Bizimle iletişim kur

Televizyon

Amazon Prime’dan God of War Dizisi Geliyor

Amazon, God of War’un dizi haklarını satın aldı!

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Son zamanlarda birçok oyundan uyarlama film ve dizinin yapıldığına şahit oluyoruz. Özellikle Sony cephesi, PlayStation markalarını TV ve Sinema’ya uyarlamak konusunda oldukça kararlı. Gelmekte olan Twisted Metal ve Jak and Daxter dizisi, Ghost of Tsushima filmi ve HBO’dan The Last of Us dizisi bunlardan sadece birkaçı. En büyük bomba ise bugün Amazon tarafından geldi ve God of War’un dizi haklarını satın aldıklarını duyurdular.

Deadline’ın kaynaklarınca duyurulan bu habere göre Amazon Prime Video, God of War için dizi çalışmalarına başlamış durumda. Dizinin yapımcısı olarak Mark Fergus ve Hawk Ostby ikilisi göreve getirilmiş. Ayrıca The Wheel of Time dizisinin senaristi Rafe Judkins’de projede görev alacak isimler arasında bulunuyor.

god-of-war-dizi

Şu an için dizinin hangi dönemde geçeceği yada yayın tarihine ilişkin daha fazla detay bulunmuyor. Öte yandan Kratos’u kimin canlandıracağı ise en büyük soru işareti olabilir.

Amazon, bu hamle ile rakipleri karşısında büyük güç kazandı diyebiliriz. Amazon’un oyundan uyarlama dizi porjesi sadece God of War ile sınırlı değil ve aynı zamanda Fallout ile Mass Effect gibi yapımlarında dizisi üzerinde çalışıyorlar.

Televizyon

Sıcak Kafa Yönetmeni Mert Baykal’dan İkinci Sezon İptal Açıklaması

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Şevket Çoruh dizinin ismini ve Netflix’i etiketleyerek dizideki karakteri olan Anton’a veda ettiğini açıklamıştı. Bu durum akıllara Şevket Çoruh mu diziden ayrıldı yoksa dizinin ikinci sezonu mu iptal edildi sorusunu getirdi. Ve bir gün sonra da dizinin yatacıtı ekibinden ve yönetmeni Mert Baykal’ın açıklaması geldi. Netflix’den resmi bir açıklama gelmezken Mert Baykal uzun açıklamsı ile #sıcakkafa neden devam etmeyeceğini açıkladı. Aşağıda önce Şevket Çoruh’un paylaşımını hemen altında da sırasıyla 3 bölümlük Mert Baykal’a ait açıklamayı okuyabilirsiniz.

MERT BAYKAL SICAK KAFA 2. SEZON AÇIKLAMASI
MERT BAYKAL SICAK KAFA 2. SEZON AÇIKLAMASI
MERT BAYKAL SICAK KAFA 2. SEZON AÇIKLAMASI

Devamını Okuyun

Müzik

Rüyanda Görürsün Film Müzikleri Dinle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Rüyanda Görürsün filmi prime Videoda yayına başladı. Filmin müzikleri de çok dikkat çekici işte Rüyanda Görürsün filminin Soundtrack’i

Rüyanda Görürsün Filminin Soundtrack Şarkıları

KÖFN – Bi’ Tek Ben Anlarım 

Mo Ava – Hiç Uyanmasam

Sezen Aksu – Kutlama

Dolu Kadehi Ters Tut – Madem

Sertab Erener – Farzet

Amazon’un dünya çapında milyonlarca seyirciye ulaşan dijital yayın platformu Prime Video, ilk yerli Amazon Original içeriğini üyeleriyle buluşturuyor. Yönetmenliğini Cemal Alpan’ın üstlendiği filmin başrollerini müzisyen ve oyuncu Murat Boz (O Ses Türkiye, Kardeşim Benim, Öldür Beni Sevgilim) ile oyuncu Burcu Özberk (Afili Aşk, Aşk Mantık İntikam, Güneşin Kızları) paylaşıyor. Rüyanda Görürsün 3 Şubat Cuma günü yayınlanarak herkesi aynı rüyada bir araya getirecek.  

Rüyanda Görürsün Konusu 

Tüm aşklar tanışmakla başlayıp kavuşmakla veya ayrılmakla biterken Engin (Murat Boz) ve Pelin’in (Burcu Özberk) hikayesi kavuşmakla başlıyor. Film, aşka ve evliliğe inanmayan Engin ile Pelin’i bir rüyada buluşturuyor.

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

Rüyanda Görürsün Yorumları Film Nasıl?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Rüyanda Görürsün filmi Prime Video’nun ilk yerli filmi olarak karşımıza çıktı. Hayırlı olsun diyelim. Burcu Özberk ve Murat Boz gibi hayran kitlesi geniş iki ismi barındıran yapım dram, komedi ve romantizm unsurlarını içeren bir film.

Burcu Özberk zaten işi oyunculuk olan ve komedi türünde yapımlarda sık gördüğümüz bir isim ve ona eşlik eden Murat Boz’da müzik kariyerinin yanında ciddi ciddi oyunculuk basamaklarını tırmanarak yerini ağır ağır sağlamlaştırmaya devam ediyor. Filmde bazı sahnelerde iyi bir performansa imza attığını söyleyebiliriz.

Rüyanda Görürsün Artıları

Filmin ana fikri yani “aynı anda iki yabancının kısa bir an için yollarının kesişip sonrasında aynı rüyayı görmeleri ve o rüyadan memnun olmadıkça rüyanın devam etmesi” bence gayet güzeldi ayrıca müzikleri de çok iyiydi. Özellikle son ayların en önemli şarkısı Köfn Bi’ Tek ben Anlarım’ın bu filmde yer alması filme güç katmış. Şarkı o kadar iyi ve başarılı ki neredeyse filmi geçecek düzeyde.

Rüyanda Görürsün Filminin Handikapları

Romantizm, komedi ve dram türlerini barındıran Rüyanda Görürsün filmi aslında iyi fikrine ve bu türlerde iş yapabilecek bir oyuncu kadrosuna sahip. En azından bu kadrodan iyi bir performans mutlaka çıkar diyorsunuz. Ancak filmin sıkıntısı ise bu türlerden en azından birisinde bile olsa daha güçlü bir etki göstermemesi ve üç kulvarda da “yeterli” diyebileceğimiz bir seviyede kalması. Ayrıca türlerden biri komedi diye yazsam ve Burcu Özberk başrolde desem bile komedi unsurlarının filmde en az yer bulan tür olduğunu belirtmeliyim.

Rüyanda Görürsün Filmi Son Söz

Çok süprizi olmayan, birkaç sahnede tempo düşüşü olan ama yine de “Bu rüya nasıl sonlanacak?” diye merakla izlediğiniz Rüyanda Görürsün hafta sonu için tercih edebilirsiniz. Eğer Prime Video aboneliğiniz varsa ya da abone değilseniz bile çılgın düzeyde Burcu Özberk ve Murat Boz hayranıysanız Prime Video’ya abone olup izleyin, kaçırmayın. Sevdiğiniz oyuncuların emeğine saygı göstermek adına Abone Olun diye bir kez daha hatırlatıyorum. İyi seyirler!

Tolga Yiğit

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler