Bizimle iletişim kur

Sinema

Bruce Willis Filmi Wrong Place Yorumu Tolga Yiğit Yazdı

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Bruce Willis Filmi Wrong Place Türkçe adıyla Son Çıkmaz Filminin Yorumunu Yazdım

Wrong Place Son Çıkmaz İzlenir mi?

Lafı Uzatmayayım maalesef izlenmez.

Filmden sonra düşündüm filmi seyretmek için iyi sebepler neler diye, tek sebep bulabildim. Aslında bir buçuk sebep desem daha iyi. Evet bir buçuk sebep ve tek parça olanı Bruce Willis’i tekrar beyazperdede görebilmek. (buçukluk sebebi aşağıda yazacağım) Ama o bile iyi bir sebep değil çünkü tahmin ediyorum ki hastalığı yüzünden hem filmde yeteri kadar süre alamamış hem de oyunculuğunu da biraz etkilemiş gibi. Bu yüzden Bruce Willis’i bu az ve yetersiz performans ile izlemek ise eski güzel anıları hatırlayınca üzüyor.

Son Çıkmaz

Son Çıkmaz Filmi Yorumu

Eski güzel anılar derken biz onu ilk olarak bizim için ve tek kanallı o dönem için harika dizi Moonlighting ile hatırlarız. Tek kanallı dönem dedim ya o yüzden doğal olarak (başka alternatif mi var desenize 🙂 TRT’de yayınlanan diziden çok güzel anılarımız ve zihnimizde kalan keyifli anlar vardı. Hala diziyi düşündüğümde bölümleri ve sahneleri hatırlayınca yüzümde bir gülümseme yani sırıtık bir ifade oluyor 🙂

Sinema kariyerinde ise benim favorim ve efsane bulduğum The Fifth Element – Beşinci Element (Beşinci Güç) filmini unutmam mümkün değil. Nasıl unutayım 4 kez izlemiştim 🙂 Die Hard serisi, 6. His, Surrogates – Suretler, RED gibi filmlerdeki Bruce Willis’den sonra bu performansı görmek üzücü.

Reklam

Bruce Willis Nasıl?

Aslında usta aktör en azından rol aldığı sahnelerde yaşı, sağlık durumu ve senaryo ile yönetmen gibi handikaplara rağmen elinden geleni yapmış. Yani film çok yetersiz.

Wrong Place Son Çıkmaz Filminin Eksileri

Başlayalım Wrong Place filminin eksilerine : Senaryo zayıf, mantık hataları var. Hikaye içinde bir kaçıp kovalamaca, rehin alma ve intikam alma ya da tanık susturma süreçleri var ancak sahneden sahneye geçişte olayların bağlanması kötü ve mantıksızlıklarla dolu. Hem suçlu hem rehin aldığı kişiler benim anlam veremediğim reaksiyonlar veriyorlar. Yetmiyor bir sahne önce verdiği sadist reaksiyona bakıpta bu karakter yeni sahnede benzer işler yapar diyorsunuz ama bu kez de yufka yürekli oluyor. Bu denli gerilimli bir suç olayı yaşanırken bu inişli çıkışlı ruh halleri yaşabilir diyebilirsiniz ve evet haklısınız ama yönetmen bunu iyi yansıtamıyor. Tabi ki oyuncuların performansı da yetersiz kalıyor. Ve beni de tam gerileceğim bir noktada sinir bozucu bir gülme krizi alıyor.

Esinlenilen Filmler Var mı?

Ben ilk olarak Liam Neeson’lı Taken filmini hatırladım. O filmde kızı kaçırılıyordu. Bu film tam öyle değil ama anımsatıyor. Jodie Foster’lı Panic Room – Panik Odası’nı ya da benzeri fillerdeki ev içinde geçen sahneler ve kötü adama tuzak kurlan sahneler de var. Ormanda kovalamaca sırasında oyunculara takılan ve yüz hareketlerinin çekildiği kısa bir sahne de var. Neden var ya da neden diğer orman sahnelerinde kullanılmadı anlayamadım. Kısacası yönetmen bir çok filmden esinlendiği sahneleri “benim filmimde de olsun” diyerek kullanmış gibi. Yani aklına gelen ne varsa yemeğe katmış.

Son Çıkmaz Filminin Diğer Artısı

Filmin zorlayarak yazdığım 1,5 (bir buçuk) artısından buçuk olanı da yazıp yazıya noktayı koyayım : Texas Battle’ın canlandırdığı Captain East karakteri ve diyalogları. Cehennem Silahı göndermesi de yapılan sahnenin kahramanı olan karakter bu filmin Roger Murtaugh’ı (Danny Glover) gibi olmuş. Ve çok güldüğüm bir cümlesi var “Annem Öperse Geçer”. Bu adamın esprili rolü ve Bruce Willis için bu film için sinemaya gitmek zor televizyona geldiğinde izlenmesi düşünülebilir.

Reklam

Sinema

House Of The Dragon 2. Sezon Birinci Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? Fragmanı izle?

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, yeni sezonu için nefeslerin tutulduğu dizi House of The Dragon’u kullanıcılarıyla buluşturmak için geri sayımda. 17 Haziran’da ABD yayınının hemen ardından BluTV’de olacak dizinin ikinci sezon resmi fragmanı yayınlandı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Bir aylık geri sayım başladı.

Savaş Yaklaşıyor… Tarafını seç!

Bayrakları çekin!

George R.R. Martin’in ‘Ateş ve Kan’ adlı romanından uyarlanan ve Targaryen Hanesi’nin efsanevi hikayesini anlatan ‘House of The Dragon’dan yayınlanan yeni fragman heyecan dozunu artırdı. 

Reklam

Kanlı bir iç savaşın eşiğinde olan Westeros’ta Kral Aegon Yeşil Konsey’i, Kraliçe Rhaenyra ise Siyah Konsey’i savunmaktadır. İki tarafın olağanüstü bir mücadeleye gireceği ‘House of The Dragon’un yeni sezonu nefessiz izlenecek.

House of the Dragon, ikinci sezonuyla Amerika yayınından hemen sonra 17 Haziran’da BluTV’de.

Devamını Okuyun

Sinema

Halle Berry’nin Başrolünde Yer Aldığı “Never Let Go/Asla Bırakma” Filminden İlk Fragman Yayınlandı – İzleyin

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor. Güvenliklerini koruyan tek şey tehdidin varlığına olan inançlarıdır, ancak çocuklardan biri ruhun gerçek olup olmadığından şüphe etmeye başlayınca her şey hızla yerle bir olur.

Filmin oyuncuları: Halle Berry, Percy Daggs, Anthony B. Jenkins.

Film; 27 Eylül’de sinemalarda…

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Yeni Bir “John Wick” Filmi Geliyor – Bakın Başrolünde Kim Var?

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Lionsgate, yen bir “John Wick” spin-off filminin üzerinde çalışıldığını duyurdu. Henüz resmi adı açıklanmayan film, “John Wick 4″te Donnie Yen tarafından canlandırılan Caine karakterine odaklanacak.

Yen, 2025 yılında Hong Kong’da üretime başlaması beklenen projede Caine rolünü yeniden üstlenecek.

Reklam

Hikâyenin ayrıntıları gizli tutuluyor ancak bu bir ön bölüm olmayacak; bunun yerine, Caine’in Yüksek Masa’ya karşı yükümlülüklerinden kurtulduktan sonra yaşadıklarını anlatacak ve “John Wick 4″teki olayların ardından gelecek.

Dört ana “John Wick” filmini yöneten ve Len Wiseman’ın yönettiği, merakla beklenen ilk spin-off olan “Ballerina”nın yeniden çekimlerinde yer alan Chad Stahelski, John Wick hikaye evreninin geleceğini denetlemek üzere Lionsgate ile bir anlaşma yapmıştı. Stahelski bu projenin de yapımcı kısmında yer alacak.

Kaynak: Beyaz Perde.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

“Takan Takana” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Takan Takana filmi sete çıktı. Zafer Algöz Seda Bakan, Özge Özberk, Bora Akkaş, Ecem Erkek, Sarp Akkaya, ve Çiçek Dilligil’i kadrosunda buluşturan film, 15 Kasım’da vizyona girecek.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Takan Takana filmi sete çıktı. Zafer Algöz Seda Bakan, Özge Özberk, Bora Akkaş, Ecem Erkek, Sarp Akkaya, ve Çiçek Dilligil’i kadrosunda buluşturan film, 15 Kasım’da vizyona girecek.

Fransız yazar Laurent Baffie’nin Toc Toc adlı tiyatro oyunundan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Yunus Nihat Özcan oturuyor. Senaryo uyarlamasını ise Ferhat Ergün üstleniyor.

Kaynak: NLife.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar