Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Karşınızda Daha Geniş Ekranlı Ve Daha Güçlü Yeni Samsung Galaxy Tab A8

Yayınlandı

Tarih

Samsung Galaxy Tab A8 Tablet-1
Ayrıksı Kitap

Samsung Galaxy Tab A Serisi’nin yeni üyesi Galaxy Tab A8, eğlenceden hibrit öğrenmeye günlük rutinlerinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlayacak.

Samsung Electronics, bugüne kadarki en gelişmiş ve güçlü Galaxy Tab A Serisi cihazı olan Galaxy Tab A8’i piyasaya sundu. Etkileyici bir ekrana sahip olan Galaxy Tab A8, güç ve performansı ince ve hafif bir tasarımda sunarken kullanıcıların öğrenme, eğlence, bağlantı ve daha fazlası için her zaman hazır olmalarını sağlıyor. Diğer Galaxy cihazlarıyla kusursuz bir biçimde eşleşirken kullanıcıların hem günlük yaşamına hem de bütçesine hitap edecek sürükleyici bir mobil deneyim sunuyor.

Görmeyi ve yapmayı istediğiniz her şey daha da iyileştirildi

Galaxy Tab A8 deneyimi, Samsung’un Tab S Serisi kullanıcılarının alışkın olduğu özel tablet tasarımı ve dokusuyla başlıyor. Hafif yapısı ve dikkat çeken incelikte çerçevesiyle, daha geniş ve 16:10 en boy oranına sahip 10,5 inç ekrana sahip bu tablet, önceki tablet modellerine göre çok daha sürükleyici bir izleme deneyimi sağlayan yüzde 80’lik ekran gövde oranı ile geliyor. En sevdiğiniz diziyi izlerken arkadaşlarınızla oyun oynarken ya da ailenizle görüntülü konuşurken Galaxy Tab A8’in Dolby Atmos® özellikli dörtlü hoparlörünün sunduğu eşsiz detaylar, derinlik ve gerçekçilik sayesinde tabletiniz zengin bir ses ortamı oluşturuyor.

Galaxy Tab A8 aynı zamanda iki aylık ücretsiz YouTube Premium hediyesiyle en sevdiğiniz videoları kesintisiz, arka planda, çevrimdışı ve reklamsız olarak izleyebilmenizi sağlıyor.

Reklam

Galaxy Tab A8, muhteşem ekranının yanında, Samsung’un Tab A Serisi deneyimine daha da yüksek güç ve performans katıyor. Galaxy Tab A8’in CPU ve GPU’su, takılmalar yaşanmadan daha hızlı, daha akıcı bir performans sunmak üzere %10 oranında artırıldı. Galaxy Tab A8 ayrıca kullanıcıların kişisel tercihlerini karşılamak için 32 GB depolama seçeneği sunuyor. Bunun yanında 1 TB’e kadar alan elde etmek üzere genişletilebilir microSD kart özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Galaxy Tab A8 artık 3GB özelliğine sahip. 15 W’a kadar hızlı şarj özelliğine sahip 7.040 mAh piliyle artık şarj endişesi duymadan saatlerce yayın yapabileceksiniz.

Tüm Galaxy’ler gibi kullanışlı ve güvenli

Galaxy Tab A8, Galaxy’nin günlük hayatı her anlamda kolaylaştırmayı ve iyileştirmeyi hedefleyen açık cihaz ve ortak ekosistemi sayesinde daha fazla eğlence ve üretkenlik içeren bir deneyim sunuyor. Geçtiğimiz iki yıl boyunca tabletlerin hem iş hem de oyun amaçlı, daha iyi deneyimlere olanak sunabildiğine tanıklık ettik. Galaxy Tab A8, ebeveynlerin çocuklarına hem evde hem de dışarıda güvenli ve ilgi çekici bir öğrenme ortamı sağlayabilmesi için güçlü etkileşimli eğitim içeriklerinin yanı sıra kullanışlı ebeveyn kontrolleri de sunuyor. Kullanıcılar, cihaz kullanımı ve etkinliğine ilişkin kapsamlı bir rapora tek bir yerden anında erişerek ekran süresini belirleyebiliyor ve bir hafta boyunca ekran süresi vb. ile ilgili ilerlemeleri takip edebiliyor. Samsung’un küresel içerik ortaklarıyla iş birlikleri ve ana ekranı özelleştirmelerine olanak veren eğlenceli simgeler ve renk şemalarıyla eğlenceli ve kişiselleştirilmiş bir tablet deneyiminin keyfini artık çocuklar da çıkarabilecek.

Çoklu Aktif Pencere özelliğiyle daha basit ve güçlü çoklu görevler için ekranınızı bölerek iki uygulamayı yan yana kullanabilir, hatta bölünmüş ekrana bir açılır pencere de ekleyebilirsiniz. Derste bir yandan sınıf arkadaşlarınızla sohbet ederken aynı anda notlar alabilir, bir sunumu görüntüleyebilirsiniz. İnternette gezinirken bölünmüş bir ekran oluşturmak için mevcut pencerenizden bir bağlantıyı ekranın yan tarafınıza sürüklemeniz yeterli oluyor. Sürükle ve Böl özelliği, daha dinamik web taraması için ikinci bir tarayıcı penceresini otomatik olarak açıyor.

Galaxy Tab A8’in 8MP arka kamerası, 5MP ön kamerası ve yepyeni Ekran Kaydedici özelliğiyle öğrenciler, öğretmenler ve hatta oyuncular artık hiçbir şeyi kaçırmayacak. Öğretmeninizin veya dersin net ve ayrıntılı videolarını kaydedebilir, sesiniz ve ekranınızla kendinizi de sunum yaparken kaydedebilirsiniz. Bu özellik, önemli noktaların altını çizerken veya ekranda not alırken söylediklerinizle gördüklerinizi eşleştirmek için kendi yaptığınız açıklamaları da kaydetmenize olanak sağlarlayarak, derslerinize daha iyi odaklanmanıza ve daha iyi not anlamanıza yardımcı olacak. Galaxy Tab A8’inizden Galaxy akıllı telefonunuza geçiş yapmak istediğinizdeyse hızlı kopyala ve yapıştır özelliği sayesinde metinleri, web sayfalarını, görselleri vb. cihazlar arasında kolayca paylaşabilirsiniz.

Reklam

Hepsinden önemlisi, kullanıcılar Galaxy Tab A8’in tüm özelliklerinden güvenle ve gönül rahatlığıyla faydalanabiliyor. Samsung’un çok katmanlı koruma sunan, alanında öncü Knox güvenlik platformu Galaxy Tab A8’de kullanılıyor. Yüz tanıma özelliği sayesinde yalnızca Galaxy Tab A8 kullanıcıları cihazlarına kolayca erişebiliyor. Çekirdek yazılımın sağladığı kesintisiz gerçek zamanlı korumayla dış tehditlerin cihaza erişmesini engelliyor.

Galaxy Tab A8 Gri, Gümüş ve Altın Pembe renk seçenekleriyle Aralık sonunda Avrupa’da, Ocak 2022’de ABD dahil diğer bölgelerde satışa sunulacak.

Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

Huawei İçinde Kulaklık Barındıran Yeni Akıllı Saati “Watch Buds”u Duyurdu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Huawei Watch Buds
Ayrıksı Kitap

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, en az akıllı telefonları kadar diğer ürünleriyle de tanınıyor. Şirket, şimdi ise yakın zamanda yepyeni bir ürünüyle karşımıza çıkacağını duyurdu. Huawei Watch Buds olarak adlandırılan bu cihazın bir tanıtım videosu da paylaşıldı. Bir akıllı saat olan ürünün, içinde kulaklıkla geleceği de paylaşılan videoda görüldü.

Huawei Watch Buds, isminden de anlaşıldığı gibi içinde iki kulaklık barındıran bir akıllı saat olarak piyasaya sürülecek. Cihazın, yuvarlak ve şık bir tasarıma sahip olduğunu paylaşılan videodan görebiliyoruz. Akıllı saatin kulaklıklar için bir şarj kutusu görevi göreceğini söyleyebiliriz. Huawei’in paylaştığı videonun altıncı saniyesinde de kulaklığın şarj seviyesinin ekranda yer aldığı gözümüzden kaçmıyor.

Huawei, ilk başta akıllı saatin ve diğer yeni ürünlerinin 2 Aralık’ta tanıtılacağını açıklamıştı. Ancak bugün yapılan bir duyuru, bu etkinliğin ertelendiğini ortaya koydu. Tanıtımın yeni tarihi hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Yine de tanıtım videosundan Watch Buds’ın oldukça benzersiz bir tasarımla geleceği görülebiliyor. Huawei yöneticilerinden Richard Yu da müşterileri heyecanlandıran bu cihaz ile ilgili, “Huawei Watch Buds, giyilebilir ürünlerin şekli ve tasarımında benzeri görülmemiş bir rahatlık yaşamasına olanak tanıyan devrim niteliğinde bir adım” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

İşte o video!

Devamını Okuyun

Teknoloji

Apple Watch Ultra İle Yepyeni Derinliklere Ulaşın

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Apple Watch Ultra
Ayrıksı Kitap

Apple Watch Ultra, bu deneyimde büyük bir dönüşüm yaratarak eğlence amaçlı su altı dalışçılarına, kullanıcıların yakından tanıyıp çok sevdiği tüm Apple Watch özelliklerine sahip, daha pratik ve erişilebilir bir aygıt sunuyor…

Apple Watch Ultra için kullanıma sunulan Oceanic+ uygulaması, Apple’ın en dayanıklı saatini çok yetenekli ve kullanımı kolay bir dalış bilgisayarına dönüştürüyor. Huish Outdoors ve Apple iş birliğiyle tasarlanan Oceanic+ eğlence amaçlı su altı dalışçılarının her gün taktıkları saati bugüne kadar ulaşılmayan derinliklere taşımalarına imkan tanıyor. Yepyeni bir derinlik göstergesi ve su sıcaklık sensörlerine sahip Apple Watch Ultra, tam olarak 40 metre derinliğe inebiliyor.

Apple Watch Ultra’daki Oceanic+ uygulaması ve yardımcı iPhone uygulaması, güçlü dalış planlama işlevleri ve kapsamlı dalış sonrası deneyimi dahil gelişmiş bir dalış bilgisayarının en önemli tüm özelliklerini sunuyor.

Apple Watch Ultra’daki Oceanic+ uygulamasının en kullanıcı dostu özelliklerinden biri de dokunsal geri bildirim. Bu tasarım özelliği hem donanımdan hem de yazılımdan yararlanarak saatin bir dizi titreşimle kullanıcının bileğine hafifçe dokunmasına imkan tanıyor. Böylece dalışçılar 7 mm kalınlığında bir dalış kıyafeti giyerken bile su altında bildirimleri hissedebiliyor.

Devamını Okuyun

Teknoloji

App Store Geliştiricileri, Kod Yazmada Kariyer Sahibi Olmak İsteyenler İçin İpuçlarını Paylaştılar

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kod Yazma İpuçları
Ayrıksı Kitap

Yedi App Store geliştiricisi, kod yazmada kariyer sahibi olmak için ipuçlarını paylaşıyor…

Genelde her şey bir kıvılcımla başlar. Bazı uygulama geliştiricileri için bu kıvılcımı onları teşvik eden bir öğretmen veya bir ebeveyn ateşler. Bazıları ise hayatlarının ilerleyen dönemlerinde, bir şeyleri parçalarına ayırarak nasıl çalıştıklarını anlamak için doğuştan gelen bir heves ile kod yazmaya başlar.

Spor ayakkabı sevgisinin bir araya getirdiği iki üniversiteli oda arkadaşından diğer annelerin kaliteli çocuk bakım hizmeti bulmasına yardımcı olmak isteyen iki mühendise kadar yedi ilham verici geliştirici, uygulama geliştirme ve App Store aracılığıyla girişimciliğe uzanan benzersiz yolculuklarını paylaşıyor. Aşağıda, kod yazmaya başlamak isteyenler için fikirler sunuyor ve yaşı ne olursa olsun geleceğin uygulama geliştiricilerinin değerlendirebileceği sayısız fırsata dikkat çekiyorlar.

*** Merakı Her Yerde Takip Edin

*** Yolunuzu Değiştirmekten Korkmayın

Reklam

*** Toplulukları Geliştirin

*** Özgüven Geliştirin

*** Mentorluk Desteği Alın

*** İyiliği Siz de Sürdürün

 *** Beklemeyin, Adım Atın

Reklam

Apple, kod yazmanın temel bir çeşit okuryazarlık olduğuna ve dünyayı değiştirme gücü taşıdığına inanıyor. Kod yazma kaynakları; Swift Playgrounds, Everyone Can Code ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) ile 250.000’den fazla API içeren geliştirici hizmetleri de dahil geniş bir ücretsiz araç ve çerçeve paketi gibi, açık kaynaklı araçları kullanıyor.

Böylece herkesin kod yazmayı ve uygulama tasarımını öğrenmesini ve öğretmesini kolaylaştırıyor. Apple Developer Academies, Entrepreneur Camps, App Accelerators gibi programlar ve WWDC öğrenci bursları sayesinde kod yazma teknolojisinin gücü erişilebilir ve kapsayıcı hale geliyor.

2008’de kullanıcılarla buluşarak dünyanın en güvenli ve en canlı uygulama pazarı haline gelen App Store şu anda 1,8 milyon uygulama sunuyor ve her hafta 175 bölgeden yarım milyardan fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. App Store, her yaştan farklı geçmişlere sahip yapımcı kişilere, hayalperestlere ve öğrencilere daha parlak bir gelecek ve daha iyi bir dünya yaratmak için ihtiyaç duydukları araçları ve bilgileri sağlıyor.

Devamını Okuyun

Popüler