Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Lara Di Lara 6 Mayıs akşamı Babylon’a konuk oluyor

Yayınlandı

Tarih

LaraDiLara_6Mayis_babylon
Ayrıksı Kitap

Toprağa ve doğaya bağlılığı konu edinen şarkı sözleriyle derinliği yakalamanın peşinde koşan şarkıcı ve söz yazarı Lara Di Lara, 6 Mayıs’ta Babylon’da! Aynı gün yayınlanacak yeni teklisini de ilk kez Babylon’da müzikseverlerle paylaşmaya hazırlanan Lara Di Lara’nın bu özel performansının biletleri şimdi biletix.com.tr’de.

Müzikle çok küçük yaşlarda tanışan, İsveçli ve Türkiyeli ruhunu özgün tarzına yansıtarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Dilara Sakpınar, nam-ı diğer Lara Di Lara, 6 Mayıs akşamı Babylon‘da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.  

LaraDiLara_6Mayis_babylon_01
Lara Di Lara

Müzik bölümünden mezun olduktan sonra parçası olduğu ve 2010’ların ortasına kadar üretimlerine devam ederek yayımladıkları dört albümün yanı sıra yurt içi ve yurt dışı konserleriyle de beğeni toplayan 123 projesi, kısa sürede müzik otoritelerinin radarına girmeyi başardı. 2014 itibarıyla solo projesine odaklanan ve aynı sene ilk albümü “Oraya Doğru”yu yayımlayan Lara Di Lara, farkındalık, kabul, merak duygularıyla birlikte keşfetmek, sevmek ve kendine yeniden inanmak gibi eylemleri konu aldığı son albümü “Sudaki Çığlık”ı 2020 yılında dinleyicisinin beğenisine sundu. Müziğinde caz ve elektronik öğelere de yer veren sanatçı, yerli hip-hop sahnesinin üretken isimlerinden Kamufle’yle pandemi döneminde bir araya gelerek trip-hop, lo-fi ve hip-hop türlerini harmanlayan “Denge” kısaçalarını da 2021 yılında yayımladı. Dinamik vokaliyle dinleyeni farklı sulara davet etmekten çekinmeyen, müziğini “gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler” olarak tanımlayan Lara Di Lara, müziğinin yanı sıra göz dolduran sahne performansı ve hikaye anlatıcılığıyla dinleyicisini tatmin etmeyi başarıyor. 

Bugüne kadar yayınlanan sevilen parçalarının yanı sıra 6 Mayıs’ta yayınlanacak son teklisini de ilk kez Babylon izleyicisi karşısında canlı olarak seslendirmeye hazırlanan Lara Di Lara’nın performansına tanık olmak için  için yerinizi ayırmayı unutmayın.

Biletler : https://www.biletix.com/etkinlik/1PO43/TURKIYE/tr

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Ed Sheeran ve Johnny McDaid Avrupa’da Yılın Şarkısı Ödülünü Kazandı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ed Sheeran Yılın Şarkısı Ödülü
Ayrıksı Kitap

2022 BMI Londra Ödülleri’nde küresel hitleri “Bad Habits” ile Ed Sheeran ve Johnny McDaid’i Avrupa’da “Yılın Şarkısı” ödülünü kazandılar. Özel etkinlik 3 Ekim Pazartesi günü Londra’daki Savoy Otel’de yapıldı.

Ödül, BMI’nin bir önceki yılın İngiliz veya Avrupalı ​​yazarlar tarafından en çok seslendirilen şarkısına veriliyor. Single, Resmi Birleşik Krallık Single Listesi’nin zirvesinde 11 hafta üst üste kaldı.

Ödülü video mesajıyla kabul eden Sheeran, “Şarkıyı yaparken çok eğlendik ve yolda şarkıyı çalmak ve Avrupa’nın dört bir yanındaki insanların tepkilerini görmek çok eğlenceliydi ve gitmek için sabırsızlanıyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun

Müzik

Taylor Swift “Midnights” Albümünden Bir Şarkısının Daha Adını Açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Taylor Swift Anti-Hero
Ayrıksı Kitap

Bu, yakında çıkacak olan albümden şimdiye kadar açıklanan altıncı parça adı…

Swift, sosyal medya takipçileri için bingo kafesini bir kez daha çevirdi. Bu vesileyle, üçüncü top düştü ve TayTay ilgili Midnights parçası “Anti-Hero”yu yayınladı.

Bu, “Maroon”, “Midnight Rain”, “Question…?”dan sonra çıkacak albümden şu ana kadar açıklanan altıncı şarkı.

21 Ekim’de çıkması beklenen Midnights albümüyle pop yıldızı, hayranlarıyla adeta bir şarkı oyunu içinde. topları çeviriyor ve şarkıları tek tek açıklıyor.

Midnights onun onuncu stüdyo albümü. Swift’in 2020’de çıkardığı albümünden bu yana bu ilk albümü olacak.

Reklam

Kaynak: Billboard.

@taylorswift

Episode 6 of MMwM has arrived! AND CDs with photos that I signed are up on my site NOW ✍️ #TSmidnighTS #SwiftTok #MidnightsMayhemWithMe ♬ Midnights Mayhem episode 6 – Taylor Swift

Devamını Okuyun

Müzik

Paramore Yeni Albümleri “This Is Why”ı Duyurdu – This Is Why Klibi İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Paramore This Is Why
Ayrıksı Kitap

Yeni albüm, 10 Şubat 2023’te Atlantic Records’tan çıkacak. Los Angeles’ta uzun süredir birlikte çalıştığı Carlos de la Garza ile kaydedildi…

Albümün bugün yayınlanan başlık parçası, Paramore’un yaklaşık 20 yıllık müzik boyunca hayran kitleleri onlarla birlikte seyahat ederken nasıl yenilik yapacağını ve adapte olacağını bildiğini kanıtlayan harika çıkış parçası. Williams’ın sesi tatlı ve küstah bir konuşma şarkısına dönüşüyor. Çılgın enstrümantasyon çöküyor ve Williams’ın sarsılmaz vokalleri etrafında bir araya geliyor.

Kaynak: Paper.

Devamını Okuyun

Popüler