Bizimle iletişim kur

Televizyon

Cobra Kai 5. Sezon Karakterleri Kimler?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Kobra Kai, Miyagi-Do ve Eagle Fang; Cobra Kai sezon 5’teki karakter sıralamasında nereye geldiğini görün.

Cobra Kai’nin beşinci sezonu için spoiler geliyor !

Cobra Kai kısa süre önce beşinci sezonu için Netflix’e geri döndü ve Miyagi-ayetli kahramanlar ve kötü adamlar için bahisler hiç bu kadar yüksek olmamıştı. All Valley Karate Turnuvasında uğursuz milyarder Terry Silver’ın ( Thomas Ian Griffith ) elindeki yenilginin ardından , Johnny ( William Zabka ), Daniel ( Ralph Macchio ) ve birleşik Miyagi-Do/Eagle Fang dojo öğrencileri dağıldı. Ancak Silver ve süper şarjlı Kobra Kai dojoları Vadi’ye yayılırken, geçmişten gelen arkadaşlar, düşmanlar ve yüzler, onun çarpık markasını küresel hale getirmesini durdurmak için birleşmek zorunda kalacak. Aşağıda, Cobra Kai’nin en değerli oyuncularından20’sini şu ana kadar dizideki performanslarına göre.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

20. Kyler Parkı

Gösterinin beş sezonu boyunca, Kyler (Joe Seo) karate bilmeyen kabadayıdan karate bilen kabadayıya geçti – ama çoğunlukla kıçına çok fazla tekme atıyor. Birinci sezonda Sam’in karanlık erkek arkadaşı olarak tanıtılan Sam, West Valley Lisesi’nin salonlarında Miguel, Eli ve Demetri’ye işkence ederek Miguel’e dövüş sanatlarıyla yolculuğuna başlaması için ilham verdi. Üçüncü sezonda Cobra Kai saflarına katıldı ve o zamandan beri dojo’ya ve onun “merhametsizlik” felsefesine sadık kaldı.

Reklam

Sürekli bir düşman, sınırlı karakter büyümesi ve oldukça korkunç bir dövüş rekoru nedeniyle listedeki sıralaması düşük kalıyor. Belki de Kobra arkadaşlarıyla birlikte dojodan ayrıldığına göre Kyler yolunu değiştirecektir. Ya da belki değil. Bakın, herkes bir ders almıyor – sadece John Kreese’in terapistine sorun.

Kobra Kai Sezon 5

19. Kim Da-Eun

Kim Da-Eun (Alicia Hannah), Valley’deki eğitmen arayışı onu tatminsiz bıraktıktan sonra Silver tarafından Cobra Kai ailesine getirilen zalim bir sensei’dir. Eski ustası Kim Sun-Yung’un torunu, ailesinin mirasını – “yumruk yolu”nu – uluslararası Sekai Taikai dövüş sanatları turnuvasında küresel bir sahneye getirmeye yardımcı olmak için Miyagi-Do düşmanı ile birlikte çalışıyor.

Da-Eun’un yöntemleri acımasızdır ve bir noktada Cobra Kai şampiyonu Tory Nichols’ı elleri kanayana kadar bir taş yumruklamaya zorlar. Sensei Kim’in iddia edilen dövüş becerisine rağmen, eski öğrencileri Tory ve Devon Lee’nin (Oona O’Brien) ortak çabalarıyla devrildi.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

18. Anthony LaRusso

Daniel ve Amanda’nın (Courtney Henggeler) şımarık, angarya karşıtı oğlu Anthony (Griffin Santopietro), sosyal baskıya yenik düştüğü ve sınıf arkadaşı Kenny Payne’e (Dallas Dupree Young) acımasızca zorbalık yapmaya başladığı dördüncü sezona kadar neredeyse hiç yok.

Sezon sonunda, Cobra Kai ile güçlendirilmiş Kenny, en genç LaRusso’yu incittiğinde işler değişti. Geçmişteki davranışları için özür dileme girişimleri bir kenara atılır ve beşinci sezonun çoğunda diğer taraftaki hayatın nasıl hissettirdiğini deneyimler. Sonunda Miyagi-Do’da ablası Sam’e (Mary Mouser) katılmak için ilham aldı ve Terry Silver’ın devrilmesinde çok önemli bir rol oynuyor.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

17. Raymond “Vatoz” Taşıyıcı

Olgunlaşmamış Stingray, Cobra Kai’deki tek yetişkin öğrenciydi. Dövüş sanatları eğitimini ikinci sezonun sonunda West Valley High kavgasında küçüklere saldırmak için kullandıktan sonra, kendini işsiz ve denetimli serbestlikte buldu.

Reklam

Ayrıca, tutuklanması, iğrenmiş bir John Kreese tarafından ömür boyu dojodan men edilmesine yol açtı. Kreese, eski ortağı ve savaş arkadaşı Silver tarafından karate okulundan atıldığında, Stingray yeniden girmek için yalvarır. Silver onu öldüresiye döver ve saldırıyı Kreese’i suçlaması karşılığında ona dojo üyeliği ve pahalı yeni bir daire hediye eder. Stingray sonunda gerçeği ortaya çıkarır ve ifadesi Silver’ı hapse göndermede etkilidir.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

16. Devon Lee

Akıllı ve çabuk sinirlenen eski Eagle Fang öğrencisi, yeni dojosu Silver tarafından satın alındığında Cobra Kai’nin bir üyesi olur. Turnuvadaki rakibi Tory Nichols ile eşleşir ve annesini kanserden kaybettiğini öğrendiğinde Kraliçe Kobra ile yavaş yavaş bir bağ kurar. Hızlı bir çalışma, Devon bir dövüş sanatları süperstarı olma potansiyeline sahiptir.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

15. Carmen Diaz

Carmen (Vanessa Rubio), tehlikeli kocası Hector Salazar’dan (Luis Robert Guzman) kaçmak için annesi Rosa (Rose Bianco) ve doğmamış oğluyla Ekvador’dan kaçtı. Bir röntgen teknisyeni olarak, Miguel’e (Xolo Maridueña) daha iyi bir yaşam sağlamak için çok çalıştı ve genellikle onları bir yerden diğerine taşıdı. Başlangıçta karate eğitimine karşı çıktı ve Johnny’nin oğlu üzerinde “kötü bir etki” olduğuna ikna oldu, ikisine de ısındı ve şimdi eski Cobra Kai eğitmeninden bir çocuk bekliyor.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

14. Mike Barnes

Mike Barnes ( Sean Kanan ), The Karate Kid Part III’te Daniel LaRusso’yu yok etmesi için Terry Silver tarafından tutulan acımasız bir karate şampiyonuydu . Daniel’i terörize etti, Daniel’in arkadaşı Jessica Andrews’a ( Robyn Lively ) saldırdı ve Daniel’in Bay Miyagi ( Pat Morita ) ile ortak sahibi olduğu bonsai dükkanını yok etti – hepsi onu All Valley Turnuvasında yarışmaya zorlamak için. Yenilginin ardından dövüş sanatları yarışmalarından men edildi ve halkın gözünden silindi.

Cobra Kai’nin beşinci sezonunda Daniel, Silver’a karşı verdiği mücadelede yardım almak için Mike’ın izini sürer ve bir mobilya mağazası işleten yenilenmiş bir Barnes keşfeder. Ne yazık ki, LaRusso’nun dönüşü hayatını alt üst eder ve Silver işini yerle bir eder. İlk başta Daniel’i suçlar, ancak daha sonra bu talihsizliğin arkasında eski patronunun olduğunu fark eder ve Johnny ve Chozen ( Yuji Okumoto ) ile birlikte Cobra Kai liderinin evine yanlış yönlendirilmiş bir saldırı düzenler. Hikayesi kısa ama bir iz bırakıyor – çoğunlukla Silver’ın adamlarında. İşte gelecekte onu daha fazla göreceğimizi umuyoruz.

Reklam
Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

13. Demetri Alexopoulos

Nevrotik Demetri (Gianni DeCenzo), Eli “Hawk” Moskowitz’in (Jacob Bertrand) çocukluktaki en iyi arkadaşıdır. Kobra Kai’ye katılmak için yapılan iki başarısız girişimin ardından Demetri, Miyagi-Do karate’ye giderek kendi kendine değer kazanmaya başladı ve Yasmine (Annalisa Cochrane) adında bir kız arkadaşı oldu.

Bununla birlikte, Daniel’in okuluna olan bağlılığı onu eski en iyi arkadaşıyla arasını bozdu ve dojolar arasındaki birçok çatışmadan biri sırasında Hawk kasıtlı olarak Demetri’nin kolunu kırdı. Bu acımasız ihanete rağmen Demetri, Hawk zehirli Cobra Kai klanından ayrıldığında eski arkadaşını affetti. Tech Town’da ustalaşmış bilgisayar becerileriyle Demetri, Terry Silver’ın sunucularına sızma ve suçlarını ifşa etme görevinin önemli bir parçasıydı.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

12. Amanda LaRusso

LaRusso ailesinin reisi, Karate Kid III’ün Jessica Andrews’unun en iyi LaRusso’su ve kuzenidir. LaRusso Auto Group’un ortak sahibi, ailesini, evini ve işini tehdit eden artan sayıdaki “çocukluk karate rakipleri” tarafından hüsrana uğrayan aklın tek sesidir.

Beşinci sezonda, Amanda sonunda kocasının Cobra Kai takıntısıyla sınırına ulaşır ve çocukları kısaca annesinin Ohio’daki evine götürür – burada ilk ekran kavgasına girer. Dövüş sanatları becerilerinden yoksun olmasına rağmen, Amanda LaRusso’nun iş ailesine gelince geri adım atmayı reddetmesi onu Cobra Kai’deki en cesur karakterlerden biri yapıyor .

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

11. John Kreese

1984’teki The Karate Kid’den beri Daniel ve Johnny’yi şu ya da bu biçimde tehdit eden şeytani bir Vietnam veterineri olan Kreese, Miyagi-ayetinin OG kötü adamıdır. Silver’ı Cobra Kai’ye yeniden katılmaya ikna etti ve sonunda kendisini hapse atacak bir olaylar zincirini başlattı.

Reklam

Ancak, hapishane onu tutmak için yeterli değildi ve Cobra Kai köstebek Tory aracılığıyla olayları içeriden aylarca manipüle ettikten sonra Kreese, beşinci sezonun sonunda cesur bir kaçış yaptı. Gevşek ve intikam peşinde, mirasının silinmesini engellemeye kararlı.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

10. Samantha LaRusso

Samantha LaRusso, her iki dojodaki en iyi dövüşçülerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır: yetenekleri sürekli olarak test edilir. West Valley High’ın salonlarında bir kavga, herkes için ücretsiz bir balo sonrası ya da bir haneye tecavüz olsun, Sam kendini düzenli olarak tehlikede bulur.

Geçmiş sezonlarda Eagle Fang yerine Miyagi-Do’yu seçmenin baskılarıyla uğraşırken, beşinci sezondaki kimlik arayışı yarı yarıya gerçekleşmiş gibiydi ve nefes almak için daha fazla alan kullanabilirdi. Ne olursa olsun, baskı kaçınılmaz olarak harekete geçtiğinde, Sam, Tory ve Devon’ın amiral gemisi Cobra Kai stüdyosundaki can alıcı mücadelede Sensei Kim’i devirmesine yardım ederek hücumu savaşa yönlendirdi. Şimdi hem karateye hem de tekrar tekrar, tekrar tekrar, tekrar tekrar paramour Miguel’e kendini adamış olduğuna göre, daha odaklı bir altıncı sezonun önünü açmasını umuyoruz.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

9. Kenny Payne

Dördüncü sezonda Anthony LaRusso ve arkadaşlarının eline geçen acılı zorbalık Kenny, onu tatlı, eğlenceyi seven bir çocuktan sert bir Cobra Kai üyesine dönüştürüyor. Yüksek vuruşlar için cosplay ticareti yaparak, dövüşmek için eğittiği zorba olur. 

Beşinci sezonda, Sekai Taikai turnuvası için eleme mücadelesinde dojoyu temsil ederek, kazanmak için tehlikeli taktikler kullanmayı seçerek liderlik rolü üstleniyor. Silver hakkındaki gerçek ortaya çıktığında Kenny, kiminle ittifak kurduğu ve kim olmasına izin verdiğiyle ilgili gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. 

Reklam
Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

8. Eli “Hawk” Moskowitz

Düşük benlik saygısından muzdarip bir sezonda içine kapanık bir yabancı olan Hawk, karate ve saç kesimi sayesinde sesini buldu. Kendinden nefret etmesiyle boğuşurken, dizi boyunca çalkantılı arkı onu kahramandan kötü adama ve geriye götürdü.

Dojosunu kaybetmesine rağmen, bugünlerde hayat Hawk için güzel. All Valley erkek şampiyonu, kız arkadaşı Moon (Hannah Kepple) ile geri döndü ve Demetri ile olan dostluğu yeniden kuruldu. Kendisiyle barışık görünüyor, bu Hawk için iyi ve hikayesi için pek iyi değil, çünkü bu yıl çoğunlukla arka koltukta oturuyor. En önemlisi Tory’ye karşı bir su kaydırağı yarışında ve Sekai Taikai turnuva elemelerinde Kenny ile bir kavgada olmak üzere birkaç L alır. Ufukta beliren turnuva ve savunulması gereken bir şampiyonluk unvanıyla, eskiden Eli olarak bilinen dövüşçünün kendini tekrar mindere bulması muhtemelen çok uzun sürmeyecektir.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

7. Robby Keene

Johnny Lawrence’ın asi oğlu, dizi boyunca aydınlık ve karanlık, Miyagi-Do ve Cobra Kai arasında ping-pong yaptı. Bir minibüste yaşayıp çocuk yurduna gitmeyi içeren zorlu birkaç yılın ardından, Robby (Tanner Buchanan) ve babası nihayet dördüncü sezonun sonunda ilişkilerini iyileştirmeye başladılar. Meksika’ya yaptıkları son yolculuk, ikiliyi daha da yakınlaştırdı ve hikayeleri için yeni yollar oluşturdu.

Beşinci sezon, Miguel ile aralarını düzeltirken, Kenny ve Tory’yi Cobra Kai’nin pençelerinden kurtarmaya çalışırken ve sonunda Miyagi-Do’ya yeniden katılırken onu uzlaşma yolunda yürürken bulur. Robby, geride bıraktığı son birkaç yılın travmasıyla dengeli ve birleşik Miyagi-Do/Eagle Fang dojosunda liderlik rolüne adım atmaya hazır görünüyor.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

6. Tory Nichols

Pistlerin yanlış tarafından gelen dövüş sanatları kötü kızı, Tory’nin Samantha LaRusso ile rekabeti, dördüncü sezon boyunca hikayesinin itici gücüydü. Ancak beşinci sezonda, All Valley Kadın Şampiyonu olarak, ezeli düşmanına karşı kazandığı zaferin, alçak duygusu Terry Silver tarafından satın alındığı ve ödendiği bilgisi ile boğuşur.

Reklam

Hayal kırıklığına uğrayan Kraliçe Kobra, dövüşçü arkadaşı Devon Lee ile bir bağ kurar ve onun yaptığı hataları yapmasını engellemeye çalışır. Kefaret için yavaş yavaş yanması ve Cobra Kai’yi içeriden devirme planı, Tory’yi sezonun en çekici karakterlerinden biri yapıyor.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

5. Terry Silver

Daniel LaRusso’yu yok etmeye ve Valley’in karate sahnesini fethetmeye kararlı sosyopatik bir milyarder olan Terry Silver, beşinci yılına girerken Cobra Kai’nin ihtiyaç duyduğu elektrik sarsıntısı. John Kreese’den dojoyu çalmak için yaptığı şeytani planı, Lex Luthor’a layık bir manevraydı.

6’5″ süper kötü ve sahte hayırsever, dövüş sanatları dağının zirvesine giden yolda satın alır, hile yapar ve terör estirir. Son teknoloji stüdyolarını San Fernando Vadisi’ne başarıyla genişlettikten sonra, gözünü Cobra Kai uluslararası Suçları ortaya çıkınca planları suya düşse de, bu Kral Kobra’yı dışlamak aptallık olur.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

4. Daniel LaRusso

Bay Miyagi’nin himayesindeki kişi, meydan okuyuculardan adil payını aldı, ancak beşinci sezonun Terry Silver ile yüzleşmesi, şimdiye kadarki en zorlu olduğunu kanıtlıyor. Megaloman sadece Miyagi-Do dojosunu kapanmaya zorlamakla kalmaz, aynı zamanda Daniel ile karısının arasını açar ve neredeyse iki kez All Valley şampiyonu olan evliliğine mal olur.

Düşmanını devirmek için “karate rakiplerinin” üçüyle bir araya gelmesine rağmen, sonunda Daniel, Silver’la tek başına karşı karşıya gelir ve dünya çapındaki hakimiyet planlarını bir vinç vuruşu yapar. Bu son hesaplaşma, Cobra Kai’yi temizlikçilere ilk götürmesinin üzerinden otuz yıldan fazla zaman geçmiş olabileceğini, ancak Daniel LaRusso’nun hâlâ elinde olduğunu hatırlatıyor.

Reklam
Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

3. Miguel Diaz

Johnny ve Miguel arasındaki ilişki, Cobra Kai’nin kalbidir. Vekil baba-oğul bağlarının iniş çıkışları, dizinin en iyi olay örgülerinden bazılarının arkasındaki itici güçtür. 

Miguel biyolojik babasını bulmak için Meksika’ya kaçtığında, annesinin ondan neden kaçtığını ve geride bıraktıklarının değerini çabucak keşfeder. Kalbi kırık, onu bulmak için Meksika’ya giden Johnny’nin kollarına koşar. Bu hikaye ne yazık ki aceleye getirilmiş gibi görünse de, sensei ve öğrenciyi daha da yakınlaştırıyor ve Miguel’in Robby ile ateşkesi için zemin hazırlıyor. Beşinci sezon, Miguel’in hikaye açısından en güçlü gösterimi olmayabilir, ancak Cobra Kai’deki yolculuğunun gücü onu bu listenin başında tutuyor.

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

2. Chozen Toguchi

Daniel’in eski rakiplerinden bir diğeri, bir zamanlar Karate Kid, Part II’nin kötü adamı , geçmişini düzeltti ve şimdi tamamen Miyagi-Do ekibinde, Okinawa’dan Kobra Kai’nin psikotik liderini durdurmaya yardım etmek için uçuyor.

Sai bir savaşçı ve Sai konusunda uzman olan bu Long Island Iced Teas aşığı, karışık bir içki içerken uşakları kolayca alt edebilir. Finalde Silver ile yaptığı destansı çarpışma, dizinin en iyi dövüş sahnelerinden biriydi. Gizli görevdeyken veya aşırı hevesli bir şekilde Mike Barnes’ın çalışanlarının kıçlarını tekmeliyor olsa da, keyifli Chozen bu sezonun öne çıkan isimlerinden biriydi. 

Cobra Kai 5. Sezon Karakter Sıralaması

1. Johnny Lawrence

Cobra Kai’nin  son bölümünde, sorunlu favori Johnny Lawrence’ın nihayet hayatını mahveden vinç vuruşundan yola çıkmaya hazır olduğunu görüyoruz. Buraya gelmek sadece birkaç on yıl, birkaç karate savaşı ve birkaç Coors Ziyafetinden fazlasını aldı, ancak evini hem kelimenin tam anlamıyla hem de mecazi olarak düzene sokmaya hazır.

Reklam

Hata yapmayın, ancak müstakbel baba hala komik bir pislik (bir araba paylaşımı sürücüsü olarak görev yaptığında kanıtlandığı gibi), ancak altın kalpli bir pislik haline geldi. Artık Daniel, Robby ve hatta eski sevgilisi Shannon (Diora Baird) ile uzlaştığına göre, geçmişinden kalan son bir figürü var – eski akıl hocası ve kaçan mahkum John Kreese. Cobra Kai’nin orijinal “badass”ıyla bir tur daha hayatta kalabilir mi?

Kaynak: EW.

Televizyon

George Clooney ve Brad Pitt’i Yeniden Bir Araya Getiren “WOLFS” Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Dünyaca ünlü süperstarlar George Clooney ve Brad Pitt, aksiyon komedisi Wolfs için bir araya geliyor…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyaca ünlü süperstarlar George Clooney ve Brad Pitt, aksiyon komedisi Wolfs için bir araya geliyor. Clooney, yüksek profilli bir suçu örtbas etmek için tutulan profesyonel bir suikatçıyı canlandırıyor. Ancak ikinci bir suikatçı (Pitt) ortaya çıktığında ve iki “yalnız kurt” birlikte çalışmaya zorlandığında, gecelerinin ikisinin de beklemediği şekillerde kontrolden çıktığını görürler.

Devamını Okuyun

Televizyon

Prens’in Yapım Belgeseli Ne Zaman Yayında? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV’nin sevilen dizisi Prens’in ortaya çıkış hikayesi, nasıl çekildiği, yaparken nelere dikkat edildiği ve çok daha fazlası yapım belgeselinde bir araya geldi. 321 Medya tarafından hazırlanan ‘Making of Prens’, Vahşi Kelebek’in bilinmeyen hikayesini, teknik detayları ve bolca kahkahayı izleyiciler ile buluşturuyor.

MGX Studio ve MGX Film tarafından Müşvik Guluzade yapımcılığında, Türkiye’nin ilk yerleşik ‘Virtual Production’ stüdyosunda sanal prodüksiyon teknolojisiyle çekilen eğlenceli tarihi komedi dizisi ‘Prens’in serüveni ‘Making of Prens’ ile bu akşam (28 Mayıs) saat 19.00’da BluTV’de yayında.

Devamını Okuyun

Televizyon

“Kübra” 2. Sezon Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Gücü elde ettiğinde hâlâ aynı kişi olabilecek misin? Kübra 2. sezon 6 Haziran’da sadece Netflix’te.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Gücü elde ettiğinde hâlâ aynı kişi olabilecek misin? Kübra 2. sezon 6 Haziran’da sadece Netflix’te.

Devamını Okuyun

Televizyon

“Sosyete Polisi: Axel F” Ne Zaman Yayında Olacak? Resmi Fragman İzleyin

Dedektif Axel Foley (Eddie Murphy), Beverly Hills sokaklarına geri dönüyor. Foley, hayatı tehlikede olan kızı (Taylour Paige) ve yeni ortağıyla (Joseph Gordon-Levitt) birlik olur ve eski dostları Billy Rosewood (Judge Reinhold) ile John Taggart’ı (John Ashton) da yanlarına alarak bir komployu ortaya çıkarmak için kolları sıvarlar.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dedektif Axel Foley (Eddie Murphy), Beverly Hills sokaklarına geri dönüyor. Foley, hayatı tehlikede olan kızı (Taylour Paige) ve yeni ortağıyla (Joseph Gordon-Levitt) birlik olur ve eski dostları Billy Rosewood (Judge Reinhold) ile John Taggart’ı (John Ashton) da yanlarına alarak bir komployu ortaya çıkarmak için kolları sıvarlar.

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer, Eddie Murphy ve Chad Oman’ın üstlendiği filmin yönetmeni Mark Molloy. Sosyete Polisi: Axel F, 3 Temmuz sadece Netflix’te…

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar