgesel
“20 Days In Mariupol” – KAZANAN
“American Symphony”
“Beyond Utopia”
“Still: A Michael J. Fox Movie”
“Wham!”

En İyi Animasyon Filmi
“The Boy and the Heron” – KAZANAN
“Chicken Run: Dawn of the Nugget”
“Elemental”
“Spider-Man: Across the Spider-Verse”

En İyi Yönetmen
Andrew Haigh, “All of Us Strangers”
Justine Triet, “Anatomy of a Fall”
Alexander Payne, “The Holdovers”
Bradley Cooper, “Maestro”
Christopher Nolan, “Oppenheimer” – KAZANAN
Jonathan Glazer, “The Zone of Interest”

Reklam

En İyi Uyarlama Senaryo
Andrew Haigh, “All of Us Strangers”
Cord Jefferson, “American Fiction” – KAZANAN
Christopher Nolan, “Oppenheimer”
Tony McNamara, “Poor Things”
Jonathan Glazer, “The Zone of Interest”

En İyi Senaryo
Justine Triet ve Arthur Harari, “Anatomy of a Fall” – KAZANAN
Greta Gerwig ve Noah Baumbach, “Barbie”
David Hemingson, “The Holdovers”
Bradley Cooper ve Josh Singer, “Maestro”
Celine Song, “Past Lives”

En İyi Erkek Oyuncu
Barry Keoghan, “Saltburn”
Bradley Cooper, “Maestro”
Cillian Murphy, “Oppenheimer” – KAZANAN
Colman Domingo, “Rustin”
Paul Giamatti, “The Holdovers”
Teo Yoo, “Past Lives”

En İyi Kadın Oyuncu
Carey Mulligan, “Maestro”
Emma Stone, “Poor Things” – KAZANAN
Fantasia Barrino, “The Color Purple”
Margot Robbie, “Barbie”
Sandra Hüller, “Anatomy of a Fall”
Vivian Oparah, “Rye Lane”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Dominic Sessa, “The Holdovers”
Jacob Elordi, “Saltburn”
Paul Mescal, “All of Us Strangers”
Robert De Niro, “Killers of The Flower Moon”
Robert Downey Jr., “Oppenheimer” – KAZANAN
Ryan Gosling, “Barbie”

Reklam

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Claire Foy, “All of Us Strangers”
Danielle Brooks, “The Color Purple”
Da’Vine Joy Randolph, “The Holdovers” – KAZANAN
Emily Blunt, “Oppenheimer”
Rosamund Pike, “Saltburn”
Sandra Hüller, “The Zone of Interest”

En İyi Film Müziği
Robbie Robertson, “Killers of The Flower Moon”
Ludwig Göransson, “Oppenheimer” – KAZANAN
Jerskin Fendrix, “Poor Things”
Anthony Willis, “Saltburn”
Daniel Pemberton, “Spider-Man: Across the Spider-Verse”

En İyi Kostüm Tasarımı
Jacqueline Durran, “Barbie”
Jacqueline West, “Killers of The Flower Moon”
Dave Crossman ve Janty Yates, “Napoleon”
Ellen Mirojnick, “Oppenheimer”
Holly Waddington, “Poor Things” – KAZANAN

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Sarah Greenwood ve Katie Spencer, “Barbie”
Jack Fisk ve Adam Willis, “Killers of The Flower Moon”
Ruth De Jong ve Claire Kaufman, “Oppenheimer”
Shona Heath, James Price ve Zsuzsa Mihalek, “Poor Things” – KAZANAN
Chris Oddy, Joanna Maria Kuś ve Katarzyna Sikora, “The Zone of Interest”

En İyi Özel Efekt
Jonathan Bullock, Charmaine Chan, Ian Comley ve Jay Cooper, “The Creator”
Theo Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot ve Guy Williams, “Guardians of the Galaxy Vol. 3”
Neil Corbould, Simone Coco, Jeff Sutherland ve Alex Wuttke, “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”
Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley ve Luc-Ewen Martin-Fenouillet, “Napoleon”
Tim Barter, Simon Hughes, Dean Koonjul ve Jane Paton, “Poor Things” – KAZANAN

Reklam

En İyi Makyaj ve Saç
Kay Georgiou ve Thomas Nellen, “Killers of The Flower Moon”
Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro ve Lori McCoy-Bell, “Maestro”
Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chumber ve Julia Vernon, “Napoleon”
Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer ve Ahou Mofid, “Oppenheimer”
Nadia Stacey, Mark Coulier ve Josh Weston, “Poor Things” – KAZANAN

En İyi Kurgu
Laurent Sénéchal, “Anatomy of a Fall”
Thelma Schoonmaker, “Killers of The Flower Moon”
Jennifer Lame, “Oppenheimer” – KAZANAN
Yorgos Mavropsaridis, “Poor Things”
Paul Watts, “The Zone of Interest”

En İyi Görüntü Yönetimi
Rodrigo Prieto, “Killers of The Flower Moon”
Matthew Libatique, “Maestro”
Hoyte van Hoytema, “Oppenheimer” – KAZANAN
Robbie Ryan, “Poor Things”
Łukasz Żal, “The Zone of Interest”

En İyi Makyaj ve Saç
Kay Georgiou ve Thomas Nellen, “Killers of The Flower Moon”
Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro ve Lori McCoy-Bell, “Maestro”
Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chumber ve Julia Vernon, “Napoleon”
Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer ve Ahou Mofid, “Oppenheimer”
Nadia Stacey, Mark Coulier ve Josh Weston, “Poor Things” – KAZANAN

En İyi Kurgu
Laurent Sénéchal, “Anatomy of a Fall”
Thelma Schoonmaker, “Killers of The Flower Moon”
Jennifer Lame, “Oppenheimer” – KAZANAN
Yorgos Mavropsaridis, “Poor Things”
Paul Watts, “The Zone of Interest”

Reklam

En İyi Görüntü Yönetimi
Rodrigo Prieto, “Killers of The Flower Moon”
Matthew Libatique, “Maestro”
Hoyte van Hoytema, “Oppenheimer” – KAZANAN
Robbie Ryan, “Poor Things”
Łukasz Żal, “The Zone of Interest”

En İyi Yükselen Yıldız (Halk Oylaması)
Phoebe Dynevor
Ayo Edebiri
Jacob Elordi
Mia Mckenna-Bruce – KAZANAN
Sophie Wilde

Kaynak: Kayıp Rıhtım.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Yeni “Dracula” Filminin Yönetmeni Luc Besson Oldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

“Léon” ve “Nikita” gibi yapımlarla tanınan Luc Besson, yeni “Dracula” filmini yönetmeye hazırlanıyor…

Luc Besson imzalı yeni bir Dracula filmi geliyor. Bram Stoker’ın ölümsüz karakteri Kont Drakula, bir kez daha beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Nikita, The Fifth Element, Léon ve Lucy gibi yapımlarla tanınan Fransız yönetmen Luc Besson’un sıradaki projesi belli oldu. Luc Besson, Bram Stoker’ın Dracula’sı için yeni bir uyarlamanın başına geçmeye hazırlanıyor.

Filmin başrolleri için düşünülen isimler arasında ise Get Out ve Dogman ile tanınan Caleb Landry Jones ile Django Unchained ve Inglorious Basterds tanınan Christoph Waltz’un yer aldığı belirtiliyor. Her iki aktörle görüşmeler devam ederken Besson’un yapımının Stoker’ın klasik hikâyesinin bir yeniden anlatımı olacağı belirtiliyor.

Taken filmleriyle bilinen Fransız yapım şirketi Europacorp, yeni Dracula filminin de prodüksiyonunu üstlenecek. Yeni proje hem Besson’un hem de Europacorp’un son yıllardaki ilk büyük bütçeli yapımı olacak.

Reklam

Film, 15. yüzyılda karısının ölümünün ardından Tanrı’yı lanetleyen ve bu sebeple bir vampire dönüşen Prens Vladimir’in klasik hikâyesini takip edecek. Vladimir yıllar içerisinde Kont Drakula’ya evirilecek ve hikâye 19. yüzyıl Londra’sında karısına oldukça benzeyen bir kadına âşık olarak kendi sonunu hazırlayan kontun öyküsüyle devam edecek.

Yeni Dracula filminin, son yapımlarıyla beklentileri karşılayamayan Besson için de bir “geri dönüş” filmi olması bekleniyor. Ünlü yönetmenin Lucy ve Valerian and the City of a Thousand Planets yapımları eleştirmenlerde karşılık bulamamış; Valerian ayrıca gişede büyük bir başarısızlık yaşayarak yapımcıları için hayal kırıklığına neden olmuştu.

Besson’un son filmi Dogman’in prömiyeri Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapılsa da yapım ortalama eleştiriler almaktan kurtulamamıştı. Öte yandan Besson, yeni macerasında Dogman’de rol alan Landry Jones ile yeniden bir araya gelmeye de hazırlanıyor.

Kaynak: Kayıp Rıhtım.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Mucize Aynalar Filmi Ne Zaman Vizyonda? Konusu Ne? Fragman İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Mizahımızın ölümsüz ismi Aziz Nesin’in benzersiz kalemi, usta yönetmen Tolga Örnek tarafından sinemaya aktarıldı. Yakın geleceğin Türkiyesi’nde geçen film, gündelik gerçeklikle absürdü ve fantastik komediyi harmanlayan yapısıyla, çok farklı bir seyir deneyimi vaat ediyor. 

Günümüz insanının temel ikilemi “hayaller- gerçekler” teması etrafında kurulan film, Tolga Örnek’in altı farklı Aziz Nesin öyküsünden uyarladığı senaryosuyla da fark yaratıyor. Film, Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu, Boran Kuzum Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven, İdil Fırat gibi isimlerin yer aldığı parlak bir kadroya sahip.  

Hayalleri gerçeğe dönüştüren, geçmişi bir çırpıda bugüne getiren “Mucize Aynalar” temasıyla film, günümüzün “hayallerin peşinde koşmaktan hayatını yaşayamayan” insanını anlatıyor. Kaybeden, tökezleyen, büyük hayalleri yakalamaya çalışırken kendi dünyasındaki güzellikleri yitirme tehlikesi yaşayan, yine de vazgeçmeyen “küçük insanlar”ın büyük hikayesini… 

Aziz Nesin’in gündelik hayata ve insana, hücrelerine kadar nüfuz eden benzersiz gözlemciliği, “bizi bize yansıtması”, filmin iç içe geçen öyküleriyle bugüne taşınıyor. Nesin Vakfı’nın desteğiyle vakfın 50. yılında hayata geçirilen film, bu açıdan da mizahın ustasına bir saygı duruşu niteliğinde.

Yapımcılığını Orchestra Content’ten Mine Şengöz’ün üstlendiği filmi yazıp yöneten Tolga Örnek, Alp Çağrı Günal ve Levent Güneri ile beraber ortak yapımcılar arasında. “Kaybedenler Kulübü”, “Devrim Arabaları” gibi filmlerin yönetmeni Tolga Örnek’in filmi, 5 Nisan’da vizyonda…

Reklam
Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar