Bizimle iletişim kur

Televizyon

“Yalan Söylemeyen Pinokyo” Film Yorumu

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Masal kahramanlarımız deyince herkes çocukluğuna gider. O sıcak günleri kim unutur ki zaten. Disney, her masal kahramanımızın filmini yapıyor zaten. Bu sefer çok yakından tanıdığımız bir karakterin filmi oldu; PİNOKYO. Başrolünü Yeşil Yol, Forrest Gump gibi filmlerden tanıdığımız Tom Hanks ve Netflix’in ünlü korku serisi The Haunting dizisinden tanıdığımız Benjamin Evan Ainsworth paylaşıyor. Film, 3. bir ağızdan yani Joseph Gordon’un seslendirdiği Jiminy Cricket tarafından anlatılıyor. Back To Future ve Forrest Gump gibi filmleri yönetmesi ile ünlü olan Robert Zemeckis bu sefer Pinokyo için yönetmen koltuğuna oturdu.

Hepimizin bu tatlı kuklanın hikayesini biliyoruzdur. Kısaca özetlemek gerekirse; “Yalnız yaşayan marangoz Gepetto usta kendisinin bir çocuğu olması için dua eder. Gepetto Usta’nın bu dileği geri çevrilmez ve Pınar Ağacından oyarak kendi yaptığı kukla olan Pinokyo bir gece ansızın canlanır. Pinokyo’nun tek bir hayali vardır; gerçek bir çocuk olup babasını gururlandırmak. Ama Pinokyo’yu bu yolda kötü emellerine alet etmek isteyen birçok düşmanı olacak. Acaba, Pinokyo gerçek bir çocuk olacak mı?”. Yapımcılığını Walt Disney Pictures in üstlendiği yapım 1 saat 45 dakikalık bir süresi ile Disney+ kütüphanesindeki yerini aldı.

Pinokyo Filmi Nasıl?

Müzikal bir macera tadında olan film tatlılıktan yenmiyor. CGI olarak sınıfta kalsada hikaye akışı sebebi ile pek umursanmıyor. Hatta bir süre sonra gözünüz alışıyor ve doğrusu buymuş gibi izliyorsunuz. Animasyon ve gerçek karışık bir film olduğu için konu ve görsel efektler dışında bahsedilebilecek pek bir olayı yok. Tabi Pinokyonun yalan söylemediğini varsayarsak. Evet yanlış anlamadınız bu hikayede Pinokyo yalancı değil sadece kendini kurtarmaya çalışıyor. Filmden uzun burunlu yalancı bir Pinokyo beklentiniz varsa olmasın çünkü bu Pinokyo dürüst Pinokyo.

Değinmem gerektiğini düşündüğüm bir konu var. Bu sevimli kahramanlar hayatımıza aslında hep katkısı olmuş karakterlerdir. Bu yapımlarda biz küçükler için hep bir öğüt tarzında göndermeler ve öğretiler oluyordu. Bu yüzdende “Yalancılık Kötüdür” mesajı çocuklara aktarılamıyor. Sosyal mesajı olması gereken filmde bu kısım eksik kalmıştı. Hatta, senaryo yanlış anlatıldığı için küçük çocuklar üzerinde kötü bir etkisi de olabilir. Normalde babasının sözünü dinlemeyen Pinokyo’nun başına bela gelirken, bu sefer babasını gururlandırmak için başına bela alıyor. Bu iki olay arasında çok fark var. Minik izleyilerimizin yanlış mesaj almasını istemeyiz.

Genel olarak çocuk filmi kategorisinde olduğu için ailecek izlenebilecek çok güzel bir yapım olmuş. Artık çocuklarımızın bile üstüne göz dikmiş insanların olduğu kötü bir devirdeyiz. Onlarla vakit geçirmeli ve onları dış dünyadan etkilenmeyecek şekilde eğitmemiz ve yanlarında olmamız gerekiyor. Bu durum için en önemli faktör, onlarla beraber aktivite yapmak ve vakit geçirmektir. Onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Zengin animasyon kütüphanesi ile Türkiye’de yayın hayatına geçen Disney+ da çocuklarımıza uygun çok fazla güzel yapım var. “Disney Day” olarak 8 Eylül de Netflix kütüphanesine eklenen PİNOKYO, bu yapımlara bir örnek. Düşüncelerim tamamen öznel olduğu için sizler izlerken fikriniz farklı olabilir. Filmin fragmanını sizler için ekledim; şimdiden herkese iyi seyirler.

Reklam

Televizyon

“The Lord Of The Rings: The Rings Of Power” İkinci Sezon Ne Zaman Yayında Olacak? Türkçe Dublajlı Fragman İzleyin

Amazon’un 20 haziran sabahı New York City’de gerçekleştirdiği ön tanıtımına katılanlar, Prime Video’nun popüler dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin (The Lord of the Rings: The Rings of Power) yaklaşan ikinci sezonuna ait ilk görsellerinin ve tanıtım fragmanının duyurulmasıyla Orta Dünya’ya geri döndüler.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Amazon’un 20 haziran sabahı New York City’de gerçekleştirdiği ön tanıtımına katılanlar, Prime Video’nun popüler dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin (The Lord of the Rings: The Rings of Power) yaklaşan ikinci sezonuna ait ilk görsellerinin ve tanıtım fragmanının duyurulmasıyla Orta Dünya’ya geri döndüler…

Serinin ilk sezonu benzeri görülmemiş bir küresel başarı elde ederek Prime Video’nun en iyi Original serilerden biri oldu; dünya çapında 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri,lansman döneminde dünya çapında bugüne kadar ki diğer tüm içeriklere kıyasla daha fazla Prime üyeliği sağladı.

Prime Video ayrıca ikinci sezonun dünya çapında 29 Ağustos 2024 Perşembe günü 240’tan fazla ülke ve bölgede birden fazla dilde yayınlanacağını duyurdu.

Reklam

Orta Dünya sakinlerini kandırmasına yardımcı olacak yeni bir formda karşımıza çıkan, dünyanın en büyük edebi kötü kahramanlarından biri olan Sauron rolünde Charlie Vickers’ın geri dönüşünü de gördüğümüz ikinci sezonun çarpıcı yeni görselleri de bugün paylaşıldı.

İlk tanıtım fragmanı izleyicileri J.R.R. Tolkien’in ikinci çağına doğru aksiyon dolu bir yolculuğa çıkarıyor ve tüm gücü eline almak için intikam peşindeki arayışına devam eden Sauron’un artan şeytani varlığını gösteriyor. Serinin bilinen sinematik ihtişamını sergileyen ve Galadriel, Elrond, Prens Durin IV, Arondir ve Celebrimbor gibi hayranların en sevdiği karakterlerin geri dönüşünü müjdeleyen görsel de aynı zamanda merakla beklenen daha fazla yüzüğün oluşumunu da ortaya koyuyor.

Güç Yüzükleri’nin (The Rings of Power) ikinci sezonunda Sauron geri dönüyor. Galadriel tarafından dışlanan, ordusu ya da müttefiki olmayan Karanlık Lord’un, gücünü yeniden inşa etmesine ve Orta Dünya sakinlerini kötü niyetli amaçlarına alet etmesine olanak sağlayacak olan Güç Yüzükleri’nin yaratılışını gözlemlemek için artık kendi kurnazlığına güvenmesi gerekiyor. Birinci sezonun destansı hikayesi ve tutkusunu temel alan yeni sezon, en sevilen ve savunmasız karakterleri bile yükselişe geçen bir karanlık dalgasına sürüklüyor ve her birini giderek felaketin eşiğine gelen bir dünyada kendi yerlerini bulmaya zorluyor. Elfler ve cüceler, orklar ve insanlar, büyücüler ve Harfoot’lar… Dostluklar sınanmaya ve krallıklar zedelenmeye başladıkça, iyiliğin güçleri kendileri için en önemli olan şeye, yani birbirlerine tutunmak için her zamankinden daha cesurca mücadele etmeye hazırlar.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Colin Farrell’in Penguen’e Dönüştüğü Max Yapımı “The Penguin”den İkinci Fragman Yayınlandı – İzleyin

Matt Reeves’ten Batman dünyasında geçen yeni bir yapım geliyor. Akademi Ödülü adayı Colin Farrell, bu Eylül ayında Max’e gelecek yeni Max Orijinal Dizisinde “The Penguin” rolünde.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Matt Reeves’ten Batman dünyasında geçen yeni bir yapım geliyor. Akademi Ödülü adayı Colin Farrell, bu Eylül ayında Max’e gelecek yeni Max Orijinal Dizisinde “The Penguin” rolünde.

Devamını Okuyun

Televizyon

Ay’a Hiç Bir Zaman Gidilmedi Mi? Cevabı “Fly Me To The Moon”da – Fly Me To The Moon Tanıtım İzleyin

Apple Tv’nin iddialı yapımı “Fly Me To The Moon”un final fragmanı yayınlandı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Apple Tv’nin iddialı yapımı “Fly Me To The Moon”un final fragmanı yayınlandı…

Başrollerini Scarlett Johansson ve Channing Tatum’un paylaştığı Fly Me To The Moon, NASA’nın tarihi Apollo 11’in aya inişinin riskli zemininde geçen keskin, şık bir komedi-drama. NASA’nın kamuoyundaki imajını düzeltmek için getirilen pazarlama ustası Kelly Jones (Johansson), fırlatma direktörü Cole Davis’in (Tatum) zaten zor olan görevini alt üst ederken kıvılcımlar her yöne uçuyor. Beyaz Saray görevin başarısız olamayacak kadar önemli olduğuna karar verince Jones’a destek olarak sahte bir aya iniş düzenlemesi talimatı verilir ve geri sayım gerçekten başlar.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Game Of Thrones’un Spinoff Dizisi “A Knight Of The Seven Kingdoms”ın Çekimleri Başladı

HBO’nun “ Game of Thrones ” yan dizisi “ A Knight of the Seven Kingdoms ” ın prodüksiyonuna İrlanda’nın Belfast kentinde başlandı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

HBO’nun Game of Thrones yan dizisi “A Knight of the Seven Kingdoms”ın prodüksiyonuna İrlanda’nın Belfast kentinde başlandı...

Kadroya Finn Bennett (“True Detective: Night Country”), Bertie Carvel (“The Crown”), Tanzyn Crawford (“Tiny Beautiful Things”), Daniel Ings (“Sex Education”) ve Sam Spruell dahil olmak üzere beş oyuncu katılıyor. (“Fargo”).

Sarah Adina Smith (“Lessons In Chemistry”, “Hanna”) 1. Sezonun altı bölümünden üçünü yönetecek; yönetici yapımcı Owen Harris diğer üç bölümü yönetecek.

Reklam

George RR Martin’in “Çit Şövalyesi” adlı kısa romanından uyarlanan “Yedi Krallığın Şövalyesi”nin ilk sezonu, şövalye Sör Uzun Duncan (Peter Claffey) ve onun genç yaveri Egg’in (Dexter Sol Ansell) maceralarını konu alacak. “Game of Thrones” olaylarından yaklaşık 100 yıl önce ve “House of the Dragon” olaylarından 100 yıl sonra. Yolculukları onları Targaryen hanedanının birkaç üyesiyle (Prens Aerion Targaryen (Bennett), Prens Baelor Targaryen (Carvel) ve Prens Maekar Targaryen (Spruell)) ve Gülen Fırtına olarak bilinen başka bir şövalyeyle karşılaşacakları bir yarışmaya götürecektir. , Sör Lyonel Baratheon (Ings) ve Tanselle (Crawford) adında bir kuklacı.

Kaynak: Variety.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar