Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ‘Mikail’ karakterini canlandıran Mikail Kır, spor salonunda yeni şampiyon sporcular yetiştirecek

25 yıllık sporcu deneyimini öğrencileri ile paylaşacak.

Yayınlandı

Tarih

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ‘Mikail’ karakterini canlandıran Mikail Kır, spor salonunda yeni şampiyon sporcular yetiştirecek
Ayrıksı Kitap

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Vuslat’, ‘Aşk Yakar’ dizilerinde rol alan ünlü oyuncu Mikail Kır, hayatının merkezinde yer alan, vazgeçemeyeceği oyunculuk ve spor hayatını, spor salonu açma projesini şu sözlerle anlattı: “38 yaşındayım. Spora 13 yaşında başladım. O zamanlar kiloluydum ve sporu çok sevip başlamak istiyordum. 90’lı yıllarda karate ve tekvando çok yaygındı. Ama benim için temaslı spor olan Muay Tai ve Kick Boks daha cezbediciydi ve Muay Tai yapmaya başladım. İleriki dönemlerde spor hayatıma Hollanda’da devam ettim. Oyunculuğa başlamamın en büyük sebebi sporcu olmamdır. Oyunculuğa, dövüş koreografisi ve sahne dövüşleri ile başladım. Profesyonel dövüşçü olduğum için 2009 yılında ‘Aşk Yakar’ dizisinde dövüş koreografisi ve oyunculuğu yaptım. Daha sonra oyunculuk üzerine eğitimler almaya başladım ve ekranlara ‘Vuslat’ dizisi ile döndüm. Son olarak Türkiye’nin en çok sevilen dizilerinden olan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde üç sezon boyunca yer aldım. Oyunculuk çok meziyet gerektiren bir meslek, sanatçıların birçok alana yatkınlığı olması gerekiyor. Spor da bunlardan bir tanesi. Ben de sporumu ve oyunculuğumu birleştirdiğimde yeteneklerimi çok daha iyi sunabildiğimi düşünüyorum.”

YURT DIŞINDA EDİNDİĞİM TECRÜBEYİ AKTARACAĞIM  

“Uzun yıllardır Kick Boks ve Muay Tai alanında eğitimler veriyorum. Avrupa’da A1 World Combat Cup, Fair FC, Garuda Fight Organization, Sprite Fight Organization gibi pek çok farklı ülkedeki organizasyonlara katıldım. Ödüllerle ülkeme döndüm” diyen profesyonel dövüşçü, “Spor salonu açma fikri; yurtdışında aldığım eğitimi, edindiğim tecrübeyi ve çalışma sistemlerini öğrencilerime daha iyi bir ortamda aktarmayı düşündüğüm için ortaya çıktı. Çok şükür gerçekleştirdik ve deneyimlerimizi öğrencilerimize aktarmaya başladık. İçlerinden yeni genç şampiyonlar çıkacağına ve ülkemize madalyalar getireceklerine inanıyorum” diyerek hayalini anlattı.  

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Justin Bieber Instagram Hesabından Şemdinlili Sofi Ömer’in Halay Videosunu Paylaştı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Justin Bieber Sofi Ömer Halay
Ayrıksı Kitap

Radio Mood ekibi olarak, ilk gördüğümüzde, fake bir hesaptan paylaşımı mı acaba, şeklinde düşündük. Ancak, sanatçının Instagram hesabına baktığımızda gerçeği gördük…

Ünlü şarkıcı Justin Bieber, “Şemdinlili Sofi Ömer”in halay videosunu Instagram hesabından paylaştı.

253 milyon takipçili Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, halay müziği yerine, rap şarkısı eşliğinde dans ediliyor.

Videoyu izlemek için elinizi çabuk tutun. Bu video Instagram’daki “Hikayeler” bölümünde paylaşılmış.

Reklam

Kaynak: OdaTv.

Devamını Okuyun

Yaşam

Dua Lipa Kosova’nın Fahri Büyükelçisi Oldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dua Lipa Kosova
Ayrıksı Kitap

Şarkıcı, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek bir onur ve ayrıcalık” diye belirtti…

Kosova’da büyüyen 26 yaşındaki pop yıldızı, 6 Ağustos Cumartesi günü sosyal medyadan Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’nin kendisine prestijli unvanı takdim ettiğini duyurdu.

Lipa, Instagram’da bir fotoğraf galerisine, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek ve iz bıraktığımızı ve fark yarattığımızı görmek için çalışmalarımı ve çabalarımı küresel olarak sürdürmek bir onur ve ayrıcalık” dedi . “Kosova gençliği vize serbestisi, seyahat özgürlüğü ve büyük hayaller kurma hakkını hak ediyor. Teşekkürler.”

Osmani’den özel bir madalyon alan şarkıcının paylaşımında, resmi sertifikaların görüntüleri ve sanatçıyı onuru almak için cumhurbaşkanlığının ofisine davet eden bir mektup da dahil olmak üzere çeşitli belgeler mevcut.

Reklam

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türkiye’nin En Önemli Seslendirme Sanatçılarından Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sungun Babacan
Ayrıksı Kitap

Önemli bir seslendirme ustası Sungun Babacan hayatını kaybetti…

63 yaşında hayatını kaybeden Babacan, Türkiye’nin en önemli seslendirme sanatçılarının başında geliyordu.

Babacan, Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından meslek yaşamına TRT’de başladı.

Birçok sinema filmi ve dizide dünyaca ünlü sanatçıları seslendirdi. Babacan dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti.

Reklam

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson Babacan’ın sesiyle hayat verdiği aktörler arasındaydı.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Babacan, hayatını kaybetti. Biz de “Radio Mood” ailesi olarak, sanatçıyı saygıyla anıyor; ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Devamını Okuyun

Popüler