Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ‘Mikail’ karakterini canlandıran Mikail Kır, spor salonunda yeni şampiyon sporcular yetiştirecek

25 yıllık sporcu deneyimini öğrencileri ile paylaşacak.

Yayınlandı

Tarih

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ‘Mikail’ karakterini canlandıran Mikail Kır, spor salonunda yeni şampiyon sporcular yetiştirecek
Ayrıksı Kitap

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Vuslat’, ‘Aşk Yakar’ dizilerinde rol alan ünlü oyuncu Mikail Kır, hayatının merkezinde yer alan, vazgeçemeyeceği oyunculuk ve spor hayatını, spor salonu açma projesini şu sözlerle anlattı: “38 yaşındayım. Spora 13 yaşında başladım. O zamanlar kiloluydum ve sporu çok sevip başlamak istiyordum. 90’lı yıllarda karate ve tekvando çok yaygındı. Ama benim için temaslı spor olan Muay Tai ve Kick Boks daha cezbediciydi ve Muay Tai yapmaya başladım. İleriki dönemlerde spor hayatıma Hollanda’da devam ettim. Oyunculuğa başlamamın en büyük sebebi sporcu olmamdır. Oyunculuğa, dövüş koreografisi ve sahne dövüşleri ile başladım. Profesyonel dövüşçü olduğum için 2009 yılında ‘Aşk Yakar’ dizisinde dövüş koreografisi ve oyunculuğu yaptım. Daha sonra oyunculuk üzerine eğitimler almaya başladım ve ekranlara ‘Vuslat’ dizisi ile döndüm. Son olarak Türkiye’nin en çok sevilen dizilerinden olan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde üç sezon boyunca yer aldım. Oyunculuk çok meziyet gerektiren bir meslek, sanatçıların birçok alana yatkınlığı olması gerekiyor. Spor da bunlardan bir tanesi. Ben de sporumu ve oyunculuğumu birleştirdiğimde yeteneklerimi çok daha iyi sunabildiğimi düşünüyorum.”

YURT DIŞINDA EDİNDİĞİM TECRÜBEYİ AKTARACAĞIM  

“Uzun yıllardır Kick Boks ve Muay Tai alanında eğitimler veriyorum. Avrupa’da A1 World Combat Cup, Fair FC, Garuda Fight Organization, Sprite Fight Organization gibi pek çok farklı ülkedeki organizasyonlara katıldım. Ödüllerle ülkeme döndüm” diyen profesyonel dövüşçü, “Spor salonu açma fikri; yurtdışında aldığım eğitimi, edindiğim tecrübeyi ve çalışma sistemlerini öğrencilerime daha iyi bir ortamda aktarmayı düşündüğüm için ortaya çıktı. Çok şükür gerçekleştirdik ve deneyimlerimizi öğrencilerimize aktarmaya başladık. İçlerinden yeni genç şampiyonlar çıkacağına ve ülkemize madalyalar getireceklerine inanıyorum” diyerek hayalini anlattı.  

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Adam Sandler, Ben Stiller’ı Neden Kızdırdı?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

The 2022 Gotham Awards at Cipriani Wall Street on November 28, 2022 in New York City
Ayrıksı Kitap

Adam Sandler, 2022 Gotham Ödülleri’nde bir Oyuncu Övgüsü ödülünü kabul ederken, iddiaya göre kızları tarafından yazılmış çok komik bir konuşma yaptı…

56 yaşındaki aktöre eşi Jackie , 28 Kasım Pazartesi gecesi New York City’deki Cipriani Wall Street’te düzenlenen yıllık etkinlikte katıldı.

Adam konuşmasının başında kızları Sunny ve Sadie’nin bir konuşma hazırlayıp hazırlamadığını sorduğu ve yapmadığını söyleyince onun için bir konuşma “yazdıklarını” söyleyerek şaka yaptı.

“Sevgili iyi giyimli ileri gelenler, yüksek eğitimli yenilikçiler ve The Gotham Awards’ın diğer çeşitli artıları, babamız Bay Adam Sandler’a bu prestijli yaşam boyu, tüm zamanların, primetime, GOAT başarısı Tribute Ödülü’nü verdiğiniz için teşekkür ederiz.” diyerek söze başladı.

Sözlerine şöyle devam etti: “Kupa rafındaki ödüllerin çoğunun patlamış mısır kovaları, zeplinler veya ‘Yılın Babası’ yazan sahte mini Oscar’lar şeklinde olduğunu görmek onun için çok şey ifade ediyor.”

Reklam

Sanatçı, konuşma sırasında Ben Stiller ve Timothee Chalamet gibi ünlüleri kızdırdı.

Konuşmada, Sandler veya daha doğrusu kızları (iddiaya göre), onun yerine evdeyken yapamayacakları her şeyi yapmakta özgür olacaklarını ve Ben Stiller filmlerine yüksek sesle güleceklerini, söyledi.

Kaynak: Just Jared & EW.

Adam Sandler 2022 Gotham Ödülleri
Devamını Okuyun

Yaşam

Meghan Markle’dan Prenses Kate Middleton’a Program Teklifi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Meghan Markle Kate Middleton
Ayrıksı Kitap

Meghan Markle’ın, ünlü isimleri ağırladığı Archetypes adlı podcast yayınına Galler Prensesi Kate Middleton’ı davet ettiği öğrenildi…

41 yaşındaki Sussex Düşesi Meghan Markle’ın, 38 yaşındaki Galler Prensesi Kate’i, popüler podcast programı Archetypes’a davet ettiği öğrenildi. Meghan Markle, Kraliçe Elizabeth’in cenazesi için eşi Prens Harry ile birlikte İngiltere’de oldukları dönemde Kate Middleton’ı programına davet etti. Bu, Meghan ve Harry çifti kraliyetten ayrılmadan önce aralarının bozuk olduğu öne sürülen Meghan ve Kate ikilisi için şaşırtıcı bir gelişme olarak nitelendirildi.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Dua Lipa’ya Arnavutluk Vatandaşlığı Verildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dua Lipa Arnavutluk Vatandaşlığı
Ayrıksı Kitap

Arnavut kökenli İngiliz pop yıldızı Dua Lipa, Arnavutluk vatandaşlığı aldı…

Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Arnavutluk vatandaşlığı aldı. Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj, sanatçıya, müziği aracılığıyla Arnavutların ününü uluslararası alanda yaymadaki rolü nedeniyle vatandaşlık verildiğini açıkladı.

Lipa, Arnavutluk’un Osmanlı’dan ayrılarak bağımsızlığını kazanmasının 110’uncu yıl dönümü olan pazar günü vatandaşlık yemini etti. Bajram Begaj, Lipa’ya, Arnavutların uluslararası arenada tanınırlığını sağladığı için vatandaşlık vermenin bir onur olduğunu belirtti.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Popüler