Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

Yeni PlayStation Plus’ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Sony, Türkiye fiyatını resmi olarak duyurdu.

Yayınlandı

Tarih

Yeni PlayStation Plus'ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu
Ayrıksı Kitap

Sony’nin Xbox Game Pass’e karşı bir hamle olarak düzenlediği yeni PlayStation Plus aboneliği geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Mevcut PlayStation Plus avantajlarını PS Now ile birleştirecek olan yeni sistem de üç farklı abonelik seçeneği sunulacak. Bu abonelik seçeneklerinin her biri farklı avantajlar sunarken, fiyatlarında da değişiklik gösterecek. İşte o çok merak edilen fiyatların Türkiye’de ne kadar olacağı en nihayetinde belli oldu.

PS Plus Essential – aylık 40 TL – üç aylık 100 TL – yıllık 240 TL
PS Plus Extra – aylık 60 TL – üç aylık 165 TL – yıllık 400 TL
PS Plus Deluxe – aylık 70 TL – üç aylık 190 TL – yıllık 460 TL

PlayStation Plus Essential
PlayStation Plus üyelerinin şu anda yararlanmakta olduğu avantajların aynısını sunar. Örnek:
• Aylık indirilebilir oyunlar
• Özel indirimler
• Kayıtlı oyunlar için bulut depolama
• Çevrimiçi çok oyunculu modlara erişim
Bu üyelik planında mevcut PlayStation Plus üyeleri için herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

PlayStation Plus Extra
Essential katmanının tüm avantajlarının yanı sıra, 400 adete kadar en eğlenceli PS4 ve PS5 oyunundan oluşan bir katalog1 sunar. Bu oyunlardan bazıları:
• Death Stranding
• God of War
• Mortal Kombat 11
• Returnal
• Marvel’s Spider-Man
• Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Reklam

PlayStation Plus Deluxe
• Essential ve Extra katmanlarının tüm avantajlarını sağlar
• Orijinal PlayStation, PS2 ve PSP nesillerinden indirebileceğiniz sevilen klasik oyunlardan oluşan bir katalog sağlar.
• Bu katmanda, müşterilerin belirli oyunları satın almadan önce deneyebileceği sınırlı süreli oyun deneme sürümleri de sunulacaktır.

Ülkemizdeki yetersiz internet altyapısı nedeniyle PlayStation Plus Premium üyeliğini kullanamıyoruz. Bu üyelik ekstra olarak bulut üzerinden oyunları yüklemeden oynayabilme özelliğini taşıyordu ancak Premium yerine ülkemizde Deluxe abonelik hizmete sunulacak. Sony tarafından yeni abonelikler ile ilgili yapılan resmi açıklama şu şekilde:

Yeni hizmetin çıkışından önce üyeliğinizin yenilemesini durdurmadığınız sürece mevcut üyeliğiniz yeni PlayStation Plus hizmetinde otomatik olarak eş değer bir abonelik planına geçirilecektir. Ödemesini yapmış olduğunuz tüm abonelik dönemleri devam edecek ve üyeliğiniz sona erene kadar aynı üyelik avantajlarına erişebileceksiniz.

Abonelik planınızda veya ödeme sıklığınızda herhangi bir değişiklik yapmayı tercih etmediğiniz sürece, yeni hizmetin çıkışından sonra abonelik ücretinizin artmayacağından ve ödeme tarihlerinizin değişmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Planınızı dilediğiniz zaman daha yüksek bir avantaj planına yükseltebilirsiniz. Bunun için mevcut planınız ile yeni planınız arasındaki farkı, aboneliğinizin kalan süresine göre hesaplanmış tutar olarak ödemeniz gerekir.

Reklam

Oyun

Call of Duty: Modern Warfare II’den Müjdeli Haber

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Call of Duty Modern Warfare II
Ayrıksı Kitap

Call of Duty: Modern Warfare II ile yeni bir dönem başlıyor…

Activision, ön sipariş veren müşterilere müjdeli bir haber duyurdu. Oyunun resmi olarak 28 Ekim’de piyasaya çıkmasından bir hafta önce, 20 Ekim’den itibaren oynayabileceğini açıklandı. Call of Duty: Modern Warfare II ön sipariş veren kullanıcılar oyunu piyasaya sürülmeden oynama şansına erişecek. Daha önce de belirtildiği gibi, ön sipariş satın alanlar ayrıca MW2’nin açık beta oturumlarına iki günlük erken erişim ile özel karakter ve silah görünümlerini anında kullanma hakkına sahip olacak.

15 Eylül’de saatlerce sürecek Call of Duty etkinliğinde MW2 ve bir sonraki Warzone için daha fazla ayrıntı vaat ediliyor. Ancak, tek oyunculu oyuna önceden erişim, şirketin önceliği durumunda. Call of Duty: Modern Warfare II oyuncular tarafından uzun süredir merakla bekleniyordu. Yıllara meydan okuyan oyunlar arasında yer alan oyun uzun süredir bir çok hayrana sahip. Söz konusu oyun hakkında tartışmalar devam etse de hala en sevilen savaş oyunu olarak ön plana çıkıyor. Sevilen oyun yeni sürümleriyle de hayranlarının karşısına gelmeye devam edecek.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

İşte Dünyanın En Çok İndirilen Mobil Oyunları!

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Dünyanın En Çok İndirilen Mobil Oyunları
Ayrıksı Kitap

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunları belli oldu…

Geçtiğimiz ayın en çok tercih edilip indirilen mobil oyunları duyuruldu. Listede Garena Free Fire, Apex Legends Mobile ve Stumble Guys ve birçok mobil oyun dikkat çekerken, döneminde oldukça popüler olan Subway Surfers da kendine yer bulmayı başardı.

Temmuz ayında kullanıcıların en çok tercih ettiği mobil oyunlar listesi, sektörün önde gelen şirketlerinden olan Sensor Tower tarafından açıklandı. Detaylara göre en çok indirilen mobil oyun Stumble Guys oldu. 30,5 milyon indirme sayısı alan oyunu en çok tercih eden ülke yüzde 19,4 ile Endonezya olurken, ABD yüzde 10,4 ile ikinci sırada yer aldı.

Çıktığı döneme damgası vuran Subway Surfers ise, listede kendine ikinci sırada yer buldu. Oyun 26,2 milyon indirme alarak sektörde ne kadar etkili olduğunu ortaya koydu. Subway Surfers oyununu en çok tercih eden ülkeler yüzde 15 ile Hindistan ve 10,3 ile Brezilya oldu.

Reklam

Araştırmanın bir başka noktası ise, en çok mobil oyun indiren ülkeyi belirledi. Buna göre Hindistan, toplamda 784 milyon indirme sayısı ile zirveyi kimselere kaptırmadı. ABD Hindistan’ın hemen arkasında yer alırken, bu iki ülkeyi Brezilya takip etti.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Oyun

Yüzüklerin Efendisi’nden Yeni Oyun Geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Yüzüklerin Efendisi Yeni Oyun
Ayrıksı Kitap

Weta Workshop Orta Dünya’ya geri dönüyor…

WW, Private Division ile birlikte yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Oyun erken geliştirme aşamasında ve iki taraf oyunu Mart 2024’te sona erecek olan 2024 mali yılında yayınlamayı umuyor. Yüzüklerin Efendisi dünya genelinde milyonlarca hayrana sahip bir yapım. Filmleri bitmiş olsa da şimdi Amazon Prime’da yeni bir dizisi başlayacak. Buna ek olarak Orta Dünya’yı sevenlere yeni oyunlar da sunulmaya devam ediyor.

Weta Workshop, Middle-earth Enterprises ile yaptığı anlaşma kapsamında “kitapların altında yatan bilgileri yorumlamak için en geniş yaratıcı lisansa” sahip. Weta Workshop’un interaktif şefi Amie Wolken, “Orta Dünya’da yeni bir oyun seti oluşturmak, özellikle de hayranların daha önce oynadığından çok farklı bir oyun yaratmak bir ayrıcalık” dedi. Hayranlar olarak, oyuncuların Orta Dünya’yı daha önce hiç olmadığı şekilde keşfetmeleri ve Yüzüklerin Efendisi’nin büyüsüyle yeni hayranlar tanıştırmaları için heyecanlıyız.”

Yıllar boyunca düzinelerce Lord of the Rings oyunu çıktı, bu yüzden Weta Workshop’un ne tür yeni bir spin planladığını görmek ilginç olacak. Elbette, Weta Workshop bu alanda bir ton deneyime sahip. Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi filmlerinde ve Hobbit üçlemesinde çalıştı. 2014 yılında bir oyun bölümü kuran özel efekt santrali, Amazon ile Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nde de işbirliği yapıyor.

Reklam

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Popüler