Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner

Televizyon

Netflix’in Bir Başka Oyundan Diziye Uyarlaması – The Cuphead Show Yayınlandı

Netflix’ten bir başka kaliteli yapım daha.

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

Son zamanlarda oyuncuların yüzünü güldüren hamleler gerçekleştiren Netflix, yakın zamanda Bioshock filminin duyurusunu gerçekleştirmişti. Bir yandan video oyunlarında oldukça popüler bir yere sahip olan Witcher serisinin külliyatını genişleten Netflix, diğer oyunlardan uyarlama projelerine ise tam gaz devam ediyor. Bu sefer ise 1930’lı yılların çizgi film çizimlerine sahip olan Cuphead’in dizisi izleyiciler ile buluştu.

Şimdilerin aksine özellikle çok eskilerin çizgi filmleri unutulmazlar arasında olup kendilerine özgün bir kaliteye sahiplerdi. 2017 yapımı Cuphead ise bu yoldan oyun dünyasına adım atarak kısa sürede ilgi çekici bir oyun haline gelmişti. Elle çizilmiş karakter tasarımları, zorlu yapısı ve atmosferi ile oyuncular kadar Netflix’in de ilgisini çekmiş olacak ki bundan yıllar önce Cuphead’in dizi projesi hayata geçirilmişti ve geçtiğimiz günden itibaren “The Cuphead Show” dizisi Netflix üzerinde yayınlandı.

12 bölümden oluşan dizinin her bir bölümü credit sahnesini saymazsak yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor. Buna rağmen oldukça eğlenceli sahneleri barındıran dizinin tüm karakterleri ise tamamen oyuna sadık kalacak şekilde tasarlanmış, öyle ki oyunu oynayanların diziye hiçte yabancılık çekmeyeceklerini söyleyebiliriz.

Diziyi çok beğenip oyunu oynamak isterseniz ise Steam üzerinde %25 indirim ile Cuphead’i 23,25 TL’ye satın alabilmeniz mümkün. Öte yandan uzunca bir süre beklenilen The Delicious Last Course eklentisi ise 30 Haziranda çıkışını gerçekleştirecek.

Televizyon

Ocak Ayında Dijital Platformlarda En Çok İzlenen Diziler ve Filmler Hangileri – Dijital Top 10 Türkiye

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dijital Platformlar En Çok İzlenen Dizi Listesi

Ayrıksı Kitap

Geçtiğimiz Ay (Ocak 2023) Türkiye’de Dijital Platformlarda En Çok İzlenenler filmler ve dizilerin listesini aşağıdaki grafiklerde bulabilirsiniz. www.justwatch.com’un verilerine göre işte detaylar:

Bakalım sizin izlediğiniz yapımlar ilk 10’a girebilmiş mi?

Türkiyede En Çok izlenen 10 Dizi Hangisi (Ocak 2023)

Türkiye En Çok izlenen 10 Film Hangisi (Ocak 2023)

Devamını Okuyun

Televizyon

Ben Bu Boşluğu Nasıl 4. Bölüm Ne Zaman Saat Kaçta Yayında? Fragmanı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

“Göz yaşlarım nereye gitti bilmiyorum, hepsini zamansız harcamış olabilirim.” 

Ben Bu Boşluğu Nasıl, 4. bölümüyle 08 Şubat Çarşamba 21.00’de sadece BluTV’de!

Devamını Okuyun

Televizyon

İyi Adam’ın 10 Günü Oyuncuları Kim? Ne Zaman Yayınlanacak? Fragmanı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap


Netflix, Mehmet Eroğlu’nun aynı adlı romanlarından uyarlanan, Ay Yapım’ın yapımını üstlendiği üçlemenin birinci filmi İyi Adamın 10 Günü’nün yeni fragmanını ve görsellerini paylaştı.

İyi bir adam bile adaletin peşine düştüğü zaman kötü bir adama dönüşebilir.”

İyi Adamın 10 Günü,10 Şubat’ta tüm dünyayla aynı anda Netflix’te


İyi Adamın 10 Günü Hakkında

Hayatınız boyunca kimseye zarar vermediyseniz gerçekten iyi bir insan olduğunuzu söyleyebilir misiniz? 
 

Reklam

Sadık (Nejat İşler), kötülüklerle dolu bir dünyada iyi bir adam olmak için çabalamaktadır. Şimdi bu sıra dışı özel dedektif, zorlu bir vakayı çözmeli ve bu süreçte yolunun kesiştiği dört kadınla yardımlaşmalıdır. Çetrefilli bir kayıp vakasına bulaşınca iyilikle kötülük arasındaki çizgi bulanıklaşır ve Sadık iyi bir insan olmanın anlamını sorgulamaya başlar. 

Mehmet Eroğlu imzalı roman üçlemesinden uyarlanan bu gerilim filmi; mafya adamları, insan kaçakçıları ve katillerin dünyasına adım atan bir özel dedektifi konu alıyor. 

Yönetmen: Uluç Bayraktar
 

Senarist: Mehmet Eroğlu, Damla Serim
 

Yapımcı: Kerem Çatay
 

Reklam

Oyuncular: Nejat İşler, İlayda Alişan, Şenay Gürler, Nur Fettahoğlu, Yurdaer Okur, Barış Falay, Esra Ronabar, İpek Türktan Kaynak, İlayda Akdoğan, Ata Artman, Gözde Kaya, Kaan Turgut, Erdal Yıldız, Rıza Kocaoğlu, Kadir Çermik 

Yapım şirketi: Ay Yapım

Devamını Okuyun

Popüler