Bizimle iletişim kur

Televizyon

Orta Dünya’da Sonunda Savaş Patlak Verdi – Güç Yüzükleri’nde Neler Oluyor?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Adar’ın ork ordusu beklenmedik sonuçlarla Güney Toprakları’na saldırırken, sonunda Orta Dünya’da savaş patlak verir…

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, hepimizi Lindon, Khazad-dûm, Númenor ve Güney Toprakları’nın İkinci Çağ ortamlarıyla tanıştırmak için şimdiye kadar tatlı tatlı devam etti. Ama bu bölümle birlikte sonunda her şeyin patladığı görüldü.

Bu hafta çok fazla diyalog veya karakter motivasyonu yok. Çünkü, bu bölüm gerçekten tamamen aksiyon, tamamen Southlands’de. Adar’ın ork ordusu Bronwyn’in köyüne yürüyor. Bu orkların Sauron’un sanayileşmiş ordularından yıllar önce, bu savaşçılar kendilerine daha çok hayvan kafatasları ve kabile totemleri giydiriyor, bu da onlara farklı bir tat veriyor. Yine de korkutucu!

Neyse ki, köylüler için yanlarında özellikle usta bir elf savaşçısı var. Arondir (Ismael Cruz Cordova) gelen ilk orklara birkaç iyi yerleştirilmiş ok atar, ancak bu gerçekten ana tuzağı için masa ayarıdır: Bir kuleyi onların üzerine çökertir! Adar (Joseph Mawle) ve Waldreg’in (Geoff Morrell) yan adımla düşen enkaz atışları bana kesinlikle Return of the King’de bir taş patlamasından kaçan ork generali Gothmog’u hatırlatt; ancak, genel olarak tüm bu savaş kesinlikle Miğfer Dibi kuşatmasını çağrıştırıyor (İki Kule’den).

Reklam

Helm’s Deep’e benzer şekilde, erkekler (genç ve yaşlı) ön saflarda yer alırken, kadınlar ve çocuklar bir “tutuşta” saklanıyor (bu durumda, temelde sadece bir çiftlik evi). Theo’nun (Tyroe Muhafidin) üzülmesine rağmen, Éowyn rolüne kendini kaptırmıştır: Çaresizce savaşta kendini kanıtlamak istese de, Theo kadınları ve çocukları korumakla görevlendirilir, böylece onu nispeten güvende tutarken egosunu pohpohlar.

Orkların köye ikinci gece saldırısını çoğunlukla Arondir ve özellikle iri yarı bir ork arasında bire bir yarışma yoluyla görüyoruz. Bunun gibi savaşlarda makro ve mikro bakış açıları arasında bazı şeyleri değiştirmek güzel. Bazen sadece orduların çatıştığını görürüz ki bu başlı başına eğlencelidir, ancak dizinin bu bölümü için bir düelloyu her şeyin bir mikrokozmosu olarak kabul edebiliriz. Arondir ve ork ileri geri gider ve bir an için ork kazanabilir gibi görünür… Ta ki Bronwyn (Nazanin Boniadi) onu sırtından bıçaklayana kadar. Bu tür bir ekip çalışması, köylülerin en güçlü özelliğidir ve köyün geri kalanına göz atarken, diğerlerinin de rakiplerini dağıttığını görüyoruz.

Galipler, yukarıda bahsedilen kabile maskelerinden bazılarını mağlup edilen düşmanlarından çıkarırken, öldürülenler arasında birkaç insan bulmak için şaşırıyorlar. Onlar da herhangi bir insan değil, kendilerini Adar ile hizalamaya karar veren köylülerin eski komşuları ve arkadaşları. Bu, çevredeki ormanlardan dikenli oklar fışkırdığında netleşir açıklanmaz. Görünüşe göre Adar bu insanları önce top yemi olarak gönderdi ve daha sonra zayıflamış hayatta kalanları şaşırtmak için ana gücünü geri tuttu. Çok şövalye değil, ama kesinlikle etkili!

Bu tam uzunluktaki savaş bölümü eğlenceli çünkü momentum sürekli değişiyor. Orklar avantajla başladı, sonra köylülerin taktikleri onlara üstünlük sağladı ve şimdi Adar’ın tarafına döndü. Güçleri köylüleri Kale’ye sıkıştırır ve Arondir onlara kılıcın kabzasını nereye sakladığını söylemediği takdirde herkesi öldürmekle tehdit eder. Arondir’in Bronwyn’e kabzayı sadece kendisinin bilebileceği bir yere saklayacağını söylediğinden oldukça eminim… ama görünüşe göre Theo da biliyor? Belki de bu şeyle kurduğu bağlantıdır. Her neyse, zaten birkaç okla acı çeken Bronwyn’i öldürmemesi karşılığında Adar’a veriyor.

Ama tam o sırada, orklar muzaffer göründüğünde, gelgit tekrar değişir. Númenorlular, Arondir’in Theo’ya hayranlık uyandıran bir sesle “Kuzey Orduları Komutanı” olarak tanımladığı Galadriel (Morfydd Clark) ile birlikte buradalar. Köyü rahatlatmak için takviye kuvvetlerine liderlik ederken, oklardan kaçınmak için atından yana doğru sarkmak gibi gerçekten vahşi numaralar yapıyor. Gecenin bitmesine yardımcı olur – hem Miğfer Dibi’ndeki hem de Pelennor Çayırları’ndaki Rohirrim gibi, bu kahraman süvari şafağı onlarla birlikte getirir.

Reklam

Kaynak: EW.

Televizyon

Kızılcık Şerbeti’nden Settar Tanrıöğen Kararı!

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Kamuoyunun Dikkatine,   Yapımını Gold Film’in üstlendiği, Show TV’nin reyting rekortmeni dizisi Kızılcık Şerbeti’nde Abdullah Ünal karakterine hayat veren değerli oyuncumuz Settar Tanrıöğen’in geçirdiği beyin kanaması sonrası tedavisi hastanede devam etmektedir.

Show TV olarak tedavi sürecini yakından takip ettiğimiz oyuncumuzun, nekahat döneminin bir süre daha devam etmesi gerektiğini doktorlarından öğrenmiş bulunmaktayız. Show TV ve Gold Film olarak Settar Tanrıöğen’e dizimize kattığı değerden dolayı teşekkür eder, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.   Dizinin bu hafta yayınlanacak 53. Bölümünden itibaren Abdullah Ünal karakterini bir diğer değerli oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan devralacaktır…   Saygılarımızla.

Devamını Okuyun

Televizyon

Harry Potter Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Fantastik romanlardan sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi dizi oluyor. Dizinin ne zaman izleyiciyle buluşacağı açıklandı…

İngiliz yazar J. K. Rowling’in yedi fantastik romanından sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi, Warner Bros. Discovery tarafından diziye dönüştürülüyor. Dünyanın en çok satan romanlarından uyarlanan sekiz filmlik seri, dizi olarak izleyiciyle buluşacak.

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, dizinin ne zaman yayınlanacağını açıkladı. Merakla beklenen Harry Potter dizisi 2026 yılında yayınlanacak.

Dizi için çalışmalar 2021 yılında başlamıştı ve yapım şirketi geçtiğimiz yıl, dizinin çekileceğini resmen duyurmuştu.

Reklam

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, birkaç hafta önce kitapların yazarı J.K. Rowling ile buluştuğunu ve Harry Potter dizisi için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Yazar Rowling’in de dizinin yaratıcı ekibine destek vereceği belirtilmişti.

Max’de yayınlanacak olan dizinin kadrosuna dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: NTV.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Mahsun J Dizisi 7. Bölüm Ne Zaman Yayında? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Mahsun J Dizisi 7. Bölüm Fragmanı Yayınlanınca Haberimiz Güncellenecek

Mahsun, İstanbul’da bir motokuryedir. Borç içindeki hayatında bir çıkış yolu ararken tesadüfen keşfettiği “en büyük” yeteneğini kullanarak JİGOLO olmaya karar verir. “Menajer”i ise başarısız bir reklamcı olan arkadaşı Leyla olacaktır.

Toplam sekiz bölümden oluşan dizide Röportaj Adam lakabıyla tanınan, sosyal medyada paylaştığı videolarla milyonlara ulaşan ve son olarak “İllegal Hayatlar” filmiyle gişede büyük başarı elde eden Mahsun Karaca, başkarakter Mahsun’u canlandırıyor.

Kimsenin hayatından memnun olmadığı bir dünyada para için kimin, neyi, ne kadar yapabileceğini sorgulayan bir modern zaman hikâyesi olan Mahsun J., mutluluğu kovalayan kalabalıklar içinde Mahsun ve yakın arkadaşı Leyla’nın sıra dışı ve mizah dolu hikâyesini izleyiciyle buluşuyor.

Reklam

Mahsun J 7. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Yönetmen koltuğunda “Gibi” dizisinin ilk iki sezonunu ve “Dünya Bu” dizisini yöneten Ömer Sinir’in oturduğu “Mahsun J.”nin yedinci bölümü 01 Mart 2024 Cuma‘dan itibaren yayında

Devamını Okuyun

Televizyon

Kuvvetli Bir Alkış Dizisinden Resmi Fragman Yayınlandı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Netflix, Berkun Oya imzalı yeni mini dizi Kuvvetli Bir Alkış’ın resmi fragmanını paylaştı. Başrollerinde Aslıhan GürbüzFatih Artman ve Cihat Süvarioğlu’nu buluşturan; yaşama, evliliğe ve ebeveynliğe dair alışılmışın dışında bir perspektif sunan mini dizi, 29 Şubat’ta tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix’te.

Anne, baba ve portakalda bir vitaminden olduğu günlere hasretle bağlı bir çocuk… Merkezine çekirdek bir aileyi alarak on yıllara yayılan Kuvvetli Bir Alkış, aile fertlerinin birbirleriyle ve onları çevreleyen toplumla çatışmalarını anlatıyor. Zeynep (Aslıhan Gürbüz) ve Mehmet (Fatih Artman) çifti, çocukları Metin’in (Cihat Süvarioğlu) aralarına katılmasıyla bir aileye dönüşürken, Metin, bu hayatın içerisinde kendi varoluşunun doğasını sorguluyor. 

Yapımını Krek Film’in üstlendiği altı bölümden oluşan Kuvvetli Bir Alkış, sıra dışı bir mizahla desteklenen, gerçekçilikle örülmüş özgün anlatımıyla izleyiciyi bir kez daha etkilemeye hazırlanıyor.

Reklam
Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar