Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sanat

Bir Venedik Polisiyesi: Commissario Brunetti Serisi

Yayınlandı

Tarih

Operada Cinayet Commissario Brunetti Haber kapak
Ayrıksı Kitap

İskandinav coğrafyasından İsveçli yazarlar Maj Sjöwall & Per Wahlöö’nün yazmış olduğu ve bir polisiye klasiği kabul edilen 10 kitaplık Martin Beck serisini ve Henning Mankell’in 10 kitaplık Kurt Wallander serisini “iki ayda bir kitap” programıyla yayımlayan Ayrıksı Kitap’ın bu yılki yeni polisiye serisi Donna Leon’un Commissario Brunetti’si.

Commissario Brunetti polisiyesi yazar Donna Leon’un 1992’de yazmış olduğu ilk kitap Operada Cinayet’le başlayıp günümüze kadar devam eder. Yazar bu otuz yılda seriden otuz bir kitap daha yazar. Venedik’te polis teşkilatında görevli polis Commissario Brunetti’nin yürüttüğü soruşturmaları ve maceralarını konu edinen seride, tüm tarihî atmosferi ve gizemli kanallarıyla Venedik bu maceralara ve ve suç dünyasına esrarengiz bir hava katar. Venedik tüm bu kitaplarda vazgeçilmez bir karakter gibi yer aldığından bu seri aynı zamanda Venedik polisiyesi olarak da anılır. 

Aşağıdaki Görsele Tıklayıp Kitabı Satın Alabilirsiniz

Operada Cinayet banner 1200x350

Serinin başkahramanı polis Guido Brunetti işlenen cinayetlerin, oynanan oyunların, dönen dolapların, geçilen karanlık sokakların, tercih edilen puslu yolların ve gizemli kanalların tam aksine oldukça zarif bir beyefendidir: Kravatı düzgünce bağlıdır, saçları günün modasına göre daha kısadır, tam bir İtalyan gibi giyinir, Venedik aksanı kendini belli eder, kendine özgü alışkanlıkları vardır ve ailesine düşkündür. 

Uzun soluklu bu polisiyenin yazarı Donna Leon her ne kadar kitaplar Venedik’te geçse de aslen ABD New Jersey doğumludur. The Times tarafından en iyi 50 polisiye yazarından biri seçilen yazar şimdilerde İsviçre’de yaşıyor olsa da yıllarca İtalya’da yaşamıştır ve sık sık Venedik’i ziyaret etmektedir. Donna Leon’un otuz beş dile çevrilen ve televizyon dizisine uyarlanan Commissario Brunetti serisinin birinci macerası Operada Cinayet “La Traviata” sahnelenirken dünyaca ünlü bir şefin cinayetiyle başlar ve dedektifimiz Commissario Brunetti yürüttüğü soruşturmada olası düşmanların sayısı karşısında şoke olmuştur. Soruşturma derinleştikçe, Brunetti bir cinayet şüphelisi bulmaktansa cinayet şüphelilerinin sayısını bire indirmeye çalışır. 

Devamını Okuyun
Reklam

Sanat

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Antalya Altın Portakal Film Festivali
Ayrıksı Kitap

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali, açılış töreniyle kapılarını açtı…

Törende, Altın Portakal sahibi oyuncular Perihan Savaş ile Erkan Can’a “Onur Ödülü”, Zerrin Tekindor’a ise “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verildi.

Ayrıca, Altın Portakal’da;1974’te “Bedrana” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazanan Perihan Savaş ile 1999’da “Gemide” ve 2006’da “Takva” filmleriyle “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Erkan Can’a, “Onur Ödülü”, Zerrin Tekindor’a da “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verildi.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Sanat

Ulusal Afrika Amerikan Müziği Müzesi, “Lil Wayne” Adına Sergi Düzenledi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ulusal Afrika Amerikan Müziği Müzesi Lil Wayne
Ayrıksı Kitap

Ulusal Afrika Amerikan Müziği Müzesi, Grammy ödüllü rapçi Lil Wayne’in onuruna yeni bir sergi açtı. 27 Eylül’de 40. yaş gününü kutlayan rapçi, yaptığı açıklamada müze yetkililerine teşekkür etti…

Lil Wayne , “UAAMM” ile çalıştığım ve öğrencilere Hip-Hop’un kültür üzerinde nasıl bu kadar etkili olduğunu gösterdiğim için çok minnettarım” dedi . “Tüm doğum günü aşkı için “UAAMM”a sesleniyorum.”

27 Aralık’a kadar açık olan sergiye gelen hayranlar, Wayne’in en iyi rap albümü dalında 2009 Grammy’sini, kıyafetlerini, Tha Block Is Hot stüdyo albümünün CD’sini ve el yazısı mektubunu görebilecekler. Rikers hapishanesinde geçirdiği süre boyunca yazılmış notlar ve daha fazlası…

Devamını Okuyun

Sanat

New York Şehir Balesi İçin Beste Yapan İlk Afro-Amerikalı Kadın, Beyonce’nin Kardeşi Oldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Beyonce Solange
Ayrıksı Kitap

İlk çıkışını New York City Balesi için besteci olarak yaptı ve abla olarak Beyoncé çok gururlandı…

Gianna Reisen’in koreografisini yaptığı Play TimeBu hafta NYCB’nin Sonbahar Moda Galasının bir parçası olarak Lincoln Center’da prömiyeri yapıldı. Ekim ve Mayıs aylarında bir dizi performans planlandı.

Beyoncé, 1 Ekim Cumartesi günü Instagram’da fotoğraf ve video içeren slayt gösterileri yayınlayarak destek verdi; ve kız kardeşinin bale gecesinden videolar içeren slayt gösterileri yayınladı.

Solange’a yazdığı mektupta, “Sevgili kız kardeşim, sana duyduğum gurur ve hayranlığı anlatacak kelime yok. Sen bir vizyonersin ve bir tanesin. New York Şehri Balesi için beste yapan ilk Afro-Amerikalı kadın olduğun için tebrikler. Bestelediğin parça olağanüstü. Seni derinden seviyorum.”

Kaynak: Billboard.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler