Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Beyonce’nin Şarkı Sözlerine Tepki

Yayınlandı

Tarih

63rd Annual GRAMMY Awards – Telecast
Ayrıksı Kitap

Yeni albümü “Renaissance” ile sessizliğine son veren Beyonce, bir şarkısında geçen uygunsuz ifade nedeniyle eleştirilerin odağında…

Albümündeki “Heated” şarkısında geçen “Spazzin’ on that ass, spazz on that ass” ifadelerinin ‘serebral palsi’ rahatsızlığı olan insanlar için küçültücü bir şekilde kullanılması eleştirildi. Kanadalı şarkıcı Drake’in söz yazarları arasında olduğu şarkının tepki çekmesi üzerine 40 yaşındaki şarkıcı, şarkı sözlerinden bu ifadenin çıkarılacağını duyurdu.

Şarkıda geçen “spaz” kelimesi kimi zaman “çıldırmak” anlamında kullanılsa da “spastik” kelimesinden türemiş olması, şarkı sözlerinin eleştirilmesine neden oldu.

Şarkıcının temsilcileri yaptığı açıklamada; “Hiçbir şekilde zarar verme amacı taşımayan bu söz kaldırılacaktır” ifadesini kullandı.

Kaynak: NLife.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

“Aqua” Grubu Müzik Endüstrisinde Çeyrek Yüzyılı Devirdi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Aqua 25 Yıl
Ayrıksı Kitap

Danimarkalı dans-pop grubu Aqua’nın “Barbie Girl” ve “Doctor Jones” gibi hit parçalarla müzik endüstrisine damgasını vurmasının üzerinden 25 yıl geçti…

Şimdi, dünya çapında 17 milyondan fazla satan ilk albümleri Aquarium’un yıldönümünü kutlamak için ikonik grup, rekorun özel plak baskılarını yayınlıyor!

Bu yıl Aqua; ayrıca, tarihi bir dönüm noktasına ulaştı ve “Barbie Girl” müzik videosu için YouTube’da 1 Milyardan fazla izlenmeye ulaştı. Müzik videosunun kitschy titreşimleri pek çok kişi tarafından seviliyor ve efsanevi parçaları bugün hala tüm dünyada yayınlanıyor ve mutlak bir klasik olarak kalıyor. Gerçekten hiç eskimeyen bir şarkı.

Pop müziğin bu karikatürümsü, çılgın dünyasının yapımcıları arasında Rene Dif, Lene Nystrøm ve yapımcılar Søren Rasted ve Claus Noreen yer alıyor. Başlangıçta 1994 yılında “Joyspeed” adı altında bir araya geldiler. Ancak, şimdi sonsuza dek “Aqua” fenomeninin arkasındaki müzisyenler olarak bilinecekler.

Kaynak: Pop Crave.

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Madonna’dan Yeni Bir Albüm Mü Geliyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Madonna Yeni Albüm
Ayrıksı Kitap

Yeni bir Madonna albümü yolda mı? Süperstar stüdyoda proje hazırlıyor gibi görünüyor…

30 Eylül Cuma öğleden sonra, kayıt kabininde çalışırken dört fotoğrafının yanı sıra tweet attı. Fotoğrafların ikisinde, şarkıcı bir dizüstü bilgisayarın başına kamburlaşmış, el yazısı notlarını (veya şarkı sözlerini?) deşifre ediyor, ancak yazdığı her şey düzeltilmiş olsa da. Bir diğerinde, piyanonun başında oturuyor, güneş gözlüğü takıyor ve parmaksız siyah eldivenler takıyor ve pembe saçlarıyla enstrümanın parlak kırmızı rengiyle tam bir tezat oluşturuyor.

Daha geçen ay Madonna , Billboard’un Dance Club Şarkıları listesinde 1983’ün “Holiday”inden 2019’un “I Don’t Search I Find”a kadar 50 liste başı hitinin bir remiks koleksiyonu olan Nihayet Enough Love: 50 Number Ones’ı yayınladı . ” Derleme pop efsanesine En İyi Dans/Elektronik Albümler listesinde (3 Eylül tarihli) üçüncü 1 numara oldu.

Bu arada, ikonun yeni malzemelerden oluşan son tam uzunluktaki albümü , Billboard 200’de dokuzuncu kariyeri 1 numara olan 2019’daki Madame X idi. numara olan ve Maluma ile birlikte “Medellín”, Swae Lee ile “Crave”, albüm daha yakın olan single’larını ortaya çıkaran oldu. I Rise” ve “I Don’t Search I Find”ın orijinal versiyonu. Lizbon, Portekiz’deki hayatından ilham alan Latin etkisindeki kayıtta Quavo (“Gelecek”), Anitta (“Faz Gostoso”) ve bir diğeri Maluma (“Bitch I’m Loca”) ile yapılan işbirlikleri de yer aldı.

Kaynak: Billboard.

Reklam
https://twitter.com/Madonna/status/1575959130023813120
Devamını Okuyun

Müzik

“Hayalet Orkide” İlk Albümleri “Gök’yüzünde Saklı”yı Yayınladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Hayalet Orkide İlk Albüm
Ayrıksı Kitap

Bağımsız müziğin yeni isimlerinden Hayalet Orkide grubu “Gök’yüzünde Saklı” isimli ilk albümünü yayınlandı. Alternatif Rock türündeki şarkılarıyla müzikseverlerin beğenisini toplayan Hayalet Orkide grubunun 8 şarkıdan oluşan ilk albümü, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Müziğe ilk başladıkları yıllarda çeşitli şarkıların coverlarını yapıp sosyal medyada yayınlayan Eren Tosun ve Atilla Şahin, 2021 yılında Hayalet Orkide isimli grubu kurarak kendi şarkılarını yayınlamaya başladı. Çok çeşitli ezgileri bir araya getirerek oluşturdukları kendine has tarzları ile rüzgarı arkasına almış olan bu Alternatif Rock Grubu, doğdukları şehrin insanlarından, kültüründen ve seslerinden etkiler taşıyan müzikleriyle her tarzdan müzikseverle buluşmayı başarıyorlar.
Grubun ilk stüdyo kaydı ve aynı zamanda ilk teklisi olan “Gözlerim Bulutlarda” isimli şarkı, 25 Ekim 2021’de yayınlandı.  Ardından 11 Ocak 2022’de yayınladıkları “Ama Ben” isimli şarkıyla tüm müzikseverlerin beğenisini toplayan grup, yayın ve yapımını kendilerinin üstlendiği 5 Nisan 2022’de yayınlanan “Bazen” isimli şarkılarına klip çekip yayınladılar. Yönetmenliğini Kadir Gökçe’nin üstlendiği klipte, Alperen Bahadır davulda eşlik etti. 30 Eylül 2022’de “Gök’yüzünde Saklı” isimli ilk albümlerini yayınlayacak olan Hayalet Orkide grubu profesyönel müzik kariyerine etkin olarak devam etmektedir.

Gökyüzünde Saklı
Devamını Okuyun

Popüler