Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Heyecanla Beklediğimiz Film ve Diziler

2022 ve 2023 yıllarında film ile dizilere doyacağız.

Yayınlandı

Tarih

Heyecanla Beklediğimiz Film ve Diziler
Ayrıksı Kitap

Pandemi dolayısı ile kapanan sinema salonlarının ardından birçok filmin ardı ardına ertelendiğini görmüştük. Yapımcı şirketler bu ertelemeleri sinema salonları açılana kadar sürdürdü ve haliyle tüm filmler 2022 yılına kaydırılınca takvimi şişirdi.

Geçtiğimiz günlerde Shazam’ın devam filmi hariç tüm DC Comics filmlerinin ertelendiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Halen pandeminin devam etmesi dolayısıyla bazı çekimi tamamlanmamış filmlerin ertelendiğini görebiliriz. Bundan ziyade 2022 ve 2023 yılları arasında çıkacağı açıklanan film ve dizilerin bir listelemesini yaptık. Listenin daha çok beklenen film ve dizilerden oluştuğunu belirtelim aksi halde, listeye daha dahil etmediğimiz onlarcası olabilir ve bu liste de uzayıp gider. Lafı daha fazla uzatmaan sizleri en çok beklediğimiz film ve diziler listesi ile baş başa bırakalım.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – (6 Mayıs 2022)

WandaVision dizisi ile bağlantılı olacak olan filmde Doctor Strange, MCU’nun çeşitli evrenlerinde bizleri yolculuğa çıkartacak. Bir şekilde X-Men ekibinin de MCU’ya dahil olacağı bu filmde yeni Wolverine ve Doctor Strange’in kötü varyantı Supreme Strange’i de göreceğiz. Bu film aynı zamanda MCU’nun önemli değişimlerini bizlere gösterecek.

John Wick: Chapter 4 – (24 Mart 2023)

Son filmde en yakın dostunun da ihanetine uğrayan John Wick artık çok daha öfkeli. İntikam yakasından bir nebze olsun düşmeyen BabaYaga’nın artık çok daha fazla düşmanı var. Öte yandan her bir filmi ile aksiyonu bir üst seviyeye taşıyan serinin dördüncü filminin kadrosu ise deyim yerindeyse şampiyonlar ligi gibi. Ip-Man’den Donnie Yen, Boyka’dan Scott Adkins, IT’den Bill Skarsgard ve Mortal Kombat filminin Hanzo Hasashi’si Hiroyuki Sanada, John Wick: Chapter 4 setinde buluşuyor. Oyuncu kadrosu baya efsane değil mi?

Şimdilik filme dair herhangi bir fragman yayınlanmadı ancak bazı bilgiler ortada çıkmış durumda. Donnie Yen’in oynayacağı karakter olan Caine, John Wick’in eski bir dostu ve benzer düşmanlara sahipler. Yani filmde bu ikiliyi sırt sırta görmemiz muhtemel. Öte yandan bu ikili arasında gerçekleşmesi olası bir duello da şahane olur. Düşünün John Wick ve Ip-Man karşı karşıya!

Basında yer alan haberlere göre ise her ne kadar henüz resmileşmemiş olsa da filmin adının John Wick: Hagarure olacağı yönünde. Hagakure’nin anlamı “Saklı Yapraklar” demek ve bu da Yamamoto Tsunetomo adlı eski bir samurayın kaleme alındığı kitaba dayanıyor. Bahsi geçen kitap samuray felsefesine odaklanıyor, yani John Wick’in dördüncü filminde bolca samuray görebiliriz.

Reklam

Thor: Love and Thunter – (8 Temmuz 2022)

Taika Waititi tarafından yönetilen Thor: Love and Thunter filminde Chris Hemsworth’u uzun bir sürenin ardından tekrardan Thor rolünde izleyeceğiz. Ayrıca çok sevdiğimiz Dark Knight üçlemesinde Batman olarak karşımıza çıkan Christian Bale’de filmde Gorr karakterini canlandıracak.

Christian Bale, Gorr karakteri ile filmin baş kötüsü konumunda bulunuyor. Gorr, annesi, eşi ve çocukları ölünce tanrıların var olmadığına inanır ve bu inancı onu kabilesinden sürgün edilmeye mahkum bırakır. Bir süre sonra tanrıların var olduğunu fakat ölmekte ve acı çekmekte olan insanlara yardım etmediklerini görünce hepsini öldüreceğine yemin eder ve tüm tanrılara içtenlikle nefret duymaya başlar.

Filmde bolca çizgi romandan sahnelerin bulunacağı bilgisi veriliyor. Bunlardan biri ise Thor’un çekici Mjölnir’i kaldırmaya layık olan Jane Foster’ın tanrısal güçler kazanması örnek gösterilebilir. Elbette daha bunun gibi efsane sahneler göreceğiz ancak şu bir gerçek ki yine iyi bir Thor filmi izleyeceğimiz kesin.

The Lord Of The Rings – (2 Eylül 2022)

Amazon’un devası bütçeli dizisi The Lord Of The Rings, kimi kesim atarfından eleştiri yağmuruna tutulsa da kimi kesim diziyi merakla beklemekte. Filmlerden bağımsız ilerleyecek dizide Galadriel, Arondir, Celebrimbor, Isildur gibi karakterleri göreceğiz ancak bunları yepyeni oyuncular canlandıracak. Umarız ki geçmiş film ve kitaplara yakışır bir dizi izleriz.

Obi-Wan-Kenobi

Obi-Wan Kenobi – (25 Mayıs 2022)

Her ne kadar son Star Wars üçlemesi dehşet biçimde kötüde olsa Disney, The Mandalorian ve The Book of Boba Fett dizileri ile durumu iyice toparladı ve üstüne bir de Obi-Wan Kenobi dizisi yapalım demiş olacaklar.

Dizinin kadrosunda orijinal üçlemeden tanıdığımız Joel Edgarton ve Bonnie Piesse bulunuyor. Dizideki olaylar ise Revenge of the Sith’in on yıl sonrasına dayanıyor. Kronolojik olarak bakarsak üçüncü ve dördüncü filmin arasında geçecek. Bu yeni Star War macerasında, yine orijinal üçlemede Anakin Skywalker’ı canlandıran Hayden Christensen’de Darth Vader olarak yer alıyor. Evet! Darth Vader dizide yer almakta ve Obi-Wan Kenobi ile karşı karşıya geldiği sahnelerde bulunacakmış.

black-adam

Black Adam – (21 Ekim 2022)

DC’nin süper kötü karakterleri olan Black Adam içinde tam on yıldır ön hazırlıklar yapılıyor ve en nihayetinde filmi su sene izleyeceğiz gibi gözükmekte. Oyunculukta sükse yapmış kim varsa bu güne kadar mutlaka bir süper kahraman filminde boy göstermiştir ve şimdi aynısı Dwayne “The Rock” Johnson içinde geçerli.

Son zamanlarda karanlık tonunu iyice arttıran DC Comics’in Shazam’ın baş düşmanı olan Black Adam filminde de aynı yolda ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle karakterin bir süper kötü olması bu karanlık tonun çok daha ileriye gitmesini sağlayabilir. Filme dair tek soru işareti ise uzun süren yapım aşaması zira bu tarz filmler çoğu zaman vasat çıkmıştır. Umarız ki aynısı Black Adam için geçerli olmaz.

House Of Dragon – (2022)

George R.RM Martin’in Ateş ve Kan adlı romanına dayanan HBO dizisi House of Dragon, Game of Thrones dizisinden 300 yüzyıl öncesinde geçecek. Bu da Targaryen hanedanının hüküm sürdüğü dönemi işleyeceğini ve Game of Thrones dizisinin köklerine ineceğini gösteriyor. Dizide, Ejderhaların dansı adı verilen iç savaşa giden süreci göreceğiz.

George R.R. Martin tıpkı Game of Thrones dizisinde olduğu gibi House of Dragon disizinde de yardımcı yaratıcı olarak görev alıyor. İlk sezon için 10 bölüm düşünülen dizinin yönetmenleri olarak Game of Thrones ile aynı yönetmene sahip olan miguel sapochnik, The Witcher yönetmeni Geeta V. Patel, Banshee’nin yönetmeni Greg Yaitanes ve The Alienist’in yönetmeni Clare Kilner görev alacak. Senaryoyu ise George R.R Martin ile birlikte Ryan Condal, Ti Mikke, Wes Tooke ve Claire Kiechel kaleme alıyor.

Reklam

Jurrasic World Dominion – (10 Haziran 2022)

Son film ile birlikte dinozorların serbest kaldığını ve dünya’ya tutuldukları yerden dünyaya yayıldıklarını görmüştük. Jurassic World Dominion ile birlikte insanlar ve dinozorların artık aynı evreni paylaştıklarını görüyoruz. Elbette bu durum her ne kadar otobur olanlar için problem yaratmıyor olsa da, etobur olanlar insanlık için büyük sorun teşkil ediyor.

Dinozorlarla insanların tarihte ilk defa bir arada yaşadığı bir dönemi anlatacak olan Jurassic World Dominion’ın yönetmen koltuğunda 2015 yapımı Jurassic World’ün yönetmeni Colin Trevorrow yeniden yer alacak.

Top Gun Maverick – (27 Mayıs 2022)

Pandemi dolayısı ile uzun bişr süredir eteleme alan Top Gun Maverick, sonunda bu yıl izleyiciler ile buluşacak. Başrollerini Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini Joseph Kosinski gerçekleştiriyor. Top Gun Maverick, hikaye döngüsü olarak 1986 yılında vizyona giren Top Gun filminin devamını anlatacak.

Shazam! Fury of the Gods – (12 Aralık 2022)

DC Comics’den alıştığımız karanlık mizaha tamamen ters düşen Shazam karakterinin ilk solo filmi lzleyicilerden beğeni toplamıştı. Chuck dizisi ile ünlenen Zachary Levi’yi Shazam karakteri ile izlediğimiz filme baktığımızda DC’nin diğer filmleri arasında en sönük kalan filminin bu olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen devam filminin, ilk film kadar eğlenceli olacağını düşünüyoruz.

The Flash – (23 Haziran 2023)

DC Comics’in sinema evreninde yeni ve önemli bir başlangıcı aralayacak olan The Flash filmini normalde 2021 yılı içerisinde izlememiz gerekiyordu ancak pandemi dolayısı ile ertelemeden nasibini almıştı.

Flashpoint çizgi romanındaki hikaye’ye dayanan filmde, Flash zamanda yolculuğa çıkar ve zıt varyantı Eobard Thawne/Reverse Flash ile tanışır. Marvel’da olduğu gibi DC Comics üzerinde de zaman değişimine şahit olacağız. The Flash filminde en heyecanla beklediğimiz kısım ise Michael Keaton ve Ben Affleck’i yeniden Batman olarak görecek olmamız. Evet yanlış duymadınız filmde farklı zamanlardan birden fazla Batman’i göreceğiz. Ayrıca Supergirl, Iris West ve Zod gibi karakterler de filmde bulunacak.

Aquaman: The Lost Kingdom – (17 Mart 2023)

Jason Momoa’nın başarılı performansı ile DC Comics, son filmini Aquaman: The Lost Kingdom ile taçlandıracak. Filme dair çok az şey bilsek de artık Aquaman hikayesinde önemli bir ilerlemenin kaydedildiğini söylemek mümkün. Aquaman: The Lost Kingdom’ın daha iç karartıcı bir film olduğunu söyleyen yönetmen James Wan’dan daha azı beklenemezdi, özellikle kendisinin yönetmenlik yaptığı geçmiş filmlerinin neredeyse tamamının korku filmi olduğunu düşünürsek.

Sinema

AMSTERDAM Filmi Vizyon Tarihi Oyuncuları ve Fragmanı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

AMSTERDAM_yatay
Ayrıksı Kitap

Ünlü yazar ve yönetmen David O. Russell’ın son filmi “Amsterdam”ın ilk resmi fragmanı ve afişi yayınlandı. 20th Century Studios ve New Regency yapımı “Amsterdam”, kendilerini Amerika tarihinin en şok edici entrikalarından birinin merkezinde bulan üç yakın arkadaş hakkındaki orijinal suç hikayesini ele alıyor. Tarihi gerçekleri, sinematik bir deneyimle kurgulayarak zekice bir araya getiren büyüleyici ve zengin bir anlatıma sahip film 4 Kasım 2022’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

AMSTERDAM Film Posteri

Amsterdam Filminin Oyuncuları Kimler?

“Amsterdam” filminin oyuncu kadrosunda Oscar® ödüllü Christian Bale, iki kez Oscar® adayı olan Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Taylor Swift, Zoe Saldaña, Oscar ödüllü Rami Malek ve iki kez Akademi Ödülü sahibi Robert De Niro’yu görüyoruz. Beş kez Oscar adayı olan David O. Russell’ın yazıp yönettiği “Amsterdam” filminin yapımcılığını Arnon Milchan, Matthew Budman, Anthony Katagas, David O. Russell ve Christian Bale üstleniyor. İdari yapımcı koltuğunda ise Yariv Milchan, Michael Schaefer ve Sam Hanson oturuyor. 

Devamını Okuyun

Sinema

Thor: Love And Thunder Spoilersız İnceleme

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Thor afis
Ayrıksı Kitap

Marvel Sinematik Evreninin Gök Gürültüsü Tanrısı Thor geri döndü.

Avengers: Endgame sonunda orijinal altılının bir çoğuna veda ettik. 4. Faza geçmemiz ile birlikte yeni karakterlere odaklanan Marvel eski kadrodan Thor için Taika Waititi yönetmenliğinde ilk kez bir karakter için 4. solo filmini hazırladı. MCU’nun 29. filmi olan Thor Love And Thunder, Thor’un hikayesinin Avengers: Endgame de sona erdiği yeri, Guardians Of The Galaxy ile devam ettiriyor.

Thor

Bizleri Neler Bekliyor

Marvel Evreninde her ne kadar istediğimiz, mitolojiye uygun bir Thor vermeseler de bize kendini sevdirecek deli dolu bir kahraman izlettiler. Thor ve Thor: Dark World seyirciden not alamasa da yönetmen koltuğuna Taika Waititi nin oturduğu Thor: Rangarok beğeniyi almıştı. Yeniden yönetmen koltuğuna oturan Taika Waititi farkını ortaya koymuş. Rangarok kadar iyi olmasada konu işleyişi çok yakındı. Neredeyse tüm filmi Bifrost’ta yolculuğa çıkmış gibi renkli ve eğlenceli bir film yönetmiş. An an güldüğümüz sahneler ve hop oturup hop kalktığımız filmde oyunculuklarda bir numara. Uzun zaman sonra Natalie Portman’ı izlemek, hatta Migthy Thor olarak izlemek bile gözünüzü ekrandan ayırmamanız için bir neden olacak. Gram sırıtmayan roller, harika kostüm tasarımlar ve müzikler sizi filme bağlayacaktır.

Gorr the God Butcher Nasıl?

Sinematik evrene Dark Knight, American Pyscho ve Machinist gibi filmlerden tanıdığımız Oscarlık oyuncu Christian Bale de dahil oldu. Fragmanlarda her ne kadar çok basit bir kötü gibi dursa da gücünü gölgeden alan bu karakter asla hafife alınmamalı. Görünüş olarak ünlü korku serisi The Conjuring’in Valak karakterine benzese de iki karakter arasında çok büyük bir fark var. Christian Bale rol yapmak yerine karakteri yaşadı resmen. Gorr un karanlık tarafı sebebi ile +13 izleyici kitlesi sınırı koydu. Karakterin korkunç durması sebebi ile küçük çocukların izlememesi daha sağlıklı olur.

Thor: Love and Thunder 08.07.2022 tarihinde seyirci ile buluşacak. Bu filmi anlamak için Marvel Sinematik evrenini bilmek daha sağlıklı fakat o kadar vakti olmayanlar için Thor, Thor: Dark World, Thor Ragranok, Avengers: Infinty War ve Avengers: Endgame izlemeniz yeterli olacaktır. Thor: Love And Thunder ın sonunda 2 adet After Credits sahnesi bulunuyor. Hemen salonları terk etmeyin. İyi seyirler.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Son Fragman I 8 Temmuz’da Vizyonda

Yayınlandı

Tarih

Yazar

THor aşk ve gökgürültüsü-2
Ayrıksı Kitap

Marvel Studios’tan “Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü” filminde Gök Gürültüsü Tanrısı Thor (Chris Hemsworth) şimdiye kadar karşılaştığı hiçbir maceraya benzemeyen bir yolculuğa çıkıyor; iç huzur yolculuğuna. Ancak emekliliği, tanrıların yok edilmesini isteyen Gorr the God Butcher (Tanrı Katili Gorr) (Christian Bale) olarak bilinen galaktik bir katil tarafından kesintiye uğruyor. Karşılaştığı bu tehditle mücadele etmek için Thor, Kral Valkyrie (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi) ve şaşırtıcı bir şekilde çekici Mjolnir’i “Güçlü Thor” olarak kullanan eski kız arkadaşı Jane Foster’ın (Natalie Portman) yardımına başvuruyor. Birlikte, Gorr the God Butcher’ın intikamının gizemini ortaya çıkarmak ve çok geç olmadan onu durdurmak için korkunç bir kozmik maceraya atılıyorlar. 

Waititi’nin (“Thor: Ragnarok,” “Jojo Rabbit”) yönettiği ve Kevin Feige ve Brad Winderbaum’un yapımcılığını üstlendiği “Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü” 8 Temmuz 2022’de sinemalarda!

Devamını Okuyun

Popüler