Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Netflix’in Sandman Dizisi Yayınlanmaya Başlıyor | Sandman’in Konusu Nedir?

Yayınlandı

Tarih

Sandman Ne Zaman
Ayrıksı Kitap

Netflix’in en pahalı dizisi ünvanını kazanan “Sandman” bugün (5 Ağustos) yayınlanmaya başlıyor…

DC yayınevi, Batman’in başarısının üzerine yeşil takım elbiseli, gaz maskeli bir kahraman çıkarttı. Sandman adlı bu karaktere çizgi roman okurları sempati gösterse de hiçbir zaman karakter aşırı popüler olmadı. 90’lı yıllarda ise bu karakter, konuk oyuncu olduğu birkaç panel dışında içinde yer almasa da, en büyük çizgi romanlardan birinin temelini oluşturmuş oldu.

1980’lerin sonunda DC, Sandman karakterini yenilemeye karar verdi. Bu iş için de Amerikan Tanrıları, Mezarlık Kitabı, Yıldız Tozu, Coraline, Anansi Çocukları gibi pek çok eserden tanıdığımız Neil Gaiman ile anlaştılar. Aslında ilk başta ortaya çıkan karakterin hikayesi anlatılacaktı; ancak, Gaiman bambaşka bir konseptle geldi. Yönetimin de yeşil ışık yakmasıyla yepyeni bir Sandman ortaya çıktı.

Netflix’in yayınladığı fragmana bakarsak, ilk sezonda çizgi romanın ilk ve ikinci cildinde gördüğümüz karakterler ve olayları göreceğiz. Böylece karşımıza çıkacak karakterleri de dizide düzgün bir şekilde tanıma fırsatı bulacağız.

Reklam

Olaylar, büyücü Roderick Burgess’in Dream’i hapsetmesiyle başlayacak. Çizgi romanlarda 70 yıl kadar bir camın içerisinde hapis kalan Dream (Tom Sturridge canlandıracak), kurtulduğunda kendisinden çalınan güçlü özel eşyalarının ve intikamının peşine düşer.

Sandman’in düşler krallığındaki kahyası Lucienne, ilk hikayenin kahramanları Abel ve Caine (Habil ile Kabil), Netflix John Constantine’i kullanamadığı için onun yerini alan Johanna Constantine, Lucifer (Tom Ellis’in canlandırdığı ile aynı karakter ancak bu defa Gwendoline Christie tarafından canlandırılıyor), Kuzgun Matthew ve Mervyn Pumpkinhead (Mark Hamill tarafından seslendirilecek) gibi karakterleri de ilk sezonda yer alacaklar.

Ayrıca Boyd Holbrook’un canlandırdığı Korintli karakterini de görülecek. Kendisi gözleri oymaya takıntılı bir kabus ve Dünya’da kaçak olarak yaşıyor. Muhtemelen bu karakter dizinin final bölümünde yer alacak. Ayrıca Lyta Hall, Gilbert ve Rose karakterleri de görülecek.

Kaynak: Webtekno.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Televizyon

Viggo Mortensen’li “Thirteen Lives” İlk Fragman Yayınladı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

THIRTEEN LIVES (2022)
Ayrıksı Kitap

2018 yılında gerçekleşen gerçek bir olayı konu alan “Thirteen Lives” yakında Amazon Prime’da…

On Üç Hayat’ın gerçek hikayesinde, on iki erkek çocuk ve bir Tayland futbol takımının koçu, beklenmedik bir yağmur fırtınası onları dağın içindeki bir odaya kapatır.

Su basmış mağara tünellerinden oluşan bir labirentin arkasına gömülü olarak, imkansız ihtimallerle karşı karşıya kalırlar. Birinci sınıf dalgıçlardan oluşan bir ekip, çocukları bulmanın sadece bir başlangıç olduğunu keşfetmek için kilometrelerce tehlikeli mağara ağlarında gezinir.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Samaritan İlk Fragman Yayınlandı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sylvester Stallone Samaritan
Ayrıksı Kitap

Başrolünde ünlü aktör Sylvester Stallone’un yer aldığı süper kahraman filmi Samaritan’ın ilk fragmanı yayınlandı…

Samaritan, 25 yıl önce yapılan bir savaşın ardından yok olduğu düşünülen bir süper kahramanın, aslında var olduğunu öğrenen bir gencin hikayesini konu ediniyor.

Film, 26 Ağustos’ta “Amazon Prime” da izleyiciyle buluşacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

She-Hulk’ta Yer Alan Daredevil’dan İlk Görüntü Geldi Yeni Fragman İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

She Hulk Daredevil
Ayrıksı Kitap

She-Hulk dizisinin yayınlanmasına çok az bir süre kalmışken dizinin Twitter hesabı, daha önce Comic-Con etkinliğinde yayınladığı fragmanda görülen Daredevil karakterinin yeni kostümünün yer aldığı bir video paylaştı.

San Diego Comic-Con etkinliğinde Disney, Disney Plus platformunda yayınlanacak yeni Marvel dizisi She-Hulk: Attorney at Law’ın yeni fragmanını paylaşmıştı ve bu fragmanda Daredevil’ı görmüştük. Dizi her ne kadar sahip olduğu görsel efektlerden dolayı topa tutulsa da Daredevil unsuru hayranları bir hayli heyecanlandırmaya yetmişti.

She-Hulk: Attorney at Law dizisinin çıkışına sadece birkaç hafta kala dizinin resmi Twitter hesabı, dizide yer alacak Daredevil’ın karakterini seyircilere daha net bir şekilde gösteren bir video paylaştı. Karakterin yeni kostümü bu videoda ortaya çıktı.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler