Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner

Yaşam

2021 MASTERCHEF BİRİNCİSİ EREN KAŞIKÇI VE YENİ MEKANI

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

KIZILSAKAL’IN MUTFAĞI NO1 “LEZZET LEZZET LEZZET” MOTTOSUYLA AÇILDI


İşte Lezzet Lezzet Lezzet mottosuyla geçen senenin Masterchef Türkiye
Birincisi KızılSakal lakabıyla tanıdığınız Eren Kaşıkçı’nın imza attığı yepyeni bir mekan Kızıl Sakal No:1 Zekeriyaköy’de açıldı.

Açılır açılmaz gittiğimiz mekanı sizler için anlatmak istiyorum. Bir kere tanıdığım en doğal , en tatlış MasterCheflerden biri Eren Kaşıkçı.
Hikayesi olan tabaklar, masanın ortasından paylaşıldıkça bedene şifa olan tatlar diyerek menüsünü kendi hayat felsefesinden yola çıkarak oluşturmuş.

Mevsiminde masada bulacağınız taze, doğal ve leziz ürünlerle oluşturulan ve ekibinde bulunan her şefin fikri sorularak bir cours imzalı yemek seçilip menüye özel olarak eklenmiş.
Bu restaurantta benim gönlümde en özel yeri olan konsept ise Eren şefin sahip çıktığı çok önemli bir değer “Atıksız Masa Düzeni”.
Yani masanızda artan yemeklerin değerlendirildiği ve dönüştürüldüğü; ürünün gerçek değerinin asla yadsınmadığı bir sistem oluşturulmuş.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız ünlü şef Kızıl Sakal Eren Kaşıkçı “Uzun zamandır emek verdiğim ve  her zaman altını çizdiğim “Lezzet,Lezzet,Lezzet” sloganı ile kapılarını açtığımız restoranda emek, bereket ve hizmet her zaman önde olacak. Geldiğim coğrafya olan Tokat’ın en taze, en özel lezzetlerini sentezleyerek oluşturduğumuz menüde, kimi zaman geleneksel bir yemeğin şaşırtıcı bir sunumu, kimi zaman ise farklı mutfakların yerelleştirilmiş ve odun ateşi lezzeti ile bezenmiş bir sunumunu sizlerle paylaşacağım.Yemek yediğiniz masada sadece bir yemek değil,samimiyet ve sıcaklığın yaşanacağını ekip arkadaşlarımla birlikte oluşturduğumuz PAYLAŞIM MENÜLERİ ile yaşayacağınıza inanıyorum.Masanızda yediğiniz ve size sunulan her yemek için size vereceğim en önemli söz LEZZET olacak.Uzun zamandır yazdığımız, denediğimiz ve sentezlediğimiz her yemek için misafirlerimizin gülümsemesi en büyük ödülümüzdür.Mutlu olduğum yer Mutfak! Dilerim sunduğum yemeklere yansıttığımız mutluluk paylaşarak artacak” dedi.

Doğa ananın bize sunduğu nimetleri en doğal en organik haliyle odun ateşinde pişirerek bizlere tüm pozitif enerjisiyle sunan Kızıl Sakal lakaplı Eren şefin bu yeni yerine gittiğinizde Tokat’ın en özel lezzetleriyle beraber en özel sunumuyla közde basılarak masanıza gelen İşkefe tatlısını denemenizi mutlaka tavsiye ederim.
Haftanın her günü saat 24’e kadar açık olan restaurantta Cumartesi ve Pazar kahvaltı hizmeti de olacak. Zekeriyaköy’de açılan KIZIL SAKAL’IN MUTFAĞI NO1 farklı tasarımlar içeren dekorasyonu,odun ateşi konsepti ve açık ateşte pişen enfes lezzetleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

Rent Go, Anadolu Topraklarının Kültürlerini Hatırlatma Projesi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

TÜRKİYE’NİN ARAÇ KİRALAMA MARKASI RENT GO, DOĞDUĞU ANADOLU TOPRAKLARININ KÜLTÜRLERİNİ HATIRLATMA PROJESİ BAŞLATTI. PROJE KAPSAMINDA İLK OLARAK KARADENİZ VE KOMŞU COĞRAFYALARDA ASIRLARDIR KUTLANAN KALANDAR GELENEĞİ HATIRLATILARAK, 2023 YENİ YIL KALANDARI KUTLANDI.

Üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle bilinen Rent Go, Anadolu toprakları kültürlerini hatırlatma projesi ile, unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneğin tekrardan hatırlatılması için çalışmalarına başladı. 

Dünyanın pek çok coğrafya ve kültüründe olduğu gibi Anadolu ve Kafkasya coğrafyasında da yüzlerce yıldır birbirinden farklı yılbaşı kutlamaları düzenleniyor. Bu kutlamalardan biri de ocak ayının 13’ünü 14’üne bağlayan gece, daha çok Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaygın olarak kutlanılan Kalandar kutlamasıdır. Her yıl yöre insanı ilginç kıyafetler giyip yöreye özgü oynanılan oyunlarla yeni yıl Kalandarına birlikte girerler. Çocuklar giydikleri ilginç kıyafetler ve omuzlarına aldıkları torbalarla maniler söyleyerek gezdikleri evlerden topladıkları ikramları ertesi gün satar veya evlerinde tüketirler. 

Rent Go’da, gerçekleştirdikleri Kalandar etkinliği ile ilgili konuşan Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk: “Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli araç kiralama markası olarak Kalandar gibi yüzlerce yıldır süregelen Anadolu toprakları geleneklerinin yaşatılmasını değerli buluyoruz. Bu güzel geleneğimizi hatırlatmak için Karadenizli müşterilerimize ve çalışanlarımıza özel geleneksel bir kutlama gerçekleştirerek içerisinde Kalandar’ın simgesi ikramlarımızın ve mektupların olduğu çantalarımızı kendilerine sunduk. İstiyoruz ki bizi biz yapan, Anadolu topraklarından çıkan bu gibi geleneklerimiz yaşatılsın ve gelecek kuşaklara aktarılsın” dedi.

Devamını Okuyun

Yaşam

Elvis Presley’in Kızı “Lisa Marie Presley” 54 Yaşında Vefat Etti! “Ölüm Nedeni Ne?”

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Efsanevi Elvis Presley’in kızı olan ikonik şarkıcı-söz yazarı, o sabah kalp krizi geçirdikten sonra 12 Ocak Perşembe günü 54 yaşında vefat etti…

Ölümü duyurmak için duygusal bir açıklama yapan Lisa’nın annesi Priscilla Presley tarafından, ölüm haberi doğrulandı.

Priscilla, People’a “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi üzüntüyle paylaşmak zorundayım” dedi . “Hayatımda tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı. Bu derin kayıpla başa çıkmaya çalışırken mahremiyet istiyoruz. Sevgi ve dualar için teşekkürler. Şu anda daha fazla yorum yapılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türk Halk Müziği’nin Sevilen Sanatçısı Burhan Çaçan Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Ani kalp krizi geçiren Burhan Çaçan 62 yaşında vefat etti…

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan’ın ölüm haberi herkesi yasa boğdu. Burhan Çaçan, Florya’daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli sinema filmlerinde rol alan Burhan Çaçan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kaynak: Mynet.

Devamını Okuyun

Popüler