Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Bahar Temizliği Anker eufy Süpürgeleriyle Çok Daha Kolay

Havaların ısındığı, yaza hazırlık yaptığımız bahar aylarında sürekli ertelediğimiz bir iş bizi bekliyor: Bahar temizliği… Kışlıkların kalkıp yerini yazlıklara bıraktığı, evin köşe bucak temizlendiği bu dönem, pek çoğumuz için yorucu geçiyor. Ancak hayatı kolaylaştıran teknolojilere öncülük eden Anker, eufy kategori markasının temizlik işini kolaylaştıran süpürgeleriyle rahat bir nefes aldırıyor. İster robot süpürgeleriyle olsun ister dikey süpürgeleriyle, Anker eufy evdeki temizliğin bir numaralı destekçisi olmaya aday.

Yayınlandı

Tarih

Bahar Temizliği Anker eufy Süpürgeleriyle Çok Daha Kolay
Ayrıksı Kitap

Türkiye’deki herkesi Anker teknolojisi ve kalitesi ile bir araya getirmek misyonuyla hareket eden Anker, her dönemde kullanıcılarına her bütçeye uygun ürünler sunmayı sürdürüyor. Eufy kategori markasıyla ev yaşamının konforu ve güvenliği üzerine teknolojiler geliştiren Anker, yaz aylarına hazırlık yaptığımız bu dönemde evlerdeki temizlik işini üstlenen süpürgeleriyle kullanıcılarını memnun ederek bahar temizliğinin külfetli bir iş olmasını engelliyor. Şehir yaşamının koşuşturmacası arasında bahar temizliğine vakit ayıramayanlar için hayat kurtarıcı olan robot süpürgeler ve dikey süpürgeler pandemi döneminde olduğu gibi bu dönemin de yıldızı olmaya aday. Anker,  eufy kategori markasıyla bu alanda geliştirdiği ve sektöre yön verdiği son teknoloji ürünlerle kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Hem paspaslama hem de süpürme özelliğine sahip eufy RoboVac G30 Hybrid ve dünyanın ilk çift türbinli robot süpürgesi eufy RoboVac X8 Hybrid robot süpürgeleri alanında dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Dikey süpürge alanında da ezberleri bozan HomeVac H30 Infinity 2’si 1 arada Kablosuz Dikey Süpürge gelişmiş özellikleriyle bahar temizliğinin kolaylaştırıcılarından oluyor. 

Bahar temizliğinde Anker eufy’e güvenin

Anker, eufy kategori markasıyla ev yaşamının konforuna ve güvenliğine yönelik geliştirdiği ürünlerle ev işlerine ayrılan süreyi kısaltarak daha verimli bir şekilde kullanıyor. Tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir paspas seçenekleriyle eufy RoboVac G30 Hybrid, sessizliğiyle ve sesli asistanla komut alabilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Özel çift Hall Sensörleri, Akıllı Dinamik Navigasyon 2.0 özelliği ve Gyro-navigasyon teknolojisiyle beklentileri aşıyor.  2’si 1 arada vakum ve paspas özelliği, 250 ml’lik ekstra büyük su deposu, AI.Map™ 2.0 Teknolojisi ve iPath™ Lazer Navigasyonu teknolojileriyle temizliği bir üst kademeye taşıyan dünyanın ilk çift türbinli robot süpürgesi RoboVac X8 Hybrid ise 2 x 2000 Pa emiş gücüyle pek çok yeni teknolojiyi kullanıcılarla buluşturuyor. Son teknoloji özelliklerle donatılmış HomeVac H30 Infinity 2’si 1 arada Kablosuz Dikey Süpürge de 80 AW/16kPa’lık güçlü emiş gücü, 2500 mAh bataryası ve TriPower System™ teknolojisi sayesinde evi kısa sürede tertemiz hale getirebiliyor. 

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

Airbnb Yeni Uygulaması İle Tepki Çekecek Gibi Gözüküyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Airbnb Yeni Uygulama
Ayrıksı Kitap

Airbnb, ABD ve Kanada’da parti karşıtı bir sürüm test etmeye başlıyor. Şirket Haziran ayında dünya çapında ev sahibi mülklerdeki tüm parti ve etkinliklerin kalıcı olarak yasaklandığını duyurmuştu…

Airbnb, sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için COVID-19 salgını geldikten sonra bu tür kuralları geçici olarak getirdi. Ancak şimdi parti karşıtı eylemlerinde daha kararlı bir tutum sergilemeye başladı. Şirket, geçen Ekim ayında Avustralya’da benzer bir sürümü denemeye başladı. Airbnb, araçları kullandığı alanlarda yetkisiz tarafların sayısını yüzde 35 oranında azaltabildiğini söylüyor. Şimdi ise, bu sistemi Avusturalya’da daha geniş bir şekilde yayıyor.

Parti karşıtı araçlar Airbnb kiralayan insanlarda belirli faktörlere dikkat edecek. Potansiyel konuğun ne kadar süredir bir Airbnb hesabına sahip olduğu, kaydın bulunduğu yerden ne kadar uzakta olduğu ve olumlu değerlendirme geçmişleri gibi unsurlar göz önüne alınacak. Sistem ayrıca seyahatin uzunluğunu ve birisinin hafta içi mi yoksa hafta sonu mı rezervasyon yapmaya çalıştığını da göz önünde bulunduracak.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Instagram Reelslar Facebook’ta Da Paylaşılabilecek

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Instagram Reels Facebook
Ayrıksı Kitap

Meta, son dönemde TikTok’un yakaladığı başarı yüzünden stratejisini değiştirmeye devam ediyor. TikTok’un kısa süreli videolarla yakaladığı başarıyı tekrarlamak için hem Instagram’ı hem de Facebook’u TikTok’a daha çok benzetmeye çalışan, bu amaç doğrultusunda özellikle Reelsları ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Kullanıcılardan gelen negatif yorumların ardından Instagram için planlandığı değişiklikleri geri alan Meta, öte yandan Facebook’ta ise önemli değişiklikler yapıyor. Instagram Reelsları Facebook’a da taşımak isteyen şirket, bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı. Bundan sonra isteyen herkes, Instagram Reelsları tek bir tuşla Facebook’ta da paylaşabilecek. Meta’nın bir süredir test ettiği bu özellik, bir süre önce sınırlı sayıda içerik üreticisine sunulmuştu. Ancak artık herkese açık durumda.

Öte yandan “hikayeler” kısmında popüler olan “Add Yours” sticker özelliği de Reelslara geliyor. Hem Instagram hem de Facebook’taki Reelslarda bu özellik bulunacak. Bu özellik, aynı sticker’ı kullanan tüm Reelsların tek bir sayfada toplanmasını sağlıyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Telefon Şarj Edebilen Kumaş Geliştirildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Telefon Şarj Edebilen Kumaş
Ayrıksı Kitap

Matrix filmi gerçek oluyor. İnsan, pile dönüşmeye başlıyor…

Bilim insanları, giysileri bir pile dönüştürmenin yolunu buldular. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçasından 100 led gücüne kadar ulaşabilen bir enerji üreten bu prototip kumaş, metrekare başına 2,34 watt elektrik üretecek şekilde ayarlandı.

Son yıllarda çok hızlı şekilde gelişen cep telefonları ile hemen hemen her işimizi rahatlıkla halledebiliyoruz. Adeta vücudumuzun bir parçası haline gelen bu cihazların şarjı da en büyük sorunlarımızdan biri olmaya başladı.

Şarj sorununa karşı alternatif yöntemler arayan bilim insanları, ilginç bir yöntem geliştirdiler. Singapur’daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kıyafetlerimizi bir güç kaynağına dönüştürmenin bir yolunu keşfettiler.

Reklam

Nangyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki bilim insanları, insanların doğal olarak ürettiği enerjiyi kullanmanın ve dijital ya da giyilebilir cihazların şarj olmasını sağlamak için bir yöntem geliştirdiler. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçası ile gerçekleştirilen çalışma sonucunda kumaştan 100 lede kadar güç veren ve sıkıştırıldığında ya da gerildiğinde mekanik stresi elektriğe dönüştürebilen bir polimer sayesinde enerji üretildi.

Bu sayede işteyken, evdeyken ya da nerede olursanız olun vücudunuzun hareketini ve teninizin kıyafetinize sürtünmesiyle oluşan enerjiyi cihazlarınıza güç verecek elektriğe dönüştürerek cep telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

Tekrar tekrar yıkanarak test edilen kumaşın beş aya kadar dayanıklı olduğu ve bu dayanıklılığın nedeninin ise inanılmaz derecede sert ve su geçirmez olması nedeniyle kumaşın kauçuk gibi olması olarak açıklandı.

Cihazın gerçek pil kısmı için bilim insanları, gümüş ve köpük benzeri maddeden oluşan hibrit bir malzeme üzerine bir elektrot deseni tasarladı. Daha sonra kalsiyum titanyum oksit minerallerinden oluşan bir nanofiber malzemeye bağlandı. Bu mineraller ise elektrik yüklerini üreten ana maddedir. Prototip, metrekare başına 2,34 watt elektrik üreterek dijital ve giyilebilir cihazlarınızı gün boyunca şarj etmeyi başardı.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler