Bizimle iletişim kur

Yaşam

Efsane Müzisyen Tina Turner’ı Kaybettik

Yayınlandı

on

Behzat C Banner

Rock’ın en büyük vokalistlerinden ve en karizmatik icracılarından biri olan Tina Turner’ın sözcüsü, öldüğünü doğruladı.

Tina Turner kaç doğumlu?

Anna Mae Bullock yada bilinen adıyla Tina Turner, 26 Kasım 1939 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennesse eyaletinde dünyaya geldi.

Tina Turner kaç yaşında öldü?

Yapılan açıklamada, “‘Rock ‘n’ Roll Kraliçesi’ Tina Turner, İsviçre’nin Zürih yakınlarındaki Kusnacht kentindeki evinde uzun bir hastalıktan sonra bugün 83 yaşında huzur içinde öldü.

“Onunla birlikte dünya bir müzik efsanesini ve bir rol modelini kaybediyor.”

Reklam

Tina Turner Kimdir? Kariyeri

ABD doğumlu yıldız, sahnedeki elektrikli varlığı ve The Best, Proud Mary, Private Dancer ve What’s Love Got to Do With It gibi bir dizi hit şarkısıyla tanınan en büyük kadın rock şarkıcılarından biriydi.

İlk olarak 1960’larda eski kocası Ike Turner ile birlikte repertuarları arasında klasik River Deep, Mountain High şarkısıyla ün kazandı.

Ike’nin karısına maruz kaldığı ev içi taciz ve karısının kurtulmak için verdiği uzun mücadele, Angela Bassett’in başrol oynadığı ve üç Oscar kazanan 1993 yapımı bir Hollywood filminde belgelendi.

Turner’ın hayat hikayesi, halen devam etmekte olan popüler bir West End şovunda da ölümsüzleştirildi.

Şarkıcının solo sanatçı olarak popülaritesi 1970’lerde azaldı, ancak 1980’lerde Capitol Records ile sözleşme imzaladığında kariyeri yeniden canlandı.

Reklam

Al Green’in Let’s Stay Together’ının hit cover’ı, 1984’te Private Dancer albümünün çıkmasına yol açtı ve albüm 10 milyondan fazla sattı ve onu bir mega yıldız yaptı.

Private Dancer’ın başlık şarkısı, What’s Love Got to Do With It ve I Can’t Stand the Rain albümdeki yedi single arasında yer aldı.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Yaşam

Ludacris, “Hollywood Walk of Fame”de Yıldız Aldı

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Ludacris, 18 Mayıs Perşembe günü Hollywood, Kaliforniya’da Hollywood Walk of Fame’de yıldızını alırken arkadaşları ve ailesi sanatçıyı yalnız bırakmadı…

LL Cool J, Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Queen Latifah ve Cody Walker tören için oradaydı.

Elbette adı geçen aktörlerin çoğu, Hızlı ve Öfkeli serisinde onunla ekranı paylaştı. Ludacris, 19 Mayıs’ta gelmesi planlanan Fast X için tekrar iş başında.

Ayrıca annesi Roberta Shields, eşi Eudoxie Mbouguiengue ve Karma Bridges dahil kızları da ona eşlik ettiler.

Reklam

Kaynak Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Avril Lavigne, Malibu Evini 12 Milyon Dolara Satıyor

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Avril Lavigne, Malibu’daki evine veda etmeye hazırlanıyor…

Son alınan bir habere göre; 38 yaşındaki şarkıcı okyanus kıyısındaki evini 12 milyon dolara satıyor.

Ev, dört yatak odası ve dört banyosu olan 3.455 metrekarelik bir yaşam alanına sahip. Lavigne, evi ilk kez Ekim 2020’de 7,8 milyon dolara geri satın aldığı için evin sahibi çok uzun süredir yoktu. Evi istediği fiyata satarsa büyük kar elde edecek.

Ana evde üç yatak odası ve üç banyo bulunmakta ve müstakil misafirhanede ayrı yatak odası ve banyo bulunmakta.

Reklam

Evin büyük bir ön bahçesi ve arka bahçesinde okyanusun inanılmaz manzarasına sahip bir havuzu mevcut.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Kim Kardashian Avukat Oluyor

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

42 yaşındaki realite yıldızı, son birkaç yıldır avukat olmak için çok çalışıyor…

Birkaç denemeden sonra Kim, Mayıs 2022’de nihayet bebek barı sınavını geçtiğini açıkladı.

Yeni bir röportajda Kim, yasal yolculuğuyla ilgili bir güncelleme paylaşarak, hala avukat olma yolunda olup olmadığını ortaya koydu.

16 Mayıs Salı günü bir röportaj veren Kardashian, şu anda “en zor” iki dersi olduğunu söylediği Anayasa Hukuku 1 ve 2’yi aldığını paylaştı.

Reklam

“Ama bununla birlikte, dün bir ara sınava girdim. Yüzde 100 aldım ve ardından diğer ara sınavımda yüzde 95 aldım, ”dedi Kim. “Öyle hissediyorum ki – bu bana sadece ilerlemem için tekrar güven veriyor.”

Kardashian, gerçek baro sınavına “önümüzdeki yıl kadar” girebileceğinden gerçekten umutlu ve emin olduğunu söyledi.

California eyaletinde avukatlık yapmak için bir üniversiteden hukuk diplomasına sahip olunmasına gerek olmadığını belirtelim.

Kaynak: Just Jared.

Reklam
Devamını Okuyun

Sanat

AKM Yeni Heykeline Kavuştu

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Atatürk Kültür Merkezi, ikonik silüetini tamamlayacak heykeli seçmek üzere geçen yıl düzenlediği ulusal yarışmada birinci olan esere kavuştu. İç mimar ve disiplinlerarası tasarımcı Semih Eskicioğlu’nun tasarladığı heykel, AKM yerleşkesi ile Mete Caddesi’nin kesişim noktasında yerini aldı. AKM’nin mimari ruhunu ve sanatsal kimliğini yansıtan heykel, doğaya, sanata ve kente saygılı bir eser olarak öne çıkıyor.

Atatürk Kültür Merkezinin eşsiz mimarisini kalıcı sanat eserleriyle zenginleştirerek yarınlara taşımak amacıyla geçen yıl düzenlediği heykel yarışmasında birinciliğe layık görülen eser sanatseverleri selamlamaya başladı. Hüsamettin Koçan’ın jüri başkanlığını yaptığı, Celaleddin Çelik, Günseli Kato, Murat Tabanlıoğlu, Osman Dinç, Seçkin Pirim ve Şakir Gökçebağ’dan oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda birinciliğe layık görülen heykel, AKM yerleşkesi ile Mete Caddesi’nin kesişim noktasında yerini aldı. AKM yerleşkesiyle bütünleşip Taksim Meydanı’ndan da görünür olan eserin birinci seçilmesinde, çevre ile uyumu, yenilikçi yaklaşımı ve cesur bir iş olmasının yanı sıra AKM binasıyla kurduğu diyaloğun hem karşıt hem de pozitif ve üretken olması gibi kriterler etkili oldu.

Geçirgenliğe ve köklülüğe atıf yapan çelik hasırlar…

İç mimar ve disiplinlerarası tasarımcı Semih Eskicioğlu, eserin tasarımına AKM’nin bulunduğu caddenin silüetinden boyut ve form anlamında referanslar alarak başladı. Eserini tek başına bir heykel olarak değil bütünsel bir parçanın eklenişi olarak ele alan Eskicioğlu, AKM’nin “küre” formundaki Türk Telekom Opera Salonundan ilhamla, operanın ses dalgalarının bir yansıması olarak dalgalı bir form oluşturdu. Atatürk Kültür Merkezi cephesinin geçirgenliğine atıfta bulunan Eskicioğlu, heykelde de geçirgen bir form olan çelik hasırlar kullandı. Bu sayede de heykelin konumlandırıldığı mekânda bulunan ağaçları, tıpkı cephenin geçirgenliği gibi ele aldı. Semih Eskicioğlu, çağdaş restorasyon anlayışında tarihi yapıların restorasyonunda eksik kısımları tamamlamak için de kullanılan çelik hasırlar ile AKM’nin köklü yapısına da atıfta bulundu. Akımlardan arınmış zamansız bir üslupla tasarlanan heykel, şehrin kalbi AKM’nin mimari ruhu ve sanatsal kimliğiyle bütünleşirken, aynı zamanda doğaya, sanata, kente saygılı mütevazı bir eser olarak öne çıkıyor.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler