Bizimle iletişim kur

Sinema

Heyecanla Beklediğimiz Film ve Diziler

2022 ve 2023 yıllarında film ile dizilere doyacağız.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Pandemi dolayısı ile kapanan sinema salonlarının ardından birçok filmin ardı ardına ertelendiğini görmüştük. Yapımcı şirketler bu ertelemeleri sinema salonları açılana kadar sürdürdü ve haliyle tüm filmler 2022 yılına kaydırılınca takvimi şişirdi.

Geçtiğimiz günlerde Shazam’ın devam filmi hariç tüm DC Comics filmlerinin ertelendiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Halen pandeminin devam etmesi dolayısıyla bazı çekimi tamamlanmamış filmlerin ertelendiğini görebiliriz. Bundan ziyade 2022 ve 2023 yılları arasında çıkacağı açıklanan film ve dizilerin bir listelemesini yaptık. Listenin daha çok beklenen film ve dizilerden oluştuğunu belirtelim aksi halde, listeye daha dahil etmediğimiz onlarcası olabilir ve bu liste de uzayıp gider. Lafı daha fazla uzatmaan sizleri en çok beklediğimiz film ve diziler listesi ile baş başa bırakalım.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – (6 Mayıs 2022)

WandaVision dizisi ile bağlantılı olacak olan filmde Doctor Strange, MCU’nun çeşitli evrenlerinde bizleri yolculuğa çıkartacak. Bir şekilde X-Men ekibinin de MCU’ya dahil olacağı bu filmde yeni Wolverine ve Doctor Strange’in kötü varyantı Supreme Strange’i de göreceğiz. Bu film aynı zamanda MCU’nun önemli değişimlerini bizlere gösterecek.

John Wick: Chapter 4 – (24 Mart 2023)

Son filmde en yakın dostunun da ihanetine uğrayan John Wick artık çok daha öfkeli. İntikam yakasından bir nebze olsun düşmeyen BabaYaga’nın artık çok daha fazla düşmanı var. Öte yandan her bir filmi ile aksiyonu bir üst seviyeye taşıyan serinin dördüncü filminin kadrosu ise deyim yerindeyse şampiyonlar ligi gibi. Ip-Man’den Donnie Yen, Boyka’dan Scott Adkins, IT’den Bill Skarsgard ve Mortal Kombat filminin Hanzo Hasashi’si Hiroyuki Sanada, John Wick: Chapter 4 setinde buluşuyor. Oyuncu kadrosu baya efsane değil mi?

Şimdilik filme dair herhangi bir fragman yayınlanmadı ancak bazı bilgiler ortada çıkmış durumda. Donnie Yen’in oynayacağı karakter olan Caine, John Wick’in eski bir dostu ve benzer düşmanlara sahipler. Yani filmde bu ikiliyi sırt sırta görmemiz muhtemel. Öte yandan bu ikili arasında gerçekleşmesi olası bir duello da şahane olur. Düşünün John Wick ve Ip-Man karşı karşıya!

Basında yer alan haberlere göre ise her ne kadar henüz resmileşmemiş olsa da filmin adının John Wick: Hagarure olacağı yönünde. Hagakure’nin anlamı “Saklı Yapraklar” demek ve bu da Yamamoto Tsunetomo adlı eski bir samurayın kaleme alındığı kitaba dayanıyor. Bahsi geçen kitap samuray felsefesine odaklanıyor, yani John Wick’in dördüncü filminde bolca samuray görebiliriz.

Reklam

Thor: Love and Thunter – (8 Temmuz 2022)

Taika Waititi tarafından yönetilen Thor: Love and Thunter filminde Chris Hemsworth’u uzun bir sürenin ardından tekrardan Thor rolünde izleyeceğiz. Ayrıca çok sevdiğimiz Dark Knight üçlemesinde Batman olarak karşımıza çıkan Christian Bale’de filmde Gorr karakterini canlandıracak.

Christian Bale, Gorr karakteri ile filmin baş kötüsü konumunda bulunuyor. Gorr, annesi, eşi ve çocukları ölünce tanrıların var olmadığına inanır ve bu inancı onu kabilesinden sürgün edilmeye mahkum bırakır. Bir süre sonra tanrıların var olduğunu fakat ölmekte ve acı çekmekte olan insanlara yardım etmediklerini görünce hepsini öldüreceğine yemin eder ve tüm tanrılara içtenlikle nefret duymaya başlar.

Filmde bolca çizgi romandan sahnelerin bulunacağı bilgisi veriliyor. Bunlardan biri ise Thor’un çekici Mjölnir’i kaldırmaya layık olan Jane Foster’ın tanrısal güçler kazanması örnek gösterilebilir. Elbette daha bunun gibi efsane sahneler göreceğiz ancak şu bir gerçek ki yine iyi bir Thor filmi izleyeceğimiz kesin.

The Lord Of The Rings – (2 Eylül 2022)

Amazon’un devası bütçeli dizisi The Lord Of The Rings, kimi kesim atarfından eleştiri yağmuruna tutulsa da kimi kesim diziyi merakla beklemekte. Filmlerden bağımsız ilerleyecek dizide Galadriel, Arondir, Celebrimbor, Isildur gibi karakterleri göreceğiz ancak bunları yepyeni oyuncular canlandıracak. Umarız ki geçmiş film ve kitaplara yakışır bir dizi izleriz.

Obi-Wan-Kenobi

Obi-Wan Kenobi – (25 Mayıs 2022)

Her ne kadar son Star Wars üçlemesi dehşet biçimde kötüde olsa Disney, The Mandalorian ve The Book of Boba Fett dizileri ile durumu iyice toparladı ve üstüne bir de Obi-Wan Kenobi dizisi yapalım demiş olacaklar.

Dizinin kadrosunda orijinal üçlemeden tanıdığımız Joel Edgarton ve Bonnie Piesse bulunuyor. Dizideki olaylar ise Revenge of the Sith’in on yıl sonrasına dayanıyor. Kronolojik olarak bakarsak üçüncü ve dördüncü filmin arasında geçecek. Bu yeni Star War macerasında, yine orijinal üçlemede Anakin Skywalker’ı canlandıran Hayden Christensen’de Darth Vader olarak yer alıyor. Evet! Darth Vader dizide yer almakta ve Obi-Wan Kenobi ile karşı karşıya geldiği sahnelerde bulunacakmış.

black-adam

Black Adam – (21 Ekim 2022)

DC’nin süper kötü karakterleri olan Black Adam içinde tam on yıldır ön hazırlıklar yapılıyor ve en nihayetinde filmi su sene izleyeceğiz gibi gözükmekte. Oyunculukta sükse yapmış kim varsa bu güne kadar mutlaka bir süper kahraman filminde boy göstermiştir ve şimdi aynısı Dwayne “The Rock” Johnson içinde geçerli.

Son zamanlarda karanlık tonunu iyice arttıran DC Comics’in Shazam’ın baş düşmanı olan Black Adam filminde de aynı yolda ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle karakterin bir süper kötü olması bu karanlık tonun çok daha ileriye gitmesini sağlayabilir. Filme dair tek soru işareti ise uzun süren yapım aşaması zira bu tarz filmler çoğu zaman vasat çıkmıştır. Umarız ki aynısı Black Adam için geçerli olmaz.

House Of Dragon – (2022)

George R.RM Martin’in Ateş ve Kan adlı romanına dayanan HBO dizisi House of Dragon, Game of Thrones dizisinden 300 yüzyıl öncesinde geçecek. Bu da Targaryen hanedanının hüküm sürdüğü dönemi işleyeceğini ve Game of Thrones dizisinin köklerine ineceğini gösteriyor. Dizide, Ejderhaların dansı adı verilen iç savaşa giden süreci göreceğiz.

George R.R. Martin tıpkı Game of Thrones dizisinde olduğu gibi House of Dragon disizinde de yardımcı yaratıcı olarak görev alıyor. İlk sezon için 10 bölüm düşünülen dizinin yönetmenleri olarak Game of Thrones ile aynı yönetmene sahip olan miguel sapochnik, The Witcher yönetmeni Geeta V. Patel, Banshee’nin yönetmeni Greg Yaitanes ve The Alienist’in yönetmeni Clare Kilner görev alacak. Senaryoyu ise George R.R Martin ile birlikte Ryan Condal, Ti Mikke, Wes Tooke ve Claire Kiechel kaleme alıyor.

Reklam

Jurrasic World Dominion – (10 Haziran 2022)

Son film ile birlikte dinozorların serbest kaldığını ve dünya’ya tutuldukları yerden dünyaya yayıldıklarını görmüştük. Jurassic World Dominion ile birlikte insanlar ve dinozorların artık aynı evreni paylaştıklarını görüyoruz. Elbette bu durum her ne kadar otobur olanlar için problem yaratmıyor olsa da, etobur olanlar insanlık için büyük sorun teşkil ediyor.

Dinozorlarla insanların tarihte ilk defa bir arada yaşadığı bir dönemi anlatacak olan Jurassic World Dominion’ın yönetmen koltuğunda 2015 yapımı Jurassic World’ün yönetmeni Colin Trevorrow yeniden yer alacak.

Top Gun Maverick – (27 Mayıs 2022)

Pandemi dolayısı ile uzun bişr süredir eteleme alan Top Gun Maverick, sonunda bu yıl izleyiciler ile buluşacak. Başrollerini Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini Joseph Kosinski gerçekleştiriyor. Top Gun Maverick, hikaye döngüsü olarak 1986 yılında vizyona giren Top Gun filminin devamını anlatacak.

Shazam! Fury of the Gods – (12 Aralık 2022)

DC Comics’den alıştığımız karanlık mizaha tamamen ters düşen Shazam karakterinin ilk solo filmi lzleyicilerden beğeni toplamıştı. Chuck dizisi ile ünlenen Zachary Levi’yi Shazam karakteri ile izlediğimiz filme baktığımızda DC’nin diğer filmleri arasında en sönük kalan filminin bu olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen devam filminin, ilk film kadar eğlenceli olacağını düşünüyoruz.

The Flash – (23 Haziran 2023)

DC Comics’in sinema evreninde yeni ve önemli bir başlangıcı aralayacak olan The Flash filmini normalde 2021 yılı içerisinde izlememiz gerekiyordu ancak pandemi dolayısı ile ertelemeden nasibini almıştı.

Flashpoint çizgi romanındaki hikaye’ye dayanan filmde, Flash zamanda yolculuğa çıkar ve zıt varyantı Eobard Thawne/Reverse Flash ile tanışır. Marvel’da olduğu gibi DC Comics üzerinde de zaman değişimine şahit olacağız. The Flash filminde en heyecanla beklediğimiz kısım ise Michael Keaton ve Ben Affleck’i yeniden Batman olarak görecek olmamız. Evet yanlış duymadınız filmde farklı zamanlardan birden fazla Batman’i göreceğiz. Ayrıca Supergirl, Iris West ve Zod gibi karakterler de filmde bulunacak.

Aquaman: The Lost Kingdom – (17 Mart 2023)

Jason Momoa’nın başarılı performansı ile DC Comics, son filmini Aquaman: The Lost Kingdom ile taçlandıracak. Filme dair çok az şey bilsek de artık Aquaman hikayesinde önemli bir ilerlemenin kaydedildiğini söylemek mümkün. Aquaman: The Lost Kingdom’ın daha iç karartıcı bir film olduğunu söyleyen yönetmen James Wan’dan daha azı beklenemezdi, özellikle kendisinin yönetmenlik yaptığı geçmiş filmlerinin neredeyse tamamının korku filmi olduğunu düşünürsek.

Sinema

“Güven Bana” Ne Zaman Vizyona Giriyor? Fragman İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

“Güven Bana” oyuncularından ters köşe…

Yapımını Aytaç Medya’nın, yapımcılığını Aytaç Ağdağ ve Anıl Oğuz’un üstlendiği, senaryosu ve yönetmenliği Selçuk Aydemir imzalı komedi filmi ‘Güven Bana’ 13 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Tefeciye olan borçlarını ödemeye çalışırken başlarını beladan kurtaramayan iki kardeşin macera dolu hikayesini anlatan ‘Güven Bana’ sinema salonlarından kahkahalar yükselmesini sağlayacak.

Filmin merak uyandıran unsurlarından biri de dram ağırlıklı projelerde görmeye alıştığımız Cihangir Ceyhan, Ufuk Bayraktar ve Pelin Karahan gibi değerli oyuncuların seyirciye ters köşe etkisi yaratacak kadar başarılı komedi performansları. Şimdiden sevenlerinde merak duygusu uyandıran, ‘Güven Bana’ filmiyle komediye göz kırpan bu üçlünün oyunculukları çok konuşulacak.

‘Güven Bana’nın yıldızlar geçidi kadrosunda; Cihangir Ceyhan, Ufuk Bayraktar, Okan Cabalar, Erdal Özyağcılar, Özgür Emre Yıldırım, Pelin Karahan, Köksal Engür, Zihni Göktay, Serap Önder, Tuncay Beyazıt gibi değerli oyuncular yer alıyor.

Reklam

‘Güven Bana’ 13 Ekim’de sinemalarda…

Devamını Okuyun

Sinema

Kuru Otlar Üstüne Ne Zaman Vizyonda? Konusu Ne? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Doğu Anadolu’nun ücra bir beldesinde zorunlu hizmetini yapmakta olan resim öğretmeni Samet’in başına anlam vermekte zorlandığı bazı olaylar gelir…

76. Cannes Film Festivali’nde yarışan filmde Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü. Türk sinema tarihinde bir ilke imza atan bu başarının ardından filmin ülkemizdeki vizyon tarihi de yaklaştı. 29 Eylülde vizyonda olacak filmin fragmanını yukarıda izleyebilirsiniz.

Kar ve Ayı Spoilersız Yorum Podcast’i Dinleyin

Kuru Otlar Üstüne Oyuncuları

Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Ece Bağcı, Erdem Şenocak

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Senaryo: Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan

Reklam

Yapımcılar: Nuri Bilge Ceylan, Mediha Didem Türemen

Görüntü Yönetmeni: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin 

Kurgu: Oğuz Atabaş, Nuri Bilge Ceylan

Müzik: Philip Timofeyev

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Gladyatör 2 Geliyor! Konusu ve Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Yönetmen Ridley Scott, gişe rekorları kıran ve olumlu eleştiriler alan filminin devamını yönetmek için geri dönüyor.

Gladiator 2 Konusu ve Oyuncuları

‘Gladyatör 2’, orijinal olarak Spencer Treat Clark ve Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan, İmparator Commodus’un yeğeni Lucius’un hikayesini anlatacak.

Ridley Scoot ve Oyuncular “Gladyatör 2” İçin Bir Araya Geldiler

Paul Mescal (‘Aftersun’) yetişkin Lucius rolünü üstleniyor ve çevresi Denzel Washington, Joseph Quinn ve Pedro Pascal’dan oluşan yıldızlarla dolu bir kadroyla çevrili.

Ayrıca ilk filmden Connie Nielsen, Derek Jacobi ve Djimon Hounsou geri dönüyor.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Çok Aşk Ne Zaman Vizyonda? Oyuncuları Kim? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Hasan Can Kaya’dan son yılların en iddialı Romantik Komedisi Çok Aşk 27 Ekim’de sinemalarda! #ÇokAşk ❤️

Başrollerde Hasan Can Kaya, Büşra Pekin, Uğur Yücel, Şebnem Sönmez ve Barış Yıldız’ın rol aldığı filmin ilk fragmanı yayınlandı

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar