Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Fantastik Dörtlü Başından Beri MCU’da Olabilir!

Marvel dünyasının popüler ekibi çoktan sinematik evrende olabilir! Gelin bu teoriye birlikte bakalım

Yayınlandı

Tarih

fantastik dörtlü kapak
Ayrıksı Kitap

Marvel bir süre önce 5. Faz için son Spider-Man üçlemesinin yönetmeninin filme alacağı bir Fantastik Dörtlü filmini duyurdu ancak bir teoriye göre, sevilen ekip çoktan sinematik evrende olabilir. Nasıl mı?

Fantastik Dörtlü’nün MCU’ya gelişi 4. Faz veya 5. Faz’ın hikayelerinin nasıl işleneceğine göre zorluklar yaratabilir. Marvel son 14 yıldır X-Men ya da Fantastik Dörtlü’yü kullanmadan çok önemli hikayeleri perdeye taşıdı. Bu ekiplerin eksikliği MCU’da hissedilse de, bir teoriye göre Fantastik Dörtlü çoktan MCU’da olabilir. Teoriye göre Fantastik Dörtlü, ekibin lideri Reed Richards’ın sürekli üzerinde çalıştığı paralel bir evren olan “Negatif Bölge”de mahsur kalmış olabilir. Eğer bu doğruysa Fantastik Dörtlü çoktan güçlerine kavuşmuş ama ne yazık ki geriye dönemiyordur.

Negatif Bölge Nedir?

Çizgi romanlarda Negatif Bölge, anti maddeden oluşan ve fizik kurallarının tam olarak işlemediği bir paralel evrendir. Korkutucu görünüşüne rağmen Negatif Bölge “Arthosian” ve “Baluurian” gibi yaşam türlerini barındırabilen bir yerdir. Bir bakıma insanlığın şimdiki yaşamına tutulan bir ayna boyutudur fakat normal evrene göre çok daha gelişmiş ve yüksek bir kapasitede işler, sonuç olarak da bir süre sonra yok olacaktır.

Kendi evreni ve daha bir çok evreni araştırırken Negatif Bölge’yi keşfeden Reed Richards, daha fazla öğrenmek için bir portal yapıp iki evren arasında sabitledi ve Negatif Bölge’yi keşfe çıktı. Reed Richards’la birlikte Tony Stark ve Hank Pym, Negatif Bölge’yi yüksek güvenlikli bir hapishane olan “Hapishane 42″yi kurmak için kullandılar.

Ultimate Marvel evreninde Negatif Bölge’ye N-Bölgesi dendi ve genç yaşından itibaren Reed’in araştırmalarına konu oldu. N-Bölgesi’ni görmek için çıktıkları keşifte Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm ve Ben Grimm boyutlar arası enerjiye maruz kalıp güçlerine kavuştular.

Teori: Fantastik Dörtlü En Başından Beri Negatif Bölge’de Mahsur! Thanos’tan Bile Önce

Disney, Fox’u satın aldığından beri hayranlar tarafından fazlasıyla sevilen X-Men ve Fantastik Dörtlü gibi ekiplerin MCU’ya nasıl işleneceği konuşuluyordu. Her ne kadar projeye bir yönetmen atanmış olsa da MCU’ya nasıl tanıştırılacakları ve nasıl 15 yıl boyunca süper güce sahip bu ekibin geçmiş olaylarda gözükmediğini bilinmiyor.

Reklam

Bu sorunun bir çözümü, Fantastik Dörtlü’nün bir süredir var olduğunu ancak Avengers veya başka MCU kahramanlarıyla etkileşime geçmemesinin sebebinin, güçlerini kazandıklarından beri Negatif Bölge’de mahsur kalmaları olabilir. Bu sebeple de MCU’nun ilk Fantastik Dörtlü filmi, takımın bilinmeyenle mücadele ederken geri dönme çabalarını anlatabilir. Bu şekilde de yeni filmi diğer filmlerden ayıran özellik , ekibin güçlerinin farkında ,kontrolünde ve tecrübeli olarak diğer MCU kahramanları ve düşmanlarıyla birlikte karşılaşmasını sağlar. Şunu da unutmamak lazım ki Negatif Bölge’de zaman başka bir şekilde işler ve Fantastik Dörtlü’nün uzun süre MCU’ da olmamasını açıklar.

Sinema

Julia Roberts ve George Clooney’den Yeni Film Vizyon Tarihi I Fragman

Yayınlandı

Tarih

Yazar

CENNETE BİLET fragman
Ayrıksı Kitap

Akademi® ödüllü George Clooney ve Julia Roberts, kendilerini aşka tutulan kızlarına engel olmak için ortak bir görevde bulan eski bir karı koca olarak beyaz perdede yeniden bir araya geliyor. Working Title, Smokehouse Pictures ve Red Om Films’den Cennete Bilet, ikinci şansların tatlı sürprizini konu alan bir romantik komedi.

Yönetmeni Ol Parker (Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz, yazar – Hayatımın Tatili filmleri), senaryo yazarı Daniel Pipski olan Cennete Bilet filminin yapımcıları Working Title adına Tim Bevan (En Karanlık Saat, Danimarkalı Kız) ve Eric Fellner (Her Şeyin Teorisi, Sefiller) Smokehouse Pictures adına Sarah Harvey (Hayatımın Tatili, ortak yapımcı- In Bruges), Deborah Balderstone (Palm Beach, Kayıp Kız), George Clooney ve Oscar® ödüllü Grant Heslov (Operasyon Argo, The Midnight Sky ) ve Red Om Films adına Julia Roberts ve Lisa Roberts Gillan ve Marisa Yeres Gill (ikisi de ortak yönetmen, Homecoming serisi). Cennete Bilet, Avustralya federal devletinin ve Screen Queensland Production Attraction Strategy’nin teşvikleriyle Queensland, Avustralya’da çekilmiştir.

Tür: Romantik Komedi Oyuncular: George Clooney, Julia Roberts Yönetmen: Ol Parker Senaryo: Ol Parker, Daniel Pipski Yapımcılar: Tim Bevan, Eric Fellner, Sarah Harvey, Deborah Balderstone, George Clooney, Grant Heslov, Julia Roberts, Lisa Roberts Gillan, Marisa Yeres Gill

#CenneteBiletFilmi 16 EYLÜL’DE SİNEMALARDA!

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Temmuz Ayında Vizyonda Neler Var?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

thor
Ayrıksı Kitap

Temmuz 2022′ Jordan Pele nin korku filminden, en yeni MCU filmine, en tatlı animasyonlardan Russo kardeşlerin son yapımına kadar vizyona gelecek yapımları sizler için derledik.

Miniyonlar film afişi

Minions: The Rise Of Gru – 1 Temmuz

Minyonlar geri dönüyor. 1970’lerde, önceki filmlerde yaşanan olayların ardından Gru’nun (Steve Carell) geçmişini araştırıyor. 12 yaşındaylen hayranı olduğu Vicious 6 ekibine katılmak için kötü planlar yapan Gru, ekibin lideri Wild Knuckles kovulduğunda şansı ve verdiği röportajlar sayesinde ekibin yeni lideri olur. Fakat bu uzun sürmez çünkü Gru, Kevin, Stuart, Bob ve diğer minyonların sayesinde yaptığı hırsızlığın ilk olumsuz meyvesini alır.

The forgiven film afişi

The Forgiven – 1 Temmuz

John Michael McDonagh’ın yazıp yönettiği ve Lawrence Osborne’un 2012 yılında yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan dram-gizem filmidir. Fas’ın Yüksek Atlas Dağlarında yaşayan David ve Jo Henniger isimli zengin bir çiftin boşanma eşiğindeyken büyük bir villada eğlenmeye giden bir Faslı adama çarparak zor bir hafta sonu geçirirler.

Thor film afişi

Thor: Love And Thunder – 8 Temmuz

Avengers: Endgame’den sonra kendi iç huzurunu aramak için Asgard yönetimini Valkyrie’e bırakan Thor Guardians Of the Galaxy ekibi ile yolcuğuna çıkar, ancak Gorr the God Butcher’ı (Christian Bale) ölürmekten alıkoymak için tüm tanrılarla güçlerini birleştirmek ve harekete geçmek zorundadır.

Crawdads sing afiş

Where The Crawdads Sing – 15 Temmuz

Delia Owens’ın Crawdads Sing romanından uyarlanan drama filmi 1950’lerde ailesi ve büyük kardeşleri tarafından terk edildikten sonra Kuzey Carolina bataklığında büyüyen becerikli bir kız olan Catherine Clarke’ı tam evlenecekken onu terk eden oyun kurucu eski sevgilisi Chase Andrewsin ölü bedeni bulunur. Ve tek süpheli Catherine’dir.

Paws of fury afiş

Paws Of Fury: The Legend Of Hank – 15 Temmuz

Mel Brooks’un 1975 tarihli Blazing Saddkes ‘dan esinlenmiş dövüş sanatları temalı komedi animasyon filmidir. Samuray olmayı çok isteyen beagle türündeki Hank kendini kahramana ihtiyaç duyan kedilerin bulunduğu bir kasabada bulur. Vurdumduymaz bir eğitmen olan smokin kedisi Jimbo’nun yardımı ile Hank korkunç samuray rolünü üstlenmeli ve kedilerle bir araya gelmelidir. Tek bir sorun var, kediler köpeklerden nefret ediyor.

Gray man afiş

The Gray Man – 15 Temmuz

Russo Kardeşler tarafından yönetilen aksiyon gerilim filmi Federal bir cezaevinden alınan CIA operatörü Court Gentry, bir zamanlar olukça yetenekli teşkilat tarafından onaylanmış bir ölüm tüccarıydı. Ama şimdi devran döndü. Court artık bir hedeftir ve CIA’nın eski kohortu olan Lyod Hansen tarafından dünya çapında avlanmaktadır. Film 22 Temmuz da Netflix de yayınlanmadan önce 15 Temmuz da sınırlı bir sinema gösterimine sahip olacaktır.

Nope afiş

NOPE – 22 Temmuz

Jordan Peele’nin senaryosunu yapıp üstüne bir de yönettiği bilim kurgu-korku filmi, Kaliforniya’daki Haywood Çiftliğinin sahipleri Emerald ve Oj Haywood ‘un çiftiliklerini kurtarmak için gökyüzündeki UFO ‘nun video kaydını yakalamaya çalışırken ne kadar büyük bir tehditle uğraşmak zorunda olacaklarının farkında değillerdir.

Super pets afiş

DC League Of Super-Pets – 29 Temmuz

Justice League, Lex Luthor tarafından ele geçirildiğinde, Superman’in köpeği Krypto sahibini ve diğer kahramanları kurtarmak için süper güçlü yok edilemez köpek Ace isimli bir tazı ile bir grup güçlere sahip barınak hayvanları ekibini kurar.

Bu listeler ve film haberleri almak için takip etmeyi unutmayın.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Al Paciono’dan İpucu : Yeni Heat Filminin Başrolü Kim Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

timothee-chalamet-dune-yatay
Ayrıksı Kitap

Al Pacino, Timothée Chalamet’in Olası ‘Heat’ Devam Filminde Karakterinin Daha Genç Versiyonunu Oynamasını İstiyor

Pacino, filmin Tribeca Film Festivali yıldönümü gösteriminde konuştu

Devam filmi henüz onaylanmamış olsa da, izleyiciler kesinlikle Michael Mann’in Heat’in devamı olacak filmine büyük rağbet gösterecektir. Yakın zamanda, Tribeca Film Festivali 1995 yapımı filmin onuruna, başrol oyuncuları Al Pacino ve Robert De Niro’nun katıldığı bir panel düzenledi. Çeşitli konular tartışılırken, Pacino açıkça “bir devamı yapılması durumunda onun (Al Pacino’nun) karakterinin daha genç bir versiyonunu Timothée Chalamet’ten (Call Me By Your Name, Beautiful Boy) başka birinin canlandırdığını görmek istemediğini” belirtti.

heat-al-pacino-sekans

Yönetmen Mann, filmin hem ön filmi hem de devamı olan bir devam romanı üzerinde çalışırken, bu potansiyel oyuncu seçimi durumu gün ışığına çıkabilir. Yazar Meg Gardiner ile ortak bir çalışma olan roman, altı yıldır üzerinde çalışılıyor ve bu Ağustos’ta raflardaki yerini alacak. Usta yönetmen Mann, daha önce bunu kesinlikle bir filme veya diziye uyarlayacağını belirtti, ancak o zamandan beri başka bir güncel bilgi gelmedi. Bununla birlikte, bu yıl kitap raflara çıktığında yeni haberler kolayca ortaya çıkabilir.

Timothée Chalamet’nin Yeni Projeleri

Timothée Chalamet, böyle bir filmin çekilmesine kolayca yardım edebilecek Hollywood’daki en ateşli isimlerden biri. En son, Wes Anderson’ın The French Dispatch ve Adam McKay’in Don’t Look Up’ına ek olarak Denis Villeneuve’nin Dune uyarlamasında Paul Atreides rolüyle karşımıza çıktı. Sinema severler şimdi Dune’un devam filmini bekliyor. Bu arada genç oyuncu, bu yıl içinde Bones and All filmi için yönetmen Luca Guadagnino ile yeniden bir araya gelecek. Chalamet için bir karakterin daha genç bir versiyonunu oynamak aslında zor olamayacak çünkü oyuncunun diğer projelerinden biri olan Paul King’in Charlie ve Çikolata Fabrikası’nın öncesini anlatan filmde genç bir Willy Wonka’yı canlandıracak olması bu konuda pratiğini artıracak.

Reklam

Al Pacino ve Robert De Niro’ya gelince, her iki oyuncu da son yıllarda nispeten meşgul. Pacino, Ridley Scott’ın House of Gucci filminde ve Amazon Prime serisi Hunters’da rol aldı. De Niro, Joker’de Joaquin Phoenix’in karşısında kurgusal bir gece yarısı sunucusu Murray Franklin’i canlandırdı. İkili ayrıca Martin Scorsese’nin gangster destanı The Irishman için yeniden bir araya geldi ve Pacino En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

Heat 2 ile ilgili tüm güncel haberler için Radio Mood’da bizi takip etmeye devam edin.

Devamını Okuyun

Popüler