Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Cazın yenilikçi yıldızı multi enstrümantalist Jordan Rakei, 14 Mayıs’ta Zorlu PSM’de

Zorlu PSM, bu yıl 30’uncu yıl dönümünü kutlayan dünyaca ünlü EFG Londra Caz Festivali’ni özel bir konser serisi ile İstanbul’daki cazseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Üç gün boyunca sürecek beş konser ile dinleyicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan Zorlu PSM, festivalin açılışını 14 Mayıs akşamı müziğini soul, R&B ve cazdan besleyerek oluşturan dünyaca ünlü müzisyen Jordan Rakei ile yapıyor.

Yayınlandı

Tarih

Cazın yenilikçi yıldızı multi enstrümantalist Jordan Rakei, 14 Mayıs’ta Zorlu PSM’de
Ayrıksı Kitap

Dan Kye, ya da bilinen sahne adıyla Jordan Rakei 14 Mayıs’ta Türkiye konserini vermeye hazırlanıyor. Cazı farklı müzik türleriyle buluşturmayı seven ve her zaman yenilikçi müziği aradığını belirten multi enstrümantalist Jordon Rakei, 14 Mayıs akşamı London X İstanbul Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde cazseverlerle buluşacak. 

Yeni Zelanda’da doğup büyüyen ve müzik üretimlerinin büyük bir kısmını İngiltere’de gerçekleştiren müzisyen, geçtiğimiz Mart ayında yayınladığı ve Bob Marley’e olan sevgisinden esinlerek reggae’yi keşfe çıktığı son EP’si Bruises ile dikkat çekiyor. 2013 yılında Franklin’s Room ile soul, R&B ve cazı çok başarılı bir şekilde harmanlayan ve müzikal vizyonunu göstererek hızlı bir çıkış yakalayan Jordon Rakei, reggae ve klasik soul melodilerinin etkisinde üretimlerini sürdürüyor. 

Müzisyen 2014 yılında R&B odaklı ve D’Angelo’dan ilham alan beş parçalı Groove Curse EP’si ile dinleyicilerinin karşısına çıktı. İlk albümü Cloak’ı kendi şirketi 4101 Records’tan 2016 yılında yayınlayan, Jordan Rakei, 2019’da piyasaya sürdüğü Origin ile oldukça geniş kitlelere ulaştı. 

Radiohead’in “Codex’ ” ve Jeff Buckley’nin “Lover, You Should’s Come Over” şarkılarını yeniden yorumlayarak otoritelerden tam not alan Rakei, 2021 yılında piyasaya sürdüğü What We Call Life albümüyle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Öte yandan, Tom Misch ile ortaya koydukları ‘Midnight Mischief ( Tom Misch Remix )’, Bonobo ile birlikte 2021 yılına damgasını vuran ‘Shadows’, Disclosure’ın en sevilen albümlerinden Caracal ( Deluxe )’te bulunan ‘Masterpiece’ ve dünyaca ünlü prodüktör Nightmares On Wax ile ortaya koydukları ‘Typical’  parçalarıyla listelerde ismini sürekli gördüğümüz Jordan Rakei, büyüleyici sesini, kendine kanıtlamış ve dünyaca ünlü müzisyenlerin müzikleriyle birleştirerek başarısına başarı katmaya devam ediyor. 

Reklam

Jordan Rakei konserinin biletleri passo.com.tr üzerinden satışta.

Bilet Fiyatları: 

Avantajlı Dönem Fiyatları: 220,00 ₺ 

Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Taylor Swift “Midnights” Albümünden Bir Şarkısının Daha Adını Açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Taylor Swift Anti-Hero
Ayrıksı Kitap

Bu, yakında çıkacak olan albümden şimdiye kadar açıklanan altıncı parça adı…

Swift, sosyal medya takipçileri için bingo kafesini bir kez daha çevirdi. Bu vesileyle, üçüncü top düştü ve TayTay ilgili Midnights parçası “Anti-Hero”yu yayınladı.

Bu, “Maroon”, “Midnight Rain”, “Question…?”dan sonra çıkacak albümden şu ana kadar açıklanan altıncı şarkı.

21 Ekim’de çıkması beklenen Midnights albümüyle pop yıldızı, hayranlarıyla adeta bir şarkı oyunu içinde. topları çeviriyor ve şarkıları tek tek açıklıyor.

Midnights onun onuncu stüdyo albümü. Swift’in 2020’de çıkardığı albümünden bu yana bu ilk albümü olacak.

Reklam

Kaynak: Billboard.

@taylorswift

Episode 6 of MMwM has arrived! AND CDs with photos that I signed are up on my site NOW ✍️ #TSmidnighTS #SwiftTok #MidnightsMayhemWithMe ♬ Midnights Mayhem episode 6 – Taylor Swift

Devamını Okuyun

Müzik

Paramore Yeni Albümleri “This Is Why”ı Duyurdu – This Is Why Klibi İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Paramore This Is Why
Ayrıksı Kitap

Yeni albüm, 10 Şubat 2023’te Atlantic Records’tan çıkacak. Los Angeles’ta uzun süredir birlikte çalıştığı Carlos de la Garza ile kaydedildi…

Albümün bugün yayınlanan başlık parçası, Paramore’un yaklaşık 20 yıllık müzik boyunca hayran kitleleri onlarla birlikte seyahat ederken nasıl yenilik yapacağını ve adapte olacağını bildiğini kanıtlayan harika çıkış parçası. Williams’ın sesi tatlı ve küstah bir konuşma şarkısına dönüşüyor. Çılgın enstrümantasyon çöküyor ve Williams’ın sarsılmaz vokalleri etrafında bir araya geliyor.

Kaynak: Paper.

Devamını Okuyun

Müzik

“Aqua” Grubu Müzik Endüstrisinde Çeyrek Yüzyılı Devirdi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Aqua 25 Yıl
Ayrıksı Kitap

Danimarkalı dans-pop grubu Aqua’nın “Barbie Girl” ve “Doctor Jones” gibi hit parçalarla müzik endüstrisine damgasını vurmasının üzerinden 25 yıl geçti…

Şimdi, dünya çapında 17 milyondan fazla satan ilk albümleri Aquarium’un yıldönümünü kutlamak için ikonik grup, rekorun özel plak baskılarını yayınlıyor!

Bu yıl Aqua; ayrıca, tarihi bir dönüm noktasına ulaştı ve “Barbie Girl” müzik videosu için YouTube’da 1 Milyardan fazla izlenmeye ulaştı. Müzik videosunun kitschy titreşimleri pek çok kişi tarafından seviliyor ve efsanevi parçaları bugün hala tüm dünyada yayınlanıyor ve mutlak bir klasik olarak kalıyor. Gerçekten hiç eskimeyen bir şarkı.

Pop müziğin bu karikatürümsü, çılgın dünyasının yapımcıları arasında Rene Dif, Lene Nystrøm ve yapımcılar Søren Rasted ve Claus Noreen yer alıyor. Başlangıçta 1994 yılında “Joyspeed” adı altında bir araya geldiler. Ancak, şimdi sonsuza dek “Aqua” fenomeninin arkasındaki müzisyenler olarak bilinecekler.

Kaynak: Pop Crave.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler