Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Sadece 830 gram olan The FreeStyle, eğlenceyi her yere taşıyabiliyor

Samsung’un 100 inçe kadar kristal berraklığında görüntü veren yepyeni taşınabilir ekranı ve eğlence cihazı The Freestyle, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Güney Kore gibi dünyanın farklı yerlerindeki pazarlarda yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Samsung’un 100 inçe kadar kristal berraklığında görüntü veren yepyeni taşınabilir ekranı ve eğlence cihazı The Freestyle, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Güney Kore gibi dünyanın farklı yerlerindeki pazarlarda yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Özellikle genç nesil tarafından çok beğenilen The Freestyle’ın bu kadar sevilmesinin sebeplerinden biri de Y ve Z kuşağı kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin göz önünde bulundurulması ve ürün planlama ve geliştirme aşamalarına yansıtılması oldu.

The Freestyle’ın geliştirme aşamalarını, ürün planlama aşamasında çalışan Seungyeong Ian Jeong, hizmet ürün yönetimi üzerinde çalışan Sooyeon Chung, kullanıcı deneyimi tasarımı alanında çalışan Jenny Jung, UX ve ürün lansman pazarlaması üzerinde çalışan Dami Baik anlatıyor.

Değişen yaşam tarzı trendlerine uygun ve tamamen yeni bir cihaz geliştirildi

Reklam

Samsung’un ürün uzmanları The Freestyle’ın henüz ilk planlama aşamalarında Y ve Z kuşağı yaşam tarzı trendleri üzerine araştırma yaparak araştırma sonucunda ortaya çıkan trendleri ürüne yansıtmak için çalıştı. Y ve Z kuşağına mensup kişiler, kendi yaşam tarzını oluşturmak istiyor ve kendini ifade etmekten seslerini duyurmaktan çekinmiyor. Seçtikleri ürünlerin kullanışlı olmasının yanı sıra ürünün yansıttığı tarzı ve ürünün ifade ettiklerini önemli buluyorlar. Genç kullanıcıların tercihlerine uygun olarak geliştirilen The Freestyle, jenerasyonlar arasındaki bu değişimleri dikkate alıyor.

Pandemi ile birlikte yaşam tarzlarımızda meydana gelen değişimler, ürün planlaması için de çok önemli bir boyuta ulaştı. İnsanlar kişisel alanlarında daha fazla vakit geçirmeye başladı ve bunun bir sonucu olarak eğlenceyi kişisel mekanlara taşımak daha önemli hale geldi. Diğer yandan kamp gibi açık hava ve doğa aktiviteleri de yaygınlaşmaya devam ediyor. Jung, değişen tüketici taleplerine paralel olarak üretilen ürünün konseptini şöyle açıklıyor: “The Freestyle’ın konsepti, kullanıcıyla birlikte her yere taşınabilen, çerçevesiz ve taşınabilir bir ekran.”

Her kullanıcının yaşam tarzına ve farklı stiline uyum sağlayabiliyor

The Freestyle’ı tek kelimeyle tarif etmek kolay değil çünkü benzeri olmayan tümüyle yepyeni bir ürün. İsteyen kullanıcılar The Freestyle’ı ekran olarak kullanabilirken dileyenler de iç ortam ışıklandırması veya dijital bir afiş olarak kullanabilecek. Adından da anlaşılacağı gibi serbest bir stil sunan bu ürünün her kullanıcının yaşam tarzına uyum sağlamak üzere tasarlandı.

Dört ürün uzmanına cihazın bu kadar sevilmesinin ardında yatan sır sorulduğunda; bunun nedeninin Samsung Akıllı TV platformuyla ürünün yarattığı deneyim arasında kurulan güçlü sinerji olduğunun altını çiziyor. Chung, bu sinerjiyi şöyle açıklıyor: “The Freestyle, tüm önemli OTT – “Over The Top”  uygulamalarını ve tescilli ortaklarımızın hizmetlerini içeriyor. Bu sayede en iyi içerikleri kaçırmadan en iyi ekran deneyimini yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca, akıllı telefondan ekran yansıtma özelliği artık hem Android hem iOS mobil cihazlarla kolayca yapılabiliyor.”

Reklam

Genç nesillerin ilgi alanlarını ve deneyimlerini aktif olarak yansıtan bir cihaz 

The Freestyle türünün ilk örneği bir cihaz olduğundan, geliştirme aşamasında elbette ki bazı engellerle de karşılaşıldı. Jung bu süreci şöyle anlatıyor: “Samsung’un bu tipte geliştirdiği ilk cihaz olduğundan bizim için tanımlanmış bir referans bulunmuyordu. Ürünün özelliklerini sıfırdan planlamak ve sunacağı deneyimleri sıfırdan tasarlamak bizim için kolay olmadı.” Geliştirmenin ne yönde ilerleyeceğiyle ilgili emin olamadıkları durumlarda, geliştirme ekibi, Samsung’un 20’li ve 30’lu yaşlardaki çalışanlarından oluşan çalışanlar kurulundan aldığı geri bildirimlerden faydalandı.

Ürün planlama aşamasının en başında, The Freestyle’ın sunacağı deneyimin can alıcı noktası, projeksiyon üzerinden içerik izleme olarak belirlenmişti. Bununla birlikte, Samsung’daki Y ve Z kuşağı çalışanlar, herhangi bir içerik izlemek dışında The Freestyle’ı kendi seçtikleri bir görüntüyü yansıtarak ortama farklı bir hava katmak için kullanmaktan heyecan duyacaklarını söylediler ve sonuçta The Freestyle ortaya çıktı.

Cihazın yüksek kaliteli ses özellikleri dahi bu kurulun bildirdiği geri bildirimler sonrasında geliştirildi. Jeong, “Cihazın ses özelliklerini düşünürken ses kalitesinden ödün verilmemesi gerektiğini vurgulayan görüşleri dikkate aldık” diye açıklıyor.

Kolay taşınabilme ve kullanım özellikleriyle mekan kısıtlamasının ötesine geçiyor

Reklam

Bir çantaya sığacak kadar küçük ve sadece 830g ağırlığındaki bu ürün, diğer projektörlerin aksine otomatik trapezoid düzeltme, tesviye ve odaklama özellikleriyle ekranın odağını hızlıca ve otomatik olarak ayarlayabiliyor. ‘Ölçekle ve Taşı özelliği sayesinde kullanıcılar, projektörü hareket ettirmek zorunda kalmadan yansıyan ekranın boyutunu ve yansıma biçimini ayarlayabiliyor.

Ek olarak The Freestyle, kullanıcıların herhangi bir menü kullanmalarını gerektirmeyen, ayarlara içeriği izlerken doğrudan erişmelerini sağlayan bir işlevselliğe sahip. Kullanıcılar, bu sayede tüm ayarlara ana sayfa düğmesine basılı tutarak erişilebiliyor. Ürün aynı zamanda projektörlerdeki en önemli sorun olan çevresel gürültüyü en aza indiren teknolojilere sahip. Kullanıcılar bu sayede cihazı ses tanıma yoluyla da kontrol edebiliyor. ‘Farfield’ Bixby sesli asistan [1]desteği sayesinde The Freestyle, kullanıcıların ekran kapalıyken dahi müzik çalabilmesini ve sanal asistana bağlanmasını sağlıyor.

Her yerde ve her zaman istediğiniz şekilde kullanılabileceğiniz bir cihaz 

Peki, ürün uzmanları bu cihazı nasıl kullanıyor? Jung, cihazı nasıl kullandığını şöyle anlatıyor: “The Freestyle’ı yüksek kalite sesle müzik dinlerken arka planda en sevdiğim albüm kapağını yansıtarak kullanmayı seviyorum. Aynı zamanda uyumadan önce, yıldızları gösteren bir videoyu yatak odamın tavanına yansıtıyorum. Uyuyacağım zamansa sesli komutla [2]cihazı kolayca kapatabiliyorum.”

Baik ise şöyle aktarıyor: “Çocuklarım The Freestyle’ı yatağımızın başucuna koyarak içerikleri tavana yansıtarak yattığımız yerden izlemeyi seviyor. Cihazı istediğiniz yöne çevirebildiğiniz için, yalnızca Y ve Z kuşağı kullanıcılar değil her yaştan kullanıcılar ona bayılıyor ve hatta cihazı ailece kullananlar da ondan çok memnun.”

Reklam

The Freestyle’ın en cazip tarafı, günlük yaşamda her şekilde kullanılabilmesini sağlayan kompakt bir tasarıma ve kullanım rahatlığına sahip olması. Jeong, “Kullanıcıların farklı beklentilerini, her zaman ve her yerde, mekan kısıtlamasının da ötesine geçerek karşılayabilen bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyoruz. Hedefimiz, The Freestyle’ın tüm özelliklerinden faydalanılabilen, kişisel ve taşınabilir bir akıllı ekran olarak deneyimlenmesini sağlamak” diyor.

Teknoloji

SteelSeries’den Özel Sürüm Kulaklık Dragon Arctis Nova 7

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

SteelSeries Çin Yeni Yılını Özel Sürüm Dragon Arctis Nova 7 ile Kutluyor

–  Kültür ve geleneklerden ilham alan Dragon Arctis Nova 7, 2024 Ay festivali anısına Çin ikonografisi ve sanatını bir araya getiriyor. –

Oyun sektörünün en çok ödül alan ses serisi Arctis’in yaratıcılarından oyun ve kültürü birleştiren orjinal espor markası SteelSeries, özel sürüm Dragon Arctis Nova 7 serisi kulaklığını tanıttı. Çin ve Tayvan kökenli SteelSeries tasarımcıları ve ürün yöneticilerinden oluşan bir kolektif tarafından tasarlanan Dragon Arctis Nova 7, onların mirasını ve kültürünü, aile toplantıları ve festival geleneklerini onurlandırıyor ve 2024 Ay Yeni Yılı’nın başlangıcını kutluyor.

Çin’in 12 burç hayvanından (Zhōngguó shí’èr shēngxiào dòngwù) biri olan ejderhayı (Lóng) merkez alan ejderha simgesi, daha yumuşak kenarlarla şekillendirilerek daha modern bir görünüm kazandırılmıştır. Ejderhanın gövdesi Çince ‘ejderha’ karakterinin etrafını sarıyor ve bir yığın uğurlu bulutun (xiángyún) üzerinde oturuyor. Hoparlör plakalarının üzerinde yer alan ejderhanın altında gizlenen Çince iyi şans karakterinin (Fú) dairesel bir versiyonu kulak kapaklarını süslerken, kafa bandı da bir ejderhanın pulları şeklini alıyor. Yaşamda refahı simgeleyen koyu kırmızı renk, para ve serveti simgeleyen kalın altınla vurgulanmıştır.

SteelSeries, dört yıl süren yenilikçi ve titiz mühendislik çalışmalarıyla sınırları zorlamak, çok yönlü bir ‘oyun yaşam tarzı’ yaşayanların sorunlarını çözmek ve dünyanın 1 numaralı premium oyun kulaklığını yeniden icat etmek için kolları sıvadı. Hareket halindeyken oyun oynamak, trende veya otobüste giderken Spotify dinlemek veya Netflix izlemek, Zoom araması yapmak ve ortak bir dairede, çalışma alanında veya kafede gürültüyü ayarlamak, etrafta koşuşturan tüylü çocuklarla ev ofisinde, spor salonunda veya basketbol sahasında, evde biraz Call of Duty MWIII veya Mario oynamak ve çok daha fazlası… Oyun yaşam tarzı için sesin geleceğine hoş geldiniz.

Reklam

Elit performans standart olarak sunulur. Arctis Nova 7, donanım ve yazılımı bir araya getirerek rekabette çıtayı yükselten ve “oyun yaşam tarzı” yaşayanlara “Yüce Ses” olarak bilinen yeni bir süper güç sağlayan Nova Akustik Sistemi ile donatılmıştır. Benzersiz ses saflığı sunan özel tasarım Yüksek Sadakatli hoparlör sürücülerinin yanı sıra sürükleyici bir ses manzarası için 360° Uzamsal Ses ve oyuncular için ilk profesyonel sınıf parametrik EQ’yu içeren ve her bir frekansı ayarlamalarına olanak tanıyan Sonar Ses Yazılım Paketi‘nin birleşimi, benzersiz ses özelleştirmesi sağlar.

Kablosuz özgürlük ve Eşzamanlı Ses ile 2.4GHz ve Bluetooth ile aynı anda iki ses akışını dinleyebilir, USB-C aracılığıyla PC, Mac, PlayStation, Nintendo Switch, iPhone, Android ve mobil cihazlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. İletişim çok önemlidir ve yeni ClearCast Gen 2’nin yapay zeka destekli gürültü engelleme özelliği kullanıcılara kristal netliğinde iletişim sağlar. Oyuncular için özel olarak tasarlanan çift yönlü mikrofon, Formula 1 takımları tarafından kullanılan teknolojinin aynısını kullanıyor ve düğmelere basma ve klavyeye dokunma, ortak çalışma alanlarındaki iş arkadaşları, evden çalışırken aile üyeleri ve evcil hayvanlar ve kafelerdeki arka plan gürültüsü gibi gürültü ve dikkat dağıtıcı unsurları susturuyor. Ayrıca mikrofon, hareket halindeyken şık ve tarz sahibi bir görünüm için tamamen geri çekildiğinde kulaklığın içine sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan benzersiz bir tasarımla yeniden tasarlandı.

Temel Özellikler:

  • Arctis Nova 7 Kablosuz – Arctis Nova 7 ile sıradanlığı aşarak Yüce Ses’e adım atın. Eşzamanlı 2.4GHz ve Bluetooth ile aynı anda iki ses akışını dinleyin ve sadece 15 dakikalık bir şarjdan sonra 6 saatlik kullanım sağlayan 38 saatlik pil ve hızlı şarj işlevi ile aksiyonun içinde kalın. Yapay zeka algoritmaları ClearCast Gen 2 mikrofonu takım sohbetinde hem gelen hem de giden sesi temizlemek için yönlendirdiğinden oyuncular gürültüsüz iletişim deneyimi yaşayacak. ComfortMax Sistemi, her platformda maraton seansları için 4 noktadan ayarlanabilirlik ve nefes alabilen AirWeave Memory Foam yastıklar sunar. Özel üretim Dragon Arctis Nova 7 serisi kulaklık, ekstra bir kırmızı x altın hoparlör plakası setiyle birlikte gelir. Orijinal SteelSeries Arctis 7 tüm zamanların en çok ödül alan kulaklığıydı… Oyun sesinin geleceğine hoş geldiniz.


SteelSeries.com‘da ve dünyanın dört bir yanındaki belirli perakendeciler ve etailer’da 8 Ocak’ta ön satışa sunulan olan özel sürüm Dragon Arctis Nova 7, Nisan ayı sonunda Türkiye’de olacak.

SteelSeries hakkında daha fazla bilgiyi https://tr.steelseries.com/ adresinde ve resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz: YouTubeTwitterInstagramFacebook ve TikTok.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

Samsung Galaxy Ring’e, Apple’dan Rakip Akıllı Yüzük Geliyor

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Apple’ın yıllardır üzerinde çalıştığı akıllı yüzüğü üzerindeki çalışmalarını hızlandırdığı öne sürüldü. Bu çalışma, Samsung’un yakın zamanda Galaxy Ring’i duyurmasının ardından duyurulmuş oldu…

Samsung, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yapay zekâyla donatılan Galaxy S24 telefonlarını tanıtmıştı. Etkinliğin sonunda ise bir sürprizle karşımıza çıkmıştı. Bu sürpriz, uzun süredir söylentileri dolaşan akıllı yüzük Galaxy Ring’di. Cihazın çıkış tarihi açıklanmazken bir sağlık takip cihazı olacağı belirtilmiş ve tasarımı gösterilmişti.

Bugün ise, Samsung’un en büyük rakibi Apple’dan böyle bir hamle geleceği ortaya çıktı. Kore’den Electronic Times’ın edindiği bilgilere göre Apple, kendi yüzüğü için çalışmaları hızlandırdı.

İddiaya göre Apple, akıllı yüzük için belli kriterleri göz önüne alarak piyasayı yakından takip etmeye başladı. Şirket, saatin popüler olup olmayacağını araştırırken nasıl avantajlar sunabileceğine dair işaretler arıyor. Bunlar arasında saatlere kıyasla daha az rahatsız edici olması, uyurken kullanmak için daha uygun bir alternatif olması ve daha uzun süre takılabilmesi gibi şeyler var.

Reklam

Electronic Times, Apple’ın yüzüğünün sağlık verilerini takip edebilen NFC özellikli bir cihaz olacağını da ekledi. Ayrıca teknoloji devinin fikri ciddi şekilde değerlendirerek parmağa giyilen bir cihaz için patent başvurularını artırdığı ve çıkış tarihiyle ilgili planlar yaptığı da gelen bilgiler arasında.

Apple’ın yüzüğüyle ilgili bildiklerimiz bu kadar. Ne zaman tanıtılacağı ve diğer özellikleri konusunda bir detay yok. Samsung’un, Galaxy Ring’i yılın ikinci yarısında tanıtma ihtimali bulunuyor. Bu yüzden Apple’ın rakip bir cihaz için hemen kolları sıvaması pek şaşırtıcı değil.

Apple’ın böyle bir cihazı yeni geliştirmeye başlamadığını da eklemeden geçmemek gerek. Teknoloji devinin yüzük planları, 2010’ların ortalarına kadar dayanıyordu. Şirket, daha önce birçok kez yüzük için patentler almıştı. Bugünkü haber ise çalışmaların hızlandığını gösteriyor.

Kaynak: Webtekno.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

Uzun Pil Ömrüne Sahip Olacak Akıllı Saat “OnePlus Watch 2” Duyuruldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

OnePlus şirketi, 3 yıllık aranın ardından yeni amiral gemisi akıllı saati OnePlus Watch 2’yi duyurdu. Tasarımı ve bazı özellikleri paylaşılan cihaz, 26 Şubat’ta tüm detaylarıyla resmen tanıtılacak…

OnePlus, akıllı telefonlarıyla tanıdığımız bir marka olsa da farklı ürünler de piyasaya sürüyordu. Akıllı saat de bunlardan biriydi. Ancak bu alanda pek başarılı değildi. 2021’de tanıtılan amiral gemisi OnePlus Watch, boyutundan özelliklerine kadar birçok konuda çok büyük eleştirilere maruz kalarak hiç sevilmemişti. En büyük sorunu ise yazılım tarafındaydı. Cihaz, Google’ın Wear OS yazılımını kullanmayarak kendi işletim sistemiyle geliyordu.

OnePlus, bugün uzun süren aranın ardından akıllı saat pazarına geri döneceğini resmen açıkladı. Şirket, OnePlus Watch 2 ismini verdiği yeni akıllı saatini ilk kez gösterdi ve bazı özelliklerini paylaştı. Cihazın resmî tanıtımının ise 26 Şubat’ta yapılacağı belirtildi.

Şirket, saatin görsellerini paylaşarak nasıl bir tasarıma sahip olacağını gösterdi. Görüntülerden, OnePlus Watch 2’nin geleneksel kol saatlerini andıran şık bir görünümle gelebileceği görülüyor. Teknoloji devi, saatin paslanmaz çelik çerçeveye ve safir cam ekrana sahip olduğunu söylüyor.

Reklam

Cihazla ilgili paylaşılan en dikkat çekici bilgi ise pil ömrü. OnePlus’a göre saat, “Akıllı Mod” ismi verilen bir modla 100 saate kadar pil ömrü sunabilecek. Bu mod ile ilgili bir bilgi yok; ancak, düşük güç modu tarzı bir şey olabileceğini tahmin ediliyor.

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Samsung Galaxy Watch’taki Hangi Özellik ABD’de FDA Tarafından Onaylanarak Bir İlke İmza Attı?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Samsung Galaxy Watch’ın yeni uyku apnesi özelliği, FDA onayı alarak kullanıcılara uyku sırasında apne belirtilerini izleme imkanı sunuyor. Bu yenilik, sağlıklı bir uyku düzeni oluşturulmasına katkıda bulunurken, uyku apnesi gibi yaygın; ancak, sıklıkla teşhis edilmeyen durumların erken tespitine olanak tanıyor. Samsung’un bu adımı, teknoloji ve sağlık bakımı arasındaki köprüyü güçlendirerek, kullanıcıların yaşam kalitesini artırma yolunda önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor…

Samsung Electronics, Samsung Health Monitor uygulamasındaki uyku apnesi özelliğinin Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) De Novo onayı aldığını duyurdu. Uyumlu bir Samsung Galaxy Watch ve Telefon ile uyku apnesi belirtilerini tespit eden ve geçtiğimiz Ekim ayında Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylanan özellik, FDA tarafından da onay alarak bu alanda bir ilke imza attı.

Uyku apnesi özelliği, genellikle teşhis ve tedavi edilmeyen ancak yaygın görülen kronik olarak uyku apnesi teşhisi konmamış, 22 yaş üstü kullanıcıların iki gecelik izleme süresi dahilinde orta ve şiddetli obstrüktif uyku apnesi (OSA) belirtilerini tespit etmesini sağlıyor. Bu özellikten yararlanmak için kullanıcıların on günlük sürede her biri dört saatten uzun olacak şekilde iki kez uykularını takip etmesi yeterli oluyor.

Obstrüktif uyku apnesi, kişinin uykudayken nefesini durdurmasına neden oluyor ve genellikle oksijen alımında kesinti yaşanmasına, düşük uyku kalitesine ve gündüz yorgunluğuna yol açabiliyor. Tedavi edilmeyen uyku apnesi ise hipertansiyon, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği, kardiyak aritmi ve inme gibi kardiyovasküler hastalıklara yönelik riskleri artırabiliyor. Ulusal Uyku Vakfı’na (National Sleep Foundation) göre, ABD’deki erkeklerin yaklaşık yüzde 25’i ve kadınların yüzde 10’u obstrüktif uyku apnesinden mustarip. Samsung Health Monitor uygulamasında yer alacak olan yeni özellikle, daha fazla insanın orta veya şiddetli obstrüktif uyku apnesi semptomlarını proaktif olarak tespit etmesi ve bu tespit sonucunda sağlık komplikasyonu olasılığını azaltmak için tıbbi yardım alınmasının sağlanması hedefleniyor.

Reklam

İyi bir sağlık, iyi uykuyla yakından ilişkilidir. Uyku, bedenlerimizin ve zihinlerimizin toparlanmasına yardımcı olurken bizi yeniler ve sonraki güne hazır bir şekilde başlamamız için güçlendirir. Geceleri aldığımız uykunun kalitesi, fiziksel ve zihinsel sağlığımızı, ilişkilerimizi, performansımızı ve çok daha fazlasını büyük ölçüde etkiler. Uykunun sağlığımız üzerindeki temel rolünün farkında olan Samsung, daha iyi bir uyku için üç temel unsura odaklanıyor: Uyku düzenini öğrenmek, daha iyi alışkanlıklar oluşturmak ve uyku dostu bir ortam yaratmak.

Samsung, Galaxy kullanıcılarının uyku sağlığı alışkanlıklarını iyileştirmek için mümkün olan en iyi uyku araçlarını sunma taahhüdü kapsamında bir sonraki adımı uyku apnesi özelliğiyle atıyor. Bu özellik, üçüncü çeyrekte Samsung Health Monitor uygulaması üzerinden ABD’deki Galaxy Watch serisi saatlerde kullanıma sunulacak.

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar