Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Stranger Things’e Benzeyen Yeni Dizi Yayınlandı

Yayınlandı

Tarih

Paper Girls
Ayrıksı Kitap

Amazon, Stranger Things’e benzeyen yeni dizisini yayınladı…

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Stranger Things, seyirciler tarafından çok beğenildi ve kısa süre içinde Netflix’in en sevilen dizisi haline geldi. Özellikle dizinin kısa süre önce yayınlanan dördüncü sezonu büyük beğeni kazandı ve sosyal medyada da çok konuşuldu.

Netflix’in Stranger Things ile yakaladığı bu başarı, çocuk karakterlere odaklanan benzer fantastik dizilere olan ilgiyi de arttırdı. Stranger Things’e benzer bir iş ortaya çıkarmak için pek çok yeni projeye imza atıldı. Bunlardan belki de en dikkat çekici olan geçtiğimiz günlerde Amazon Prime Video’da yayınlandı. Paper Girls adını taşıyan bu dizi, hem küçük yaştaki karakterlere odaklanması hem de fantastik hikayesiyle Stranger Things’e benzetiliyor.

Diziyle aynı adı taşıyan çizgi roman serisinden uyarlanan Paper Girls, zaman yolculuğu ile hayatı değişen dört genç kızın hikayesini anlatıyor. 1988 yılında, Cadılar Bayramı sabahında her zamanki gibi gazete dağıtmak için bisikletlerine atlayıp yola koyulan bu dört arkadaş, bir kaza sonucu kendilerini savaş halindeki zaman yolcularının ortasında buluyor. Bir anda kendilerini zamanda bir yolculukta bulan bu dört arkadaş, dünyanın kaderini belirleyecek bir maceraya atılıyor. Bu macera sırasında karakterlerimiz kendilerinin gelecekteki versiyonlarıyla da yüz yüze geliyor. Roman, 7 Ekim 2015’te yayınlanmaya başladı ve 31 Temmuz 2019’da 30. sayı ile sona erdi.

29 Temmuz’da Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başlayan Paper Girls’ün ilk sezonu sekiz bölümden oluşuyor.

Reklam

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Televizyon

Türkiye’de Dijital Platformlarda En Çok İzlenenler 19 – 25 Eylül

Yayınlandı

Tarih

Yazar

She-hulk-1

Dijital Platformlar Top 10 Listeleri

Ayrıksı Kitap

Geçtiğimiz hafta (19 – 25 Eylül) Türkiye’de Dijital Platformlarda En Çok İzlenenler filmler ve dizilerin listesini aşağıdaki grafiklere bulabilirsiniz. www.justwatch.com’un verilerine göre işte detaylar:

Bakalım sizin izlediğiniz yapımlar ilk 10’a girebilmiş mi?

Türkiye En Çok izlenen 10 Dizi (19 – 25 Eylül)

Dijital Platform Top 10 Dizi 19 – 25 Eylül TR

She-Hulk yine haftanın en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Dikkat çeken diğer üç not ise 1) Disney Plus’ın iddialı iki dizisinden Dünyayla Benim Aramda ilk 10’da yok. 2) Star Wars : Andor 9 numaradan giriş yaptı. 3) Ve House Of The Dragon dizisini izleyemeyenler yayını biteli yıllar olan Game Of Thrones ile hasret gidererek Blu Tv’yi bu eski yapımla 2. sıraya çıkarmışlar.

Türkiye En Çok izlenen 10 Film (19 – 25 Eylül)

Dijital Platform Top 10 Film 19 – 25 Eylül TR

Filmlerde ise Netflix’in ezici bir üstünlüğü varken Apple Tv’nin ücretli olarak tek tek satın alınan filmlerinin de listede olması çok dikkat çekici. Blu Tv listede yokken Disney + tek filmle listede : Kana Susadım

Devamını Okuyun

Televizyon

“Kıyma” İkinci Sezon Ne Zaman Başlıyor? Konusu Nedir? Tanıtım İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kıyma İkinci Sezon
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV’nin, ‘Sıfır Bir Adana’ ve ‘Sokağın Çocukları’ yaratıcılarından ortaya çıkan özlenen mahalle macerası ve komedisini izleyicilerle buluşturan ‘Kıyma’ ikinci sezonuyla bugünden itibaren yayında.

Adanalı bir grup arkadaşın İstanbul’a gelip bir kebapçı açmasıyla başlayan ‘Kıyma’ ikinci sezonda yine çok sevilecek. Mahalle kültürünü ve sokak dilini eğlenceli aynı zamanda trajikomik bir şekilde anlatan ‘Kıyma’, otuz dakikalık bölümleriyle izleyicilere keyifli bir seyir imkanı sunuyor.

İlk sezonuyla büyük ilgi toplayan ‘Kıyma’ ikinci sezonuyla aksiyon ve komedi dozunu artırıyor. Yeni karakterlerin eklediği ikinci sezonda Kado, Baran ve Reşo; Ömer, Poyraz ve Tufan’a ortak olarak kebapçıya katılacak.

Kebapçıda bir değişiklik yapmak isteyen Ömer’in, Adana’dan şırdancı Kerem’i getirmesiyle birlikte yeni ve eğlenceli sahneler ortaya çıkacak. Ayrıca aralarına katılacak yeni hemşerileri Mehmet Elmas da sürprizleriyle birlikte ekibi yeni bir yola sürükleyecek. Yeni sezonda aksiyonu da bolca yaşatacak olan ‘Kıyma’da Yiğit’in hapishaneden çıkışıyla birlikte olaylar iyice karışacak.

Kıyma, ikinci sezonuyla bugün saat 19.00’dan itibaren BluTV’de…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

“Gecenin Ucunda”dan Yeni Tanıtım Geldi – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Gecenin Ucunda Yeni Tanıtım
Ayrıksı Kitap

TMC Film’in yapımcılığını üstlendiği, Âlim Yapım’ın ortak yapımcı olarak yer aldığı, sezonun en iddialı yapımlarından biri olan ‘Gecenin Ucunda’dan muhteşem bir tanıtım daha geldi. Göz alıcı mekanları, güçlü oyuncu kadrosu ve etkileyici öyküsüyle izleyiciyi derinden etkilemeye hazırlanan dizi yakında STAR TV’de ekrana gelecek.

Işık ailesinin pamuk ipliğine bağlı dengeleri Neslihan Atagül Doğulu’nun hayat verdiği Macide’nin gelişiyle bozulacak. Karakterleri büyük merak uyandıran diziden yayınlanan son tanıtımın diyalogları hikayenin gizemlerine dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Barış Erçetin üstlendiği, senaryosu Başar Başaran ile Emre Özdür’a ait ‘Gecenin Ucunda’nın oyuncu kadrosunda Neslihan Atagül Doğulu, Kadir Doğulu, Sarp Levendoğlu, Zuhal Olcay, Tuba Ünsal, Özge Özder, Bertan Asllani, Kaan Taşaner, Bestemsu Özdemir, Levent Özdilek, Ebru Aykaç, Şencan Güleryüz, Aysun Metiner, Gonca Yakut, Aleyna Özgeçen, Abdulkerim İlhan, Hazal Şenel, Seyda Bayram, Cem Avnayim, Tugay Bahşi, Ufuk Tevge, Kuzey Kaya, Ubeyt Ünal, Oya Ünal yer alıyor.

Peride Celal’in aynı adlı romanından uyarlanan ve STAR TV ekranında seyirci ile buluşmak için gün sayan ‘Gecenin Ucunda’, iş hayatında mutlu olamayıp başkalarını iyileştirmenin peşine düşen Macide’nin kendisini bulmak için çıktığı yolda aşkla sınanıp daha önce hiç tanık olmadığı bir dünyanın içine girmesini konu alıyor.

Masalsı aşk hikayesiyle ‘Gecenin Ucunda’ yakında STAR TV’de…

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler