Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

BTS Üyeleri Askerlik Yaparken Konser Verebilecek

Yayınlandı

Tarih

BTS Askerlik
Ayrıksı Kitap

BTS, üyeleri askerlik yaparken performans gösterebilecekler…

Güney Kore Savunma Bakanı Lee Jong-sup, “Orduya katılsalar bile, yurtdışında planlanmış konserleri varsa, onlara birlikte pratik yapma ve birlikte performans gösterme şansı vermenin bir yolu olacaktır” dedi.

Ülkenin savunma bakanı Lee Jong-sup’a göre BTS , Güney Kore ordusunda görev yaparken yurtdışında da performans gösterebilir.

18-28 yaş arasındaki tüm Güney Koreli erkeklerin ülkenin ordusunda en az 18 ay hizmet etmesi gerekiyor. 2018’de ülke, K-pop yıldızlarının askerlik hizmetlerini 30 yaşına kadar ertelemelerine izin veren Askerlik Yasası’nın (bu yasa “BTS Yasası” olarak da bilinir) bir revizyonunu kabul etti.

Reklam

Ancak; BTS üyesi Jin, Aralık ayında 30 yaşına giriyor ve hayranların grubun geleceği hakkında endişelenmesine neden oluyor. Lee Jong-sup geçtiğimiz günlerde bir parlamento oturumu sırasında, BTS’in hizmet ederken bile performans göstermeye devam etmesine izin vererek, ordunun düşük doğum oranları nedeniyle küçülen personel havuzunu etkilemeden ulusal çıkarlara hizmet edebileceğini söyledi.

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Justin Bieber Instagram Hesabından Şemdinlili Sofi Ömer’in Halay Videosunu Paylaştı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Justin Bieber Sofi Ömer Halay
Ayrıksı Kitap

Radio Mood ekibi olarak, ilk gördüğümüzde, fake bir hesaptan paylaşımı mı acaba, şeklinde düşündük. Ancak, sanatçının Instagram hesabına baktığımızda gerçeği gördük…

Ünlü şarkıcı Justin Bieber, “Şemdinlili Sofi Ömer”in halay videosunu Instagram hesabından paylaştı.

253 milyon takipçili Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, halay müziği yerine, rap şarkısı eşliğinde dans ediliyor.

Videoyu izlemek için elinizi çabuk tutun. Bu video Instagram’daki “Hikayeler” bölümünde paylaşılmış.

Reklam

Kaynak: OdaTv.

Devamını Okuyun

Yaşam

Dua Lipa Kosova’nın Fahri Büyükelçisi Oldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dua Lipa Kosova
Ayrıksı Kitap

Şarkıcı, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek bir onur ve ayrıcalık” diye belirtti…

Kosova’da büyüyen 26 yaşındaki pop yıldızı, 6 Ağustos Cumartesi günü sosyal medyadan Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’nin kendisine prestijli unvanı takdim ettiğini duyurdu.

Lipa, Instagram’da bir fotoğraf galerisine, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek ve iz bıraktığımızı ve fark yarattığımızı görmek için çalışmalarımı ve çabalarımı küresel olarak sürdürmek bir onur ve ayrıcalık” dedi . “Kosova gençliği vize serbestisi, seyahat özgürlüğü ve büyük hayaller kurma hakkını hak ediyor. Teşekkürler.”

Osmani’den özel bir madalyon alan şarkıcının paylaşımında, resmi sertifikaların görüntüleri ve sanatçıyı onuru almak için cumhurbaşkanlığının ofisine davet eden bir mektup da dahil olmak üzere çeşitli belgeler mevcut.

Reklam

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türkiye’nin En Önemli Seslendirme Sanatçılarından Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sungun Babacan
Ayrıksı Kitap

Önemli bir seslendirme ustası Sungun Babacan hayatını kaybetti…

63 yaşında hayatını kaybeden Babacan, Türkiye’nin en önemli seslendirme sanatçılarının başında geliyordu.

Babacan, Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından meslek yaşamına TRT’de başladı.

Birçok sinema filmi ve dizide dünyaca ünlü sanatçıları seslendirdi. Babacan dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti.

Reklam

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson Babacan’ın sesiyle hayat verdiği aktörler arasındaydı.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Babacan, hayatını kaybetti. Biz de “Radio Mood” ailesi olarak, sanatçıyı saygıyla anıyor; ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Devamını Okuyun

Popüler