Bizimle iletişim kur

Yaşam

Karman Ofis Sandalyesi Koleksiyonu Bu Yaz Satışta

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Ergonomi ve Sürdürülebilirliğe Yeni Bakış Açısı Sunarak Tasarlanan Karman Ofis Sandalyesi Koleksiyonu’nun 2022 Yazında Satışa Çıkması Heyecanla Bekleniyor

Steelcase tarafından tasarlanan kullanıcıların vücut hareketlerine tepki veren Karman, sunduğu rahatlık ve konfor ile tüm çalışma sandalyelerinin önüne geçmektedir. Steelcase’de küresel tasarım ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı James Ludwig, “Ergonomiyi yalnızca rahatsız olduğunuzda fark edersiniz” der ve ekler “Ama en iyi kullanıcı deneyimi, fark etmediğinizdir. Rahatlığı zahmetsiz hale getiren, sizin gibi tepki veren ve hareket eden, her bedene uyan bir sandalye tasarımı ile ona evde veya işyerinde harika bir görünüm kazandırmak istedik.”

Steelcase Karman 01

Steelcase Karman, Konfora Yeni Bir Tanım Kazandırıyor

Steelcase Karman’ın patentli hibrit sandalyesi bugüne kadar tasarlanan ofis sandalyelerinden çok farklı. Yaylanabilir oturak özelliğine sahip olan Karman, kullanıcıya çalışma süreci boyunca maksimum konfor sağlamaktadır.

Karman ile Maksimum Konfor

Organik Hareket: Kullanıcıların ağırlıklarına göre aktifleşen bir mekanizma, otururken veya duruş değiştirirken vücudunuza otomatik olarak konfor sağlamaktadır.

Reklam

Hibrit Koltuk: Yaylanabilir oturak özelliği ile kullanıcılarına oturma süresi boyunca maksimum konfor sağlamaktadır.

Konfor Ayarı: Karman, 4 yaslanma pozisyonunu içerir. Kullanıcıların, otururken doğru direnç seviyesini ayarlamalarına izin vermektedir. 

Bel Desteği: Kullanıcıların isteğine bağlı özel bel desteği sağlamaktadır. 

Intermix ile Tanışın

Intermix, patentli Shrinx teknolojisini kullanan ve kullanıcılarının kişisel performanslarını artırmalarına yardımcı olan bir tekstil ürünüdür. Karman ofis sandalyesinde kullanılan Intermix, kullanıcılarına ideal ergonomik desteği sağlar, hiçbir zaman gevşemez ve sertleşmez. Intermix, özel dokumasıyla yarı saydam, opak ve tamamen yeni renkler barındıran bir koleksiyondan oluşmaktadır. 

Reklam

Dünyamızı Düşünen Tasarım: Karman 

Dünyamızı düşünerek tasarlanan Karman, sürdürülebilir malzemelerle oluşturulmuştur. Sadece 13 kg ağırlığında olmasına rağmen inanılmaz derecede güçlü bir tasarımdır. Steelcase Karman minimum kaynakları kullanarak, karbon nötr özelliği sayesinde karbon ayak izini azaltmaktadır.

Eşsiz Renk Seçenekleri

Karman, kullanıcılarına siyah, beyaz ve grinin ötesinde 13 tescilli Intermix renk seçeneklerini sunmaktadır. Lux kaplamalarıyla endüstri lideri renk yelpazesi ile birçok estetik seçeneği kullanıcılarının tercihine bırakmaktadır.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Geçmiş Olsun ❤️‍🩹

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Geçmiş olsun güzel ülkem acımız çok büyük. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası yıkım olan illerimiz;

▪️

Kahramanmaraş

▪️

Osmaniye

▪️

Hatay

▪️

Gaziantep

▪️

Malatya

▪️

Adıyaman

▪️

Adana

▪️

Kilis

▪️

Diyarbakır

▪️

Şanlıurfa #deprem #TurkeyQuake #earthquake #AFAD #gecmisolsunturkiye

Devamını Okuyun

Yaşam

Crush Sendromu Nedir?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Deprem Enkazından Çıkarılan Kişilerde Görülen Crush Sendromu Nedir?

Behzat C Banner

Crush sendromu, vücut dokularının kısmen veya tamamen ezilmesi veya baskıya maruz kalması sonucunda oluşan ödem, şok, böbrek yetmezliği, kalp ve solunum yetmezliği gibi sonuçlara verilen isimdir.

Crush Sendromu İlk Ne Zaman Görüldü

İlk olarak 1909 yılındaki Messina depreminde tanımlanmış, depremden sağ kurtulan kişilerin halsizlik ve ödem gibi belirtiler gösterdikleri izlenmiştir.

Crush Sendromu Belirtileri Nedir?

Crush sendromu olan kişilerde kahverengi idrar, ödem, halsizlik, aritmi ve düşük tansiyon en fazla oluşan semptomlardır. Göçük altından kurtulan kişi başta sağlıklı gözükebilir. Ancak potasyum (K) ve ezilen doku proteinlerinin kana karışması; böbrek, kalp ve akciğer gibi organları etkilemesiyle bir süre sonra kan basıncında düşme, solunum yetmezliği ve vefat meydana gelebilir.

Crush Sendromu Tedavisi Nasıl Yapılır

Crush sendromu tedavisi için ilk başvurulan yöntem kandaki sıvı oranını arttırmaktır. Potasyum değerinin düşürülmesi ve fasiotomi de yaygın bir tedavi yöntemidir.  

Devamını Okuyun

Yaşam

Deprem Anında Yapılması Gerekenler

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Deprem Önlemleri

DEPREM ANINDA BİNA İÇERİSİNDEYSENİZ

Behzat C Banner

-Sabitlenmemiş dolap, raf, pencere vb. eşyalardan uzak durulmalıdır.

-Varsa sağlam sandalyelerle desteklenmiş masa altına veya dolgun ve hacimli koltuk, kanepe, içi dolu sandık gibi koruma sağlayabilecek eşya yanına çömelerek hayat üçgeni oluşturulmalıdır. 

-Baş iki el arasına alınarak veya bir koruyucu (yastık, kitap vb) malzeme ile korunmalıdır. Sarsıntı geçene kadar bu pozisyonda beklenmelidir. 

-Güvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK, Başını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN, Düşmemek için sabit bir yere TUTUN

Merdivenlere ya da çıkışlara doğru koşulmamalıdır. 

Reklam

-Balkona çıkılmamalıdır. 

-Balkonlardan ya da pencerelerden aşağıya atlanmamalıdır. 

-Kesinlikle asansör kullanılmamalıdır. 

-Telefonlar acil durum ve yangınları bildirmek dışında kullanılmamalıdır. 

-Kibrit, çakmak yakılmamalı, elektrik düğmelerine dokunulmamalıdır. 

Reklam

-Tekerlekli sandalyede isek tekerlekler kilitlenerek baş ve boyun korumaya alınmalıdır. 

-Mutfak, imalathane, laboratuvar gibi iş aletlerinin bulunduğu yerlerde; ocak, fırın ve bu gibi cihazlar kapatılmalı, dökülebilecek malzeme ve maddelerden uzaklaşılmalıdır. 

-Sarsıntı geçtikten sonra elektrik, gaz ve su vanalarını kapatılmalı, soba ve ısıtıcılar söndürülmelidir. 

-Diğer güvenlik önlemleri alınarak gerekli olan eşya ve malzemeler alınarak bina daha önce tespit edilen yoldan derhal terk edilip toplanma bölgesine gidilmelidir. 

-Okulda sınıfta ya da büroda ise sağlam sıra, masa altlarında veya yanında; koridorda ise duvarın yanına hayat üçgeni oluşturacak şekilde ÇÖK-KAPAN-TUTUN hareketi ile baş ve boyun korunmalıdır. 

Reklam

-Pencerelerden ve camdan yapılmış eşyalardan uzak durulmalıdır.   

DEPREM ANINDA AÇIK ALANDAYSANIZ

Enerji hatları ve direklerinden, ağaçlardan, diğer binalardan ve duvar diplerinden uzaklaşılmalıdır. Açık arazide çömelerek etraftan gelen tehlikelere karşı hazırlıklı olunmalıdır. 

Toprak kayması olabilecek, taş veya kaya düşebilecek yamaç altlarında bulunulmamalıdır. Böyle bir ortamda bulunuluyorsa seri şekilde güvenli bir ortama geçilmelidir. 

-Binalardan düşebilecek baca, cam kırıkları ve sıvalara karşı tedbirli olunmalıdır. 

Reklam

-Toprak altındaki kanalizasyon, elektrik ve gaz hatlarından gelecek tehlikelere karşı dikkatli olunmalıdır. 

-Deniz kıyısından uzaklaşılmalıdır. 

DEPREM ANINDA ARAÇ KULLANIYORSANIZ

Sarsıntı sırasında karayolunda seyir halindeyseniz;
– Bulunduğunuz yer güvenli ise; yolu kapatmadan sağa yanaşıp durulmalıdır. Kontak anahtarı yerinde bırakılıp, pencereler kapalı olarak araç içerisinde beklenmelidir. Sarsıntı durduktan sonra açık alanlara gidilmelidir.
– Araç meskun mahallerde ya da güvenli bir yerde değilse (ağaç ya da enerji hatları veya direklerinin yanında, köprü üstünde vb.); durdurulmalı, kontak anahtarı üzerinde bırakılarak terk edilmeli ve trafikten uzak açık alanlara gidilmelidir. 

Sarsıntı sırasında bir tünelin içindeyseniz ve çıkışa yakın değilseniz; 

Reklam

Araç durdurulup aşağıya inilmeli ve yanına yan yatarak ayaklar karına çekilip, ellerle baş ve boyun korunmalıdır. (ÇÖK-KAPAN-TUTUN) 

Kapalı bir otoparkta iseniz; araç dışına çıkılıp, yanına yan yatarak, ellerle baş ve boyun korunmalıdır. Yukarıdan düşebilecek tavan, tünel gibi büyük kitleler aracı belki ezecek ama yok etmeyecektir. Araç içinde olduğunuz takdirde, aracın üzerine düşen bir parça ile aracın içinde ezilebilirsiniz. 

METRODA VEYA DİĞER TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAYSANIZ

Gerekmedikçe, kesinlikle metro ve trenden inilmemelidir. Elektriğe kapılabilirsiniz veya diğer hattan gelen başka bir metro yada tren size çarpabilir. 

-Sarsıntı bitinceye kadar metro ya da trenin içinde, sıkıca tutturulmuş askı, korkuluk veya herhangi bir yere tutunmalı, metro veya tren personeli tarafından verilen talimatlara uyulmalıdır. 

Reklam

Kaynak : AFAD

Devamını Okuyun

Popüler