Bizimle iletişim kur

Yaşam

İnci Vakfı’nın geleneksel konserine az kaldı

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın
geleneksel Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konseri için geri sayım başladı

Yayınlandı

on

Behzat C Banner

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla yürüttüğü çocukları sanatla buluşturan projesi İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserini 21 Nisan’da gerçekleştirecek.

Klasik müzik ve mizahı birleştiren Efdal Altun’un konuk sanatçı olarak katılacağı konserde 55 çocuktan oluşan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, bayram coşkusunu yansıtan bir çok klasik müzik eseri ile seyircilerle buluşacak. 

“Eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği” bakış açısıyla 7-18 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın her sene Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çoşkusunu yaşatmak üzere gerçekleştirdiği 23 Nisan konseri, bu yıl 21 Nisan 2022 Perşembe günü, saat: 17:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da konserin, eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği tanındığında çocukların nerelere gelebileceğini gösteren, umut dolu bir gün olması hedefleniyor.

55 çocuğun yer aldığı İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, Şef Tolga Akın yönetimindesahne alacak. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet üyesi Efdal Altun ise klasik müziği mizah ile birleştiren performansı ve sürpriz mizansenleriyle konsere renk katacak. Ücretsiz gerçekleşecek olan konsere tüm İzmir ve bölge halkı davetli. 

Reklam

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası 7. Yılında

Aralık 2015’te İnci Vakfı çatısı altında çalışmalarına başlayan ve Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, İzmir’de yaşayan 7-18 yaş arası çocukları müzikle buluşturuyor. Kısıtlı imkanları olan bölgelerdeki çocukları müzikle sosyal hayata kazandırmayı hedefleyen ve  47 yıldır dünyada uygulanan El Sistema yönteminin benimsendiği projede, yetenek ayrımı gözetmeden enstrüman eğitimi veriliyor. Orkestra kurulduğu yıldan bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda konser veriyor. 

Geçen yılki 23 Nisan konseri, pandemi nedeniyle çeşitli belediyelerin koroları ve Candan Erçetin’in de yer aldığı mini bir konser klibi olarak düzenlenmişti. Mini konsere, Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalından ulaşılabiliyor. 

Reklam

Yaşam

Efsane Müzisyen Tina Turner’ı Kaybettik

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Rock’ın en büyük vokalistlerinden ve en karizmatik icracılarından biri olan Tina Turner’ın sözcüsü, öldüğünü doğruladı.

Tina Turner kaç doğumlu?

Anna Mae Bullock yada bilinen adıyla Tina Turner, 26 Kasım 1939 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennesse eyaletinde dünyaya geldi.

Tina Turner kaç yaşında öldü?

Yapılan açıklamada, “‘Rock ‘n’ Roll Kraliçesi’ Tina Turner, İsviçre’nin Zürih yakınlarındaki Kusnacht kentindeki evinde uzun bir hastalıktan sonra bugün 83 yaşında huzur içinde öldü.

“Onunla birlikte dünya bir müzik efsanesini ve bir rol modelini kaybediyor.”

Reklam

Tina Turner Kimdir? Kariyeri

ABD doğumlu yıldız, sahnedeki elektrikli varlığı ve The Best, Proud Mary, Private Dancer ve What’s Love Got to Do With It gibi bir dizi hit şarkısıyla tanınan en büyük kadın rock şarkıcılarından biriydi.

İlk olarak 1960’larda eski kocası Ike Turner ile birlikte repertuarları arasında klasik River Deep, Mountain High şarkısıyla ün kazandı.

Ike’nin karısına maruz kaldığı ev içi taciz ve karısının kurtulmak için verdiği uzun mücadele, Angela Bassett’in başrol oynadığı ve üç Oscar kazanan 1993 yapımı bir Hollywood filminde belgelendi.

Turner’ın hayat hikayesi, halen devam etmekte olan popüler bir West End şovunda da ölümsüzleştirildi.

Şarkıcının solo sanatçı olarak popülaritesi 1970’lerde azaldı, ancak 1980’lerde Capitol Records ile sözleşme imzaladığında kariyeri yeniden canlandı.

Reklam

Al Green’in Let’s Stay Together’ının hit cover’ı, 1984’te Private Dancer albümünün çıkmasına yol açtı ve albüm 10 milyondan fazla sattı ve onu bir mega yıldız yaptı.

Private Dancer’ın başlık şarkısı, What’s Love Got to Do With It ve I Can’t Stand the Rain albümdeki yedi single arasında yer aldı.

Devamını Okuyun

Yaşam

Ludacris, “Hollywood Walk of Fame”de Yıldız Aldı

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Ludacris, 18 Mayıs Perşembe günü Hollywood, Kaliforniya’da Hollywood Walk of Fame’de yıldızını alırken arkadaşları ve ailesi sanatçıyı yalnız bırakmadı…

LL Cool J, Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Queen Latifah ve Cody Walker tören için oradaydı.

Elbette adı geçen aktörlerin çoğu, Hızlı ve Öfkeli serisinde onunla ekranı paylaştı. Ludacris, 19 Mayıs’ta gelmesi planlanan Fast X için tekrar iş başında.

Ayrıca annesi Roberta Shields, eşi Eudoxie Mbouguiengue ve Karma Bridges dahil kızları da ona eşlik ettiler.

Reklam

Kaynak Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Avril Lavigne, Malibu Evini 12 Milyon Dolara Satıyor

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Avril Lavigne, Malibu’daki evine veda etmeye hazırlanıyor…

Son alınan bir habere göre; 38 yaşındaki şarkıcı okyanus kıyısındaki evini 12 milyon dolara satıyor.

Ev, dört yatak odası ve dört banyosu olan 3.455 metrekarelik bir yaşam alanına sahip. Lavigne, evi ilk kez Ekim 2020’de 7,8 milyon dolara geri satın aldığı için evin sahibi çok uzun süredir yoktu. Evi istediği fiyata satarsa büyük kar elde edecek.

Ana evde üç yatak odası ve üç banyo bulunmakta ve müstakil misafirhanede ayrı yatak odası ve banyo bulunmakta.

Reklam

Evin büyük bir ön bahçesi ve arka bahçesinde okyanusun inanılmaz manzarasına sahip bir havuzu mevcut.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Kim Kardashian Avukat Oluyor

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

42 yaşındaki realite yıldızı, son birkaç yıldır avukat olmak için çok çalışıyor…

Birkaç denemeden sonra Kim, Mayıs 2022’de nihayet bebek barı sınavını geçtiğini açıkladı.

Yeni bir röportajda Kim, yasal yolculuğuyla ilgili bir güncelleme paylaşarak, hala avukat olma yolunda olup olmadığını ortaya koydu.

16 Mayıs Salı günü bir röportaj veren Kardashian, şu anda “en zor” iki dersi olduğunu söylediği Anayasa Hukuku 1 ve 2’yi aldığını paylaştı.

Reklam

“Ama bununla birlikte, dün bir ara sınava girdim. Yüzde 100 aldım ve ardından diğer ara sınavımda yüzde 95 aldım, ”dedi Kim. “Öyle hissediyorum ki – bu bana sadece ilerlemem için tekrar güven veriyor.”

Kardashian, gerçek baro sınavına “önümüzdeki yıl kadar” girebileceğinden gerçekten umutlu ve emin olduğunu söyledi.

California eyaletinde avukatlık yapmak için bir üniversiteden hukuk diplomasına sahip olunmasına gerek olmadığını belirtelim.

Kaynak: Just Jared.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler