Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner

Oyun

State of Play Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar ve Tüm Fragmanlar

Sony, uzun bir süreden sonra kullanıcıları memnun edecek etkinliğe imza attı.

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

İçerisinde bulunduğumu Haziran ayı oyunlar için dopdolu geçecek. Birçok etkinliğin düzenleneceği bu ay içerisinde elbette ki epey bir oyun duyurusu göreceğiz. Bu etkinlik furyasının ilk açılışını ise Sony gerçekleştirdi ve yeni bir State of Play etkinliğini bizlere sundu.

Bir süredir State of Play etkinliğinde indie yapımlara yer veren Sony, bu sefer gaza basmış durumda. Etkinlikte 14 oyuna yer verildiği gibi gecenin bomba duyurusu olan Resident Evil 4 remake’te en nihayetinde burada duyurulmuş oldu. Öte yandan Final Fantasy XVI, Street Fighter 6, ve The Callisto Protocol oyunlarından oynanış videolarını gördük. Bunlar arasında özellikle The Callisto Protocol, fazlasıyla dikkat çekiyor. Bir süredir söylenti olarak güneme gelen Resident Evil 4’ün yeniden yapılıyor olması ise fazlasıyla sevindirici. İlk fragmanda oyuna dair fazlasıyma umut vaat ediyor ve Capcom yine bizlerin karşısına kaliteli bir remake ile çıkmaya hazırlanıyor. 24 Mart 2023’te piyasaya çıkacak olan Resident Evil 4 remake haricinde Resident Evil Village’da PlayStation VR 2 için gelmekte.

Sony’nin artık kendi platformu haricinde yüzünü PC tarafına da döndüğünü biliyoruz ve bunun yeni mevyesi ise Marvel’s Spider-Man Remastered’ın 12 Ağustos 2022’de PC’ye gelecek olması. Öte yandan etkinliğin bir diğer gözde ismi ise Stray. Bağımsız yapımlar arasında bir süredir dikkat çeken yapımın en sonunda 19 Temmuz 2022’de piyasaya çıkacağı duyuruldu. Bu duyurunun ardından Steam üzerinde %10 indirim ile 144,00 TL’den oyunun ön siparişe açıldığını hatırlatalım. Ola ki PlayStation Plus Extra veya Premium aboneliğine geçiş yapmayı planlıyorsanız ise Stray’in ilk günden bu abonelik servisinde yer alacağını belirtelim.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri State of Play etkinliğinde gösterilen oyunların fragmanları ile baş başa bırakalım…

Resident Evil 4


Resident Evil Village (PS VR2)


The Walking Dead: Saints and Sinners Ch. 2: Retribution (PS VR2)


No Man’s Sky (PS VR2)


Horizon Call of the Mountain (PS VR2)


Marvel’s Spider-Man Remastered – (PC)


Stray


The Callisto Protocol


Rollerdrome


Eternights


Street Fighter 6


Tunic


Season: A letter to the future


Final Fantasy XVI

Oyun

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023 Büyük Finalleri Nerede Yapılacak?

PUBG MOBILE, dünyanın en büyük mobil espor organizasyonlarından PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) 2023 yılında Türkiye’de düzenleneceğini duyurdu.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Türkiye’de espor sektörünün gelişimine her zaman olduğu gibi destek veren PUBG MOBILE, çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyor. Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 2023 yılında Türkiye, dev bir espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Yapılan açıklamaya göre PUBG MOBILE esporunun zirvesi olarak kabul edilen ve en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finalleri Türkiye’de düzenlenecek. Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği ve 2022 yılında 4 milyon dolar ödül havuzu bulunan turnuva, Türkiye esporu için önemli bir dönüm noktası olacak.

2023 Yılı PUBG MOBILE Espor Takvimi 

2023 yılı için PUBG MOBILE Pro League’in (PMPL) genişletilmesi, PMPL Elemelerine giden özel amatör eko-sistemi ve daha fazla PUBG MOBILE Regional Clash (PMRC) turnuvasının eklenmesini içeren yeni duyurulara da yer verildi. 

PMPL’de yarı profesyonel ve amatör takımlar için 2024’te turnuvaya giriş için PMPL Elemeleri yer alacak. Takımlar, PUBG MOBILE Ulusal Şampiyonası, PUBG MOBILE Club Open veya 3. parti turnuvalarda yarışarak PMPL Elemelerine giriş hakkı kazanacak. PUBG MOBILE, yarı profesyonel ve amatör takımlar için profesyonelliğe giden yolda oyunculara her zamankinden daha fazla fırsat sunmaya hazırlanıyor. 

Bölgeler arası rekabeti daha heyecanlı hale getirmek için ve 2022 düzenlenen ilk PUBG MOBILE Regional Clash’in başarısından sonra, PUBG MOBILE Esports 2023’te daha fazla turnuvaya imza atacak. PUBG MOBILE Regional Clash, taraftarların favori bölgesel takımlarının PUBG MOBILE Esports’un küresel turnuvaları dışında karşı karşıya gelmelerine olanak sağlıyor. 

2023’ün En büyük Espor turnuvası Türkiye’ye geliyor

2023 yılı aynı zamanda bir kez daha iki küresel turnuvaya sahne olacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Temmuz ayında ise Riyad’da düzenlenecek PUBG MOBILE World Invitational turnuvası gerçekleşecek. 

Reklam

PUBG MOBILE Esports ayrıca oyuncu deneyimini geliştirmek için iki format değişikliği yapacak. Oyunları daha heyecanlı ve rekabetçi hale getirmek için tüm turnuvalarda 10 puanlık bir sisteme geçilecek. 

2022 yılında 5 bölgede 13 PMPL turnuvası, PUBG MOBILE Esports turnuvalarına katılan 2000’den fazla profesyonel oyuncu, 343 profesyonel takım ve 2022 PUBG MOBILE Club Open için rekor niteliğindeki 600.000 takım kaydı ile PUBG MOBILE Esports için inanılmaz başarılarla dolu bir yıl oldu. Bu yıl ayrıca PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası ve PUBG MOBILE World Invitational için çevrimdışı etkinliklerin geri dönüşüne tanıklık edildi ve hayranlara dünya standartlarında eğlenceli organizasyonlar sunuldu. Ayrıca, hayranlarının sevgisi, desteği ve oyuncuların adanmışlığı sayesinde PUBG MOBILE Esports, kısa süre önce 2022 Espor Ödülleri’nde Yılın Espor Mobil Oyunu ödülünü kazandı. 

PUBG MOBILE ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir.

PUBG MOBILE ile ilgili daha fazla bilgi için InstagramYoutubeTikTokFacebookTwitch ve Twitter hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. 

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

God Of War Dizisi Geliyor? Hangi Platformda

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Dokuz Diyar’a geri dönmeye hazır olun. Efsane oyun God of War, dizi uyarlamasıyla Prime Video’ya geliyor. 💥 Haberler için takipte kalın. 🙌

Devamını Okuyun

Oyun

Nintendo, Call Of Duty İle 10 yıllık Microsoft Anlaşması İmzaladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Microsoft, oyunun yayıncısını satın alma planının ardından Call of Duty’i Nintendo konsollarına getirmek için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı…

Microsoft, Overwatch ve Warcraft’ı da yapan Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın almak istiyor.

Anlaşma, Microsoft’un Call of Duty’nin Sony’nin PlayStation 5’i gibi rakip konsollarda görünmesini engellemesini sağlayacak.

Birleşik Krallık gözlemcisi Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), bunun oyun sektöründeki rekabeti azaltabileceğini söylüyor.

Microsoft durumun böyle olmadığını söylüyor ve şimdi bu unvanı sınırlı bir süre için rakiplerine sunuyor.

Reklam

Anlaşmayı duyururken, Microsoft başkanı Brad Smith aynı teklifin “oturup konuşmaya” istekli olması durumunda Sony için de masada olduğunu söyledi.

Kaynak: BBC.

Devamını Okuyun

Popüler