Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Samsung Odyssey Monitör Serisi’nin En Yeni Ve Akıllı Üyeleriyle CES 2022’de Yerini Aldı

Yayınlandı

Tarih

Samsung Odyssey Monitör Serisi
Ayrıksı Kitap

Samsung, Odyssey akıllı ve yüksek çözünürlüklü monitör serisinin yeni üyeleri, çarpıcı görüntü kalitesi ile yüksek sezgisel kullanım özelliklerini buluşturuyor.

Samsung Electronics, monitör serisine eklediği yeni modellerle sektördeki liderliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Tamamen kendi ihtiyaçlarına uygun monitörü seçme konusunda kullanıcılara daha fazla seçenek sunan çok amaçlı yeni ürün grubu, yüksek görüntü kalitesi ile sezgisel özellikleri bir araya getiriyor.

2022 model monitörler kullanıcılara evde çalışma, oyun ve görsel içerik izleme konusunda en iyi deneyimi yaşatıyor. Samsung monitör ailesinin en yeni üyeleri, yüksek performans oyun deneyimi için gereken özelliklerin yanı sıra, akıllı ve profesyonel düzeyde teknolojilere sahip. Odyssey Serisi’nin Quantum Mini LED arkadan ışıklı paneli ve HDR 2000 özelliği, kullanıcılar için birçok farklı görevi yerine getirebiliyor. Akıllı özelliklere sahip ekranı ve konforlu ergonomik özellikleri bu unsurlar arasında öne çıkıyor.

Kavisli ekrana sahip dünyanın ilk monitörü: ‘Odyssey Neo G8’

Reklam

240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi (GtG) ile 4K (3.840×2.160) 1000R kavisli ekrana sahip dünyanın ilk monitörü olan Odyssey Neo G8 32” (Model Adı: G85NB) oyun alanında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. En yüksek beklentiye sahip oyun tutkunları için dahi üst düzey bir performans sunuyor. Quantum Mini LED’ler, 2000 nit pik parlaklık ve milyonda bir statik kontrast oranının yanı sıra Quantum HDR 2000 özelliği ile yüksek görüntü kalitesini birleştiriyor ve en ince ayrıntıları dahi ortaya çıkarıyor. Kullanıcılara gerçekçiliği ve sürükleyiciliği artıran bir deneyim yaşatıyor.

Yeni Odyssey Neo G8, Odyssey Neo G9’dakine benzer bir tasarım diliyle üretildi. Cihaz, kapalıyken dahi etkileyici ve şık bir görüntü sunan beyaz bir dış kaplamaya sahip. ‘CoreSync’ aydınlatma özelliği sayesinde en güzel renkler ekrandan çevreyi renklendiriyor. Monitörün arka tarafında bulunan ana aydınlatma ise ekrandaki renkleri otomatik olarak algılayıp dışarı yansıtarak daha sürükleyici bir atmosfer oluşturuyor.

Sorunsuz eğlence ve çalışma deneyimi: ‘M8 Akıllı Monitör’

11,4 mm’lik ultra ince kalınlığı ile önceki modele göre yaklaşık dörtte üç oranında daha ince olan 2022 model M8 Akıllı Monitör 32” (Model Adı: M80B), kullanıcılara önemli yer tasarrufu sağlıyor. Özellikle tarzına özen gösterenler için gelişmiş kullanım özelliklerine sahip monitör, gelişmiş ve düz arka yüz tasarımının yanı sıra her yere mükemmel şekilde uyum sağlayan sıcak beyaz renk seçeneğiyle dikkat çekiyor. %99 sRGB renk gamı sağlayan gelişmiş UHD paneli, 400 nit parlaklıkta 1,07 milyar rengi destekliyor ve tüm video, belge ve fotoğrafları en gerçekçi haliyle gösteriyor.

Kullanıcılar, Smart TV ve üretkenlik uygulamalarının yerleşik olarak bulunduğu bu monitörü PC’ye ihtiyaç duymadan SmartThings denetim merkezi olarak kullanabiliyor. 2022 model M8 Akıllı Monitör 32”, uzaktan çalışma için de mükemmel bir seçenek sunuyor. ‘Manyetik SlimFit Cam’, evden çalışırken kristal berraklığında görüntülü aramalar yapmanızı sağlıyor. Yerleşik ‘Video Call’ uygulaması, ‘Google Duo’ gibi en popüler arama uygulamalarını destekliyor. 65W şarj bağlantılı USB Type-C bağlantı noktasına sahip olan M8 Akıllı Monitör, ek giriş soketi gerektirmeyen modern, kompakt bir deneyim sunuyor.

Reklam

İçerik oluşturucular ve tasarımcılar için ‘S8 Yüksek Çözünürlüklü Monitör’

27 inç ve 32 inç model seçeneklerine sahip Samsung S8 Yüksek Çözünürlüklü Monitör (Model Adı: S80PB), ofiste ya da evde çalışırken yüksek gerçeklik seviyesine ihtiyaç duyan içerik oluşturucular ve tasarımcılar için profesyonel seviyede UHD performansı sağlıyor. DCI-P3 renk gamının %98’ini karşılayabilen S80PB özelliği, zengin ve ultra geniş bir renk yelpazesi sunuyor. Video Elektroniği Standartları Derneği (VESA) onaylı HDR™ 600 Ekran özellikli yüksek çözünürlüklü monitör, içeriği tasarlanan haliyle yansıtarak sürükleyici bir izleme deneyimi yaşatıyor. Dünyanın ilk UL (Underwriter Laboratories) onaylı parlama yapmayan monitörü olan Samsung S8, panelin üst kısmına uygulanan ‘Mat Ekran’ özelliği sayesinde monitör gölgeliği kullanılmadığında dahi ışığın yansımasını azaltarak çalışma alanında dikkat dağıtabilecek tüm unsurları engelliyor. Her iki versiyonun da dizüstü bilgisayarları ve mobil cihazları ek istasyon/soket gerekmeden şarj edebilen USB Type-C 90W şarj ve LAN bağlantı noktaları bulunuyor. Yükseklik Ayarlı Stant (HAS) özellikli eğim, dönüş ve yuva denetim noktalarına sahip VESA montaj uyumluluk standartlarına göre üretildiğinden, kullanıcılar monitörlerinin montajını her ortama uygun bir biçimde gerçekleştirebiliyor.

Devamını Okuyun
Reklam

Teknoloji

Airbnb Yeni Uygulaması İle Tepki Çekecek Gibi Gözüküyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Airbnb Yeni Uygulama
Ayrıksı Kitap

Airbnb, ABD ve Kanada’da parti karşıtı bir sürüm test etmeye başlıyor. Şirket Haziran ayında dünya çapında ev sahibi mülklerdeki tüm parti ve etkinliklerin kalıcı olarak yasaklandığını duyurmuştu…

Airbnb, sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için COVID-19 salgını geldikten sonra bu tür kuralları geçici olarak getirdi. Ancak şimdi parti karşıtı eylemlerinde daha kararlı bir tutum sergilemeye başladı. Şirket, geçen Ekim ayında Avustralya’da benzer bir sürümü denemeye başladı. Airbnb, araçları kullandığı alanlarda yetkisiz tarafların sayısını yüzde 35 oranında azaltabildiğini söylüyor. Şimdi ise, bu sistemi Avusturalya’da daha geniş bir şekilde yayıyor.

Parti karşıtı araçlar Airbnb kiralayan insanlarda belirli faktörlere dikkat edecek. Potansiyel konuğun ne kadar süredir bir Airbnb hesabına sahip olduğu, kaydın bulunduğu yerden ne kadar uzakta olduğu ve olumlu değerlendirme geçmişleri gibi unsurlar göz önüne alınacak. Sistem ayrıca seyahatin uzunluğunu ve birisinin hafta içi mi yoksa hafta sonu mı rezervasyon yapmaya çalıştığını da göz önünde bulunduracak.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Instagram Reelslar Facebook’ta Da Paylaşılabilecek

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Instagram Reels Facebook
Ayrıksı Kitap

Meta, son dönemde TikTok’un yakaladığı başarı yüzünden stratejisini değiştirmeye devam ediyor. TikTok’un kısa süreli videolarla yakaladığı başarıyı tekrarlamak için hem Instagram’ı hem de Facebook’u TikTok’a daha çok benzetmeye çalışan, bu amaç doğrultusunda özellikle Reelsları ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Kullanıcılardan gelen negatif yorumların ardından Instagram için planlandığı değişiklikleri geri alan Meta, öte yandan Facebook’ta ise önemli değişiklikler yapıyor. Instagram Reelsları Facebook’a da taşımak isteyen şirket, bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı. Bundan sonra isteyen herkes, Instagram Reelsları tek bir tuşla Facebook’ta da paylaşabilecek. Meta’nın bir süredir test ettiği bu özellik, bir süre önce sınırlı sayıda içerik üreticisine sunulmuştu. Ancak artık herkese açık durumda.

Öte yandan “hikayeler” kısmında popüler olan “Add Yours” sticker özelliği de Reelslara geliyor. Hem Instagram hem de Facebook’taki Reelslarda bu özellik bulunacak. Bu özellik, aynı sticker’ı kullanan tüm Reelsların tek bir sayfada toplanmasını sağlıyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Teknoloji

Telefon Şarj Edebilen Kumaş Geliştirildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Telefon Şarj Edebilen Kumaş
Ayrıksı Kitap

Matrix filmi gerçek oluyor. İnsan, pile dönüşmeye başlıyor…

Bilim insanları, giysileri bir pile dönüştürmenin yolunu buldular. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçasından 100 led gücüne kadar ulaşabilen bir enerji üreten bu prototip kumaş, metrekare başına 2,34 watt elektrik üretecek şekilde ayarlandı.

Son yıllarda çok hızlı şekilde gelişen cep telefonları ile hemen hemen her işimizi rahatlıkla halledebiliyoruz. Adeta vücudumuzun bir parçası haline gelen bu cihazların şarjı da en büyük sorunlarımızdan biri olmaya başladı.

Şarj sorununa karşı alternatif yöntemler arayan bilim insanları, ilginç bir yöntem geliştirdiler. Singapur’daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kıyafetlerimizi bir güç kaynağına dönüştürmenin bir yolunu keşfettiler.

Reklam

Nangyang Teknoloji Üniversitesi’ndeki bilim insanları, insanların doğal olarak ürettiği enerjiyi kullanmanın ve dijital ya da giyilebilir cihazların şarj olmasını sağlamak için bir yöntem geliştirdiler. 3 santimetreye 4 santimetre boyutlarındaki bir kumaş parçası ile gerçekleştirilen çalışma sonucunda kumaştan 100 lede kadar güç veren ve sıkıştırıldığında ya da gerildiğinde mekanik stresi elektriğe dönüştürebilen bir polimer sayesinde enerji üretildi.

Bu sayede işteyken, evdeyken ya da nerede olursanız olun vücudunuzun hareketini ve teninizin kıyafetinize sürtünmesiyle oluşan enerjiyi cihazlarınıza güç verecek elektriğe dönüştürerek cep telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

Tekrar tekrar yıkanarak test edilen kumaşın beş aya kadar dayanıklı olduğu ve bu dayanıklılığın nedeninin ise inanılmaz derecede sert ve su geçirmez olması nedeniyle kumaşın kauçuk gibi olması olarak açıklandı.

Cihazın gerçek pil kısmı için bilim insanları, gümüş ve köpük benzeri maddeden oluşan hibrit bir malzeme üzerine bir elektrot deseni tasarladı. Daha sonra kalsiyum titanyum oksit minerallerinden oluşan bir nanofiber malzemeye bağlandı. Bu mineraller ise elektrik yüklerini üreten ana maddedir. Prototip, metrekare başına 2,34 watt elektrik üreterek dijital ve giyilebilir cihazlarınızı gün boyunca şarj etmeyi başardı.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler