Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Blonde: Erkeklerin Dünyasından Bir Marilyn Monroe Fantezisi

Yayınlandı

Tarih

ana-de-armas-blonde
Ayrıksı Kitap

Geçtiğimiz Çarşamba Netflix kataloğunda yerini alan Blonde; Norma Jeane’in, namıdiğer Marilyn Monroe’nun, çocukluğundan ölümüne olan yolculuğunu anlatıyor. Venedik’te Altın Aslan için yarışan film, yönetmen Andrew Dominik’in on yıl aradan sonra gelen ilk kurmacası. Bu on yıllık arada iki kez Nick Cave ile belgesel için bir araya gelen Andrew Dominik, Blonde’un müziklerini de ona emanet ediyor. 

Spot Işıklarının Altında Bir Obje

Açılışıyla birlikte başlayan cehenneme olan yolculuk sonuna kadar durmak bilmeyen acı portreleriyle karşımıza çıkıyor. Onun acılarını bir kolaj haline getirip suistimal ediyor Marilyn Monroe’yu. Dünyanın en büyük fantezi objesini tekrar bize kanıtlamaya çalışırken ahlaksal bir ikilemde bırakıyor bizi. Ne kadar bize her şeyiyle çıplak göstermek istese de film, Norma’yı anlamaktan çok onu izletmek, göstermek isteyen bir film. Objeden daha fazlası olamayan bir tasviri var Blonde’un. Dominik’in kalemi bir kadını anlayacak kadar yetkin değil maalesef. 

Blonde

Teknik açıdan kusursuz diyebileceğimiz yapı bozumcu bir anlatımla karşımıza çıkan bir film Blonde. Ana de Armas’ın portresi de hiç sırıtmıyor. Ama yönetmenlikte ve senaryoda olan bu başarısızlıklar ve suistimaller filmin ayağına bağ olacaktır. Kadın karakterlerine daha şefkatla sarılan yönetmenlerle yoluna devam eden Hollywood için muhtemelen bu film hiç çekilmemiş sayılacak. 

Televizyon

Behzat Ç. İçin Son 1 Hafta Kaldı – Behzat Amir Sevenleriyle Dertleşiyor – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat Ç Sevenleriyle Dertleşiyor
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, efsanevi dizi ‘Behzat Ç’nin yeni macerası ‘Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi için geri sayım başladı. ‘Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’ 6 Aralık Salı günü saat 19.00’da BluTV’de başlıyor…

Yapımcılığını Ortaks Yapım’ın üstlendiği BluTV’nin yeni orijinal içeriğinde Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Ege Aydan, Ayça Eren ve Güven Kıraç’ın yer aldığı güçlü oyuncu kadrosuna; Mehmet Ali Nuroğlu, Esra Ronabar, Burak Dakak, Evliya Aykan, Derin Beşikçioğlu ve Gökçe Eyüboğlu eşlik ediyor. ‘Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’nin yönetmenliğini Devrim Yalçın üstlenirken senaryo ise Ercan Uğur imzası taşıyor.

6 Aralık Salı günü ilk bölümü sevenleriyle buluşacak olan dizi için geri sayım başladı. BluTV sosyal medya hesaplarından usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun hayat verdiği ikonik karakter Behzat Ç.’nin “Cinayet Büro’nun çocuklarını en çok da bu şehir yıprattı aga!” sözleriyle başlayan özel bir video paylaşıldı. Behzat Ç.’nin sevenleriyle adeta dertleştiği video yeni sezonda izleyiciyi bekleyen sürprizlerin habercisi oldu.

Devamını Okuyun

Televizyon

“Güldür Güldür Show” 319. Bölüm Tanıtımı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Güldür Güldür Show 319
Ayrıksı Kitap

Güldür Güldür Show yine fıkır fkır, yine çok eğlenceli…

Güldür Güldür Show 319. bölüm tanıtımı yayınlandı. İzleyin.

Güldür Güldür Show yeni bölümüyle 3 Aralık Cumartesi Show TV’de…

Devamını Okuyun

Televizyon

Beklenen “Recep İvedik 7” Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Recep İvedik 7 Fragman
Ayrıksı Kitap

Disney Plus’ın son bombası Recep İvedik 7’nin fragmanı yayınlandı…

Şehir hayatından sıkılan, daha doğrusu şehirde artık geçim sıkıntısı çeken Recep, babaannesinden kalma köy evine taşınmaya karar verir. Şehirden köye göç eder. Tabi ki, yanına can yoldaşı Nurullah’ı da alır. Köy hayatının tadını çıkaracağı sırada, köye ve civar ormanlara zarar verecek büyük bir projenin varlığından haberdar olan Recep İvedik’in köylülerle beraber bu projeye karşı verecekleri heyecanlı ve komik mücadelenin sinyalleri veriliyor.

Seyrine doyamayacağınız Recep İvedik 7, 9 Aralık’ta Disney Plus’ta…

Devamını Okuyun

Popüler