Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Fantastik Dörtlü Başından Beri MCU’da Olabilir!

Marvel dünyasının popüler ekibi çoktan sinematik evrende olabilir! Gelin bu teoriye birlikte bakalım

Yayınlandı

Tarih

fantastik dörtlü kapak
Ayrıksı Kitap

Marvel bir süre önce 5. Faz için son Spider-Man üçlemesinin yönetmeninin filme alacağı bir Fantastik Dörtlü filmini duyurdu ancak bir teoriye göre, sevilen ekip çoktan sinematik evrende olabilir. Nasıl mı?

Fantastik Dörtlü’nün MCU’ya gelişi 4. Faz veya 5. Faz’ın hikayelerinin nasıl işleneceğine göre zorluklar yaratabilir. Marvel son 14 yıldır X-Men ya da Fantastik Dörtlü’yü kullanmadan çok önemli hikayeleri perdeye taşıdı. Bu ekiplerin eksikliği MCU’da hissedilse de, bir teoriye göre Fantastik Dörtlü çoktan MCU’da olabilir. Teoriye göre Fantastik Dörtlü, ekibin lideri Reed Richards’ın sürekli üzerinde çalıştığı paralel bir evren olan “Negatif Bölge”de mahsur kalmış olabilir. Eğer bu doğruysa Fantastik Dörtlü çoktan güçlerine kavuşmuş ama ne yazık ki geriye dönemiyordur.

Negatif Bölge Nedir?

Çizgi romanlarda Negatif Bölge, anti maddeden oluşan ve fizik kurallarının tam olarak işlemediği bir paralel evrendir. Korkutucu görünüşüne rağmen Negatif Bölge “Arthosian” ve “Baluurian” gibi yaşam türlerini barındırabilen bir yerdir. Bir bakıma insanlığın şimdiki yaşamına tutulan bir ayna boyutudur fakat normal evrene göre çok daha gelişmiş ve yüksek bir kapasitede işler, sonuç olarak da bir süre sonra yok olacaktır.

Kendi evreni ve daha bir çok evreni araştırırken Negatif Bölge’yi keşfeden Reed Richards, daha fazla öğrenmek için bir portal yapıp iki evren arasında sabitledi ve Negatif Bölge’yi keşfe çıktı. Reed Richards’la birlikte Tony Stark ve Hank Pym, Negatif Bölge’yi yüksek güvenlikli bir hapishane olan “Hapishane 42″yi kurmak için kullandılar.

Ultimate Marvel evreninde Negatif Bölge’ye N-Bölgesi dendi ve genç yaşından itibaren Reed’in araştırmalarına konu oldu. N-Bölgesi’ni görmek için çıktıkları keşifte Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm ve Ben Grimm boyutlar arası enerjiye maruz kalıp güçlerine kavuştular.

Teori: Fantastik Dörtlü En Başından Beri Negatif Bölge’de Mahsur! Thanos’tan Bile Önce

Disney, Fox’u satın aldığından beri hayranlar tarafından fazlasıyla sevilen X-Men ve Fantastik Dörtlü gibi ekiplerin MCU’ya nasıl işleneceği konuşuluyordu. Her ne kadar projeye bir yönetmen atanmış olsa da MCU’ya nasıl tanıştırılacakları ve nasıl 15 yıl boyunca süper güce sahip bu ekibin geçmiş olaylarda gözükmediğini bilinmiyor.

Bu sorunun bir çözümü, Fantastik Dörtlü’nün bir süredir var olduğunu ancak Avengers veya başka MCU kahramanlarıyla etkileşime geçmemesinin sebebinin, güçlerini kazandıklarından beri Negatif Bölge’de mahsur kalmaları olabilir. Bu sebeple de MCU’nun ilk Fantastik Dörtlü filmi, takımın bilinmeyenle mücadele ederken geri dönme çabalarını anlatabilir. Bu şekilde de yeni filmi diğer filmlerden ayıran özellik , ekibin güçlerinin farkında ,kontrolünde ve tecrübeli olarak diğer MCU kahramanları ve düşmanlarıyla birlikte karşılaşmasını sağlar. Şunu da unutmamak lazım ki Negatif Bölge’de zaman başka bir şekilde işler ve Fantastik Dörtlü’nün uzun süre MCU’ da olmamasını açıklar.

Reklam

Sinema

“Indiana Jones ve Kader Kadranı” Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Indiana Jones and the Dial of Destiny
Ayrıksı Kitap

Harrison Ford, James Mangold’un (“Ford v Ferrari”, “Logan”) yönettiği ikonik “Indiana Jones” serisinin merakla beklenen beşinci filminde, efsanevi kahraman arkeolog olarak geri dönüyor…

Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği filmin yapımcılığını Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel üstlenirken, yürütücü yapımcılığını Steven Spielberg ve George Lucas üstleniyor. 1981’deki orijinal “Raiders of the Lost Ark”tan bu yana her Indy macerasının müziklerini yapan John Williams, bir kez daha müzikleri besteliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

Katil Robot “Megan” Filminden Yeni Fragman Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Megan Yeni Fragman
Ayrıksı Kitap

Film, bebeğin çılgın dans hareketlerini sergileyen ilk fragmanının yayınlanmasının ardından bu yılın başlarında viral bir sansasyon yarattı. Şans eseri, bu yeni klip aynı zamanda onun birinci sınıf koreografisinden bazılarını da içeriyor.

M3GAN, Akela Cooper tarafından yazılmıştır ve Cooper ve Wan’ın bir hikayesine dayanmaktadır. Filmin kadrosunda The Daily Show komedyeni Ronny Chieng de yer alıyor.

M3GAN 6 Ocak’ta sinemalarda. Filmin Türkçe altyazılı yeni fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: EW.

Devamını Okuyun

Sinema

“Babil” Filmi Bize Ne Anlatıyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Babil Nasıl Bir Film
Ayrıksı Kitap

Damien Chazelle’den BABİL filmi, 1920’lerin Los Angeles’ında Brad Pitt, Margot Robbie ve Diego Calva tarafından yönetilen, Jovan Adepo, Li Jun Li ve Jean Smart’tan oluşan bir oyuncu kadrosuyla orijinal bir destandır.

Aşırı hırs ve aşırı aşırılık hikayesi, Hollywood’un başlarında dizginlenemeyen bir çöküş ve ahlaksızlık çağında birden fazla karakterin yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.

Devamını Okuyun

Popüler