Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Karşınızda Daha Geniş Ekranlı Ve Daha Güçlü Yeni Samsung Galaxy Tab A8

Yayınlandı

Tarih

Samsung Galaxy Tab A8 Tablet-1
Ayrıksı Kitap

Samsung Galaxy Tab A Serisi’nin yeni üyesi Galaxy Tab A8, eğlenceden hibrit öğrenmeye günlük rutinlerinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlayacak.

Samsung Electronics, bugüne kadarki en gelişmiş ve güçlü Galaxy Tab A Serisi cihazı olan Galaxy Tab A8’i piyasaya sundu. Etkileyici bir ekrana sahip olan Galaxy Tab A8, güç ve performansı ince ve hafif bir tasarımda sunarken kullanıcıların öğrenme, eğlence, bağlantı ve daha fazlası için her zaman hazır olmalarını sağlıyor. Diğer Galaxy cihazlarıyla kusursuz bir biçimde eşleşirken kullanıcıların hem günlük yaşamına hem de bütçesine hitap edecek sürükleyici bir mobil deneyim sunuyor.

Görmeyi ve yapmayı istediğiniz her şey daha da iyileştirildi

Galaxy Tab A8 deneyimi, Samsung’un Tab S Serisi kullanıcılarının alışkın olduğu özel tablet tasarımı ve dokusuyla başlıyor. Hafif yapısı ve dikkat çeken incelikte çerçevesiyle, daha geniş ve 16:10 en boy oranına sahip 10,5 inç ekrana sahip bu tablet, önceki tablet modellerine göre çok daha sürükleyici bir izleme deneyimi sağlayan yüzde 80’lik ekran gövde oranı ile geliyor. En sevdiğiniz diziyi izlerken arkadaşlarınızla oyun oynarken ya da ailenizle görüntülü konuşurken Galaxy Tab A8’in Dolby Atmos® özellikli dörtlü hoparlörünün sunduğu eşsiz detaylar, derinlik ve gerçekçilik sayesinde tabletiniz zengin bir ses ortamı oluşturuyor.

Reklam

Galaxy Tab A8 aynı zamanda iki aylık ücretsiz YouTube Premium hediyesiyle en sevdiğiniz videoları kesintisiz, arka planda, çevrimdışı ve reklamsız olarak izleyebilmenizi sağlıyor.

Galaxy Tab A8, muhteşem ekranının yanında, Samsung’un Tab A Serisi deneyimine daha da yüksek güç ve performans katıyor. Galaxy Tab A8’in CPU ve GPU’su, takılmalar yaşanmadan daha hızlı, daha akıcı bir performans sunmak üzere %10 oranında artırıldı. Galaxy Tab A8 ayrıca kullanıcıların kişisel tercihlerini karşılamak için 32 GB depolama seçeneği sunuyor. Bunun yanında 1 TB’e kadar alan elde etmek üzere genişletilebilir microSD kart özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Galaxy Tab A8 artık 3GB özelliğine sahip. 15 W’a kadar hızlı şarj özelliğine sahip 7.040 mAh piliyle artık şarj endişesi duymadan saatlerce yayın yapabileceksiniz.

Tüm Galaxy’ler gibi kullanışlı ve güvenli

Galaxy Tab A8, Galaxy’nin günlük hayatı her anlamda kolaylaştırmayı ve iyileştirmeyi hedefleyen açık cihaz ve ortak ekosistemi sayesinde daha fazla eğlence ve üretkenlik içeren bir deneyim sunuyor. Geçtiğimiz iki yıl boyunca tabletlerin hem iş hem de oyun amaçlı, daha iyi deneyimlere olanak sunabildiğine tanıklık ettik. Galaxy Tab A8, ebeveynlerin çocuklarına hem evde hem de dışarıda güvenli ve ilgi çekici bir öğrenme ortamı sağlayabilmesi için güçlü etkileşimli eğitim içeriklerinin yanı sıra kullanışlı ebeveyn kontrolleri de sunuyor. Kullanıcılar, cihaz kullanımı ve etkinliğine ilişkin kapsamlı bir rapora tek bir yerden anında erişerek ekran süresini belirleyebiliyor ve bir hafta boyunca ekran süresi vb. ile ilgili ilerlemeleri takip edebiliyor. Samsung’un küresel içerik ortaklarıyla iş birlikleri ve ana ekranı özelleştirmelerine olanak veren eğlenceli simgeler ve renk şemalarıyla eğlenceli ve kişiselleştirilmiş bir tablet deneyiminin keyfini artık çocuklar da çıkarabilecek.

Çoklu Aktif Pencere özelliğiyle daha basit ve güçlü çoklu görevler için ekranınızı bölerek iki uygulamayı yan yana kullanabilir, hatta bölünmüş ekrana bir açılır pencere de ekleyebilirsiniz. Derste bir yandan sınıf arkadaşlarınızla sohbet ederken aynı anda notlar alabilir, bir sunumu görüntüleyebilirsiniz. İnternette gezinirken bölünmüş bir ekran oluşturmak için mevcut pencerenizden bir bağlantıyı ekranın yan tarafınıza sürüklemeniz yeterli oluyor. Sürükle ve Böl özelliği, daha dinamik web taraması için ikinci bir tarayıcı penceresini otomatik olarak açıyor.

Reklam

Galaxy Tab A8’in 8MP arka kamerası, 5MP ön kamerası ve yepyeni Ekran Kaydedici özelliğiyle öğrenciler, öğretmenler ve hatta oyuncular artık hiçbir şeyi kaçırmayacak. Öğretmeninizin veya dersin net ve ayrıntılı videolarını kaydedebilir, sesiniz ve ekranınızla kendinizi de sunum yaparken kaydedebilirsiniz. Bu özellik, önemli noktaların altını çizerken veya ekranda not alırken söylediklerinizle gördüklerinizi eşleştirmek için kendi yaptığınız açıklamaları da kaydetmenize olanak sağlarlayarak, derslerinize daha iyi odaklanmanıza ve daha iyi not anlamanıza yardımcı olacak. Galaxy Tab A8’inizden Galaxy akıllı telefonunuza geçiş yapmak istediğinizdeyse hızlı kopyala ve yapıştır özelliği sayesinde metinleri, web sayfalarını, görselleri vb. cihazlar arasında kolayca paylaşabilirsiniz.

Hepsinden önemlisi, kullanıcılar Galaxy Tab A8’in tüm özelliklerinden güvenle ve gönül rahatlığıyla faydalanabiliyor. Samsung’un çok katmanlı koruma sunan, alanında öncü Knox güvenlik platformu Galaxy Tab A8’de kullanılıyor. Yüz tanıma özelliği sayesinde yalnızca Galaxy Tab A8 kullanıcıları cihazlarına kolayca erişebiliyor. Çekirdek yazılımın sağladığı kesintisiz gerçek zamanlı korumayla dış tehditlerin cihaza erişmesini engelliyor.

Galaxy Tab A8 Gri, Gümüş ve Altın Pembe renk seçenekleriyle Aralık sonunda Avrupa’da, Ocak 2022’de ABD dahil diğer bölgelerde satışa sunulacak.

Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

Airbnb Yeni Uygulaması İle Tepki Çekecek Gibi Gözüküyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Airbnb Yeni Uygulama
Ayrıksı Kitap

Airbnb, ABD ve Kanada’da parti karşıtı bir sürüm test etmeye başlıyor. Şirket Haziran ayında dünya çapında ev sahibi mülklerdeki tüm parti ve etkinliklerin kalıcı olarak yasaklandığını duyurmuştu…

Airbnb, sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için COVID-19 salgını geldikten sonra bu tür kuralları geçici olarak getirdi. Ancak şimdi parti karşıtı eylemlerinde daha kararlı bir tutum sergilemeye başladı. Şirket, geçen Ekim ayında Avustralya’da benzer bir sürümü denemeye başladı. Airbnb, araçları kullandığı alanlarda yetkisiz tarafların sayısını yüzde 35 oranında azaltabildiğini söylüyor. Şimdi ise, bu sistemi Avusturalya’da daha geniş bir şekilde yayıyor.

Parti karşıtı araçlar Airbnb kiralayan insanlarda belirli faktörlere dikkat edecek. Potansiyel konuğun ne kadar süredir bir Airbnb hesabına sahip olduğu, kaydın bulunduğu yerden ne kadar uzakta olduğu ve olumlu değerlendirme geçmişleri gibi unsurlar göz önüne alınacak. Sistem ayrıca seyahatin uzunluğunu ve birisinin hafta içi mi yoksa hafta sonu mı rezervasyon yapmaya çalıştığını da göz önünde bulunduracak.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Instagram Reelslar Facebook’ta Da Paylaşılabilecek

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Instagram Reels Facebook
Ayrıksı Kitap

Meta, son dönemde TikTok’un yakaladığı başarı yüzünden stratejisini değiştirmeye devam ediyor. TikTok’un kısa süreli videolarla yakaladığı başarıyı tekrarlamak için hem Instagram’ı hem de Facebook’u TikTok’a daha çok benzetmeye çalışan, bu amaç doğrultusunda özellikle Reelsları ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Kullanıcılardan gelen negatif yorumların ardından Instagram için planlandığı değişiklikleri geri alan Meta, öte yandan Facebook’ta ise önemli değişiklikler yapıyor. Instagram Reelsları Facebook’a da taşımak isteyen şirket, bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı. Bundan sonra isteyen herkes, Instagram Reelsları tek bir tuşla Facebook’ta da paylaşabilecek. Meta’nın bir süredir test ettiği bu özellik, bir süre önce sınırlı sayıda içerik üreticisine sunulmuştu. Ancak artık herkese açık durumda.

Öte yandan “hikayeler” kısmında popüler olan “Add Yours” sticker özelliği de Reelslara geliyor. Hem Instagram hem de Facebook’taki Reelslarda bu özellik bulunacak. Bu özellik, aynı sticker’ı kullanan tüm Reelsların tek bir sayfada toplanmasını sağlıyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Telefon Şarj Edebilen Kumaş Geliştirildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Telefon Şarj Edebilen Kumaş
Ayrıksı Kitap

Matrix filmi gerçek oluyor. İnsan, pile dönüşmeye başlıyor…

Bilim insanları, giysileri bir pile dönüştürmenin yolunu buldular. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçasından 100 led gücüne kadar ulaşabilen bir enerji üreten bu prototip kumaş, metrekare başına 2,34 watt elektrik üretecek şekilde ayarlandı.

Son yıllarda çok hızlı şekilde gelişen cep telefonları ile hemen hemen her işimizi rahatlıkla halledebiliyoruz. Adeta vücudumuzun bir parçası haline gelen bu cihazların şarjı da en büyük sorunlarımızdan biri olmaya başladı.

Şarj sorununa karşı alternatif yöntemler arayan bilim insanları, ilginç bir yöntem geliştirdiler. Singapur’daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kıyafetlerimizi bir güç kaynağına dönüştürmenin bir yolunu keşfettiler.

Reklam

Nangyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki bilim insanları, insanların doğal olarak ürettiği enerjiyi kullanmanın ve dijital ya da giyilebilir cihazların şarj olmasını sağlamak için bir yöntem geliştirdiler. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçası ile gerçekleştirilen çalışma sonucunda kumaştan 100 lede kadar güç veren ve sıkıştırıldığında ya da gerildiğinde mekanik stresi elektriğe dönüştürebilen bir polimer sayesinde enerji üretildi.

Bu sayede işteyken, evdeyken ya da nerede olursanız olun vücudunuzun hareketini ve teninizin kıyafetinize sürtünmesiyle oluşan enerjiyi cihazlarınıza güç verecek elektriğe dönüştürerek cep telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

Tekrar tekrar yıkanarak test edilen kumaşın beş aya kadar dayanıklı olduğu ve bu dayanıklılığın nedeninin ise inanılmaz derecede sert ve su geçirmez olması nedeniyle kumaşın kauçuk gibi olması olarak açıklandı.

Cihazın gerçek pil kısmı için bilim insanları, gümüş ve köpük benzeri maddeden oluşan hibrit bir malzeme üzerine bir elektrot deseni tasarladı. Daha sonra kalsiyum titanyum oksit minerallerinden oluşan bir nanofiber malzemeye bağlandı. Bu mineraller ise elektrik yüklerini üreten ana maddedir. Prototip, metrekare başına 2,34 watt elektrik üreterek dijital ve giyilebilir cihazlarınızı gün boyunca şarj etmeyi başardı.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler