Louis Wain’in Renkli Dünyası’nı İnceledik

Radio Mood ekibinden Aslıhan Saraçoğlu ve Tolga Yiğit, Benedict Cumberbatch ve Claire Foy’un başrollerinde yer aldığı ve sıradışı bir ressam olan Louis Wain’in hüzünlü hayat hikayesinin anlatıldığı filmi izledi ve sizin için yorumladı. Hazırsanız işte karşınızda Louis Wain’in Renkli Dünyası Film İnceleme videomuz.

Kedilerin Ressamı Louis Wain’in Gerçek Hikayesi

LOUIS WAIN’İN RENKLİ DÜNYASI THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN 31 Aralık’ta Sinemalarda!

Oscar adayı Benedict Cumberbatch, çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain rolünde yine benzersiz bir oyunculuk performansıyla, ikonik rollerine bir yenisini daha ekliyor. Vincent Van Gogh ile aynı dönemde yaşayan Louis Wain, Leonardo Da Vinci gibi iki elini kullanarak resim yapan dahi bir sanatçı ve aynı zamanda hasta eşi için her şeyi yapmaya hazır ince ruhlu bir adamdı. Hayal gücüyle ise resim dünyasını sonsuza kadar değiştiren bir akıma öncülük etti: Bu akımın başrolünde ise, kediler vardı!

KEDİLERİN RESSAMI LOUIS WAIN

Ressamın çalkantılarla dolu hayatının gerçek hikayesinde Benedict Cumberbatch’e, Altın Küre ve Emmy ödüllerinin sahibi, yetenekli oyuncu Claire Foy (THE CROWN, First Man) eşlik ediyor. Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ve ünlü müzisyen Nick Cave’in sürpriz rollerinin de olduğu filmde, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman’ı seslendirmen olarak duyuyoruz.