Bizimle iletişim kur

Sinema

Yalnız Bir Evin Kahkahası – Film İncelemesi

Dün sabah Sigourney Weaver ve Kevin Kline’ın başrollerini paylaştığı ve bir roman uyarlaması olan Yalnız Bir Evin Kahkahası filmini sizler için izledik. Peki film nasıldı?

Yayınlandı

on

yalnız bir evin kahkahası
Radio Mood App

Film bittikten sonra ilk söylemek istediğim şey ”Ne anlatıldı şimdi bana?” oldu. 1 saat 54 dakika olan süreyi izlerken 4’e böldüm. İlk 1.30 saat film ve ana karakterimiz bir oradan bir buradan bir şeyler deniyor. Olmayan şeyleri hikayenin devamında görmüyoruz iyi tamam fakat, olan şeyleri neden hikayenin devamında görmüyoruz? Görmeyeceksek neden böyle bir sahne oldu? İzlerken kendime sıkça bu soruları sordum. Yani kısaca filmin ilk 1.30 saatlik kısmı hiçbir amaca hizmet etmeyen anı geçiştirmek için konulmuş sahneler derlemesi. Ancak son 30 dakikalık (aslında 24) kısımda çarpıcı bir şeyler yaşanıyor ve nihayetinde ana karakterimizin psikolojisine girebiliyoruz. Bence filmin %75lik kısmında başka bakış açısı %25lik kısmında başka bakış açısına geçmek konusunda çok iyi bir iş çıkmamış.

Film içerisindeki şakalara gayet gülerek karşılık verdim fakat hikayenin beni içine çekememesi nedeniyle o şakalar da boşa gitti düşüncesi beni alıp götürüyor. Ayrıca ana karakterimiz filmin büyük bir bölümünde 4. Duvarı kırıyor. Bu benim hoşuma giden bir şey olsa da asıl bazı 4. Duvar kırılması gereken sahnelerde karakterimizin gözünden izliyoruz. Bundan dolayı da senaristlerin kolaya kaçmak için 4. Duvarı kırdığını düşünmemek elde değil.

Film size aynı anda birçok hikaye ve birçok karakter tanıtmak ve anlatmak istiyor. Başrolümüzün ‘cadı’ soyundan geldiği ve ona bağlı olarak ilginç özellikleri olduğunu görüyoruz fakat sahneyi geçiştirmek için bu özellik yüklenmiş gibi. Filmin başındaki neredeyse hiçbir karakter bir daha karşımıza çıkmıyor, çıksa bile sadece karakterimiz ile selamlaşıyorlar fakat o karakterler çok önemliymiş gibi filmin başında isimlerini öğreniyoruz ve ”aa böyle mi yapmış?” diyoruz.

Kısaca toparlamak gerekirse keşke bu kadar çok gereksiz karakter ve bu kadar dallı budaklı bir hikaye yerine biraz daha temizlenmiş bir senaryo olsaydı. Oyunculuklar gayet güzel olmasına karşın bu senaryo zayıflığı maalesef onu da alıp götürüyor. Sigourney Weaver ve Kevin Kline’ın başrollerini paylaştığı Yalnız Bir Evin Kahkahası filmi 30 Eylül’de vizyonda.

Reklam

Sinema

Beetlejuice Beetlejuice Resmi Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Beetlejuice geri döndü! Oscar adayı, eşsiz yaratıcı vizyon sahibi Tim Burton ile Oscar adayı ve yıldız Michael Keaton, Burton’ın ödüllü Beetlejuice filminin uzun zamandır beklenen devamı olan Beetlejuice Beetlejuice için yeniden bir araya geliyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Beetlejuice geri döndü! Oscar adayı, eşsiz yapımcı ve vizyon sahibi Tim Burton ile Oscar adayı ve yıldız Michael Keaton, Burton’ın ödüllü Beetlejuice filminin uzun zamandır beklenen devamı olan Beetlejuice Beetlejuice için yeniden bir araya geliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

House Of The Dragon 2. Sezon Birinci Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? Fragmanı izle?

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, yeni sezonu için nefeslerin tutulduğu dizi House of The Dragon’u kullanıcılarıyla buluşturmak için geri sayımda. 17 Haziran’da ABD yayınının hemen ardından BluTV’de olacak dizinin ikinci sezon resmi fragmanı yayınlandı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Bir aylık geri sayım başladı.

Savaş Yaklaşıyor… Tarafını seç!

Bayrakları çekin!

George R.R. Martin’in ‘Ateş ve Kan’ adlı romanından uyarlanan ve Targaryen Hanesi’nin efsanevi hikayesini anlatan ‘House of The Dragon’dan yayınlanan yeni fragman heyecan dozunu artırdı. 

Reklam

Kanlı bir iç savaşın eşiğinde olan Westeros’ta Kral Aegon Yeşil Konsey’i, Kraliçe Rhaenyra ise Siyah Konsey’i savunmaktadır. İki tarafın olağanüstü bir mücadeleye gireceği ‘House of The Dragon’un yeni sezonu nefessiz izlenecek.

House of the Dragon, ikinci sezonuyla Amerika yayınından hemen sonra 17 Haziran’da BluTV’de.

Devamını Okuyun

Sinema

Halle Berry’nin Başrolünde Yer Aldığı “Never Let Go/Asla Bırakma” Filminden İlk Fragman Yayınlandı – İzleyin

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor. Güvenliklerini koruyan tek şey tehdidin varlığına olan inançlarıdır, ancak çocuklardan biri ruhun gerçek olup olmadığından şüphe etmeye başlayınca her şey hızla yerle bir olur.

Filmin oyuncuları: Halle Berry, Percy Daggs, Anthony B. Jenkins.

Film; 27 Eylül’de sinemalarda…

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Yeni Bir “John Wick” Filmi Geliyor – Bakın Başrolünde Kim Var?

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Lionsgate, yen bir “John Wick” spin-off filminin üzerinde çalışıldığını duyurdu. Henüz resmi adı açıklanmayan film, “John Wick 4″te Donnie Yen tarafından canlandırılan Caine karakterine odaklanacak.

Yen, 2025 yılında Hong Kong’da üretime başlaması beklenen projede Caine rolünü yeniden üstlenecek.

Reklam

Hikâyenin ayrıntıları gizli tutuluyor ancak bu bir ön bölüm olmayacak; bunun yerine, Caine’in Yüksek Masa’ya karşı yükümlülüklerinden kurtulduktan sonra yaşadıklarını anlatacak ve “John Wick 4″teki olayların ardından gelecek.

Dört ana “John Wick” filmini yöneten ve Len Wiseman’ın yönettiği, merakla beklenen ilk spin-off olan “Ballerina”nın yeniden çekimlerinde yer alan Chad Stahelski, John Wick hikaye evreninin geleceğini denetlemek üzere Lionsgate ile bir anlaşma yapmıştı. Stahelski bu projenin de yapımcı kısmında yer alacak.

Kaynak: Beyaz Perde.

Reklam
Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar