Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Yuno Space, İlk EP Çalışması “Okyunus”u Sevenleri İle Buluşturdu

Yayınlandı

Tarih

Yuno Space Okyunus
Ayrıksı Kitap

Mini Dizi Video Klip ile birleşti…

Türkçe rap, R&B, pop ve arabesk müziği, kendine has tarzıyla harmanlayan Yuno Space, ilk EP çalışması “Okyunus”u sevenleri ile buluşturdu. Klip hazırlıklarını tamamlayan sanatçı, klibi yayınlamadan önce plak şirketi ile arasında bir tartışma olduğunu ve yollarını ayırdığını sevenleri ile paylaştıktan sonra asıl hikayenin başladığını dile getiriyor. İzleyenler tarafından merak konusu olan tartışmanın aslında espri olduğunu ve müzik sektöründeki anlaşmazlıkları belirtmek istediğini gösterirken, izleyenleri eğlendirmeyi de başarıyor.

Yuno Space, ilk EP çalışması olan “Okyunus” için gerçek yaşamdan aldığı kesitleri video klibine aktardı. Geleneksel ve modern algının izlerini taşıyan klip, müzik sektöründeki ilişkileri esprili bir dil ile anlatan sosyal medya kurgusu ile hazırlandı. Çalışma; klip çekme vaadi ile para alıp bunu başka yerlerde harcayan ve sanatçısına olmadık vaatlerde bulunan çakal menajerin, İstanbul’dan başlayan ve Trabzon’da noktalanan klip çekme hikayesini anlatıyor.

İzleyenleri Meraklandırıyor!

TikTok konsepti üzerine özel bir kurgu ile hazırlanan video klibin çalışmaları ise Favela, Esenyurt Trap Paf Küf, Kan gibi projelerinde yönetmenliğini üstlenen Vasso tarafından gerçekleştirildi. EP çalışması için video klip hazırlıklarını tamamlayan sanatçı, plak şirketinden klip çekme vaadi ile para alıp bunu başka yerlerde harcayan ve sanatçısına olmadık vaatlerde bulunan çakal menajerin, İstanbul’dan başlayan ve Trabzon’da noktalanan klip çekme hikayesini anlatıyor. Sanatçı ile plak şirketinin tartışması ise sosyal medyada gündem olması ile merak uyandırırken, esprili bir dil ile anlatılmak istenen mesajı bir hikaye üzerine bileştiren sanatçı izleyicilerini meraklandırmayı da başarıyor.

Reklam

R&B ve RnBesk Ortak Noktayı Buluşturuyor

MOB Entertainment tarafından yürütülen proje, hem prodüksiyonu hem de hikayesi ile dikkat çekiyor. Prodüksiyonundaki Türkçe rap, R&B, pop ve arabesk tınıları Yuno’nun tabiriyle ‘’R&B’ ve RnBesk’’ müzik karakterini oluşturuyor. Sanatçının, TikTok üzerinden yayınladığı bölümler ise ‘’Kültür çatışmasında kişilerin verdiği tepkileri, ortak noktalarının da olduğunu ve beraber eğlenebildiklerini fark etmeleri’’ durumu, albümün metasını pekiştiriyor. R&B tınıların Türkçe Rap ile uyumsuzluğu genel bir yargı olabilecek iken Yuno ‘’RnB ye RnBesk’’ diyerek ortak noktayı buluyor.

OKYUNUS EP TRACKLIST:

1.TERÖR İSTANBUL (FT. BEY)

2. BUDUR BENİM YOL

Reklam

3. BASAMAK

4. BEGONYA

5. ÇİKOLATA YEAH

6. BONUS TRACK (FT. BEY)

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Paramore Yeni Albümleri “This Is Why”ı Duyurdu – This Is Why Klibi İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Paramore This Is Why
Ayrıksı Kitap

Yeni albüm, 10 Şubat 2023’te Atlantic Records’tan çıkacak. Los Angeles’ta uzun süredir birlikte çalıştığı Carlos de la Garza ile kaydedildi…

Albümün bugün yayınlanan başlık parçası, Paramore’un yaklaşık 20 yıllık müzik boyunca hayran kitleleri onlarla birlikte seyahat ederken nasıl yenilik yapacağını ve adapte olacağını bildiğini kanıtlayan harika çıkış parçası. Williams’ın sesi tatlı ve küstah bir konuşma şarkısına dönüşüyor. Çılgın enstrümantasyon çöküyor ve Williams’ın sarsılmaz vokalleri etrafında bir araya geliyor.

Kaynak: Paper.

Devamını Okuyun

Müzik

“Aqua” Grubu Müzik Endüstrisinde Çeyrek Yüzyılı Devirdi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Aqua 25 Yıl
Ayrıksı Kitap

Danimarkalı dans-pop grubu Aqua’nın “Barbie Girl” ve “Doctor Jones” gibi hit parçalarla müzik endüstrisine damgasını vurmasının üzerinden 25 yıl geçti…

Şimdi, dünya çapında 17 milyondan fazla satan ilk albümleri Aquarium’un yıldönümünü kutlamak için ikonik grup, rekorun özel plak baskılarını yayınlıyor!

Bu yıl Aqua; ayrıca, tarihi bir dönüm noktasına ulaştı ve “Barbie Girl” müzik videosu için YouTube’da 1 Milyardan fazla izlenmeye ulaştı. Müzik videosunun kitschy titreşimleri pek çok kişi tarafından seviliyor ve efsanevi parçaları bugün hala tüm dünyada yayınlanıyor ve mutlak bir klasik olarak kalıyor. Gerçekten hiç eskimeyen bir şarkı.

Pop müziğin bu karikatürümsü, çılgın dünyasının yapımcıları arasında Rene Dif, Lene Nystrøm ve yapımcılar Søren Rasted ve Claus Noreen yer alıyor. Başlangıçta 1994 yılında “Joyspeed” adı altında bir araya geldiler. Ancak, şimdi sonsuza dek “Aqua” fenomeninin arkasındaki müzisyenler olarak bilinecekler.

Kaynak: Pop Crave.

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Madonna’dan Yeni Bir Albüm Mü Geliyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Madonna Yeni Albüm
Ayrıksı Kitap

Yeni bir Madonna albümü yolda mı? Süperstar stüdyoda proje hazırlıyor gibi görünüyor…

30 Eylül Cuma öğleden sonra, kayıt kabininde çalışırken dört fotoğrafının yanı sıra tweet attı. Fotoğrafların ikisinde, şarkıcı bir dizüstü bilgisayarın başına kamburlaşmış, el yazısı notlarını (veya şarkı sözlerini?) deşifre ediyor, ancak yazdığı her şey düzeltilmiş olsa da. Bir diğerinde, piyanonun başında oturuyor, güneş gözlüğü takıyor ve parmaksız siyah eldivenler takıyor ve pembe saçlarıyla enstrümanın parlak kırmızı rengiyle tam bir tezat oluşturuyor.

Daha geçen ay Madonna , Billboard’un Dance Club Şarkıları listesinde 1983’ün “Holiday”inden 2019’un “I Don’t Search I Find”a kadar 50 liste başı hitinin bir remiks koleksiyonu olan Nihayet Enough Love: 50 Number Ones’ı yayınladı . ” Derleme pop efsanesine En İyi Dans/Elektronik Albümler listesinde (3 Eylül tarihli) üçüncü 1 numara oldu.

Bu arada, ikonun yeni malzemelerden oluşan son tam uzunluktaki albümü , Billboard 200’de dokuzuncu kariyeri 1 numara olan 2019’daki Madame X idi. numara olan ve Maluma ile birlikte “Medellín”, Swae Lee ile “Crave”, albüm daha yakın olan single’larını ortaya çıkaran oldu. I Rise” ve “I Don’t Search I Find”ın orijinal versiyonu. Lizbon, Portekiz’deki hayatından ilham alan Latin etkisindeki kayıtta Quavo (“Gelecek”), Anitta (“Faz Gostoso”) ve bir diğeri Maluma (“Bitch I’m Loca”) ile yapılan işbirlikleri de yer aldı.

Kaynak: Billboard.

Reklam
https://twitter.com/Madonna/status/1575959130023813120
Devamını Okuyun

Popüler