Bizimle iletişim kur

Sinema

Joker 2 Filmi Hakkında Bilinen 6 Önemli Detay

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Arthur Fleck geri dönüyor…

2019’un Joker’i çıktığında, Joaquin Phoenix’in büyüleyici DC karakterine getirdiği ikonik tasvirle dünya, ruh sağlığı, kapitalizm, yoksulluk ve ruh sağlığı durumu gibi toplumun birçok unsurunun hareketli bir resmini çizdi. İzleyicilerin dikkatini çekti ve gişede fevkalade başarılı oldu ve Phoenix’e En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı. Gerçekten, bir başyapıttı.

Joker: Folie À Deux’un Çıkış Tarihi 4 Ekim 2024 Olarak Belirlendi

Film, 4 Ekim 2024’te vizyona girecek. Bu çok uzun sürmüş gibi görünse de, filmin güncellemesi yalnızca Haziran 2022’de çıktığı için mantıklı.

Reklam

Joaquin Phoenix, Arthur Fleck Olarak Geri Dönmeye Hazır

Phoenix, Fleck rolüyle eleştirmenlerin beğenisini topladı ve ona Akademi Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandırdı, bu yüzden geri dönmesi mantıklı. Phoenix, Fleck rolüne hazırlanmak için çok fazla çalışma yaptı, bu rol için çok fazla kilo vermek de dahil.

Lady Gaga, Phoenix ile Birlikte Başrolde Oynayacak

Lady Gaga’nın Phoenix’in yardımcı yıldızı olarak Joker: Folie à Deux’e atlayabileceği haberi ilk kez ortalıkta dolaşırken, kimin oynayacağını merak ediliyordu; ama, şimdi en azından Lady Gaga’nın oynayacağı biliniyor.

Reklam

Lady Gaga’nın DC evreninde son zamanlarda birkaç kez live action’da yer alan bir karakter olan Harley Quinn’in rolünü oynayacağını bildirdi.

Lady Gaga, Ryan Murphy tarafından yazılan American Horror Story dizisindeki başroller gibi, aktris olarak geçirdiği süre boyunca akıllara durgunluk veren birçok rol oynadı. Bu yüzden Harley Quinn gibi bir karakterin yerine geçmesini görmek heyecan verici olacak.

Joker Devam Filmi Müzikal Olacak

Onaylanan bu yeni devam filmi bir müzikal olacak.

Reklam

Heralde bir müzikal için en iyi insandan bahsetmek gerekirse, o Lady Gaga olurdu. Süperstar, etkileyici müzik kariyeri için birkaç Grammy Ödülü kazandı, milyonlarca plak sattı ve hatta filmdeki “Shallow” adlı şarkısıyla Akademi Ödülü kazandı. A Star is Born filmindeki “Shallow” adlı şarkısıyla Akademi Ödülü kazandı, bu yüzden sahip olunabilecek en iyi yardımcı yıldız olacaktı.

Todd Philips Yönetmen Koltuğuna Geri Dönüyor

Joker’in orijinal yönetmeni Todd Philips’in Joker 2’nin yönetmen koltuğuna geri döndüğü doğrulandı. 2022 Haziran’ının başlarında Philips, Joker’in senaryosunun ilk sayfasının bir tanıtımını paylaşmak için Instagram’da paylaşım yaptı ve Folie à Deux çok geçmeden geri döneceği doğrulandı.

Philips, ayrıca orijinal Joker’deki rolüyle En İyi Yönetmen dalında aday gösterildi. Bu yüzden devam filminde olması da normal gözüküyor.

Reklam

Kaynak: Cinemablend.

Devamını Okuyun
Reklam

Köşe Yazıları

Dünyayı Mı Kurtarmak İstiyorsun? O Zaman “Kulübeye Tıklat” (Film Yorumu)

Yayınlandı

Tarih

GİRİŞ

Behzat C Banner

M.Night Shyamalan’ın yeni filmi “Kulübeye Tıklat” (Knock At The Cabin) 3 Şubat’da vizyona girdi. Son filmi “Zamanda Tutsak” (Old) ile adından çok ta iyi bahsetmeselerde o hâlâ M.Night Shyamalan.

FİLMİN KONUSU

Yeni filminin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse New Hampshire kırsallarında, bir kulübede tatilde oldukları Eric ve Andrew çiftiyle evlatlık kızları Wen’in, dört yabancının bir anda kapılarında belirmesi ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

YAZARIN KULÜBEYE TIKLAT YORUMU

Shyamalan’nın bizlere anlattığı bu yeni hikâyesinde (Kulübeye Tıklat), neden-sonuç unsuru ön planda tutuluyor. Hızlı bir şekilde başlayıp “neden” soruları kafamızda döndükten sonra “sonuçlarını” da çok geçmeden bizlere anlatıyor.

Hikaye ve filmin senaryosu yetersiz olsa da bu hikâyeyi yönetmenin gözünden izlemek keyif verdiğini söyleyebilirim. Shyamalan’nın 2021’den önce çıkardığı filmlerine nazaran baya altında bir yapım olmasına rağmen dünyanın sonuyla ilgili derdi olanlar bu filme gidebilir. Ya da benim gibi “dünyanın sonu şu anda gelse umrumda olmaz” diyenlerdenseniz filme gitmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

SİNEMAYLA KALIN.

Devamını Okuyun

Sinema

Uluslararası Distopya Film Festivali Başvuruları Başladı! Son Başvuru Ne Zaman?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

26 –29 Nisan 2023 tarihinde 3’ncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvurular 6 Şubat-01 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecek. Distopya türünde uluslararası uzun metraj ve kısa filmler arasından seçilerek ödül kazanacak filmler 

29 Nisan’da açıklanacak.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve BKM Mutfak iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvuru tarihi açıklandı. 

Festival Direktörlüğü’nü Yönetmen Hatice Aşkın’ın yaptığı, 26 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında AKM Yeşilçam Sineması’nda gerçekleştirilecek festivalin yarışma bölümleri için başvurular, 6 Şubat 2023 itibariyle kabul edilecek. Son başvuru tarihi ise 1 Mart 2023, saat 18.00.

Devamını Okuyun

Sinema

Kulübeye Tıklat Yorumları! M. Night Shyamalan Filmi Nasıl? – Tolga Yiğit

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Kulübeye Tıklat Filmi, 6. His filminden beri hayranı olduğum yönetmen M. Night Shyamalan’ın yeni filmi. Merakla filmi izlemeye gittim ve vizyona girmeden 2 gün önce seyrettim.

Kulübeye Tıklat Filmi Nasıl?

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor Kulübeye Tıklat filmi Paul Tremblay’in çok satan The Cabin at the End of the World kitabından uyarlanan ve senaryosu yazılmış ama filmi çekilmemiş olarak bekleyen bir yapımken, Shyamalan’ın sahibi olduğu şirket bu filme imza atmak için projeye başlamış. Bu alamada usta yönetmen “Bu filmi neden ben yeniden yazıp yönetmiyorum ki?” diyerek koltuğa oturmuş ve “Action!” (ekşın) demiş. Kitabı okumadığım için ne kadarıyla kitaba sadık kalınmış ne kadarıyla Shyamalan’ın eklemeleri var bilemiyorum. Ama uyarlama olamsının etkisiyle birazcık Shyamalan filmleri gibi bitmiyor.

Kulübeye Tıklat Film İnceleme

Shayamalan’ın büyük süprizli sonlarının olduğu bir çok film izledik ve acayip şaşkınlık yaşadığımız da oldu. Bu filmde de hikayenin nasıl sonuçlanacağını son sahneye kadar göremiyorsunuz ve gizem son ana kadar sürüyor. Ancak bu kez Shyamalan tarzına uymayan durum filmin ilk 20 dakikasında biz izleyiciye sunulan iki finali öğreniyor olmamız. Finalde evdeki ailenin düşündüklerini mi göreceğiz yoksa kulübeye gelenlerin anlattıkları mı göreceğiz bunu merak ederek filmin sonuna kadar bekliyoruz. Bu durum da finalde çok büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Bu arada Shayamalan’ın prodüktörlüğünü yaptığı ve Apple TV+’da başarılı şekilde devam eden gizem, gerilim ve korku dizisi Servant’ta birlikte çalıştığı Harry Potter’ın kankası Ron Weasley’i canlandıran Rupert Grint bu filmde de tıpkı o dizi de olduğu gibi yardımcı oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Bruce Willis sonrası yönetmenin yeni favori oyuncusu olmuş gözüküyor. Filmin göze batan esas oyuncusu ise Dave Bautista. Galaksinin Koruyucuları dışında bu tarz bir projede olması gerçekten iyi olmuş. Ve ben kendisinin canlandırdığı karakterin hikayesini de hayli merak ettim.

Kulübeye Tıklat’a Din ve İnanç Sosu

Benim çok derin bulmadığım ve bu yüzden de gereksiz olarak adlandırabileceğim “bu olanlara inanmalıyız” sahnesi de vardı. Hatta baş karakterlerimizden birisinin kulübeye gelen 4 kişi ile ilgili tezi de ilginçti ve bu durum finale bağlandı. Bu tez de sanki biraz gereksizdi ve havada kaldı desek yeridir.

Kulübeye Tıklat Filmi İçin Son Söz

Filmde oyunculukları beğendim. Karakterlerin içinde bulundukları bu çetrefilli+ zor durumu mimikleri ile iyi ifade ettiklerini düşünüyorum. M. Night Shyamalan’ın filmografisindeki en iyi filmler arasına girmese bile yönetmenin bu uyarlama hikayedeki performansını ve kitabın sorduğu “Tüm dünyayı ve insanlığı kurtarmak için ailenizden birisini feda eder misiniz?” sorusunun neler getireceğini görmek için izlenebilir.

Reklam

Sitemizi favorilere eklemeyi unutmayın. İzleyenlere şimdiden iyi seyirler!

Tolga Yiğit

Devamını Okuyun

Popüler