Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

“HEDİYE” Pena Yayınları Baskısıyla Çıktı

Yayınlandı

Tarih

Hediye Pena Yayınları
Ayrıksı Kitap

Yunanistan’ın en ünlü kişisel gelişim yazarı Stefanos Xenakis’in uzun süre uluslararası çok satanlar listesinden düşmeyen kitabı; “Hediye” Pena Yayınları imzasıyla raflardaki yerini aldı…

Çocuklara öz farkındalık ve ahlak üzerine öğretiler veren, motivasyon konuşmacısı ve kişisel gelişim yazarı Stefanos Xenakis’in “Hediye” kitabı toplumsal normlar üzerindeki dokunuşlarıyla unutulan duyguları geri kazandırıyor.

Stefanos Xenakis, “Hediye” kitabıyla gündelik hayatın monotonluğu ve karanlığına madalyonun diğer yüzünü göstererek yeni bir bakış açısı getiriyor. Stefanos Xenakis, dünyadaki bilgi denizi büyüdükçe küçülen yaşamı, yalnızlığı, unutulan tebessümü ve gündelik hayatın içinde kaybolan duyguları hayatımıza tekrardan kodlamanın yollarını gösteriyor.

İnsana dair en güzel duygulardan olan merhamet, şefkat ve empatiyi satırlarına dokuyan Stefanos Xenakis, ilk kitabı “Hediye” ile okurlarının karşısına çıkıyor. Pena Yayınları imzasıyla yayımlanan “Hediye”, günlük yaşamın koşturmacasına yeni bir soluk getiriyor.

Kitap Hakkında

Reklam

Empati ve şefkatin hepimizin içindeki en iyiyi ortaya çıkardığını gösteren birbirinden lezzetli hikâyelerin buluştuğu uluslararası bir çok satan: HEDİYE

“Her gün sana verilmiş bir hediyedir. Hediyeni çöpe atma, aç.”

Sonu gelmeyen iş günleri. Bitmek bilmeyen yapılacaklar listesi. Sınırsız internete rağmen hep bir dikkat dağınıklığı ve yalnızlık hissi. Dünya giderek daha karmaşık bir hâl alırken hayattan keyif alamıyoruz. Böylesi zehirli bir zamanda Hediye tam bir panzehir. Stefanos Xenakis, birbirinden lezzetli birçok hikâyeyle gündelik hayata dönüştürücü bir ışık tutuyor. Xenakis, erken kalkmaktan paylaşmanın gücüne ve gülmeye kadar gündelik hayatın birçok basit ânında neşemizi nasıl bulabileceğimizi gösteriyor. Gözlerimizi ve yüreğimizi hayatın küçük mucizelerine açarsak hayatın kendisi tam bir hediye. Bu kitap bizi hayatın her ânını keyifle kucaklamaya ve hayatımızın dizginlerini kendi ellerimize almaya davet ediyor.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Adam Sandler, Ben Stiller’ı Neden Kızdırdı?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

The 2022 Gotham Awards at Cipriani Wall Street on November 28, 2022 in New York City
Ayrıksı Kitap

Adam Sandler, 2022 Gotham Ödülleri’nde bir Oyuncu Övgüsü ödülünü kabul ederken, iddiaya göre kızları tarafından yazılmış çok komik bir konuşma yaptı…

56 yaşındaki aktöre eşi Jackie , 28 Kasım Pazartesi gecesi New York City’deki Cipriani Wall Street’te düzenlenen yıllık etkinlikte katıldı.

Adam konuşmasının başında kızları Sunny ve Sadie’nin bir konuşma hazırlayıp hazırlamadığını sorduğu ve yapmadığını söyleyince onun için bir konuşma “yazdıklarını” söyleyerek şaka yaptı.

“Sevgili iyi giyimli ileri gelenler, yüksek eğitimli yenilikçiler ve The Gotham Awards’ın diğer çeşitli artıları, babamız Bay Adam Sandler’a bu prestijli yaşam boyu, tüm zamanların, primetime, GOAT başarısı Tribute Ödülü’nü verdiğiniz için teşekkür ederiz.” diyerek söze başladı.

Sözlerine şöyle devam etti: “Kupa rafındaki ödüllerin çoğunun patlamış mısır kovaları, zeplinler veya ‘Yılın Babası’ yazan sahte mini Oscar’lar şeklinde olduğunu görmek onun için çok şey ifade ediyor.”

Reklam

Sanatçı, konuşma sırasında Ben Stiller ve Timothee Chalamet gibi ünlüleri kızdırdı.

Konuşmada, Sandler veya daha doğrusu kızları (iddiaya göre), onun yerine evdeyken yapamayacakları her şeyi yapmakta özgür olacaklarını ve Ben Stiller filmlerine yüksek sesle güleceklerini, söyledi.

Kaynak: Just Jared & EW.

Adam Sandler 2022 Gotham Ödülleri
Devamını Okuyun

Yaşam

Meghan Markle’dan Prenses Kate Middleton’a Program Teklifi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Meghan Markle Kate Middleton
Ayrıksı Kitap

Meghan Markle’ın, ünlü isimleri ağırladığı Archetypes adlı podcast yayınına Galler Prensesi Kate Middleton’ı davet ettiği öğrenildi…

41 yaşındaki Sussex Düşesi Meghan Markle’ın, 38 yaşındaki Galler Prensesi Kate’i, popüler podcast programı Archetypes’a davet ettiği öğrenildi. Meghan Markle, Kraliçe Elizabeth’in cenazesi için eşi Prens Harry ile birlikte İngiltere’de oldukları dönemde Kate Middleton’ı programına davet etti. Bu, Meghan ve Harry çifti kraliyetten ayrılmadan önce aralarının bozuk olduğu öne sürülen Meghan ve Kate ikilisi için şaşırtıcı bir gelişme olarak nitelendirildi.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Yaşam

Dua Lipa’ya Arnavutluk Vatandaşlığı Verildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dua Lipa Arnavutluk Vatandaşlığı
Ayrıksı Kitap

Arnavut kökenli İngiliz pop yıldızı Dua Lipa, Arnavutluk vatandaşlığı aldı…

Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Arnavutluk vatandaşlığı aldı. Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj, sanatçıya, müziği aracılığıyla Arnavutların ününü uluslararası alanda yaymadaki rolü nedeniyle vatandaşlık verildiğini açıkladı.

Lipa, Arnavutluk’un Osmanlı’dan ayrılarak bağımsızlığını kazanmasının 110’uncu yıl dönümü olan pazar günü vatandaşlık yemini etti. Bajram Begaj, Lipa’ya, Arnavutların uluslararası arenada tanınırlığını sağladığı için vatandaşlık vermenin bir onur olduğunu belirtti.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Popüler