Kahkaha, heyecan ve aksiyonu bir araya getiren sezonun en keyifli filmi ‘KİM BU AİLE?’, seyirciyle sinema salonlarında buluşmak için gün sayıyor…
7 Ekim’de vizyona girecek ‘KİM BU AİLE?’nin oyuncuları Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Ferit Aktuğ ve filmin yönetmeni Bedran Güzel, önceki gün basın mensupları ile bir araya gelerek merakla beklenen filmi anlattı. Radio Mood ekibinden Tolga Yiğit ve Meriç Topal’da bu keyifle anlara eşlik etti.
Kanyon AVM’de bulunan Usla Akademi’de gerçekleştirilen basın toplantısında, filmin hikayesinde çok önemli yer tutan gizli sosuyla parmak ısırtan tavuk basın mensuplarına ikram edildi. Ünlü şef Sedef İybar’la birlikte mutfağa giren ve objektifler önünde tavuk pişiren oyuncular, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bedran Güzel: Yaklaşık bir buçuk yıl önce başladı serüvenimiz. Güzel bir aile olduk. Aksiyonu bol, komedisi bol, şartları zorladığımız ve sonunda da fazlasıyla değdiğini düşündüğümüz bir aksiyon komedi filmi oldu. Bu ekiple çalışmaktan, projenin içinde olmaktan, CJ ENM ailesiyle birlikte bu işi yapmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım vizyona çıktığında herkes bizim hissettiğimiz duyguyu, heyecanı, mutluluğu alır ve filmi severler. Ekibe tekrar çok teşekkür ediyorum.
Cengiz Bozkurt: Bol kahkahalı bol aksiyonlu bir film oldu. Güney Kore’den dövüş ve aksiyon eğitmenlerinin gelip bizi çalıştırdığı, çok emek verdiğimiz bir işle karşınızdayız. Heyecanlıyız, iyi bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Umarım sezonu güzel açarız ve seyirciyi bu filmle sinemalara çekeriz. Aksiyon sahnelerini çekerken her seferinde Bedran’ın yanına gidip “Değdi mi” diye soruyordum. Hatta çekimlerde sakatlandım. Sağlıkçı arkadaşlar sağolsun her şeyle ilgilendiler. Sonuçta sağ salim bitirdik ve karşınızdayız. Polislikten ihraç edildikten sonra göreve dönebilmek için bir operasyonun parçası oluyoruz. Bu operasyonun parçası içinde toplama bir ailenin serüvenini izliyoruz. Bir mafya grubunun üyelerini yakalamak amacıyla bir tavukçu açıyoruz. Hikayemiz tavukçuda şekilleniyor. Bambaşka bir serüven. Bol kahkaha ve aksiyon. Bir ay gerçekten tavukçuda çalıştık ve tavuk pişirdik. Tam bir takım çalışması oldu. Seyircimiz sevecektir, çok sıcak bir iş yaptık.
Reklam
Nurgül Yeşilçay: Her aksiyon sahnelerinden önce ısınıyorduk, hatta bende görüntüler var. Aksiyon yönetmenimiz çok önemli filmlerde çalıştığı için bizi çok iyi hazırladı. Ben dublörler yapacak diye düşünüyordum ama çoğu aksiyon sahnesini biz yaptık. Arkadaşlar biz bu ekiple aksiyon çektik, inanabiliyor musunuz? Hepimizi kutluyorum! Vizyon tarihimiz 7 Ekim. Herkesi bekliyoruz.
Ferit Aktuğ: Koreografisi üç gün süren bir aksiyon sahnemiz vardı, o bizi epey yordu. Yerlerde yuvarlandık bol bol düştük. Haliç Tersanesi’nde çektik. İki ay çok güzel vakit geçirdim kendi adıma, çok güzel oyuncularla, nefis bir yönetmenle çalıştım.
Onur Buldu: Benim aslında çok aksiyon filmim var da yayınlanmadı. Beğenilmedi herhalde. (Kahkahalar) Aksiyon sahnelerinde yönetmenimiz beni çok beğendi, senin fazla eğitime ihtiyacın yok dedi. Şaka bir yana çok emek verdiğimiz, eğlenceli, aksiyonlu bir film oldu. Umuyoruz seyirci de çok sevecektir.
Yapımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği filmin yönetmenliği Bedran Güzel’e, senaryosu ise Ali Erkan Ersezer’e ait. Sinemaseverleri eğlence ve aksiyona doyuracak film 7 Ekim’de beyaz perdede olacak.
Bir komiserin peşine düştüğü suç şebekesini çökertmek için suçlulardan oluşan bir ekiple aile rolü oynamasını konu alan eğlencesi ve aksiyonu bol film ‘KİM BU AİLE?’nin başrolünü Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Ferit Aktuğ, Beste Kökdemir ve Doğan Can Sarıkaya paylaşırken, oyuncu kadrosunda Altan Erkekli ve Fatih Al da yer alıyor.
Reklam
‘KİM BU AİLE?’nin aksiyon yönetmenliğini film için özel olarak Türkiye’ye gelen Koreli usta yönetmen Youn Dae-Won, görüntü yönetmenliğini ise Türkiye sinemasının önemli isimlerinden Jean-Paul Seresin üstlendi. Film sürecinde aksiyon eğitimi alan oyuncuların başarılı performansları ise göz dolduracak.
Yapımını SugarWorkz-TAFF Pictures’ın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı ‘Çakallarla Dans 7’ filminin çekimleri tamamlandı. İstanbul’da başlayan çekimlerine İzmir’de devam eden ekip paydos dedi…
Türk sinema tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olan ve 2010 yapımı ilk filmden bu yana gişe rekorlarına imza atan ‘Çakallarla Dans’, yedinci filminde de iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Yeni maceraları için İzmir’e giden ‘Çakallar’ bu kez dünya çapında bir güzellik yarışmasının organizasyonunu üstlenecek. Aksiyon ve kahkahanın eksik olmadığı serinin 7.filminde Çakallar’ın ekibine sürpriz üyeler de katılacak.
Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi imzalı senaryodan çekilen filmin kadrosunda Şevket Çoruh, Timur Acar, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın, Toygan Avanoğlu, Diren Polatoğulları, Rojda Demirer, Doğukan Polat, Ege Kökenli, Hakan Bilgin, Ceyhun Yılmaz yer alıyor.
40 yaşındaki ev hanımı Cai artık kim olduğunu ve kim olmak istediğini bilememektedir. Kızının basketbol maçlarından birinde yanlışlıkla yaşlı bir kadının yaralanmasına sebep olur. Bu önemsiz gibi görünen olay, hayatının tamamen kontrolden çıkışını daha da hızlandırır. Bu sırada bilinmeyen geleceğe sürüklenirken geçmişindeki olaylar tekrar gün yüzüne çıkacaktır.
Biraz Yağmur Yağmalı Filmi 2024 Berlin Film Festivali Karşılaşmalar Bölümü, Jüri Özel Ödülünü Kazandı
Biraz Yağmur Yağmalı Oyuncuları
Yu Aier, Di Shike, Xu Tianyi
Yönetmen: Qiu Yang Ülke: Çin, ABD, Singapur, Fransa
Reklam
Biraz Yağmur Yağmalı Some Rain Must Fall Ne Zaman Vizyonda?
Orduda komando olarak görev yapan Amrit hayatının aşkı Tulika’nın zorla başka bir adamla evlendirileceğini öğrendiğinde Yeni Delhi’ye gitmek üzere yola çıkar.
Bindiği trene silahlı hırsızlar saldırı düzenler, Amrit trendeki insanları kurtarmak için ölüme meydan okuyacaktır.
Fanny ve Jean, Paris’in seçkin bir mahallesinde, muhteşem bir dairede yaşayan çok başarılı, ideal evli bir çifttir. Birbirlerini ilk kez gördüklerinden beri aşıklardır. Ancak bir gün Fanny eski lise arkadaşı Alain ile karşılaşır ve her şey değişmeye başlar.
İkili tekrar tekrar görüşür ve daha da yakınlaşır.