Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

The Crusade: Bir Emperyalizm Parodisi

Yayınlandı

Tarih

ED9D9443-4810-4B98-B856-9D90360A06AB_1_201_a

The Crusade Yorumu

Ayrıksı Kitap

Louis Garrel’ın kalkmaktan bıkmadığı yönetmen koltuğunda yine olduğu The Crusade, Türkçe ismiyle Kurtarıcı, oğulları Joseph’in gezegeni kurtarma planını finanse etmek için kendi ailesinin değerli eşyalarını sattığını keşfeden Abel ve Marianne’in hikayesini konu ediniyor.

Kurtarıcı Avrupa

Türkçe anlamı “Haçlı Seferi” olan The Crusade, adının verdiği ironiyle bir Avrupa emperyalizmi eleştirisi olacakken, onun parodisi haline geliyor. Zenginliğinin kaynağı başka ülkeleri, özellikle Afrika ülkeleri, sömürme üzerine olan Avrupa’nın; gezegeni kurtarmak için Sahra Çölü’ne bir “su birikintisi” oluşturma planı üzerinden ilerleyen hikaye, çokça farklı ve ilgi çekici yönlere çekilebilecekken; kendi yarattığı parodinin içine hapsoluyor. Filme baktığımızda bu eleştiri, sosyal mesajdan ileriye gidemeyen, samimiyetsiz bir kamu spotu. İlk dakikalarıyla oldukça iyi ve dinamik bir giriş yapmış olmasına rağmen, yavan diyaloglarıyla merak unsurunun hiç işlemediği bir hikaye yapısının hüküm sürdüğü, amatörlük kokan başarısız bir sosyal komedi denemesi. Hikayenin ikinci yarısında karakterlerini katmanlandırması, süregelen aksak ve ruhsuz yapısını tekrardan dinamik hale getirmesi için bir umut kırıntısı oluyor. Eşi Laetita Casta ile “A Faithful Man” ardından yeniden bir işbirliği içinde olan Garrel, şu yönetmenlik sevdasını bi’ kenara bıraksa sanki dünya daha iyi bir yer olacak.

Kurtarıcı, 14 Ekim Cuma günü vizyonda. 

Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

Elemental : Doğanın Güçleri Me Zaman Vizyona Girecek Fragmanı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Elemental Fragman
Ayrıksı Kitap


https://youtu.be/tOAuJHu5Tg0

Elemental: Doğanın Güçleri 2023’te Sadece Sinemalarda!

Devamını Okuyun

Sinema

“Marnie’s World – Ajan Kedi” Filminin Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ajan Kedi Fragman
Ayrıksı Kitap

Grimm’in “Bremen Mızıkacıları”na dayanan modern, eğlenceli bir yol filmi olan Ajan Kedi, 16 Aralık’ta vizyonda olacak…

Dört çılgın anti-kahraman, bir pati macera. Özel ajan Marnie ve arkadaşları bir araya gelip suçla savaşırken siz de onlara katılın. Şımarık ve masum, tombul bir ev kedisi olan Marnie, Sunshine hanesinde rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşıyor. Aile evinden dışarı hiç çıkmayan Marnie, gerçek dünyayı yalnızca en sevdiği dedektif suç TV şovlarında gördüğü kadarıyla biliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

“Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Zindanlar Ve Ejderhalar Hırsızlar Arasındaki Onur
Ayrıksı Kitap

Büyüleyici bir hırsız ve bir grup beklenmedik maceracı, kayıp bir kalıntıyı geri almak için destansı bir soyguna girişir, ancak yanlış insanlarla ters düştüklerinde işler tehlikeli bir şekilde ters gider. Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur, efsanevi rol yapma oyununun zengin dünyasını ve oyuncu ruhunu, eğlenceli ve aksiyon dolu bir macerada beyaz perdeye taşıyor.

Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur”, 7 Nisan 2023’te sinemalarda…

Filmin kamera arkası görüntülerini sizler bırakıyoruz. İyi seyirler.

Devamını Okuyun

Popüler