Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

“Create Next” Kaykay Sergisi Başladı

Yayınlandı

Tarih

Create Next Kaykay Sergisi
Ayrıksı Kitap

Converse’in katkılarıyla, 212 Photography İstanbul bünyesinde gerçekleşen Create Next kaykay sergisi 6 Ekim itibariyle kapılarını ziyaretçilerine açtı…

6-16 Ekim 2022 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen 212 Photography İstanbul bünyesinde Akaretler No:19’da konumlanan Create Next kaykay sergisi Converse Türkiye katkılarıyla açıldı.

Genç yeteneklere ve sanatçılara olan desteğini geliştirdiği projelerle gösteren Converse Türkiye’nin bu sergi özelinde sanatçı All Star Collaborator Ege Uysal’la birlikte gerçekleştirdiği olağanüstü çekim Create Next sergisinde yer alıyor. Adem Ustaoğlu ve Bartu Beler’in yer aldığı çekimde İstanbul sokaklarında yaşayan kaykay kültüründen izler taşıyor. Buna ek Fred Mortagne, Can Görkem Halıcıoğlu, Lanna Apisukh’ın eserlerinin sergilendiği, sokak kültürü ile ilgili tüm parçaları barındıran kaykay kültüründen ve kaykayın zamansızlığından ilhamla hazırlanan Create Next sergisi, bu hareketi Fransa, Türkiye ve Amerika penceresinden ele alıyor.

Şehrin dinamizminden beslenen ve sokaklarını kendi parkuru haline getiren kaykaycıların hareketlerini yakalamak üzerine yola çıkan kaykay fotoğrafçılarına ait önemli çalışmaları bir araya getiren Create Next sergisi, Beşiktaş Meydanı’nda gerçekleşecek atölye ve workshoplarla kamusal alana da yayılıyor. Dilara Akbal’ın da mural çalışmalarının yer aldığı kaykay alanı, sanat severleri sokak kültürünü deneyimlemeye davet ediyor.

Converse Türkiye katkılarıyla gerçekleşen sergide farklılık kavramını odağı haline getiren ve eserlerine taşıyan Can Görkem Halıcıoğlu, Türkiye’nin kaykay kültürünü kendi gözünden sunuyor. Skating filmleriyle adından söz ettiren sinematograf Fred Mortagne’nin siyah beyaz kaykay fotoğrafları sokak kültürüne yeni bir pencere açarken, ‘Everybody Skate’ belgesel serisiyle Lanna Apisukh kaykay kültürünün içindeki cinsiyet algısına ve bu sporu tercih eden bireyler arasındaki çeşitliliğe odaklanıyor.

Reklam

Eşsiz sanatçıların eserleriyle birlikte Converse All Star Collaborator Ogan İmren tarafından hazırlanan kaykay belgeselinin de gösterime sunulduğu Create Next sergisini 6-16 Ekim tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Kraliçe Elizabeth’in Kanser Olduğu Ve Bunu Bildiği İddia Edildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kraliçe Elizabeth Kanser
Ayrıksı Kitap

96 yaşında ölen Kraliçe Elizabeth, ömrünün son aylarında ciddi bir hastalığı olduğu haberleriyle gündeme gelmişti. Kraliçe öldüğünde kesin bir hastalık açıklanmamış ve ölüm nedeni kayıtlara “yaşlılık” olarak geçmişti…

Şimdilerde ise, yepyeni bir iddia gündemde. Kraliçe kanserdi ve öleceğini biliyordu. Yakında çıkacak bir biyografi kitabında, Kraliçe’nin kanserden öldüğü ve son zamanlarını acı içinde geçirdiği öne sürüldü.

Kraliyet’e yakınlığıyla tanınan yazar, televizyon sunucusu ve eski milletvekili Gyles Brandreth’in kaleme aldığı Elizabeth: An Intimate Portrait’te (Elizabeth: Samimi Bir Portre) adlı biyografi kitabı, 8 Eylül’de hayatını kaybeden Kraliçe’nin ölüm nedeniyle ilgili şaşırtıcı bir iddia ortaya attı.

Kitapta yer alan iddiaya göre Kraliçe, en çok görülen semptomu kemik ağrısı olan bir tür kemik iliği kanseriyle mücadele ediyordu. Bu yüzden de kimi zaman sağlık sorunları gerekçe gösterilerek bazı programları iptal ediliyordu.

Brandreth, Kraliçe’nin hızla kötüye giden sağlık durumu karşısında “sınırlı vaktinin kaldığını” bildiğini ve “Çok soğukkanlı bir tepki verdi. Tahmin edileceği gibi durumu büyük bir içtenlikle kabul etti.” diye ekledi.

Reklam

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Kanye West, ABD Başkanlığı İçin Resmen Adaylığını Açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kanye West ABD Başkanlığı
Ayrıksı Kitap

Ünlü rap müzik sanatçı Kanye West, ABD Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Hatta sanatçının logosu dahi hazır…

ABD’li rapçi Kanye West, 2024’teki Başkanlık yarışında aday olmayı planladığını duyurdu. Adını mahkeme kararıyla “Ye” olarak değiştiren rapçi Kanye West, kampanya logosunun videosunu “Ye 24” başlığıyla sosyal medyada duyurdu.

West, eski ABD başkanı Donald Trump’a “Başkan yardımcısı adayı olup olmayacağını” sorduğunu aktardı. Trump’ın bu teklife hazırlıksız yakalandığını da söyledi.

2020’de de yarışa giren Kanye West sadece 12 eyalette pusulada yer alabilmiş ve toplamda 70 bin oy almıştı.

ABD’li rapçinin Twitter hesabıysa ırkçı paylaşımları nedeniyle bir süredir kapalıydı. West, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından, sosyal medya platformuna geri dönebilmişti. İşte o paylaşımı sizin için aşağıya bırakıyoruz.

Reklam

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Rihanna’nın Super Bowl Performansı Belgesel Olacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Rihanna Super Bowl Belgesel
Ayrıksı Kitap

Gelecek sene Super Bowl’da sahne alacak olan güzel sanatçı Rihanna’nın performansının belgesel olacağı açıklandı…

Fenty Beauty, Savage X Fenty ve Fenty Skin adlı güzellik ve iç çamaşırı markalarını kurarak dünyadaki en zengin kadın şarkıcı unvanını alan Rihanna, bir süredir müzik dünyasından uzak kalmıştı. Geçtiğimiz mayıs ayında bebeğini dünyaya getiren şarkıcı, gelecek yıl Super Bowl’da sahne alacağını açıklayarak hayranlarını sevindirmişti. Bazı kaynaklara göre Barbadoslu şarkıcının merakla beklenen performansı belgesel olacak.

Şarkıcının anne olduktan sonra müzik sektörüne de dönüşünü konu alacak olan belgesel, Super Bowl provalarının yanı sıra Rihanna’nın pop yıldızı olmayı ve anneliği nasıl dengelediğini de gözler önüne serecek. Belgesel bütçesi için milyonlarca dolar ayrıldığı düşünülüyor.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Popüler