Bizimle iletişim kur

Yaşam

Türkiye’nin En Yakışıklı 10 Oyuncusu Belli Oldu

Yayınlandı

Tarih

10- Kıvanç Tatlıtuğ

10- Kıvanç Tatlıtuğ
Behzat C Banner

Sarışınların Efendisi, Kıvanç Tatlıtuğ, listede onuncu sırada yer aldı.

9- Murat Yıdırım

9- Murat Yıdırım

Oyunculuk yetenekleri kadar yakışıklılığıyla herkesi kendine hayran bırakan Yıldırım, listeye dokuzuncu olarak girdi.

8- Burak Özçivit

8- Burak Özçivit

Karayağız Burak Özçivit, listenin sekizinci ismi oldu.

7- İbrahim Çelikkol

7- İbrahim Çelikkol

Bu aralar ‘Kuş Uçuşu’ dizisiyle bir kez daha oyunculuğuna hayran kaldığımız İbrahim Çelikkol liste yedinci sıraya yerleşti.

6- Alp Navruz

6- Alp Navruz

“Ada Masalı” dizisinde canlandırdığı ‘Poyraz Ali Özgür’ karakteriyle izleyenlerden tam not alan genç oyuncu listenin altıncı ünlüsü oldu.

5- Kenan İmirzalıoğlu

5- Kenan İmirzalıoğlu

Ünlü oyuncu Sinem Kobal’la güzel bir evlilik süren ve iki çocuk babası olan İmirzalıoğlu listede beşinci sıranın sahibi oldu.

4- Engin Akyürek

4- Engin Akyürek

Listenin dördüncü sırasındaki isim ise, ‘Kaçış’ dizisinin başrolü Engin Akyürek oldu.

3- Barış Arduç

3- Barış Arduç

Başarılı oyuncu Gupse Özay ile mutlu bir evliliği olan Barış Arduç listenin üçüncüsü oldu.

2- Can Yaman

2- Can Yaman

Hem Türk hem de İtalyan basınında sürekli gündem olan Yaman ise, listenin ikinci ünlüsü seçildi.

1- Kerem Bürsin

1- Kerem Bürsin

Magazin dünyasının göz bebeği haline gelen Kerem Bürsin listede zirvenin sahibi oldu.

Kaynak: Onedio.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Rent Go, Anadolu Topraklarının Kültürlerini Hatırlatma Projesi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

TÜRKİYE’NİN ARAÇ KİRALAMA MARKASI RENT GO, DOĞDUĞU ANADOLU TOPRAKLARININ KÜLTÜRLERİNİ HATIRLATMA PROJESİ BAŞLATTI. PROJE KAPSAMINDA İLK OLARAK KARADENİZ VE KOMŞU COĞRAFYALARDA ASIRLARDIR KUTLANAN KALANDAR GELENEĞİ HATIRLATILARAK, 2023 YENİ YIL KALANDARI KUTLANDI.

Üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle bilinen Rent Go, Anadolu toprakları kültürlerini hatırlatma projesi ile, unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneğin tekrardan hatırlatılması için çalışmalarına başladı. 

Dünyanın pek çok coğrafya ve kültüründe olduğu gibi Anadolu ve Kafkasya coğrafyasında da yüzlerce yıldır birbirinden farklı yılbaşı kutlamaları düzenleniyor. Bu kutlamalardan biri de ocak ayının 13’ünü 14’üne bağlayan gece, daha çok Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaygın olarak kutlanılan Kalandar kutlamasıdır. Her yıl yöre insanı ilginç kıyafetler giyip yöreye özgü oynanılan oyunlarla yeni yıl Kalandarına birlikte girerler. Çocuklar giydikleri ilginç kıyafetler ve omuzlarına aldıkları torbalarla maniler söyleyerek gezdikleri evlerden topladıkları ikramları ertesi gün satar veya evlerinde tüketirler. 

Rent Go’da, gerçekleştirdikleri Kalandar etkinliği ile ilgili konuşan Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk: “Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli araç kiralama markası olarak Kalandar gibi yüzlerce yıldır süregelen Anadolu toprakları geleneklerinin yaşatılmasını değerli buluyoruz. Bu güzel geleneğimizi hatırlatmak için Karadenizli müşterilerimize ve çalışanlarımıza özel geleneksel bir kutlama gerçekleştirerek içerisinde Kalandar’ın simgesi ikramlarımızın ve mektupların olduğu çantalarımızı kendilerine sunduk. İstiyoruz ki bizi biz yapan, Anadolu topraklarından çıkan bu gibi geleneklerimiz yaşatılsın ve gelecek kuşaklara aktarılsın” dedi.

Devamını Okuyun

Yaşam

Elvis Presley’in Kızı “Lisa Marie Presley” 54 Yaşında Vefat Etti! “Ölüm Nedeni Ne?”

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Efsanevi Elvis Presley’in kızı olan ikonik şarkıcı-söz yazarı, o sabah kalp krizi geçirdikten sonra 12 Ocak Perşembe günü 54 yaşında vefat etti…

Ölümü duyurmak için duygusal bir açıklama yapan Lisa’nın annesi Priscilla Presley tarafından, ölüm haberi doğrulandı.

Priscilla, People’a “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi üzüntüyle paylaşmak zorundayım” dedi . “Hayatımda tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı. Bu derin kayıpla başa çıkmaya çalışırken mahremiyet istiyoruz. Sevgi ve dualar için teşekkürler. Şu anda daha fazla yorum yapılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türk Halk Müziği’nin Sevilen Sanatçısı Burhan Çaçan Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Ani kalp krizi geçiren Burhan Çaçan 62 yaşında vefat etti…

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan’ın ölüm haberi herkesi yasa boğdu. Burhan Çaçan, Florya’daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli sinema filmlerinde rol alan Burhan Çaçan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kaynak: Mynet.

Devamını Okuyun

Popüler