Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

Alice Merton – S.I.D.E.S. Albümü Nasıl? Tüm Detaylar

Yayınlandı

Tarih

Alice Merton - S.I.D.E.S. Albümü
Ayrıksı Kitap

Berlin merkezli alternatif-pop sanatçısı Alice Merton, 2017’de “No Roots” şarkısıyla uluslararası çıkışını gerçekleştirdikten sonra, ilk uzun metrajlı çıkışını, 2019’daki Mint albümünü yayınlayarak yaşadı. Albüm Alice Merton’u Almanya’da iki numaraya çıkardı ve Avrupa’nın başka ülkelerinde de listelere girdi ve aynı zamanda En İyiler seviyesine çıktı. Billboard’un Bağımsız Albümler listesinde 20 oldu.

Alice Merton – S.I.D.E.S. Albümü Şarkıları

Üç yıl sonra, S.I.D.E.S. pandemik kapanmaların yanı sıra hem kişisel hem de profesyonel çatışmaları içeren bir dönemde yazılmış ve kaydedilmiş 15 şarkılık oldukça büyük bir albüm olarak kaşımıza çıkıyor. Ortaya çıkan şarkılar, daha varoluşsal ve çatışmacı olan şarkı sözlerinin yanı sıra, biraz daha koyu ve daha aşındırıcı olan bir palete sahip olup, tümü, her şarkıyı birlikte yazan ve ortak yapımcı olan Merton tarafından tasarlanmış.

Albümde imzası olan diğer isimler arasında yapımcı Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding), yapımcı/söz yazarı Jennifer Decilveo (Andra Day, Porridge Radio) ve miksaj sanatçısı Matty Green (Dua Lipa, Weezer) var.

Alice Merton albümü önce meydan okuyan, sonra pişmanlık duyan “Loveback” ile başlatıyor; ilk başta “Sana ihtiyacım yok” diye seslenen ve melodik lead gitar, cıvıl cıvıl bas ve davullar ve ışıltılı tuşlar eşlik ediyor. Bununla birlikte, daha etkili bir koro, sabırsız bas davul eşliğinde vokal ile başlayan başka fikirlere sahip “Şimdi aşkımı geri istiyorum.(Loveback)”

Kısacası cesur, akılda kalıcı melodiler Merton’un ana ritmi halinde ve S.I.D.E.S. albümünü dolduruyorlar, ancak burada orta tempo “Blury”, benzer bir synth ve elektro gitar karışımı ile 80’lerin pop-uyandıran bir girişi ve özlemi biçiminde birkaç değişiklik olmasına rağmen ve daha nazik, daha melankolik baladlar “Everything” ve “Shiny Things”, kulüp klişelerine hiç yerleşmeden EDM odaklı ses efektlerini ödünç alıyor (ancak daha sonra birkaç parça bu sınırı test ediyor). Aynı şekilde, “Mania”, banshee’yi andıran geri vokallerle daha ürkütücü bir atmosfer benimsiyor ve “Vertigo”, ahenkli vokaller ve synth bas anlarıyla sinematik bir hard rock’ın sınırlarını zorluyor. Bu şarkılar, özellikle S.I.D.E.S. Merton’un listelere geri dönmeyi hedeflediğini açıkça ortaya koyan, güçlendirici, hareketli bir pop marşı olan nabzı yükselten “The Other Side” ile sona eriyor.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Kraliçe Elizabeth’in Kanser Olduğu Ve Bunu Bildiği İddia Edildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kraliçe Elizabeth Kanser
Ayrıksı Kitap

96 yaşında ölen Kraliçe Elizabeth, ömrünün son aylarında ciddi bir hastalığı olduğu haberleriyle gündeme gelmişti. Kraliçe öldüğünde kesin bir hastalık açıklanmamış ve ölüm nedeni kayıtlara “yaşlılık” olarak geçmişti…

Şimdilerde ise, yepyeni bir iddia gündemde. Kraliçe kanserdi ve öleceğini biliyordu. Yakında çıkacak bir biyografi kitabında, Kraliçe’nin kanserden öldüğü ve son zamanlarını acı içinde geçirdiği öne sürüldü.

Kraliyet’e yakınlığıyla tanınan yazar, televizyon sunucusu ve eski milletvekili Gyles Brandreth’in kaleme aldığı Elizabeth: An Intimate Portrait’te (Elizabeth: Samimi Bir Portre) adlı biyografi kitabı, 8 Eylül’de hayatını kaybeden Kraliçe’nin ölüm nedeniyle ilgili şaşırtıcı bir iddia ortaya attı.

Kitapta yer alan iddiaya göre Kraliçe, en çok görülen semptomu kemik ağrısı olan bir tür kemik iliği kanseriyle mücadele ediyordu. Bu yüzden de kimi zaman sağlık sorunları gerekçe gösterilerek bazı programları iptal ediliyordu.

Brandreth, Kraliçe’nin hızla kötüye giden sağlık durumu karşısında “sınırlı vaktinin kaldığını” bildiğini ve “Çok soğukkanlı bir tepki verdi. Tahmin edileceği gibi durumu büyük bir içtenlikle kabul etti.” diye ekledi.

Reklam

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Kanye West, ABD Başkanlığı İçin Resmen Adaylığını Açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kanye West ABD Başkanlığı
Ayrıksı Kitap

Ünlü rap müzik sanatçı Kanye West, ABD Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Hatta sanatçının logosu dahi hazır…

ABD’li rapçi Kanye West, 2024’teki Başkanlık yarışında aday olmayı planladığını duyurdu. Adını mahkeme kararıyla “Ye” olarak değiştiren rapçi Kanye West, kampanya logosunun videosunu “Ye 24” başlığıyla sosyal medyada duyurdu.

West, eski ABD başkanı Donald Trump’a “Başkan yardımcısı adayı olup olmayacağını” sorduğunu aktardı. Trump’ın bu teklife hazırlıksız yakalandığını da söyledi.

2020’de de yarışa giren Kanye West sadece 12 eyalette pusulada yer alabilmiş ve toplamda 70 bin oy almıştı.

ABD’li rapçinin Twitter hesabıysa ırkçı paylaşımları nedeniyle bir süredir kapalıydı. West, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından, sosyal medya platformuna geri dönebilmişti. İşte o paylaşımı sizin için aşağıya bırakıyoruz.

Reklam

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Rihanna’nın Super Bowl Performansı Belgesel Olacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Rihanna Super Bowl Belgesel
Ayrıksı Kitap

Gelecek sene Super Bowl’da sahne alacak olan güzel sanatçı Rihanna’nın performansının belgesel olacağı açıklandı…

Fenty Beauty, Savage X Fenty ve Fenty Skin adlı güzellik ve iç çamaşırı markalarını kurarak dünyadaki en zengin kadın şarkıcı unvanını alan Rihanna, bir süredir müzik dünyasından uzak kalmıştı. Geçtiğimiz mayıs ayında bebeğini dünyaya getiren şarkıcı, gelecek yıl Super Bowl’da sahne alacağını açıklayarak hayranlarını sevindirmişti. Bazı kaynaklara göre Barbadoslu şarkıcının merakla beklenen performansı belgesel olacak.

Şarkıcının anne olduktan sonra müzik sektörüne de dönüşünü konu alacak olan belgesel, Super Bowl provalarının yanı sıra Rihanna’nın pop yıldızı olmayı ve anneliği nasıl dengelediğini de gözler önüne serecek. Belgesel bütçesi için milyonlarca dolar ayrıldığı düşünülüyor.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Popüler