Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Bang & Olufsen ve Cisco Premium’dan eşsiz tasarımıyla ve özellikleriyle yeni kulaklık

Yayınlandı

Tarih

Bang_Olufsen_Cisco_980_Headset
Ayrıksı Kitap

Dünyanın lider ağ ve sistem çözümleri şirketi Cisco, geleceğin iş dünyasında hibrit çalışma ortamlarını daha güvenli, daha etkin ve daha çözüm odaklı hale getirmeye devam ediyor. Bang & Olufsen ve Cisco, günümüzün hibrid çalışanlarına yönelik özel tasarlanmış iş kulaklığı için iş birliği yapıyor. Bang & Olufsen Cisco 980, Webex entegrasyonları ve Adaptif Aktif Gürültü Engelleme gibi çeşitli kullanım kolaylığı ve güvenlik özellikleri sunuyor.

HİBRİT çalışma sürecinde çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu donanımlardan biri de kulaklıklar oldu. Uzaktan çalışma ortamlarında arka plan gürültüsünü azaltmak veya hareket halindeyken müziğin tadını çıkarmaya devam etmek, yüksek kaliteli ve çok işlevli kulaklıklara olan ihtiyacı beraberinde getirdi. Bu ihtiyaca karşılık Bang & Olufsen ve Cisco eşsiz bir iş birliğine imza attı. Uzun süreli ve güvenli iletişim sağlarken Bang & Olufsen’ın zamansız tasarım tarzı, benzersiz ustalığı ve yüksek ses gücü Cisco’nun entegre toplantı kontrolleri, Adaptif Aktif Gürültü Önleme özelliği ve akıcı BT yönetim olanaklarıyla bir araya geldi. Sonuç: Bang & Olufsen Cisco 980.

Cisco Orta Doğu ve Afrika CTO’su Osama Al-Zoubi konu hakkında şunları söyledi: “Net ve kesintisiz ses, hibrid çalışma ortamı için büyük öneme sahiptir. Lüks ses çözümlerinde lider bir şirket olan Bang & Olufsen iş birliğinde, üst sınıf estetik, eksiksiz işlev ve fantastik kaliteyle iş için en yüksek kaliteli ses cihazını piyasaya sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”  

Bang & Olufsen CEO’su Kristian Teär ise, “Cisco ile güçlerimizi birleştirerek iki şirketin de güçlü yönlerini kullanmaktan heyecan duyuyoruz. Günümüzde müşteriler evde, işte ve hareket halindeyken kullanabilecekleri, görünümü ve kullanım hissi harika olan bir ürün istiyor. Cisco’nun sektörde öncü teknolojilerini, ses, tasarım ve işçilik alanında güçlü olduğumuz kabiliyetlerimizle bir araya getiriyoruz” dedi.

Bang & Olufsen Cisco 980’in eşsiz özellikleri 

Reklam

İş için gelişmiş olanaklar: Bluetooth 5.1, Webex entegrasyonları, sesli komutlar ve kullanıcıların çağrıları kolayca sessize almasına, yanıtlamasına ve sonlandırmasına olanak tanıyan, kullanımı kolay kulak içi çağrı kontrolleriyle Bang & Olufsen Cisco 980 sektörde öncü bağlantı özellikleri ve işlevsellik sunuyor.

Kristal netliğinde bir iletişim kalitesi: Sanal bir mikrofon kaidesi işlevi görerek ve Adaptif Aktif Gürültü Önleme özelliğine güç vererek kullanıcıyı içine alan bir dinleme deneyimi sunan hüzme oluşturucu mikrofon dizileri gibi üst sınıf akustik ve konuşma özellikleriyle çağrıları, toplantıları, video ve müzik deneyimlerini üst seviyeye taşıyın. Kullanıcıyı içine alan zengin ses kalitesi, kullanıcıların doğrudan konuşuyor gibi hissetmesini sağlar ve mükemmel gürültü önleme sayesinde kullanıcılar ellerindeki göreve odaklanabilir.

Uzun süreli konfor ve zamanının ötesinde tasarım: Eşsiz düzeyde konfor sağlamak üzere tasarlanmış olan Bang & Olufsen Cisco 980 tüm gün stabil ve dayanıklı kullanım sağlayacak üst kalite malzemeler kullanılarak özenle tasarlanmıştır.

İşletme sınıfı yönetim ve güvenlik: BT yöneticileri Bang & Olufsen Cisco 980‘i tek bir platformdan kolayca uygulayabilir, yönetebilir ve ürünün gerçek zamanlı analiz verilerini görebilir. Ürün ayrıca, çağrı ve konuşmaların güvenli kalması için işletme sınıfı donanım ve yazılım temelli koruma sağlar.

Bang & Olufsen Cisco 980, 2022’nin başından itibaren Cisco’nun önerdiği satış fiyatı olan 549 Amerikan doları fiyatla sipariş edilebilecek.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

Migros Elektrikli Otomobiller İçin Şarj İstasyonları Kuracak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Migros Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonları
Ayrıksı Kitap

Migros, elektrikli otomobiller için şarj istasyonları kuruyor…

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan Migros, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama yapan Migros, hizmet verdiği lokasyonlarda elektrikli otomobiller için şarj istasyonu kuracağını duyurdu. Şirket bu istasyonlar için 4 milyon 500 bin TL harcama yapacak.

Migros’un yaptığı açıklama, şirketin elektrikli otomobil devrimini önemsediğinin açık bir göstergesi. Zira şirket tarafından yapılacak çalışmalar ile Migros mağazalarının bulunduğu yerlere, elektrikli otomobil şarj istasyonları kurulacak. Böylelikle vatandaşlar Migros’a gidip alışveriş yaparken, elektrikli arabaları kapıda şarj olacak. Uzun şarj süreleri düşünüldüğünde, Migros’un yeni girişiminin, müşterilerini memnun edebileceği görülüyor.

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Teknoloji

OPPO Yeni Modeli A96’yı Tanıttı – Fiyatı ve Özellikleri

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Oppo A96
Ayrıksı Kitap

Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı OPPO Glow Design ile birlikte gelen OPPO A96, 5000mAh pil kapasitesi ve 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor…

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, A serisinin en yeni üyesi A96’yı Türkiye’de satışa sundu. Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı OPPO Glow Design ile birlikte gelen A96, 5000mAh pil kapasitesi ve TUV Sertifikalı 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi vaat ediyor.

Yenileme Hızında Artış

OPPO A96, %90,8 ekran gövde oranına ve 1080×2412 FHD çözünürlüğe sahip 6,59 inç 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekranla geliyor. Yenileme hızındaki artış, OPPO’nun LCD ekranlar için geliştirdiği Uyarlanabilir Yenileme Hızı Teknolojisi ile destekleniyor. Bu çözüm, kullanım senaryosuna bağlı olarak ekran yenileme hızını otomatik olarak ayarlıyor, güç kullanımını azaltırken daha akıcı bir kullanım sunuyor. Yapay Zeka Göz Konforu özelliği ise gün içindeki ortam ışığı seviyelerine göre, parlak veya loş ortamlarda ekran görünürlüğünü iyileştiriyor. NTSC geniş renk gamını %96 kapsayacak şekilde geliştirilen ve %100 DCI-P3’e eşdeğer ekran, renk spektrumunun daha fazlasını içeriyor ve sunduğu renkleri daha gerçek, zengin ve çekici hale getiriyor.

Ekran kilidini daha hızlı açmak için parmak izi sensörünü akıllı telefonun yan kısmında sunan OPPO A96, daha ince, daha kaliteli bir tasarım ve hissiyat için 3 Boyutlu İnce Çerçeve tasarımını kullanıyor.

Reklam

5000mAh Pil Kapasitesi Ve 33W SUPERVOOC İle Zahmetsiz Kullanım

OPPO A96’nın 5000mAh pil kapasitesi, kullanıcıların bağlantıda kalması için gereken gücü sağlıyor. 15 saate kadar WhatsApp’ta mesajlaşma imkanı tanıyan pil, 33W SUPERVOOC hızlı şarj ile 30 dakikada %55 doluyor. OPPO, bazı özelliklerle pil kullanım verimliliğini artıran önemli adımlar da attı. Bu özellikler arasında güç tasarrufu stratejileri sunan Süper Güç Tasarruf Modu, pil ömrünü uzatmak için belirli uygulamalara atanabilen CPU frekansı ve arka ışık ayarları yer alıyor. OPPO A96’nın Optimize Edilmiş Gece Şarjı özelliği, telefonun yapay zeka yeteneklerinden güç alarak kullanıcının uyku düzenini öğreniyor ve gece boyunca bölümlere ayrılmış bir şarj planı yapılmasını sağlıyor.

Çok Yönlü Portre Deneyimi Sunan Güçlü Kamera Sistemi

OPPO A96’nın arkada bulunan ikili kamera kurulumunda, yüksek ışık duyarlılığına ve yüksek piksel sayısına sahip 50MP Ana Kamera ve 2MP Bokeh Kamera bulunuyor. Bu kurulum, kullanıcıların hassas ve doğal bokeh efektleriyle fotoğraf çekmesi için Portre Modunu kullanmasını sağlıyor. Bunun yanında arka kamera, 5x dijital yakınlaştırmayı ve 20 adede kadar seri çekimi destekliyor. 16MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip OPPO A96’da Yapay Zeka Doğal Rötuş gibi özellikler, kullanıcının doğal yüz özelliklerini korurken kusurların giderilmesini sağlıyor. Ayrıca, 360° Dolgu Işığı özelliği sayesinde, portre çekimleri, loş ortamlarda daha parlak ve net sonuçlar veriyor.

Yapay Zeka Paleti, Neon Portre, Flash Snapshot ve Selfie HDR gibi diğer kamera özellikleri, kullanıcıların farklı senaryolarda çekim yapması için farklı seçenekler sunuyor.

Reklam
Oppo A96 Özellikleri
Devamını Okuyun

Teknoloji

Samsung, “2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri”nde 42 Ödül Birden Kazandı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri
Ayrıksı Kitap

Teknoloji devi Samsung, Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) bu yıl, ikisi ‘Altın’, beşi ‘Gümüş’, biri ‘Bronz’ ödülün yanı sıra 34 adet Finalist Ödülü ile birlikte toplam 42 ödül alarak önemli bir başarıya imza attı.

Samsung, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından 1980 yılında kurulan, endüstriyel tasarım alanındaki başarıların ödüllendirildiği, tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül programlarından Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) 42 ödül birden kazandı.

Bu yıl, IDEA kapsamında Ev, Tüketici Teknolojisi, Dijital Etkileşim ve Tasarım Stratejisi gibi 20 farklı kategoride gerçekleştirilen Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde temel değerlendirme kriterleri arasında ise ‘Tasarımda İnovasyon’, ‘Kullanıcıya Yönelik Fayda’, ‘Toplumsal Fayda’ gibi maddeler yer aldı. Samsung’un yenilikçi ve kullanıcı odaklı ürün tasarımları, ikisi Altın, beşi Gümüş, biri Bronz ödüle layık görülürken, 34 adet Finalist ödülü almaya hak kazandı ve toplam 42 ödülün sahibi oldu. Markanın interaktif, bölgeye özgü, ileri seviyede ve çeşitliliğe önem veren tasarımları bu ödüllerin alınmasına önemli rol oynadı.

Devamını Okuyun

Popüler