Bizimle iletişim kur

Sinema

Efsane Takım Bilim Kahramanları Animasyonu Tolga Yiğit Yazdı

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Oldum olası “Onların Iron Man’i, Kaptan Amerika’sı varsa bizim de bir süper kahramanımız olmalı” fikri tartışılmıştır hatta ara ara denenmiştir. Ve nedenini tam bilemiyorum ama hep geçmişten ancak Kurtuluş Savaşı yılları değil de Osmanlı döneminden hatta daha da geçmişten esinlenmeler ile bu denemeler yapılmış ve tutmamıştır.

Efsane Takım Bilim Kahramanları Animasyon İnceleme

Bu kez bu başarılmış gibi duruyor. Başarılmış diyorum film benim gibi yetişkin birisinin defalarca seyrettiği bir hikayeyi neredeyse bire bir aynı akışla anlatsa da animasyonu keyifle izledim. Filmin artılarından birisi animasyon kalitesi. Ülkemizdeki animasyonlarda ve özellikle Trt Çocuk çizgi filmlerinde olan renk skalası ve karakter özellikleri (yürüyüşleri, konuşmaları vb) bu animasyonda da var. Aksiyon hikayesine uygun sahneler de bence yeterliydi. Geçtiğimiz haftalarda seyrettiğim ve yazısını yazdığım Dragon Ball Super Super Hero Anime’si ile kıyaslamıyorum.Hem hitap ettikleri yaş kesimlerinin farklılığı hem de tarzları ile iki film çok ayrı kafada.

Efsane Takım Basın Gösterimi

Efsane Takım Bilim Kahramanlarının senaryosu ve hikayesi zaten ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik olduğu için işin o kısmı da yeterli ve baş karakterlerimizin neredeyse hiç ellerine ateşli silah almaması aldıklarında da sadece dronelara ateş etmeleri ve sonra bırakmaları bence çocukları silaha özendirmemek için olumlu işlerden birisiydi. Seslendirme kadrosu da çok başarılıydı.

Efsane Takım Bilim Kahramanlarının Eksileri

“Bu kez bu başarılmış gibi duruyor” diye yazmıştım ya şimdi geldik “gibi”ye. Filmde neden bu kadar sarışın, kıvırcık ya da dalgalı saçlı Türk çocuğu var anlamadım. Sanırım başka ülkelerden izleyen çocuklar olursa onlar da karakterlerle kendilerini özdeşleştirsinler diye düşünülmüş olabilir. Ya da daha avrupai daha Chris Evans vari görünsünler mi istenmiş bilemedim. Ben kara saçlı kara kaşlı bir Türk çocuğuyum, bizim memlekette sarışınlar vardır ama daha azdır. Gerçi hikaye filmde bahsedilmese de ileri bir tarihte geçiyor belki esmerler azalmış sarışınlar çoğalmıştır o dönemde 🙂

Gerçi “takıla takıla buna mu takıldın arkadaş?” diyeceksiniz ama takıldım işte 🙂

Reklam

Animasyonun çizim, haraketler sahneler gibi unsurlarının kalitesi iyi demiştim ama 2 sahnede kısa süreli anlamsız bir durağanlık ve boş bir manzara göründü, iki sahnede de görüntü bulanıklaşıp netleşti. Bu bulanıklık belki salondaki film makinesinden kaynaklıdır.

Kıyafetler ve kıyafetlerdeki teknoloji Osmanlı ya da gelenseksel Türk motifleri ile modern ve Avengers vari unsurları iyi harmanlamış gibi gözüküyor. Ama ne gerek vardı diye de sordurtuyor. Gerçi daha önceki Türk Süper Kahraman denemeleri bunca yıl DC ve Marvel süper kahramanları izleyen bizler için yetersiz gelince belki de bu “Power Rangers’ı Türkleştirme” ya da (adına siz her ne derseniz) bu harmanlama Türk Süper Kahramanlara daha kolay adapte olmamıza olanak sağlıyor. Siz yadırgar mısınız bilmem. Ayrıca kahramanlarımızın kullandıkları uçakları ve “Gizli Görevler Merkezi”inin yapısı bana Star Wars’u hatırlattı.

Bir de keşke filmdeki baş karakterlerimizin dördüne isimlerini neden tarihimizdeki önemli bilim insanlarından esinlenilerek verildiğini 40. dakika civarında açıklanmasaydı da daha erken açıklansaydı.

Efsane Takım Bilim Kahramanları Son Yorum

Ben biraz yazımı çocuklara hitaben değil de anne babalara uygun yazmışım 🙂 Anneler Babalar Nineler Dedeler hafta sonu sinemaya gidecekseniz Hezârfen, Lagari, Hayyan ve Cezeri’den oluşan Efsane Takım onların başlarında Şef Ahmet ve iki küçük kahraman Firnas ile Ayşe’nin macerasını tercih edebilirsiniz.

Efsane Takım yatay

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

“Ben Efsaneyim 2″den Yeni Haberler Var – Will Smith Açıkladı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

ABD’li oyuncu Will Smith, Suudi Arabistan’da düzenlenen üçüncü Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali’ndeki bir etkinlikte “tonlarca hata yaptığını” açıklarken kendisiyle dalga geçmeyi de ihmal etmedi. Bununla birlikte Oscarlı oyuncu, Ben Efsaneyim’in (I am Legend) devam filmine dair yeni ayrıntılar verdi…

2022 Akademi Ödülleri’nde Smith’in sahneye çıkıp sunucu Chris Rock’ın, Pinkett Smith’in alopesi nedeniyle kazınmış saçlarıyla ilgili yaptığı şakaya karşılık tokat atması uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Daha sonra Smith, Rock’tan özür dileyerek pişmanlığını dile getirmişti. Etkinlikte bir kez daha pişmanlıklarını dile getiren Smith, “Tonlarca hata yaptım” dedi. Ünlü oyuncunun bu sözleri karşısında seyircilerden birinin, “Hatalarını seviyoruz” diye bağırdığı duyuldu.

Öte yandan Will Smith, merakla beklenen Ben Efsaneyim’in devam filmi hakkındaki gelişmeleri de paylaştı. Richard Matheson’ın post-apokaliptik romanından uyarlanan 2007 yapımı filmde Will Smith başroldeydi.

Reklam

Sevilen filmin devam yapımı, yıllarca süren aranın ardından Mart 2022’de duyurulmuştu.

Filmin yönetmeni Francis Lawrence, yakın zamanda Hollywood Reporter’a verdiği röportajda Michael B. Jordan’ın Will Smith’le birlikte Ben Efsaneyim 2’de başrolde oynayacağını söylemişti.

Devam filmiyle ilgili Smith, “Yarın Michael B. Jordan’la bir görüşmem var” dedi. Smith’in film hakkında daha fazla ayrıntı vermekten kaçındığı görüldü. Fakat öte yandan ünlü oyuncu devam filminin, sinemalarda gösterilen finaline değil DVD versiyonunda görülen alternatif sonuna dayanabileceğini belirtti.

Kaynak: Independent Türkçe.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

“Terminator 7” Hakkında Tüm Bilinenler

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Film hakkında en merak edilen soru şu: Filmde Arnold Schwarzenegger olacak mı olmayacak mı?

Usta yönetmen James Cameron, Terminatör 7 için bir senaryo kaleme aldığını açıkladı. Seri, 1984’te ölümcül bir cyborg’un, insanlığın kurtarıcısını doğurmadan önce Sarah Connor’ı ortadan kaldırmak için gelecekten geldiği Terminator’le başlamıştı.

1980’ler klasiğinin gişedeki cazibesi 1990’larda daha da başarılı bir devam filmi olan Terminatör 2: Mahşer Günü’nün (Terminator 2: Judgment Day) yolunu açtı.

İlk iki filmin başarısına rağmen Terminatör serisinde birbirini takip eden her devam filmi ve spinoff, tökezlemeler yaşayarak başarısız oldu. Terminatör serisini canlandırmak için teşebbüsler yaşanırken, 2019 yapımı Terminatör 6: Kara Kader’in (Terminator: Dark Fate) başarısızlığı bardağı taşıran son damla oldu.

Reklam

Schwarzenegger “Bıraktım” demişti

Terminatör rolünde yıldızlaşan Arnold Schwarzenegger, seriden kalıcı olarak ayrıldığını açıkladı. 76 yaşındaki aktör Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada seriye dönüşü için açık kapı da bırakarak şöyle demişti: Seri bitmedi. Benim işim bitti. Dünyanın Terminatör söz konusu olduğunda farklı bir temayla yola devam etmek istediği mesajını açık ve net bir şekilde aldım. Birileri harika bir fikirle gelmeli.

Serinin yaratıcısı James Cameron ise, Terminatör 7 hakkında umut verici haberlerle öne çıktı.

Uzun süredir beklenen filmle ilgili en büyük gelişme 69 yaşındaki Cameron’ın, Terminator 7 senaryosu üzerinde çalıştığını açıklaması oldu.

Bu umut verici habere rağmen, Cameron’ın kendisi de acele etmediğini itiraf etti.

Reklam

Hâlâ senaryo üzerinde çalıştığına dair verdiği ipuçlarının yanı sıra Cameron, projeyi tamamlamak için modern yapay zeka alanında daha fazla gelişme beklediğini de açıkça belirtti. Cameron, Terminatör’ü beyazperdeye geri getirmek için can atıyor gibi görünse de film henüz onaylanmış değil.

Kanadalı yönetmenin kendi yorumlarından, Terminatör 7’nin şimdilik senaryo aşamasından bile çok uzakta olduğu anlaşılıyor.

2023 itibariyle Terminatör 7, yapım öncesi ve yazım aşamasında kilitli kalmış durumda.

Cameron, Avatar serisi ve Titanik (Titanic) de dahil olmak üzere gişe canavarı filmlerin aranan yönetmeni olsa da Terminatör 7, henüz herhangi bir stüdyonun yapım programına eklenmedi.

Kaynak: Independent Türkçe.

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Arap Kadri Ve Tarzan Filminin Oyuncuları Kimler? Arap Kadri Ve Tarzan Fragman İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Filmin Konusu:

Yeni mizah anlayışı ile sinemaya yeni bir soluk getiren filmde, ormanda yaşayan halk, susuzlukla birlikte dayanılmaz bir sorun içindedirler. Bunun için çözüm arayan Tarzan ile çözüm aramayan Arap Kadri, liderlik çatışması içindedir. Komik bir hikaye serisine dayanan ‘Arap Kadri ve Tarzan’ın filminde de Arap Kadri özgürlüğüne düşkün, kural tanımaz bir tavırdadır. Şehir yaşamından bıkmış ve ormanın derinliklerinde yaşamayı tercih eden bu renkli karakter, karşılaştığı düzenli yaşama da müdahale etmiştir. Ormanın hakimi olarak kabul edilen Tarzan’ın kurduğu bu düzenli yaşam, artık her şey baştan sona değişmiştir. Arap Kadri’nin uyumsuzluğu, ormanın huzurunu kaçırır ve bu durum Tarzan ile Arap Kadri arasında bir çatışma başlatır. İkisi arasında başlayan bu ilginç çatışma, doğa ve şehir yaşamının çarpıcı bir karşılaştırmasını hem komik hem de düşündürücü bir hikaye olarak sinema izleyicisine sunuyor.

Devamını Okuyun

Sinema

Furiosa Bir Mad Max Destanı Ne zaman Vizyonda? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Bu onun yolculuğu. Furiosa Filmi 24 Mayıs 2024′ te Sadece Sinemalarda.

Oscar Ödüllü usta yönetmen George Miller’ın 30 yıldan uzun bir süre önce çığır açan “Mad Max” filmleriyle yarattığı ikonik distopik dünyaya merakla beklenen geri dönüşü “Furiosa “nın başrollerinde Anya Taylor-Joy ve Chris Hemsworth var. Miller şimdi, Oscar ödüllü küresel hit “Mad Max: Fury Road”un güçlü karakterinin kökenlerini ortaya çıkaracak yepyeni, orijinal, bağımsız bir aksiyon macerasıyla yeni bir sayfa açıyor. Warner Bros Pictures ve Village Roadshow Pictures’ın yeni filminin yapımcılığını Miller ve uzun süredir ortak çalıştığı Oscar adayı yapımcı Doug Mitchell, (“Mad Max: Fury Road,” “Babe”) Avustralya merkezli Kennedy Miller Mitchell firması bayrağı altında üstleniyor.

Furiosa Konusu Nedir?

Dünya çökerken, genç Furiosa Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü’nün eline düşer. Çorak Topraklar’da ilerlerken, Ölümsüz Joe’nun başkanlık ettiği Kale’ye gelirler. İki diktatör egemenlik için savaşır. Bu sırada Furiosa eve dönüş yolunu bulmak çabalarken birçok sınavdan sağ çıkmak zorundadır.

Başrolünde Taylor-Joy’un yer aldığı filmde Hemsworth’un yanı sıra Alyla Browne ve Tom Burke de rol alıyor.
Miller senaryoyu “Mad Max: Fury Road”un ortak yazarı Nico Lathouris’le birlikte kaleme aldı. Miller’ın kamera arkasındaki yaratıcı ekibinde birinci yönetmen yardımcısı PJ Voeten ve ikinci ekip yönetmeni ve dublör koordinatörü Guy Norris, görüntü yönetmeni Simon Duggan (“Hacksaw Ridge,” “The Great Gatsby”), besteci Tom Holkenborg, ses tasarımcısı Robert Mackenzie, kurgucu Eliot Knapman, görsel efektler sorumlusu Andrew Jackson ve renk uzmanı Eric Whipp yer alıyor. Ekipte ayrıca uzun süredir birlikte çalıştıkları yapım tasarımcısı Colin Gibson, kurgucu Margaret Sixel, ses mikseri Ben Osmo, kostüm tasarımcısı Jenny Beavan ve makyaj tasarımcısı Lesley Vanderwalt da var; bu isimlerin her biri “Mad Max: Fury Road “daki çalışmalarıyla Oscar kazandı.

Reklam

Warner Bros Pictures, Village Roadshow Pictures, Bir Kennedy Miller Mitchell Yapımı, Bir George Miller Filmi: Furiosa . Film dünya çapında Warner Bros Pictures, Türkiye’de ise TME Films tarafından dağıtılacak ve 24 Mayıs 2024’te sinemalarda olacak.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar