Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Jon Snow Geri Dönüyor Game Of Thrones Devam Dizisi Hakkında Her Şey

Jon Snow etrafında dönen bir Game of Thrones devam serisi HBO’da çok erken geliştiriliyor ve Kit Harington geri dönüyor.

Yayınlandı

Tarih

Game-of-Thrones-Jon-Snow_kit_harrington
Ayrıksı Kitap

Jon Snow’un etrafında dönen bir Game of Thrones devam serisi HBO’da yapıma hazırlanıyor ve Kit Harington geri dönüyor.

HBO, Jon Snow’un maceraları etrafında dönen bir Game of Thrones devam serisi geliştiriyor ve oyuncu Kit Harington Jon Snow rolüne geri dönüyor. George R.R. Martin’in en çok satan fantastik dizisi Buz ve Ateşin Şarkısı, 2011’de HBO Game of Thrones’u yeniden hayata geçirdiğinde televizyon dünyasının altın madenine döndü. 8. sezonun sona ermesinden üç yıl sonra, kanal, diziyi genişletmekle çok ilgileniyor. Çeşitli yan ürünlerle franchise genişliyor. İlki yan yapım olan , House of the Dragon, bu ağustos ayında vizyona girecek.

Harington’ın Jon Snow karakteri, Game of Thrones’un yayın macerası boyunca önemli bir figürdü. Onurlu bir piç olan Jon, dizinin değişen planlarında çok önemli bir rol oynayacaktı ve en önemlisi, 5. sezonda öldürüldüğünde en büyük kırılmalardan birinde yer aldı, ancak daha sonra yeniden canlandırıldı. Game of Thrones’un sonunda Jon, sevgilisi ve yeni ortaya çıkan teyzesi Daenerys Targaryen’i (Emilia Clarke) öldürdüğü için Westeros’tan sürgün edildi; Wildlings ile Sur’un ötesine kuzeye gitti ve sonunda her şey barış içinde görünüyordu.

Şimdi öyle görünüyor ki barış çok uzun sürmeyecek. Haberlere göre HBO’nun şimdi Jon Snow merkezli potansiyel bir Game of Thrones devam serisi geliştirdiğini açıklandı. Dizi hala çok erken geliştirme aşamasında, ancak ilerlemesi durumunda Harington, Jon Snow rolünü yeniden canlandırmaya yakın. Bu noktada yaratıcı ekibin hiçbir üyesi ise henüz açıklanmadı.

Bu, HBO’nun büyüyen Game of Thrones serisi için önemli bir gelişme. Amiral gemisi dizi GOT sona ermeden önce, yapımcılar potansiyel yan dallar üzerinde çalışmaya başladı. Jon Snow projesiyle ilgili dikkate değer olan şey, serinin sona ermesinden sonra gerçekleşecek ilk olası Game of Thrones yan dizisi olması; 10.000 Gemi ve 9 Yolculuk da dahil olmak üzere şu anda yapımda olan her şey ön hazırlık aşamasında. Bununla birlikte, HBO’nun şimdi zaman çizelgesini ileriye götürmek istemesi şaşırtıcı değil. Karakterleri öldürme eğilimine rağmen, Game of Thrones, bir dizi insanın hala hayatta olması ve hepsinin potansiyel olarak kendi yan ürünlerini yönetmeye hazır olmasıyla sona erdi.

Reklam

Jon, Game of Thrones 8. sezon finalinde Westeros’tan ayrılırken, inkar edilemez bir şekilde yeni bir hikayeye öncülük etmek için en uygun karakterlerden biri. Duvarın ötesindeki maceraları, Martin’in dünyasının bu yönünün daha büyük bir keşfine izin verebilir ve belki de yeni yaratıkların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bazıları Game of Thrones’un Duvar’ın ötesinde zaten önemli miktarda zaman harcadığını söylemekte hızlı olabilir ve yanılmış olmazlar. Bununla birlikte, Westeros’taki hikayelere geri dönmeye gerek kalmadan, Jon Snow liderliğindeki bu devam filmi, kuzeyde çok uzaklarda bulunanlara her zamankinden daha derine inebilir. Ayrıca, Tormund (Kristofer Hivju) gibi hayranların sevdiği diğer karakterlerin de geri dönüş yapma şansı yüksek. House of the Dragon hızla yaklaşırken, Game of Thrones devam oyununun HBO için ne kadar büyük bir öncelik olduğu net değil. Bununla birlikte, Jon gibi popüler bir karakterle, yaratıcı ekip yakında yerine oturursa bu gösterinin hızla ilerlemesi için iyi bir şans var.

Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

Temmuz Ayında Vizyonda Neler Var?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

thor
Ayrıksı Kitap

Temmuz 2022′ Jordan Pele nin korku filminden, en yeni MCU filmine, en tatlı animasyonlardan Russo kardeşlerin son yapımına kadar vizyona gelecek yapımları sizler için derledik.

Miniyonlar film afişi

Minions: The Rise Of Gru – 1 Temmuz

Minyonlar geri dönüyor. 1970’lerde, önceki filmlerde yaşanan olayların ardından Gru’nun (Steve Carell) geçmişini araştırıyor. 12 yaşındaylen hayranı olduğu Vicious 6 ekibine katılmak için kötü planlar yapan Gru, ekibin lideri Wild Knuckles kovulduğunda şansı ve verdiği röportajlar sayesinde ekibin yeni lideri olur. Fakat bu uzun sürmez çünkü Gru, Kevin, Stuart, Bob ve diğer minyonların sayesinde yaptığı hırsızlığın ilk olumsuz meyvesini alır.

The forgiven film afişi

The Forgiven – 1 Temmuz

John Michael McDonagh’ın yazıp yönettiği ve Lawrence Osborne’un 2012 yılında yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan dram-gizem filmidir. Fas’ın Yüksek Atlas Dağlarında yaşayan David ve Jo Henniger isimli zengin bir çiftin boşanma eşiğindeyken büyük bir villada eğlenmeye giden bir Faslı adama çarparak zor bir hafta sonu geçirirler.

Thor film afişi

Thor: Love And Thunder – 8 Temmuz

Avengers: Endgame’den sonra kendi iç huzurunu aramak için Asgard yönetimini Valkyrie’e bırakan Thor Guardians Of the Galaxy ekibi ile yolcuğuna çıkar, ancak Gorr the God Butcher’ı (Christian Bale) ölürmekten alıkoymak için tüm tanrılarla güçlerini birleştirmek ve harekete geçmek zorundadır.

Crawdads sing afiş

Where The Crawdads Sing – 15 Temmuz

Delia Owens’ın Crawdads Sing romanından uyarlanan drama filmi 1950’lerde ailesi ve büyük kardeşleri tarafından terk edildikten sonra Kuzey Carolina bataklığında büyüyen becerikli bir kız olan Catherine Clarke’ı tam evlenecekken onu terk eden oyun kurucu eski sevgilisi Chase Andrewsin ölü bedeni bulunur. Ve tek süpheli Catherine’dir.

Paws of fury afiş

Paws Of Fury: The Legend Of Hank – 15 Temmuz

Mel Brooks’un 1975 tarihli Blazing Saddkes ‘dan esinlenmiş dövüş sanatları temalı komedi animasyon filmidir. Samuray olmayı çok isteyen beagle türündeki Hank kendini kahramana ihtiyaç duyan kedilerin bulunduğu bir kasabada bulur. Vurdumduymaz bir eğitmen olan smokin kedisi Jimbo’nun yardımı ile Hank korkunç samuray rolünü üstlenmeli ve kedilerle bir araya gelmelidir. Tek bir sorun var, kediler köpeklerden nefret ediyor.

Gray man afiş

The Gray Man – 15 Temmuz

Russo Kardeşler tarafından yönetilen aksiyon gerilim filmi Federal bir cezaevinden alınan CIA operatörü Court Gentry, bir zamanlar olukça yetenekli teşkilat tarafından onaylanmış bir ölüm tüccarıydı. Ama şimdi devran döndü. Court artık bir hedeftir ve CIA’nın eski kohortu olan Lyod Hansen tarafından dünya çapında avlanmaktadır. Film 22 Temmuz da Netflix de yayınlanmadan önce 15 Temmuz da sınırlı bir sinema gösterimine sahip olacaktır.

Nope afiş

NOPE – 22 Temmuz

Jordan Peele’nin senaryosunu yapıp üstüne bir de yönettiği bilim kurgu-korku filmi, Kaliforniya’daki Haywood Çiftliğinin sahipleri Emerald ve Oj Haywood ‘un çiftiliklerini kurtarmak için gökyüzündeki UFO ‘nun video kaydını yakalamaya çalışırken ne kadar büyük bir tehditle uğraşmak zorunda olacaklarının farkında değillerdir.

Super pets afiş

DC League Of Super-Pets – 29 Temmuz

Justice League, Lex Luthor tarafından ele geçirildiğinde, Superman’in köpeği Krypto sahibini ve diğer kahramanları kurtarmak için süper güçlü yok edilemez köpek Ace isimli bir tazı ile bir grup güçlere sahip barınak hayvanları ekibini kurar.

Bu listeler ve film haberleri almak için takip etmeyi unutmayın.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Demet Akbağ ‘Güldürme Beni’ İle Seyirciyi Kahkahaya Doyuracak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Guldurme_Beni_demet_akbag_yatay
Ayrıksı Kitap

Show TV ekranlarında, yapımını Bloom Medya’nın üstlendiği yeni komedi programı ‘Güldürme Beni’ yakında izleyiciyle buluşacak. Yayınlanan eğlence dolu tanıtımıyla dikkatleri üzerine çeken Güldürme Beni’nin afişi de yayınlandı. Usta oyuncu Demet Akbağ’ın birbirinden ünlü yarışmacılar ve konuklarla birlikte yeni bir komedi formatıyla ekrana döneceği ‘Güldürme Beni’de, yarışmacılar gülmemeye çalıştıkça seyirci kahkahadan kırılacak!

KİM DAHA ÇOK GÜLDÜRECEK? EN ÇOK GÜLEN ELENİYOR! 

Eğlenceli içeriği ile dikkat çeken programda, Demet Akbağ ‘Komedi Dairesi Başkanı’ unvanıyla seyirci karşısına çıkıyor! Yarışmacılara ve konuklara çeşitli sürpriz rolleri Demet Akbağ verirken, programın sunuculuğunu ise Şahin Irmak üstleniyor. Yarışmacılar birbirlerini güldürmeye çalışırken kendileri gülmemeye çalışacak, en çok gülen elenecek. Yarışmacıların her anı, evin tüm duvarlarına ve tüm objelerine gizlenmiş kameralarla saniye saniye kaydedilecek. Hiçbir gülümseme, tebessüm ve kahkaha bu kameralardan kaçamayacak! 

Guldurme_Beni_demet_akbag_afis

Demet Akbağ, yarışmacıları tüm bu kameraların görüntülerini yansıtan monitörlerle donatılmış özel komuta merkezinden izleyecek. Akbağ ünlü konuklarıyla yaptığı işbirliklerinde yarışmacılara sürprizler hazırlayacak. Kimi görevlerini ünlü misafirlerine vererek, onları Güldürme Beni Evi’ne yollayacak. 

‘Güldürme Beni’nin yarışmacı kadrosundaki ünlü isimler, oyunculuğun en zor alanlarından biri olan ‘doğaçlama’da yeteneklerini sergilerken, her hafta en çok gülen eve veda edecek ve ekibe yeni bir ünlü yarışmacı dahil olacak. 

Reklam

‘Güldürme Beni’ yakında Show TV’de başlıyor. 

Devamını Okuyun

Televizyon

‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’nin Ceza & Sezen Aksu Düetini İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Gelsin Hayat Bildgi Gibi_Afis_Kare
Ayrıksı Kitap

SHOW TV ekranında izleyiciyle buluşmak için gün sayan, yapımını BKM’nin üstlendiği ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ dizisi yayın hayatına başlamadan önce dizinin ismiyle özdeşleşmiş şarkısına özel bir klip hazırladı.

Proje tasarımı ve senaryosu Gani Müjde’ye ait olan ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’, etkileyici hikayesiyle izleyiciyi ekran başına kilitleyecek. Yayınlanan tanıtımı ve afişiyle dikkat çeken diziyle aynı ismi taşıyan Ceza & Sezen Aksu şarkısına çekilen özel klip izleyiciyle buluştu. 

Gelsin Hayat Bildgi Gibi_Afis_Small

Gelsin Hayat Bildiği Gibi Şarkısı

‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’, sürükleyici olay örgüsüyle hayata karşı dik duranların hikayesini ekrana aktaracak. Usta isimlerle genç oyuncuları buluşturan dizinin kadrosunda Ertan Saban, Özge Özberk, Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Özgü Delikanlı, Mustafa Açılan, Ayşe Kırca, Onur Özer, Sanem Babi, Rojbin Erden, Ali Berge, Melisa Bostancıoğlu yer alıyor.

Yönetmenliğini Altan Dönmez’in üstlendiği ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’, kirli geçmişini ardında bırakarak coğrafya öğretmeni olarak Karabayır Lisesi’ne atanan ve burada yolu ıslahevinden gelen beş gençle kesişen Sadi Payaslı’nın öyküsünü anlatacak. Sadi Payaslı, sarsılmaz adalet duygusu ile hayata bir sıfır geride başlamış bu gençlere kol kanat gerecek… 

‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’, yakında SHOW TV’de.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler