Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

İnci Vakfı’nın geleneksel konserine az kaldı

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın
geleneksel Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konseri için geri sayım başladı

Yayınlandı

Tarih

Inci__Vakfi_Konser_Etkinligi
Ayrıksı Kitap

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla yürüttüğü çocukları sanatla buluşturan projesi İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserini 21 Nisan’da gerçekleştirecek.

Klasik müzik ve mizahı birleştiren Efdal Altun’un konuk sanatçı olarak katılacağı konserde 55 çocuktan oluşan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, bayram coşkusunu yansıtan bir çok klasik müzik eseri ile seyircilerle buluşacak. 

“Eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği” bakış açısıyla 7-18 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın her sene Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çoşkusunu yaşatmak üzere gerçekleştirdiği 23 Nisan konseri, bu yıl 21 Nisan 2022 Perşembe günü, saat: 17:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da konserin, eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği tanındığında çocukların nerelere gelebileceğini gösteren, umut dolu bir gün olması hedefleniyor.

55 çocuğun yer aldığı İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, Şef Tolga Akın yönetimindesahne alacak. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet üyesi Efdal Altun ise klasik müziği mizah ile birleştiren performansı ve sürpriz mizansenleriyle konsere renk katacak. Ücretsiz gerçekleşecek olan konsere tüm İzmir ve bölge halkı davetli. 

Reklam

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası 7. Yılında

Aralık 2015’te İnci Vakfı çatısı altında çalışmalarına başlayan ve Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, İzmir’de yaşayan 7-18 yaş arası çocukları müzikle buluşturuyor. Kısıtlı imkanları olan bölgelerdeki çocukları müzikle sosyal hayata kazandırmayı hedefleyen ve  47 yıldır dünyada uygulanan El Sistema yönteminin benimsendiği projede, yetenek ayrımı gözetmeden enstrüman eğitimi veriliyor. Orkestra kurulduğu yıldan bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda konser veriyor. 

Geçen yılki 23 Nisan konseri, pandemi nedeniyle çeşitli belediyelerin koroları ve Candan Erçetin’in de yer aldığı mini bir konser klibi olarak düzenlenmişti. Mini konsere, Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalından ulaşılabiliyor. 

Reklam

Yaşam

Justin Bieber Instagram Hesabından Şemdinlili Sofi Ömer’in Halay Videosunu Paylaştı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Justin Bieber Sofi Ömer Halay
Ayrıksı Kitap

Radio Mood ekibi olarak, ilk gördüğümüzde, fake bir hesaptan paylaşımı mı acaba, şeklinde düşündük. Ancak, sanatçının Instagram hesabına baktığımızda gerçeği gördük…

Ünlü şarkıcı Justin Bieber, “Şemdinlili Sofi Ömer”in halay videosunu Instagram hesabından paylaştı.

253 milyon takipçili Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, halay müziği yerine, rap şarkısı eşliğinde dans ediliyor.

Videoyu izlemek için elinizi çabuk tutun. Bu video Instagram’daki “Hikayeler” bölümünde paylaşılmış.

Reklam

Kaynak: OdaTv.

Devamını Okuyun

Yaşam

Dua Lipa Kosova’nın Fahri Büyükelçisi Oldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dua Lipa Kosova
Ayrıksı Kitap

Şarkıcı, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek bir onur ve ayrıcalık” diye belirtti…

Kosova’da büyüyen 26 yaşındaki pop yıldızı, 6 Ağustos Cumartesi günü sosyal medyadan Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’nin kendisine prestijli unvanı takdim ettiğini duyurdu.

Lipa, Instagram’da bir fotoğraf galerisine, “Ülkemi dünyanın her yerinde temsil edebilmek ve iz bıraktığımızı ve fark yarattığımızı görmek için çalışmalarımı ve çabalarımı küresel olarak sürdürmek bir onur ve ayrıcalık” dedi . “Kosova gençliği vize serbestisi, seyahat özgürlüğü ve büyük hayaller kurma hakkını hak ediyor. Teşekkürler.”

Osmani’den özel bir madalyon alan şarkıcının paylaşımında, resmi sertifikaların görüntüleri ve sanatçıyı onuru almak için cumhurbaşkanlığının ofisine davet eden bir mektup da dahil olmak üzere çeşitli belgeler mevcut.

Reklam

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türkiye’nin En Önemli Seslendirme Sanatçılarından Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sungun Babacan
Ayrıksı Kitap

Önemli bir seslendirme ustası Sungun Babacan hayatını kaybetti…

63 yaşında hayatını kaybeden Babacan, Türkiye’nin en önemli seslendirme sanatçılarının başında geliyordu.

Babacan, Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından meslek yaşamına TRT’de başladı.

Birçok sinema filmi ve dizide dünyaca ünlü sanatçıları seslendirdi. Babacan dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti.

Reklam

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson Babacan’ın sesiyle hayat verdiği aktörler arasındaydı.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Babacan, hayatını kaybetti. Biz de “Radio Mood” ailesi olarak, sanatçıyı saygıyla anıyor; ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Devamını Okuyun

Popüler