Bizimle iletişim kur

Televizyon

Netflix’in Sandman Dizisi Yayınlanmaya Başlıyor | Sandman’in Konusu Nedir?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Netflix’in en pahalı dizisi ünvanını kazanan “Sandman” bugün (5 Ağustos) yayınlanmaya başlıyor…

DC yayınevi, Batman’in başarısının üzerine yeşil takım elbiseli, gaz maskeli bir kahraman çıkarttı. Sandman adlı bu karaktere çizgi roman okurları sempati gösterse de hiçbir zaman karakter aşırı popüler olmadı. 90’lı yıllarda ise bu karakter, konuk oyuncu olduğu birkaç panel dışında içinde yer almasa da, en büyük çizgi romanlardan birinin temelini oluşturmuş oldu.

1980’lerin sonunda DC, Sandman karakterini yenilemeye karar verdi. Bu iş için de Amerikan Tanrıları, Mezarlık Kitabı, Yıldız Tozu, Coraline, Anansi Çocukları gibi pek çok eserden tanıdığımız Neil Gaiman ile anlaştılar. Aslında ilk başta ortaya çıkan karakterin hikayesi anlatılacaktı; ancak, Gaiman bambaşka bir konseptle geldi. Yönetimin de yeşil ışık yakmasıyla yepyeni bir Sandman ortaya çıktı.

Netflix’in yayınladığı fragmana bakarsak, ilk sezonda çizgi romanın ilk ve ikinci cildinde gördüğümüz karakterler ve olayları göreceğiz. Böylece karşımıza çıkacak karakterleri de dizide düzgün bir şekilde tanıma fırsatı bulacağız.

Reklam

Olaylar, büyücü Roderick Burgess’in Dream’i hapsetmesiyle başlayacak. Çizgi romanlarda 70 yıl kadar bir camın içerisinde hapis kalan Dream (Tom Sturridge canlandıracak), kurtulduğunda kendisinden çalınan güçlü özel eşyalarının ve intikamının peşine düşer.

Sandman’in düşler krallığındaki kahyası Lucienne, ilk hikayenin kahramanları Abel ve Caine (Habil ile Kabil), Netflix John Constantine’i kullanamadığı için onun yerini alan Johanna Constantine, Lucifer (Tom Ellis’in canlandırdığı ile aynı karakter ancak bu defa Gwendoline Christie tarafından canlandırılıyor), Kuzgun Matthew ve Mervyn Pumpkinhead (Mark Hamill tarafından seslendirilecek) gibi karakterleri de ilk sezonda yer alacaklar.

Ayrıca Boyd Holbrook’un canlandırdığı Korintli karakterini de görülecek. Kendisi gözleri oymaya takıntılı bir kabus ve Dünya’da kaçak olarak yaşıyor. Muhtemelen bu karakter dizinin final bölümünde yer alacak. Ayrıca Lyta Hall, Gilbert ve Rose karakterleri de görülecek.

Kaynak: Webtekno.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Televizyon

“Stranger Things” 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Ne yazık ki izleyiciler, Stranger Things’in son sezonu için tahmin edilenden çok daha uzun süre beklemek durumunda kalacak gibi görünüyor…

Geçtiğimiz Cuma günü ortaya çıkan bazı haberler, ABD’deki tatil döneminin ardından popüler Netflix dizilerinden Stranger Things’in son sezonu için prodüksiyon çalışmalarının başlayacağını ortaya koymuştu. Fakat Variety’nin kaynaklarına göre Stranger Things 5.sezon çekimleri için henüz resmi bir tarih belirlenmiş değil. Bu nedenle kameraların ne zaman kayda başlayacağını henüz belirsizliğini koruyor.

Yine de Stranger Things’in beşinci sezonu için ana çekimlerin yakında başlayacağı haberi, dizinin hayranları için müthiş bir haber. Dizinin dördüncü sezon ikinci kısımının Netflix’te yayınlanmasının üzerinden neredeyse 18 ay geçti. Haliyle eski hayranlar da tüm serüvenin beşinci sezonla birlikte nasıl sonlanacağını epey merak ediyor.

Çalışmalar 2024’ün Ocak ayında başlasa bile, Stranger Things’in son sezonunun önümüzdeki yıl yayınlanması muhtemel bir senaryo değil. Beşinci sezon çekimlerinin sonlanmasına henüz aylar var, bunun üzerine bir de post prodüksiyon aşamasını eklediğinizde süreç iyice uzuyor. Kısacası: Hawkins’e en iyi ihtimalle 2025 yılından önce dönmeyi hayal etmeyin.

Reklam

Kaynak: IGN Türkiye.

Devamını Okuyun

Televizyon

Messi’nin Şimdi De Çizgi Dizisi Geliyor

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Futbol tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Lionel Messi, yaptığı açıklamayla “Messi And The Giants” isimli çocuklara yönelik yeni çizgi dizisini duyurdu…

Milli takımı Arjantin’le Dünya Kupası’nı kazanan ve şu anda Inter Miami formasını terleten yıldız oyuncudan ilham alan dizi, 12 yaşındaki Messi’yi karşımıza çıkarıyor ve “bir oyunda eve dönme yolculuğuna çıkarken seyahati boyunca karşısına çıkan engellerle yüzleşiyor”.

Messi, dizideki Messi karakterini ilk kez Instagram’da hayranlarıyla paylaştı ve gönderi milyonlarca beğeni aldı.

“Messi And The Giants” dizisi İngilizce ve İspanyolca’ya ek olarak pek çok dilde yayınlanacak.

Reklam

Kaynak: IGN Türkiye.

Devamını Okuyun

Televizyon

Yeni “Alien” Dizisi Orijinal Filmi Aratmayacak

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Alien dizisinin oyuncularından David Rysdahl’ın açıklamalarına göre, dizi projesi 1979 yapımı aynı adlı orijinal bilim kurgu klasiği ile benzer bir yapıya sahip olacak. Şimdiye dek gelen bilgiler, dizinin ilk filmden 30 yıl önce Dünyada geçtiği hikayeyi paylaşacağı yönünde.

Sydney Chandler’ın canlandıracağı Wendy söylenene göre çocuksu bir beyne ve yetişkin bir bedene sahip olacak, ona bakıcılık yapan sentetik karakter Kirsh Timothy Olyphant tarafından canlandırılacaktı. The Hollywood Reporter’a konuşan dizinin oyuncularından David Rysdahl’a göre, dizinin yazar-yönetmeni Noah Hawley, Coen Kardeşler’in Fargo filminin televizyon uyarlamasında yaptığına benzer bir yaklaşımı benimsemiş olacak.

Dizinin yeni yönü ilk bakışta sürpriz gibi görünebilir ama aslında Alien filmleriyle tamamen uyumlu. Şimdiye dek her bir film aynı temel malzemeye tamamen farklı bir yaklaşım getirmiş, tonları ve hatta türleri değişime uğratmıştı. Orijinal filmdeki temel DNA genelde korunmuş, ana tehdit Xenomorh olsa da yan hikayelerle mitoloji genişletilmişti.

Kaynak: IGN Türkiye.

Reklam

Devamını Okuyun

Televizyon

Alaska’da Yeni Bir Gizemi Anlatan “True Detective: Night Country”den İlk Fragman Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

“True Detective: Night Country”nin fragmanı yayınlandı…

HBO serisinin dördüncü filminin başrollerinde Jodie Foster ve Kali Reis yer alıyor.

Dizinin Özeti Şöyle: Ennis, Alaska’da uzun kış gecesi çöktüğünde, Tsalal Arktik Araştırma İstasyonunu işleten sekiz adam hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Davayı çözmek için Dedektif Liz Danvers ( Foster ) ve Evangeline Navarro ( Reis ), içlerinde taşıdıkları karanlıkla yüzleşmek ve sonsuz buzun altında yatan tekinsiz gerçekleri araştırmak zorunda kalacaklar.

Dördüncü sezonda ayrıca; Finn Bennett, Fiona Shaw, Christopher Eccleston, Isabella Star LaBlanc ve John Hawkes rol alıyor. Dizi, 14 Ocak’ta Max’te yayınlanacak.

Reklam

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar