Bizimle iletişim kur

Sanat

Borusan Contemporary’den “Edip Cansever Üzerine Konuşmalar” serisi

Borusan Contemporary, yeni medyanın gücüyle güncel sanat sahnesinin uluslararası temsilcilerini bir araya getirdiği Düş Suda başlıklı sergisi paralelindeki etkinlik programlarına “Edip Cansever Üzerine Konuşmalar” serisi ile devam ediyor.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan eserlerden bir seçki sunan ve çağdaş Türk edebiyatının güçlü kalemi Edip Cansever’in aynı isimli on bölümlük şiirden yola çıkan “Düş Suda” Borusan Contemporary’nin dijital platformlarında sanatseverlerle buluşmayı sürdürürüyor.Sergi paralelindeEdip Cansever Üzerine Konuşmalar” başlığı altında iki bölümlük bir program serisine de ev sahipliği yapan Borusan Contemporary, Gonca Özmen, Anita Sezgener ve Ömer Cansever’i ağırlıyor.

Serinin ilk konukları Gonca Özmen ve Anita Sezgener 

Küratör Dr. Necmi Sönmez’in moderasyonunda gerçekleşen ve 15 Mart tarihinde Borusan Contemporary Youtube hesabından yayınlanacak olan söyleşide Cansever’in poetikası konuşulacak. Serinin ilk etkinliğinin konukları şiirlerinin yanı sıra aktivist çalışmalarıyla da tanınan Gonca Özmen ve Anita Sezgener. Modern şiirin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri olan Edip Cansever’in Türkiye gündemine metaforlar üzerinden yaklaşan imge dünyasını ele alan bu konuşma, şiir ve gündelik hayat arasındaki ilişkiler üzerine yoğunlaşıyor.

Ömer Cansever ile şairin aile hayatı ve kişiliği üzerine

Edip Cansever, ilk kitabı İkindi Üstü‘den itibaren bireyin iç dünyası ve kendisini çevreleyen farklı ortamlar arasındaki ilişkileri ele alarak etkileyici bir imge evreni geliştirdi. Cansever’in poetikası, kendi yaşamından, ailesinden ve yakın çevresinden oluşan referans sistemleri üzerinde gelişti. Şairin yalnızca kişiliğini değil çalışmalarını da derinden etkileyen bu referanslar, şiirinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Şairin  oğlu Ömer Cansever’le gerçekleştirilen ve 29 Mart tarihinde Borusan Contemporary Youtube hesabından yayınlanacak olan konuşma şairin kişiliği, aile hayatı ve ruh halleri üzerine yoğunlaşıyor. Cansever’in Düş Suda isimli şiirinden yola çıkarak Borusan Contemporary’deki yeni koleksiyon sergisini hazırlayan küratör Dr. Necmi Sönmez’in moderasyonunda gerçekleşen bu söyleşi dinleyicileri şairin az bilinen özelliklerini keşfetmeye davet ediyor.

Söyleşiler 15 Mart tarihinden itibaren Borusan Contemporary Youtube hesabından izlenebilecek. 

Reklam

Düş Suda Sergi Rotası mobil uygulamasındaki eserler güncellendi! Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na disiplinler üstü bir okuma önerisi getiren ve küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği Düş Suda sergisi uluslararası pek çok sanatçının eserlerini, Türk şiirinin güçlü kalemi Edip Cansever’in aynı ismi taşıyan şiiriyle ilişkilendiriyor. Perili Köşk’ün İstanbul Boğazı ile kurduğu bağdan beslenen seçki kapsamında, koleksiyonda bulunan 12 yeni eser Bebek – Rumelihisarı hattında belirlenen rotada sanatseverlerin erişimine sunuluyor.  Borusan Contemporary’nin internet sitesi üzerinden 360 derece sanal tur ile gezilebilen Düş Suda, Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) teknolojilerinin desteğiyle kamusal alana taşınmıştı. Mobil uygulamadaki eserlerin yenilenmesiyle beraber izleyiciler aynı rota üzerinde sergide yer alan farklı çalışmaları görüntüleyebilecekler. Sergi, Avrupa Yakası’nın Boğaz hattında belirlenen rotada Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisiyle desteklenen Düş Suda Sergi Rotası mobil uygulaması aracılığıyla sanatseverlere güncel sanatın önemli eserlerini üç boyutlu deneyimleme  şansı tanıyor. Rotaya dahil edilen çalışmalar arasında Burak Bedenlier, Charles Xelot, Eelco Brand, Go Watanabe, Jim Campbell, Markus Linnenbrink, Reinhard Görner, Pascal Haudressy, Peter Zimmermann ve Seçkin Pirim’in eserleri de bulunuyor.  

Devamını Okuyun
Reklam

Sanat

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (21-25 Şubat)

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Şubat ayının yeni haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor…

Bu hafta tiyatroseverleri Anton Çehov’dan Alexander Galin’e, Dinçer Sümer’den Suat Derviş’e klasik ve çağdaş yazarların eserlerinin ön planda olduğu zengin bir repertuvar bekliyor.
Bu hafta; Maviydi Bisikletim (Yeni Oyun), Fosforlu Cevriye, Ben Medea Değilim, Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi, Yatak Odası Komedisi, Gidiş Dönüş Moskova (Retro), Zehir, Sivrisinekler, Kuğunun Şarkısı, Fındıkkıran, Herkes Sihirbaz Olacak, Benim Küçük Yıldızım, Rüya, Bir Gece Masalı, Bir Gün Ayakkabımın Teki, Bekçi ile Postacı adlı oyunlarımız seyirciyle buluşacak.

İstanbul Şiirle Buluşuyor: “Şimdi Değil Sonra”(Behçet Necatigil)

Şimdi Değil Sonra, Behçet Necatigil’in şiir evrenine özel bir yolculuk. Şairin şiirlerinden yapılan uyarlama, merkezine şairin Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca şiirini alıyor. Yıldıray Şahinler’in Behçet Necatigil’in şiirlerinden yola çıkarak oyunlaştırdığı, Levent Üzümcü, Derya Çetinel ve Cihat Faruk Sevindik’in rol aldığı “Şimdi Değil Sonra”, Müze Gazhane Meydan Sahne’de 25 Şubat 2024 Pazar tarihinde saat 18.00’de seyirciyle buluşacak.
Oyun biletleri ve İstanbul Şiirle Buluşuyor etkinliğinin ücretsiz davetiyeleri gişelerden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ ile biletinial.com adreslerinden ve mobil uygulamamızdan temin edilebilir.

Reklam

MAVİYDİ BİSİKLETİM (Yeni Oyun)

Gençlik yıllarını geçirdiği İzmir’e duyduğu özlemle, ilk aşkının izinden giden bir adamın, anılarına yaptığı yolculuk, bizi 1950’lerin İzmir’inden günümüze taşıyor. Dinçer Sümer’in yazdığı Ersin Umulu’nun yönettiği oyunda Çağrı Büyüksayar rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde.

FOSFORLU CEVRİYE

Anne babasını tanımadığı için gökteki yıldızlardan doğduğuna inanan, denizin kucağında bir sokak çocuğu olarak büyüyen, Galata mevkiinde karnını doyurabilmek için “icra-i sanat” eyleyen Cevriye, sıradan bir sokak kızı değil aslında İstanbul sokaklarının ta kendisidir. Hastalık ve soğuktan ölüme yaklaştığı o gece, karşısına çıkan esrarengiz bir Adam sayesinde hayata ve kara sevdaya tutunur. Cevriye’nin daha önce tanıdığı erkeklere hiç benzemeyen ve ona “siz” diye hitap eden bu Adam aslında gizli yaşayan bir idam mahkûmudur. Cevriye onu tanıdığı günden sonra artık bambaşka bir “insan” olmuştur. Hapis, sürgün, aradan geçen zaman ve türlü belalara rağmen bu aşktan vazgeçmeyen Cevriye, sevdiği için her şeyi göze alacaktır.

Reklam

Oyunda 1930-40’lı yılların İstanbul’u zengin tasvirleriyle sunuluyor. Mahallelerin arka sokaklarında, hapishanelerinde, batakhanelerinde hayata tutunmaya çalışan kadınların, annelerin, çocukların ve afili delikanlıların otoriteyle olan ilişkisi çarpıcı öykülerle aktarılıyor.

Suat Derviş, 60’lı yılların başında Türkiye’ye döndüğünde siyasi-mesleki ve maddi anlamda zorlu bir dönemden geçiyordu. “Fosforlu Cevriye” romanını yayınevlerine teklif ediyor fakat ne yazık her seferinde reddediliyordu. Suat Hanım’ın büyük arzusu, bu eserin yayınlanmasından öte, bir “müzikal” olarak oyunlaştırıldığını görmekti… Bunun için ilk görüştüğü kişi genç aktris Gülriz Sururi idi… Gülriz Hanım’ın da arzusu oyunu Şehir Tiyatroları’nda sahnelemekti…

“Karanlık bir gecede gökten düşüp parçalanan bir yıldız gibi…” kalbimizde iz bırakan Suat Derviş’e, Reşat Fuat Baraner’e, Nazım Hikmet’e ve Gülriz Sururi’ye sevgiyle…

Suat Derviş’in yazdığı, Gülriz Sururi’nin uyarladığı, Yelda Baskın’ın yönettiği oyunda Ayşe Günyüz Demirci, Besim Demirkıran, Binnur Şerbetçioğlu, Direnç Dedeoğlu, Esra Ede, Çağatay Palabıyık, Elif Verit, Emre Yılmaz, Hakan Örge, Irmak Örnek, Nur Saçbüker Otan, Samet Silme, Tuğrul Arsever, Yağmur Damcıoğlu Namak, Yunus Erman Çağlar, Zeynep Ceren Gedikali rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

BEN MEDEA DEĞİLİM

Reklam

“Ben Medea Değilim” oyununda yakın geçmişte “katil” sıfatı yakıştırılan bir Kadın’ın, tiyatro sahnesinde gösteriyi ve seyirciyi manipüle ederek kendi hikâyesine ve aslında her kadının kendi gerçeğine yönlendirdiğini görüyoruz. Allison Gregory’nin yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği oyunda Şirin Asutay, Berrin Koper, Kamer Karabektaş, Ozan Akif Serman rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

RÜSTEMOĞLU CEMAL’İN TUHAF HİKÂYESİ

Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerinde, Girit’teki yurtlarından sürgün edilen bir ailenin İstanbul’a Çanakkale’ye ve nihayet Ayvalık’a uzanan maceralı yolculuğu. Rüstem’in, Cemal’in ve hayatlarındaki diğer insanların kimi zaman gülünç kimi zaman hüzünlü ama sımsıcak hikâyeleri. Oyunda Esen Koçer, Levent Üzümcü rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

YATAK ODASI KOMEDİSİ

Oyun, evliliklerinin farklı aşamalarında olan dört çiftin iç içe geçmiş hayatlarını sıra dışı ama komik bir bakışla ortaya koyuyor. Evlilik kavramı, çiftlerin tuhaf nedenlerle sarsılan ve yeniden kurulan ilişkileri üzerinden, geleneksel, alışılagelmiş kalıpların ve kuralların dışına çıkılarak irdeleniyor.

Reklam

Alan Ayckbourn’un yazdığı, Mert Dilek’in çevirdiği, Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunda Aslıhan Kandemir, Ayşen Sezerel, Buket Kubilay, Engin Gürmen, Gökçer Genç, Mert Aykul, Nurdan Kalınağa, Özgür Atkın rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde.

GİDİŞ DÖNÜŞ MOSKOVA (RETRO)

Eşinin ölümünden sonra Moskova’da kızı ve damadının yanında yaşamaya başlayan Nikolai Mihayloviç Çmutin, sakin ve huzurlu bir yaşam sürmek umuduyla köyüne gitmek istemektedir. Babasının köyde tek başına yaşayamayacağını düşünen kızı Ludmilla ve bir türlü anlaşamadığı damadı Leonid ise onu evlendirme planları yapmaktadır. Leonid, Çmutin’in birini eş olarak seçmesini umut ederek üç yalnız kadını eve davet eder. Üç gelin adayının da aynı anda eve gelmesiyle planlar karışacaktır.

Alexander Galin’in yazdığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği, Engin Gürmen’in yönettiği oyunda Aybar Taştekin, Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Esra Ülger, Hikmet Körmükçü, Mahperi Mertoğlu, Zihni Göktay rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

ZEHİR

Reklam

Geçmişte yaşadıkları trajik kaybın ardından ayrılan çift, yıllar sonra bir araya gelmek zorunda kalır. Bu buluşma, acılı bir geçmiş hesaplaşmasına dönüşür. Karşı tarafın da neler hissettiğine dair eksik bırakılan taşlar yerine oturur. Kadın ve erkek dünyasının bakış açısına odaklanan eser Hollanda prömiyerinin ardından birçok dile çevrilmiştir.

Lot Vekemans’ın yazdığı Şaban Ol’un çevirip yönettiği oyunda Sevinç Erbulak, Ahmet Saraçoğlu, Aslıhan Kandemir, Eraslan Sağlam rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde.

SİVRİSİNEKLER

Alice, Cenevre’de Higgs Bozonu’nun varlığını kanıtlamak için yapılan “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı” projesinde çalışan bir bilim insanıdır. Kendisi gibi bilim insanı olan kocası, çocukları Luke küçükken ortadan kaybolmuştur ve bu onların hayatındaki kara deliktir. Lucy Kirkwood’un yazdığı, Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunda Ayşin Atav, Yeliz Gerçek, Senan Kara, Özgür Dereli, Ahhan Şener, Pınar Demiral, Volkan Öztürk, Ümran İnceoğlu, Pınar Pamuk rol alıyor. Oyun, 21-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Müze Gazhane Meydan Sahne’de.

KUĞUNUN ŞARKISI

Reklam

Anton Çehov’un tek perdelik kısa oyunlarından biri olan Kuğunun Şarkısı’nda, yaşlı ve yalnız bir aktörün geçmişiyle yüzleşmesine, hayatını sorgulamasına, pişmanlıklarına ve aradan geçen onca yıla rağmen, hala, hayatta en iyi yaptığı şeye, aktörlüğe tutunmaya çalışmasına tanık oluyoruz.

Oyunda, insan doğasının gizli özlemlerini, öfkelerini ve tutkularını yansıtan önemli bir Çehov karakteri olarak karşımızda duran Svetlevidov’un anılarında yeniden canlanan Shakespeare’nin seçme tiradları, izleyenleri de oyuncunun geçmişine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Alkışlar, tebrikler, aşklar ve şöhretin sarhoşluğuyla, yaşamı boyunca mutluluğu ve hayatın anlamını arayan Svetlevidov, geride bıraktığı onca hayal kırıklığına ve çektiği bütün sıkıntılara rağmen, sahnede ölümü bekliyor olduğu gerçeğinin önünde bile başını eğmeden durmaya devam ediyor.

Bora Seçkin’in yönettiği oyunda Bora Seçkin, Ertan Kılıç, Naşit Özcan, Yeliz Şatıroğlu rol alıyor. Oyun, 24 Şubat 2024 tarihinde Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde.

Reklam

Minik Clara, yılbaşı hediyesi olarak aldığı Fındıkkıran isimli oyuncağıyla özel bir bağ kurar. Görünenin ardındaki güzelliğin ortaya çıkacağı o gece hayalle gerçek arasında, başka dünyalarda büyük serüven başlar. 1800’lerden günümüze birbirinden farklı versiyonlarıyla operada, sinemada büyük ilgi gören bu halk öyküsü, tüm görkemiyle şimdi Şehir Tiyatrosu’nda sahneleniyor. E.T.A Hoffmann’ın masalından Dilşad Çelebi’nin uyarladığı, Lerzan Pamir’in yönettiği oyunda Asrın Gurur Kuyucak, Gözde İpek Köse, Cihan Kurtaran, Çağrı Büyüksayar, Derya Keykubat, Dolunay Pircioğlu, Emel Bertan, Esra Ede, Emrah Derviş Soylu, Gürkan Başbuğ, Hakan Gümüş, Osman Kaba, Pelin Budak, Salih Şimşek, Sefa Turan, Selen Nur Sarıyar, Ümit Bülent Dinçer, Yılmaz Aydın rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

HERKES SİHİRBAZ OLACAK (3+ Yaş)

Ünlü sihirbaz Zubi’nin öğrencileri “usta”lığa geçip onun sihirli şapkasını almanın hayalini kurarlar. Zubi, sihirli şapkanın yeni sahibini belirlemek için bir yarışma düzenler. İllüzyon gösterileriyle ilerleyen oyunda, hedefe ortaklaşa ilerlemenin önemi anlatılıyor.

Kubilay Tuncer’in yazıp yönettiği oyunda Aslı Şahin, Aybar Taştekin, Cihat Faruk Sevindik, Damla Cangül Yiğit, Zeliha Bahar Çebi rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

Reklam

BENİM KÜÇÜK YILDIZIM (3+ Yaş)

Bir gün bir yıldız kayar… Gökyüzünden… Küçük kız onun peşine düşer… Belki gözündeki yıldıza ulaşamaz; ama bir yıldız şarkıcı kargaya, tavuklar için bir Yıldız gibi pırıl pırıl parlayan bir mısır tanesine, her nefes aldıkça bir yıldız parıldayan ateş böceğine rastlar… Hepsiyle arkadaş olur… Sonunda gerçek yıldızın içinde olduğunu sevgi kardeşlik dostluk olduğunu anlar.

Cengiz Özek’in yazıp yönettiği oyunda Ayşe Günyüz Demirci, Buğra Can Ildırışık, Yunus Erman Çağlar, Kamer Karabektaş, Mana Alkoy, Özge Kırdı, Pınar Pamuk, Aslı Menaz rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

RÜYA(5+Yaş)

Hayvanat bahçesini ziyaret eden Özgür, doğal yaşam alanlarından kopartılıp kafese konan hayvan dostlarını rüyasında görür. Artık harekete geçme zamanıdır ve Özgür onları kurtarmakta kararlıdır. Özge Midilli-Ertan Kılıç’ın yazdığı Özge Midilli’nin yönettiği oyunda Alp Tuğhan Taş, Esen Koçer, Pınar Aygün, Direnç Dedeoğlu, Gülce Çakır, Mehtap Gündoğdu Akbulut, Nilay Bağ, Nilay Yazıcıoğlu rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde.

Reklam

BİR GECE MASALI (5+ Yaş)

Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası isimli oyunundan uyarlanan Bir Gece Masalı, arkadaşlık kavramı üzerine kuruludur. Oyun, ailesinin istediği gençle değil kendi istediği kişi ile arkadaşlık kurmak isteyen Şirin Kız’ın Yakışıklı Delikanlı, Güçlü Delikanlı ve Selvi Kız ile ormanda geçirdiği bir gecede yaşananları anlatır. William Shakespeare’in yazdığı Musa Arslanali’nin yönettiği oyunda Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Burhan Yeşilyurt, Çağlar Ozan Aksu, Güzin Alkan, Hüseyin Emre Şen, Mehmet Emre Ertunç, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Seda Yılmaz, Serap Doğan rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

BİR GÜN AYAKKABIMIN TEKİ (3+ Yaş)

Rengarenk bir mutfak… Ama her yer çok dağınık… Oyuncu mutfağı toplamaktan sıkılıp gitmeye karar verir ama ayakkabısının tekini bir türlü bulamaz. O da ne, önce ayakkabısının diğer teki, sonra mutfaktaki her şey konuşmaya başlar. Kayıp ayakkabı, Kaptan Cook’u aramaya gitmiştir ve kim bilir başından ne maceralar geçmektedir… Derya Yıldırım’ın yazdığı, Özgür Kaymak’ın yönettiği oyunda Derya Yıldırım rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde.

BEKÇİ İLE POSTACI (3+ Yaş)

Reklam

Postacı Piero ile Gece Bekçisi Marcello adlı çocuk kitabından uyarlanan eserde bir bekçi ile bir postacı ev arkadaşlarıdır. Biri gece diğeri gündüz çalıştığından hiç görüşemezler. Soğuk bir kış günü ikisi de hastalanınca, evi aynı anda paylaşmaları gerekir. Lodovica Cima, Gabriele Clima’nın yazdığı Ceylan Özçapkın’ın çevirdiği, Derya Yıldırım’ın oyunlaştırıp yönettiği oyunda Melisa Demirhan, Besim Demirkıran, Cafer Alpsolay, Fatma İnan, Reyhan Karasu, Zeynep Ceren Gedikali rol alıyor. Oyun, 25 Şubat 2024 tarihinde Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde.

Devamını Okuyun

Sanat

Tunç Şahin imzalı “Canavar” Tiyatro Oyunu ENKA Sanat’ta! | Bilet AL

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

ENKA Sanat, ortak bir travmaya farklı tepkiler veren, yıllardır karşılaşmamış üç kuzen arasında yaşanan bir yüzleşme gecesinin hikâyesini anlatan “Canavar”ı 1 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da ENKA Oditoryumu’nda tiyatroseverlerle buluşturuyor. 

Sinemacı Tunç Şahin’in kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu “Canavar”, üç kuzenin yüzleşme gecesini konu ediniyor. Geçmişle yüzleşmenin travmaların iyileşmesinde etkili olduğunu vurgulayan oyun, konuşulmayanları konuşmaya başladığımız bir dünyada, en karanlık anımızda bile umudu yeşertebileceğimizi hatırlatıyor. “Canavar”ın oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin ve Hakan Emre Ünal yer alıyor.

İki Tiyatro’nun ilk oyunu “Canavar”1 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da ENKA Oditoryumu’nda izlenebilir. 

Biletler, Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden temin edilebilir. 

Reklam

Öğrenci biletleri 40.- TL’dir. 

Tıkla Canavar Tiyatro Oyun Bileti Al

Devamını Okuyun

Bilet Al

Yazz Ahmed Zorlu PSM Konseri Biletlerinin Ön Satışı Başladı | İndirimli Bilet Al

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Yazz Ahmed  30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde  Zorlu PSM’ye Geliyor!

Karma kültür mirasının seslerini bir araya getirerek etkileyici bir müzikal atmosfer yaratan İngiliz-Bahreynli trompetçi Yazz Ahmed, Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü Konserleri kapsamında %100 Studio’ya geliyor.

Radiohead, Lee Scratch Perry, Transglobal Underground gibi isimlerle kayıt yapıp sahne alan ve müziği aracılığıyla caz ile elektronik ses tasarımı arasındaki çizgileri bulandırarak karma kültür mirasının seslerini bir araya getiren İngiliz-Bahreynli trompetçi Yazz Ahmed, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde, Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü Konserleri kapsamında Zorlu PSM %100 Studio’da sahne almaya hazırlanıyor.

Kendi yayımladığı ilk albümü “Finding My Way Home” ile ilk kez Arap müziği ile tanışan, ikinci albümü “La Saboteuse” ile küresel bir etki yarattıktan sonra 2019 tarihli “Polyhymnia” albümü ile besteci olarak ününü genişleterek Birleşik Krallık sahnesinin merkezinde bir figür haline gelen Yazz Ahmed, 30 Nisan Salı akşamı Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü Konserleri kapsamında benzersiz müzikal dokunuşunu %100 Studio’da müzikseverler buluşturuyor.

Yazz Ahmed biletleri Garanti BBVA kredi kartlarına %20 indirim ayrıcalığıyla passo.com.tr’de satışta!

Kapı Açılış: 20.30 

Yazz Ahmed: 21.30

Reklam

Bilet Fiyatları:

Ön Satış 1: ₺333,00

Devamını Okuyun

Sanat

Zorlu PSM’de Bu Hafta (19-25 Şubat)

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın dört bir yanında binlerce kez sahne alan Cem Yılmaz, yepyeni stand-up gösterisi CMXXIV ile Zorlu PSM’de kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Çeşitli düşünür ve dünya şairlerinin şiirleriyle çalışmalar yapan ve kendi şarkı sözlerini üreterek Türkiye’de onlarca şehirde konserler veren Ezginin Günlüğü, 23 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahne almaya hazırlanırken, Jamal Aliyev ve Ece Dağıstan ile “Dünya Şarkıları” konseri 24 Şubat’ta Zorlu PSM’de dinleyicilerle buluşuyor. Türk hip hop sahnesinin özgün ismi Aga B ise bandosuyla birlikte 24 Şubat’ta %100 Studio sahnesinde unutulmaz bir gece yaşatmak için son hazırlıklarını tamamlıyor.

EMMA SHAPLIN // 19 ŞUBAT // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın en çok sevilen Fransız sopranolarından Emma Shapplin 19 Şubat’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesinde hayranları ile buluşuyor. Kariyeri boyunca dünya çapında büyük bir hayran kitlesine ulaşmış sanatçı, klektik müzik tarzı ve benzersiz vokal yeteneğiyle, klasik müziği modern elementlerle birleştirerek izleyicilere unutulmaz bir performans sergilemeye hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 20.30
Etkinlik: 21.00

Reklam

Bilet Fiyatları:
Protokol: 4,900,00 TL. (TÜKENDİ)
Platinum: 2,800,00 TL.
VIP: 2,500,00 TL.

 1. Kategori: 2,100,00 TL.
 2. Kategori: 1,800,00 (TÜKENDİ)
 3. Kategori: 1,100,00 (TÜKENDİ)
 4. Kategori: 600,00 (TÜKENDİ)

KEL DİVA // 19-20-21 ŞUBAT // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Başrollerini Haluk Biginer, Zuhal Olcay, Yiğit Özşener, Özlem Zeynep Dinsel, Gözde Kırgız ve Kıvanç Kılınç’ın paylaştığı Eugène Ionesco’nun, eşsiz kaleminden çıkan soyutlama ve absürdizmin kusursuz bir şekilde harmanlandığı oyunda bir İngiliz burjuva ailesinin öyküsü anlatan Kel Diva, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 693,00 TL.
 2. Kategori: 528,00 TL.
 3. Kategori: 385,00 TL.

CMXXIV // 20-21 ŞUBAT // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Cem Yılmaz, yepyeni stand-up gösterisi CMXXIV ile seyircilere Zorlu PSM’de eğlenceli saatler yaşatıyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirilecek bu özel gösteri tüm izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları;
TÜKENDİ

%100 MÜZİK TARAFINDAN SUNULAN NİRVANA HARIKA GRUP // 20 ŞUBAT // %100 STÜDYO // 21.30

‘Gerçeğe en yakın olan’ Nirvana Tribute Band, efsanevi müzisyen Kurt Cobain’in 56. doğumunun gerçekleştiği yıl olduğu gibi bu yıl da Zorlu PSM’de kutlayacak! 20 Şubat 2023’te efsanevi grubun en sevilen şarkılarıyla, %100 Müzik katkılarıyla, Nirvana Tribute Band’in enerjisiyle ve rock’n roll ruhu Zorlu PSM %100 Studio’da yaşanacak.

Kapı Açılışı: 20.30
Etkinlik: 21.30

Reklam

Bilet Fiyatları;
Genel Satış 2. Dönem : 440,00 TL.

TUZBİBER 4’LÜ STAND UP // 20 ŞUBAT // touché // 21.00

Ülkenin en formda komedyenlerinin sahneye alındığı TuzBiber 4’lü formatıyla 20 Şubat’ta Zorlu touché’de sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Kapı Açılışı: 19.30
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
Genel Satış : 330,00 TL.

Reklam

KİBRİTİN UCUNDA // 21 ŞUBAT // %100 STÜDYO // 20.30

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini Kayhan Berkin’in yaptığı, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı Kibritin Ucunda, sezon boyunca %100 Studio’da izleyicisiyle buluşuyor. Kibritin Ucunda’da, 30’lu yaşlarının başında bir plaza çalışanı olan Kerem’in başarı hırsının, çocukluğunun ve küçük bir felaket sonrasında ziyarete gelen geçmişinin gölgesinde, kendiyle uzun ve derin bir hesaplaşması anlatılıyor.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları;
Genel Satış: 322,00 TL.
Öğrenci: 166,00 TL.

FERİT ODMAN BEŞLİSİ // 21 ŞUBAT // dokunuş // 21.00

Reklam

Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Downbeat dergisinden dört yıldızla taçlandırılmış olan Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki beşli aranjmanlara yer verecek. Ferit Odman Quintet,Zorlu PSM touché’de dinleyenleriyle buluşacak.

Kapı Açılışı: 19.30
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
Ön Satış : 330,00 TL.
Genel Satış : 550,00 TL.
Yemekli : 1.925,00 TL.

BENGİ APAK & SARP APAK AYAKTA // 22 ŞUBAT // touché // 21.00

Son dönemde kendi setlerini sahneleyen ve izleyenlerden tam not alan Bengi Apak ve Sarp Apak, 22 Şubat akşamı touché sahnesinde iki ayrı gösteri ile seyirci karşısına çıkıyor.

Reklam

Kapı Açılışı: 19.30
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
TÜKENDİ

TİMSAH ATEŞİ // 22 ŞUBAT // %100 STÜDYO // 20.30

Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı Timsah Ateşi, kenarları kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesi konu alıyor. Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, 2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer alan oyun sezonu boyunca Zorlu PSM’de sahne bulunuyor.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Reklam

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori- 1. Avantajlı Dönem: 445,00 TL.
 2. Kategori- 1. Avantajlı Dönem: 345,00 TL.
 3. Kategori- 1. Avantajlı Dönem: 225,00 TL.

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ // 19-20-21 ŞUBAT // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Nazım Hikmet, Shakespeare, Ritsos, A. Kadir, Mevlana, Kavafis, Paul Valéry, Orhan Veli, Ömer Hayyam, G. Lorca, Şeyh Galip, Sadi gibi çeşitli düşünür ve dünya şairlerinin çeşitli şiirleriyle çalışmalar yapan ve kendi şarkı sözlerini üreterek Türkiye’de onlarca şehirde konserler veren Ezginin Günlüğü, 23 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahne almaya hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları:

Reklam
 1. Kategori : 385,00 TL.
 2. Kategori : 330,00 TL.

KEREM GÖRSEV TRİO // 23 ŞUBAT // touché // 21.00

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan trio ekibiyle touché’de sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
Ön Satış : 440,00 TL.
Genel Satış :550,00 TL.
Yemekli : 1.925,00 TL.

FLASHBACK 90’LAR TÜRKÇE POP GECESİ // 23 ŞUBAT// %100 STUDIO // 21.00

Reklam

Perküsyon eşliğinde DJ performans ve muhteşem dans şovları izleyeceğiniz Flashback 90’lar Türkçe Pop Gecesi 23 Şubat akşamı %100 Studio’da!

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
Ön Satış: 275,00 TL.

JAMAL ALİYEV & ECE DAĞISTAN “DÜNYA ŞARKILARI” // 24 ŞUBAT // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Jamal Aliyev ve Ece Dağıstan ile “Dünya Şarkıları” 24 Şubat’ta Zorlu PSM’de dinleyicilerle buluşuyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori : 490,00 TL.
 2. Kategori : 385,00 TL.

DATE NIGHT WITH TUĞRUL TÜLEK // 24 ŞUBAT // touché // 21.00

‘Tuğrul Tülek ile Date Night Şarkıları’ oyuncu, yönetmen ve müzisyen olarak sanat dünyasında farklı disiplinlerdeki performanslarıyla tanınan Tuğrul Tülek’in yeni sahne projesi olarak hayata geçiyor. Seyircinin de dahil olduğu interaktif gösteride, dünya müzik tarihinin en romantik, en klasik, en aşk dolu ya da anti-romantik şarkılarından oluşan seçkin bir repertuvar davetlileri bekliyor.

Kapı Açılış: 19.30
Etkinlik: 21.00

Reklam

Bilet Fiyatları:
Ön Satış: 440,00 TL.
Genel Satış: 550,00 TL.
Yemekli: 1.925,00 TL.

AGA B // 24 ŞUBAT// %100 STUDIO // 21.00

Türk hip hop sahnesinin eklektik ve özgün ismi Aga B, bandosuyla birlikte 24 Şubat’ta Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde olacak.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:
Ön Satış: 330,00 TL.

Reklam

YEDİNCİ EV // 25 ŞUBAT// %100 STUDIO // 18.00

Türkiye rock müziğinin önemli temsilcilerinden Yedinci Ev, Zorlu PSM %100 Studio’da dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 17.00
Etkinlik: 18.00

Bilet Fiyatları:
Ön Satış: 253,00 TL.

CIRCIR BÖCEKLERİ, İTLER VE BİZ // 25 ŞUBAT // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Reklam

Mert Öner’in yönettiği, Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman’ın oynadığı, Sam Shepard’ın “True West” oyununa yepyeni bir bakış: Cırcır Böcekleri, İtler ve Biz’de, iki zıt kardeşin öyküsü anlatılıyor.

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori : 572,00 TL.
 2. Kategori : 412,50 TL.
 3. Kategori : 275,00 TL.

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ // 25 ŞUBAT // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak izleyici ile buluşuyor. Serdar Biliş’in yönetmenliğinde sahneye uyarlanan oyunun müziklerini Tuluğ Tırpan besteliyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.00
Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori : 880,00 TL.
 2. Kategori : 770,00 TL.
 3. Kategori :660,00 TL.
 4. Kategori :495,00 TL.
 5. Kategori :330,00 TL.

TUNA KİREMİTÇİ “ŞAİRİN ŞARKILARI” // 25 ŞUBAT // touché // 21.00

Tuna Kiremitçi, “Şairin Şarkıları” ile touché’de hayranlarıyla buluşuyor

Kapı Açılış: 19.30
Etkinlik: 21.00

Reklam

Bilet Fiyatları:
Genel Satış : 366,00 TL.

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar