Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

ASUS, ZenWiFi XT9 Mesh Ağ Sistemini Duyurdu

Yayınlandı

Tarih

ASUS ZenWiFi XT9
Ayrıksı Kitap

WiFi 6 standardını destekleyen ve 160 MHz kanallardan yararlanan bu üç bant ağ WiFi sistemi, sayısı giderek artan akıllı ev cihazları için daha hızlı ve kararlı WiFi performansı sunuyor…

ASUS, ZenWiFi XT9 üç bant mesh WiFi sistemini duyurdu. Güvenilir ve güvenli bir akıllı ev ağını kolayca kurabilmek için tasarlanan bu sistem, 529 metrekareye kadar kapsama alanında 7800 Mbps’ye varan hızlar sunabiliyor.

Üstün Hızlar

WiFi 6 teknolojisiyle kablosuz ağlara eklenen 160 Mhz kanalları sayesinde, her bir cihaz eskisinden daha yüksek hızlara erişebiliyor. 7800 Mbps ile son derece yüksek hızlara ulaşabilen ASUS ZenWiFi XT9, çok sayıda kullanıcının aynı ağda dosya indirdiği, internet üzerinden içerik izlediği veya oyun oynadığı evlerde her yeri kapsama alanı altına alabilen bir WiFi ağı kurmak için ideal bir çözüm. Üç bant ağ sistemi, router’lar arasındaki ağ trafiği için ikinci 5 Ghz bandında özel bir bağlantı oluşturuyor. Diğer bantlar ise WiFi hızlarını en yüksek seviyeye taşımaya ve kesintisiz bağlantı sunmaya ayrılıyor. 2,5 Gbps WAN bağlantı noktası ise bu ağ sistemini internet servis sağlayıcılarının sunduğu yüksek hızlı bağlantılarla uyumlu hale getiriyor.

Kablolu bağlantıyla daha da hızlı bir ağ isteyen kullanıcılar, ASUS ZenWiFi XT9’da sunulan LAN birleştirme özelliğinden yararlanarak uyumlu NAS cihazlarıyla veya yüksek bant genişliği kullanan başka cihazlarla 2 Gbps hıza ulaşabiliyor.

Reklam

Geniş Kapsama Alanı

En üst seviye Broadcom WiFi 6 yonga seti, 1,7 GHz dört çekirdekli işlemci ve ASUS RangeBoost Plus RF teknolojisinin birleşimiyle ASUS ZenWiFi XT9, 529 metrekareye kadar kapsama alanı sunuyor ve kullanıcılara evin tamamında kusursuz bir WiFi deneyimi yaşatıyor.

ASUS AiMesh teknolojisi ise AiMesh uyumlu ASUS router veya menzil artırıcı ekleyerek WiFi kapsama alanını kolayca genişletme imkanı sağlıyor.

Üst Düzey Güvenlik

ASUS ZenWiFi XT9 tüm bağlı cihazlara çok katmanlı koruma sağlıyor. Trend Micro™ destekli ASUS AiProtection Pro, sahip olduğu kurumsal düzeyde güvenlik özellikleriyle router takibi yapıyor, ağa sızma teşebbüslerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlıyor ve gelişmiş ebeveyn denetimleri sunuyor. Hem de bunların tümünü tamamen ücretsiz bir şekilde yapıyor. Kullanıcılar seyahat ederken ASUS Instant Guard mobil uygulaması sayesinde internete şifreli bir VPN tüneli aracılığıyla ev ağları üzerinden bağlanıyor. Böylece kahve dükkanları, restoranlar veya havalimanları gibi yerlerdeki herkese açık WiFi bağlantılarını daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkün oluyor.

Reklam

Sadece birkaç tıklama veya dokunuşla etkinleştirilebilen tüm bu teknolojiler, siber saldırılara maruz kalma riskini azaltıyor.

Kolay Ağ Yönetimi

ASUS ZenWiFi XT9, ASUS Router uygulamasından veya web tarayıcısından erişilen arayüz üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor. ASUS Router mobil uygulaması ile kullanıcılar ağlarını üç basit adımda kurabiliyor, ASUS ZenWiFi XT9 sistemlerini akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yönetebiliyor. Kullanıcılar evde değilken bile ağın durumunu kontrol edebiliyor, misafirlere erişim verebiliyor, bant genişliğine ihtiyaç duyan işlevler için hızı uygun hale getirebiliyor, potansiyel güvenlik sorunlarını izleyebiliyor ve çocuklarının internet üzerindeki faaliyetlerini takip edebiliyor.

Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

OPPO Yeni Modeli A96’yı Tanıttı – Fiyatı ve Özellikleri

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Oppo A96
Ayrıksı Kitap

Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı OPPO Glow Design ile birlikte gelen OPPO A96, 5000mAh pil kapasitesi ve 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor…

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, A serisinin en yeni üyesi A96’yı Türkiye’de satışa sundu. Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı OPPO Glow Design ile birlikte gelen A96, 5000mAh pil kapasitesi ve TUV Sertifikalı 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi vaat ediyor.

Yenileme Hızında Artış

OPPO A96, %90,8 ekran gövde oranına ve 1080×2412 FHD çözünürlüğe sahip 6,59 inç 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekranla geliyor. Yenileme hızındaki artış, OPPO’nun LCD ekranlar için geliştirdiği Uyarlanabilir Yenileme Hızı Teknolojisi ile destekleniyor. Bu çözüm, kullanım senaryosuna bağlı olarak ekran yenileme hızını otomatik olarak ayarlıyor, güç kullanımını azaltırken daha akıcı bir kullanım sunuyor. Yapay Zeka Göz Konforu özelliği ise gün içindeki ortam ışığı seviyelerine göre, parlak veya loş ortamlarda ekran görünürlüğünü iyileştiriyor. NTSC geniş renk gamını %96 kapsayacak şekilde geliştirilen ve %100 DCI-P3’e eşdeğer ekran, renk spektrumunun daha fazlasını içeriyor ve sunduğu renkleri daha gerçek, zengin ve çekici hale getiriyor.

Ekran kilidini daha hızlı açmak için parmak izi sensörünü akıllı telefonun yan kısmında sunan OPPO A96, daha ince, daha kaliteli bir tasarım ve hissiyat için 3 Boyutlu İnce Çerçeve tasarımını kullanıyor.

Reklam

5000mAh Pil Kapasitesi Ve 33W SUPERVOOC İle Zahmetsiz Kullanım

OPPO A96’nın 5000mAh pil kapasitesi, kullanıcıların bağlantıda kalması için gereken gücü sağlıyor. 15 saate kadar WhatsApp’ta mesajlaşma imkanı tanıyan pil, 33W SUPERVOOC hızlı şarj ile 30 dakikada %55 doluyor. OPPO, bazı özelliklerle pil kullanım verimliliğini artıran önemli adımlar da attı. Bu özellikler arasında güç tasarrufu stratejileri sunan Süper Güç Tasarruf Modu, pil ömrünü uzatmak için belirli uygulamalara atanabilen CPU frekansı ve arka ışık ayarları yer alıyor. OPPO A96’nın Optimize Edilmiş Gece Şarjı özelliği, telefonun yapay zeka yeteneklerinden güç alarak kullanıcının uyku düzenini öğreniyor ve gece boyunca bölümlere ayrılmış bir şarj planı yapılmasını sağlıyor.

Çok Yönlü Portre Deneyimi Sunan Güçlü Kamera Sistemi

OPPO A96’nın arkada bulunan ikili kamera kurulumunda, yüksek ışık duyarlılığına ve yüksek piksel sayısına sahip 50MP Ana Kamera ve 2MP Bokeh Kamera bulunuyor. Bu kurulum, kullanıcıların hassas ve doğal bokeh efektleriyle fotoğraf çekmesi için Portre Modunu kullanmasını sağlıyor. Bunun yanında arka kamera, 5x dijital yakınlaştırmayı ve 20 adede kadar seri çekimi destekliyor. 16MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip OPPO A96’da Yapay Zeka Doğal Rötuş gibi özellikler, kullanıcının doğal yüz özelliklerini korurken kusurların giderilmesini sağlıyor. Ayrıca, 360° Dolgu Işığı özelliği sayesinde, portre çekimleri, loş ortamlarda daha parlak ve net sonuçlar veriyor.

Yapay Zeka Paleti, Neon Portre, Flash Snapshot ve Selfie HDR gibi diğer kamera özellikleri, kullanıcıların farklı senaryolarda çekim yapması için farklı seçenekler sunuyor.

Reklam
Oppo A96 Özellikleri
Devamını Okuyun

Teknoloji

Samsung, “2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri”nde 42 Ödül Birden Kazandı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri
Ayrıksı Kitap

Teknoloji devi Samsung, Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) bu yıl, ikisi ‘Altın’, beşi ‘Gümüş’, biri ‘Bronz’ ödülün yanı sıra 34 adet Finalist Ödülü ile birlikte toplam 42 ödül alarak önemli bir başarıya imza attı.

Samsung, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından 1980 yılında kurulan, endüstriyel tasarım alanındaki başarıların ödüllendirildiği, tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül programlarından Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) 42 ödül birden kazandı.

Bu yıl, IDEA kapsamında Ev, Tüketici Teknolojisi, Dijital Etkileşim ve Tasarım Stratejisi gibi 20 farklı kategoride gerçekleştirilen Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde temel değerlendirme kriterleri arasında ise ‘Tasarımda İnovasyon’, ‘Kullanıcıya Yönelik Fayda’, ‘Toplumsal Fayda’ gibi maddeler yer aldı. Samsung’un yenilikçi ve kullanıcı odaklı ürün tasarımları, ikisi Altın, beşi Gümüş, biri Bronz ödüle layık görülürken, 34 adet Finalist ödülü almaya hak kazandı ve toplam 42 ödülün sahibi oldu. Markanın interaktif, bölgeye özgü, ileri seviyede ve çeşitliliğe önem veren tasarımları bu ödüllerin alınmasına önemli rol oynadı.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Ford Otosan %100 Elektrikli Kamyonunu Hannover’de Tanıttı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ford 0 Elektrikli Kamyon
Ayrıksı Kitap

Ford Otosan, Türkiye’nin elektrik dönüşümüne ilklerle damgasını vurmaya devam ediyor: %100 elektrikli kamyonunu Hannover’de tanıttı…

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, Ford E-Transit ve E-Transit Custom’ın ardından, Türkiye’nin elektrik dönüşümünde yeni bir kırılma noktası olacak %100 elektrikli kamyonunu Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıttı. Tasarımından test süreçlerine kadar tamamen Türkiye’de geliştirilen ve üretilen %100 elektrikli kamyon ile Ford Otosan, hafif ve orta ticarinin ardından ağır ticaride de yeni nesil elektrikli araç geliştiren ve üreten dünyanın sayılı otomotiv markaları arasına adını yazdırdı.

Ford Otosan’ın global markası Ford Trucks, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen ilk %100 elektrikli ağır ticari aracı ve Generation F hareketi ile sıfır karbon emisyonlu, bağlantılı, otonom teknolojilerle fuara damgasını vurdu. Ford Otosan’ın sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, Ford Trucks 2030 yılında Avrupa satışlarının %50’sini sıfır emisyonlu araçlardan sağlamayı, 2040’da ise tüm operasyonlarında sattığı araçların tamamının sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Yeni Nesil Kamyon; Enerji, Bakım Ve Toplam Sahip Olma Maliyetlerinde Pek Çok Avantaj Sunuyor

Ford Trucks’ın %100 elektrikli, sessiz ve mükemmel manevra kabiliyetine sahip yeni nesil kamyonu, içten yanmalı motorlu araçlarla karşılaştırıldığında, aylık enerji tüketim maliyeti açısından pek çok avantaj yaratıyor. Örneğin müşterinin harcayacağı enerji maliyetleri bugünün koşullarına göre yarı yarıya kadar düşebiliyor. Benzer avantaj, bakım maliyetlerinde de görülecek. Hareketli ve bakım gerektiren parça sayısı elektrikli araçta çok daha az olduğu için, bakım maliyetlerinin 3’te 2 oranında düşmesi bekleniyor. Aynı zamanda Avrupa ülkelerinde devrede olan teşviklerle birlikte, sahip olma maliyeti daha da iyileşmiş olacak. Bu teşvikler hesaba katılamadığı durumda dahi, Ford Trucks’ın elektrikli kamyonu 4 yıllık sürede dizel araçlara göre daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler