Bizimle iletişim kur

Köşe Yazıları

2022 Yılının En İyi Korku Filmleri

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Pandemi ile boğuşulan 2020 ve 2021 yıllarının ardından sonunda doyasıya korku filmi izleyebildik. 2022 yılı, iki kayıp yılın ardından biz korkuseverlere ilaç gibi geldi. Çok sayıda korku filminin vizyona girdiği bu dönemde hem şaşırtıcı başarılar hem de düş kırıklıkları yaşandı. “Deadstream” gibi düşük bütçeli filmler olumlu anlamda bizleri şaşırtırken; “Halloween Ends” gibi büyük işler ise çok büyük hayal kırıklıklarına yol açtı. Listeye geçmeden önce şunu da belirtmekte fayda görüyorum. Bu yıl, ne yazık ki korku türünü derinden sarsacak bir filme rast gelmedik. O yüzden listeden böyle bir beklentiniz olmasın. Zaten bu tarz korku filmlerinden beş yılda bir birkaç tane anca gelir. En son Ari Aster, `Hereditary` (2018) filmiyle böylesi bir filme imza atmıştı. Ondan sonra da böyle bir filme hala denk gelemedik.

15) Orphan First Kill (yön. William Brent Bell) 5,5/10

İlk filmin hem seyirciler hem de eleştirmenler tarafından beğenilmesinin ardından uzun bir süreden sonra filmin devamı (daha doğrusu prequel) da çekildi. Ancak filmde Esther karakterini 13 yıllık bir zaman diliminden sonra bile yine Isabelle Fuhrman’ın canlandırabiliyor oluşu da bu oyuncunun sahip olduğu genlerin mucizesi olsa gerek. Fakat ilk filmin öncesini anlatmayı vaat eden bu film, ilk filmdeki benzer şok edici sürprizi (twist) yakalayabilmek adına tuhaf yöntemlere başvurmuş. Başlarda işe yarayan bu sürpriz, sonlara doğru sünmeye başlıyor. Yine de ilk filmi sevenlerin izlemesini tavsiye ederim.

14) Moloch (yön. Nico Van Den Brink) 6/10

Reklam

Listede farklı ülkelerden de korku filmlerinin olmasına gayret gösterdim. Genelde bu tarz listelerde Amerikan korku filmlerinin egemenliği söz konusu oluyor. Çünkü bir senede en çok filmi onlar çekiyor. Bu sene Hollanda’dan bir korku filmini de bu amaçla listeye eklemek istedim. Bir halk masalından türetilen ve eski zamanlarda çocukların kurban edildiği bir ilah olduğuna inanılan “Moloch” isimli tanrıdan esinlenen film, tam bir Avrupa tarzı korku filmi. “Moloch”, oldukça yavaş olan temposu yüzünden sizi sıkabilse de bu senenin bir kez olsun şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm korku filmlerinden biri.

13) Incantation (yön. Kevin Ko) 6/10

Tayvan sineması son zamanlarda özellikle korku türünde hatırı sayılır işlere imza atıyor. “Found footage” (buluntu) alt türünde çekilmiş olan “Incantation” filmi de bunun son örneklerinden biri. Aslında çok daha iyi bir korku filmi de olabilirmiş. Oldukça dağınık ilerleyen ve anlamamız için pek çaba harcamayan konusu yüzünden güç kaybediyor. Hâlbuki elindeki potansiyeli daha iyi kullanabilseydi bu yılın en iyi korku filmlerinden biri olmaması için önünde hiçbir engel yoktu.

12) Terrifier 2 (yön. Damien Leone) 6/10

2016 yılında sessiz sedasız bir şekilde gelip giden Terrifier filmi, korkuseverler arasında kült bir film olma yolunda ilerleyince David Howard Thornton’un ustalıkla canlandırdığı “art the clown” karakterinin ikinci filmini izleyeceğimiz çok açıktı. Ancak ikinci film bence övüldüğü kadar iyi bir film değil. En başta oldukça uzun süresi ve sündürülen hikayesi sebebiyle izleyicileri yoran bir film. Fakat Damien Leone’u tebrik etmeden de geçemeyeceğim. Kendisi tam bir sinema emektarı. Filmin her yerinde kendisi var. Yönetmen, senarist, kurgucu ve makyaj sanatçısı… Zaten filmde gördüğümüz makyajların olağanüstü bir çalışmanın ürünü olduğu belliydi. Ayrıca kendisinin 80’ler Amerikan korku sinemasına olan hayranlığından ötürü de korku filmleri çekmeye devam etmesini arzuluyoruz.

Reklam

11) Pahanhautoja (yön. Hanna Bergholm) 6/10

Listedeki farklı ülke sinemalarından bir diğer örnek de İngilizce ismiyle “Hatching” filmi. Finlandiya sinemasından çıkan bu film, tam bir guguk kuşu hikayesi aslında. Bir gün ormanlık alanda bir kuş yumurtası bulan 12 yaşındaki Tinja, ailesinden gizli şekilde bu yumurtayı odasında koruyup kollamaya başlar. Ancak yumurtanın içinden çıkacak olan şey ona, ailesine ve etrafındakilere pek huzur vermeyecektir.

10) Hellraiser (yön. David Bruckner) 6/10

Clive Barker tarafından 1987 yılında yazılıp yönetilen ve günümüzde bir İngiliz korku klasiği olarak kabul edilen “Hellraiser” filmi, 2022 yılında sil baştan (reboot) yeniden çekildi. 1987 yılında vizyona girmiş olan orijinal film içerdiği kanlı ve şiddet dolu sahneleriyle hatırı sayılır bir izleyici kitlesi yakalamıştı. 2022 yılında çekilen film ise en az orijinali kadar kanlı olmayı başarıyor. Ancak cesaret konusunda geride kaldığını söylemeliyim. Bu yıl vizyona giren “Hellraiser” kesinlikle kötü bir film değil. Ancak çok iyi olduğunu söylememiz de pek mümkün görünmüyor.

9) Pearl (yön. Ti West) 6,5/10

Reklam

Yönetmenin “X” filminden sonra çektiği ama “X” filminin öncesini anlattığı ve Mia Goth ile birlikte yazdığı “Pearl” filmi, “X” filmine göre daha oturaklı bir slasher filmi. Özellikle Mia Goth’un muhteşem performansı filmi tek başına alıp götürmeyi başarmış. “X” filminde bitmek bilmeyen doyumuna şaşırıp kaldığımız “Pearl” karakterinin nasıl o hale dönüştüğünü bu filmde net bir şekilde görüyoruz. Bu arada, ilerleyen zamanlarda “Maxxxine” filmi ile bu ikili tekrar bir araya gelecek.

8) The Black Phone (yön. Scott Derrickson) 6,5/10

Filmin imdb künyesinde 2021 yılı yazması sizi yanıltmasın. Film, 2021 yılı sonlarında birkaç festivalde gösterildiği için filmin künyesinde 2021 yılı yazıyor. Normalde film tüm dünyada 2022 yılında vizyona girdi ve bu yüzden filmin bu senenin listelerinde yer almasında bir sakınca yok. Bu arada filmin işlediği konuya oldukça dini bir yönden yaklaştığını belirtmek istiyorum. Oldukça muhafazakar bir korku filmi. Korku filmleri zaten kendi içinde muhafazakardırlar ancak bu film dini ve inancı baya ön planda tutmuş. Bunun filme bir zarar verdiğini ise düşünmüyorum. Filmin oldukça heyecanlı ve ürkütücü olması filmi gözümde iyi yapmaya yetiyor benim için.

7) X (yön. Ti West) 6,5/10

Bu sene beklentilerin altında kalan bir film varsa o da “auteur” korku yönetmeni olan Ti West’in çektiği “X” filmi oldu. Film, eleştirmenlerden o kadar abartılı övgüler aldı ki bizler de izleyeceklerimiz karşısında mest olacağımızı sandık. “X” kesinlikle kötü bir film değil ve bence bu listede olmayı da sonuna kadar hak ediyor. Özellikle yaşlılar konusunda tabuları yıkan bir tavır takınması her anlamda cesurca bir yaklaşım. Fakat eleştirmenlerin övdüğü kadar çığır açıcı bir korku filmi kesinlikle değil.

Reklam

6) Smile (yön. Parker Finn) 6,5/10

“Smile”, 17 milyon dolarlık bütçesine rağmen tüm dünyada yaklaşık 200 milyon dolar hasılat elde ederek bu senenin en çok kazandıran korku filmlerinden biri olmayı başardı. Hem seyirci hem de eleştirmenlerden de geçer not alan film, her anlamda saf bir korku filmi olmayı başarıyor. Ancak, bu haliyle korku türüne çok büyük katkılar verebilecek bir film değil. Çok fazla etkilendiği It Follows (2014) filmiyle kıyaslamak ise mümkün değil. Yine de böylesi saf korku filmleri izlemeyi özlediğimi de söylemeden geçemeyeceğim.

5) Nope (yön. Jordan Peele) 7/10

Vizyona girdikten sonra “Nope” filminin korku türüne girip giremeyeceği tartışma konusu olsa da “Nope”, canavar alt türüne ait gerçek anlamda tam bir korku filmi. Özellikle Türk seyircisi tarafından filmin beklentileri pek karşılamadığını yapılan yorumlardan görebiliyorum; ancak Jordan Peele, bence hala bazı klişeleri ters düz etmeyi başarması sayesinde umut vaat etmeye devam ediyor.

4) Bodies Bodies Bodies (yön. Halina Reijn) 7/10

Reklam

Bu senenin en eğlenceli korku filmi ise bir kadın yönetmenin elinden çıktı. Eğlenceli demem sizi şaşırtmasın. Filmin ilk yarım saatinin ardından sizi gerilim ve korku dolu anlar bekliyor olacak. Ancak filmin son sahnesini görmenizle birlikte yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşacağına adım kadar eminim. Benim gibi “Scream” tarzında “katil kim” temalı korku filmlerini ve bu bağlamda “slasher” alt türünde çekilmiş korku filmlerine bayılıyorsanız bu film tam size göre.

3) Barbarian (yön. Zach Cregger) 7/10

Yurt dışından aldığı olağanüstü övgülerin ardından korku türünü kökünden sarsacak bir film bekliyorduk. Fakat böylesi sarsıcı bir korku filmiyle karşılaşmadık. Yine de bu demek değil ki “barbarian” kötü bir korku filmi. Tam tersi; iyi bir film, hatta gerilim dolu ilk yarısıyla muazzam bir korku filmi. Ancak film ne yazık ki sırrını ifşa etmesinin ve zirve noktasını filmin ortalarında yakalamasının ardından sonlara doğru büyük ölçüde kan kaybediyor. Ne olursa olsun filmin ilk yarısında uyandırdığı merak duygusu için bile “barbarian” hakkındaki övgüleri kısmen de olsa hak ediyor.

2) Scream (yön. Matt Bettinelli ve Tyler Gillett) 7/10

Beni bu senenin daha başında en çok şaşırtmayı başaran korku filmi ise serinin beşinci filminden beklenmeyecek kadar iyi olan “Scream 5” ya da resmi adıyla “Scream” oldu. Ancak konu “Scream” olunca objektif olmam da ne yazık ki pek mümkün değil. Bir “Scream” serisi hayranı olarak bu filmin yapmaya çalıştıkları beni tatmin etti. Özellikle de eski filmlerden gelen kahramanlara sırtını çok fazla dayamadan filmin kendine ayrı bir yol çizmeye çalışması ve geçmişe de saygı duruşunda bulunmaya devam etmesi, filmi benim gözümde değerli kılmaya yetti de arttı bile.

Reklam

1) Deadstream (yön. Joseph Winter ve Vanessa Winter) 8/10

Joseph ve Vanessa Winter ikilisinin birlikte yazıp yönettiği ilk uzun metraj denemeleri olan “Deadstream” filmi kesinlikle bu senenin en iyi korku-komedi örneği. “Evil Dead” serisine saygı duruşu niteliğinde olan bu filmi mutlaka izleyin derim. Shawn Ruddy isimli bir “youtuber”, çektiği videoların birinde evsiz bir adamın yaralanmasına sebep olduğundan kaybettiği sponsorlarını geri kazanmak için perili bir evde tek gecelik canlı yayın yapmaya karar verir. Ancak onu bu evde Mildred Pratt isminde oldukça kötücül bir ruh beklemektedir.

Köşe Yazıları

Avatar The Last Airbender Yorumları | Avatar Son Hava Bükücü 2024

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Avatar Son Hava Bükücü animasyon dizisinden uyarlanan Avatar The Last Airbender canlı aksiyon dizisi yayınlanmaya başladı.

Yıllar önce Nickelodeon TV’de izlediğimiz animasyon dizisi acaba M. Night Shyamalan’ın 2010 yapımı Son Hava Bükücü filmi gibi hayal kırıklığı mı olacak diye merak ediyorduk.

Ancak izlediğim bu yeni Avatar çok da hayal kırıklığı yaratmadı. Özellikle film versiyonunu düşününce bu dizinin görsel efektleri ve gördüğüm mekan tasvirleri olarak çok iyi bir uyarlama olduğunu söyleyebilirim. Karakterler ve hikaye açısından ise durum biraz daha zayıf.

En sonda söyleyeceğimi en başta belirtmem gerekirse tabii ki animasyon dizisi her zaman için benim açımdan bir numara olmaya devam edecek ancak Netflix‘te izlediğim dizi şunu gösterdi ki görsel efektler ve mekan tasvirleri istenirse çok güzel uyarlanabiliyormuş.

Avatar: The Last Airbender Avatar Son Hava Bükücü’nün Eksikleri

İyi bir uyarlama diyorum ama şunu da belirtmeliyim belki de dizide yapılan bazı değişiklikler izleyenlerin bir bölümü için olumsuz olabilir. Örneğin bunlardan birisi hikayenin akışının animasyona göre biraz değişik olması ve bazı olayların yerlerinin değişmesi. Hatta animasyonda “Birinci Kitap : Su”da görmediğimiz Prenses Azula, babası Ateş Kralı Ozai ile birlikte hikayeye daha erken ve daha fazla sahne ile dahil edilmiş. Bu kimi izleyiciyi memnun etmeyebilir benim için de bu değişiklikler az da olsa keyfimi kaçırdı. Ayrıca animasyon diziyi çok uzun zaman önce izlediğim için hikaye anlatımında yeri değişen yani öne veya daha ileri bir sahneye alınan olaylar nelerdi hatırlayamadığım için bu dizideki akış kafamı karıştırdı.

Diğer eksiklikler ise dizinin özellikle ilk sezonunda komik unsurların azalması ve Aang’in Katara’ya olan kimi zaman kıskanmaya dönüşen sevgisinden eser kalmaması. Biri çocuk ikisi ergen, birisi komik ve obur kanatlı lemur ile kocaman dostumuz Appa’dan oluşan beşlinin başından geçen komik olaylar ve onların verdiği çocukça tepkilerin eksikliği dizinin tüm alameti farikasını ortadan kaldırıyor. Özellikle 3. bölümden 7. bölüme kadar hikaye bu yüzden hantallaşıyor. Hatta bazı drama sahneleri artınca bazen tempo da düşüyor.

Iroh Amca’nın animasyonda daha karikatürize komik mizacı yerine burada daha çok “öğreten (akil) adam” olması da eksik unsur olmuş. Çünkü hem karikatürize hem de akil adam olan Iroh’daki denge animasyonun en büyük artılarından biriydi. Aang, Katara ve Sokka’nın başından geçen maceralardaki komediye ek olarak Iroh da hikayeye komedi ve keyif katıyordu.

İzlediğimiz bu Live Action yani Canlı Aksiyon dizsinin ilk sezonunda komik sahneler ve eğlence biraz eksik kalmış. Çünkü animasyona göre hikayeyi birazcık kısaltmışlar.

Ayrıca Netflix Türkiye’nin en büyük eksiği ise animasyondaki seslendirme sanatçıları ile çalışmamaları. Bu beni üzen faktörlerden birisi bu oldu. En azından Aang, Katara ve Sokka ile Prens Zuko ve Amcası Iroh’nun dublajı animasyondaki sanatçılar tarafından seslendirilseydi çok iyi olacaktı.

Gelelim dizinin oyuncu kadrosuna : Dizinin cast’ı nasıl?

Reklam

Avatar The Last Airbender Oyuncu Seçimleri Nasıl?

Dizinin oyuncuları animasyondakilere çok benzer isimlerden seçilmiş bu anlamda iyi çalışılmış olduğunu söyleyebilirim. Ama One Piece’deki kadar başarılı değil. One Piece’in oyuncu benzerlikleri eşsizdi, Avatar The Last Airbender’ın bazı oyuncuları da ona yakın başarıya sahip. Ama hiç benzetemediğim oyuncular da var. Mesela Azula, Mai ve Ty Lee gibi. Dizideki Katara da kabulum ama animasyondaki orijinal Katara bu değil.

Avatar The Last Airbender – Elizabeth Yu – Prenses Azula

Görsel açıdan da animasyona çok benzer düzeyde mekanlar görmek çok iyiydi. Dizinin 2010’daki filme göre çok daha başarılı bir yeniden çekim olmasının sebebi Animasyon’a imza atan iki yapımcının bizzat bu projede de işin başında olması. Ama onlar da sanki animasyondaki hikaye anlatımın eksik kaldığını düşünerek Azula’yı ilk sezona da eklemek gibi düzenlemelere girmişler. Bilemedim.

Avatar The Last Airbender İçin Son Söz

Avatar The Last Airbender dizisi, animasyon dizisinin yerini tutmasa da canlı aksiyon dizisi olarak başarılı efektleri, mekan tasvirleri ve diğer teknik artıları ile izlenir bir dizi olmuş. Ama animasyon Avatar The Last Airbender gibi bir baş yapıt değil.

İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler

Tolga Yiğit

Reklam
Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

Dört Kız Kardeş Filmi Yorumları | Spoilersız

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Tunus’un Oscar adayı Dört Kız Kardeş, belgeseli aslında ilginç bir belgesel çünkü tam bir belgesel de değil. Olayın kahramanı Olfa ve dört kızının belgeselde yer alması gerekirken en büyük iki kızı evi terk edince ailenin yaşadığı acıyı hafifletmesi için yönetmen Kaouther Ben Hania’nın önerisiyle, iki oyuncu kayıp kızların rolünü üstlenerek belgeselde yer alıyor. Ve bir yandan bir belgesel seyrederken bir yandan bir terapi seansı ve diğer yandan da bu olayların kamera önünde canlandırmasının yapıldığı bir yapımı izliyoruz.

Olfa’nın geride kalan iki küçük kızı da kendilerini canlandırıyor ve ailenin yaşadıkları, acıları ve kaygıları bir terapi seansı gibi perdeye yansıyor. Dört Kız Kardeş bir çok şeyi aynı anda sorguluyor : aile, travmalar, toplumsal olaylar, siyaset vb.

Filmin ilginç bir akışı olduğunu da belirtmeliyim. İlk başta, kayıp iki kızın geride kalan anne ve küçük iki kızında bıraktığı etkiyi izliyoruz. Özellikle kayıp iki kızın yerine onlara benzeyen iki oyuncu eve gelince hüzünlü anlar yaşanıyor ve yaralar yeniden depreşiyor. Sonrasında Olfa’nın çocuklarını doğurup nasıl tek başına kızlarını büyütmek zorunda kaldığını zaman zaman gülerek zaman zaman hüzünlenerek izliyoruz. Aslında çok da tanıdık gelen sahneler olduğunu da görüyoruz. Tıpkı bizden bir hikaye izler gibiyiz.

Filmin ikinci yarısında hatta son yarım saatinde olaylar çok başka bir yöne doğru ilerliyor ve gördüklerinize üzüntüyle sinirlenirken büyük iki kızın nereden nereye evrildiklerini görünce şok yaşıyorsunuz. Film tokat yemişsiniz etkisi yaratarak bitiyor.

Reklam

Dört Kız Kardeş Belgeselini Kimler İzlemeli?

Özellikle kadınların seyretmesi gereken etkileyici bir belgesel ile karşı karşıyayız. Ve tabi ki bu film sadece kadın izleyiciye hitap etmiyor İnsan ilişkileri, ailelerin baskıları, toplumsal baskılar ve ön yargılar ile siyasetin halkları dini de kullanarak nereye sürüklediğini görmek isteyenler için haftanın en çarpıcı ve önemli yapımı. Mutlaka izleyin.

İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler

Tolga Yiğit

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

İyi Bir Aile Değiliz Yorumları | İyi Bir Aile Değiliz’i Kimler İzlemeli?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Vizyona girmesinden 9 gün önce izlediğim İyi Bir Aile Değiliz filmi ben de iyi ve değil hislerini bıraktı. Peki iyisi ve handikapları ile İyi Bir Aile Değiliz filmi nasıl bir film? Hangi filmleri sevenlere hitap ediyor?

Haftanın En Dikkat Çekici Filmlerinden

İyi Bir Aile Değiliz filmi bu hafta sonunun en dikkat çekici filmlerinden birisi. Özellikle ilk bir saatlik bölümü bu tarz kara komedi filmlerini sevenler için ideal olduğu gibi benim son yıllar içersinde Türk yapımı kara komedi olarak izlediğim en iyi filmlerden birisi diyebilirim.

İyi Bir Aile Değiliz Filminin Handikapları

Ancak son yarım saatte ise işler biraz benim açımdan değişti filmin finalini çokta beklentime ve ilk saatteki hikayeye uygun bulamadım. Son yarım saatte olaylar neden böyle ilerleyip bir sona ulaştı bunu da anlayabilmiş değilim. Filmin yönetmeni ve senaristi Haki Biçici ters köşe bir final için ilk saatteki emeğini zora sokmuş. Murat ile bina görevlisi Niyazi’nin evinden başlayan olaylar zincirine siz de dikkat edin.

İyi Bir Aile Değiliz Filminin Artıları

Filmin kadrosunu ve oyuncularının bu tarz için keyif bularak izlediğim oyunculuklarını gerçekten beğendim. Filmin en önemli artılarından birisi oyunculuklar diyebilirim.

Özellikle Kaan Yıldırım, Erkan Kolçak Köstendil, Şinasi Yurtsever, Derya Karadaş ve Sarp Apak ilk saatteki senaryonun da etkisiyle öne çıkıyor. İlk 1 saat içersindeki mizah da dozunda ve gayet iyiydi.

Gündelik hayattan küçük dokunuşlar da hoşunuza gidecek. Örneğin apartmanın kapısının açılma şekli ve lahmacunla ayran içilir meyve suyu iyi gitmez sözleri keyifliydi. Her akrabaya ya da komşuya lakap takılması da komikti.

Reklam

İyi Bir Aile Değiliz Filmini Kimler İzlemeli

Filmin finaline gelen süreç ilk 1 saatteki başarıyı gölgede bıraksa da hafta sonu izlenecek filmlerin başında geliyor. Kara Komedi tarzındaki filmleri sevenler için İyi Bir Aile Değiliz Filmi izlenecek bir film. Özellikle Ölümlü Dünya filmlerini ve Cinayet Süsünü sevdiyseniz bu film de size göre hatta belki daha da keyifli bulacaksınız. Ama bu tarzı sevmiyorsanız televizyona gelmesini bekleyebilirsiniz. 

İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler

Tolga Yiğit

Reklam
Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

Geçtiğimiz Haftanın En Çok İzlenen Dizi ve Filmleri (22 – 28 Ocak 2024)

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Türkiye’de geçtiğimiz hafta en çok izlenen 10 Dizi ve 10 Film (22 – 28 Ocak 2024) Dijital Platform Top 10 Listesini İnceleyin

(22 – 28 Ocak 2024) haftasında Türkiye’de Dijital Platformlarda En Çok İzlenen filmler ve dizilerin listesini aşağıdaki grafiklerde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta ülkemizde en çok hangi dizi ve filmler izlendi? Dördüncü sezonu Max platformunda başlayan ama ülkemizde Tv+’da ilk üç sezonu yer alan True Dedective Dizisi bu hafta dijital platformlar dizi listesinde zirvede yer aldı. Film listesinde İspanya’nın Oscar adayı Kar Kardeşliği’nin hakimiyeti sürüyor

Bakalım sizin izlediğiniz diziler ilk 10’a girebilmiş mi?

Reklam

 www.justwatch.com’un verilerine göre işte en çok izlenen diziler ve filmler : 

Türkiye’de En Çok izlenen 10 Dizi Hangisi (22 – 28 Ocak 2024)

Bu hafta listede yeni sezonu ülkemizde henüz yayınlanmayan True Dedective dizisi zirvede yer alırken ikinci sırada Prime Video yapımı aksiyon dizisi Reacher yer alırken listede Prime Video dizilerinin hakim olduğunu görüyoruz. Batman Animasyon Serisi ve Zaman Çarkı’nı Succession ve Vinland Saga takip ediyor. Netflix’in iddialı dizisi Kübra bu hafta altıncı sırada yer alırken bir üst basamakta Young Sheldon var. Disney’in yeni dizisi Percy Jackson ve Olimposlular listenin 8. sırasında kalmış.

Türkiye’de En Çok izlenen 10 Film Hangisi (22 – 28 Ocak 2024)

Haftanın en çok izlenen filmi yine Kar Kardeşliği oldu. Prime Video’ya daha önce birinciliği getiren film John Wick 4 halen gücünü koruyor ve bu hafta 2. sırada. The Colony isimli film yer aldığı üç farklı platformda izleyicinin akrasına çıkarak 6. sırada yer bulmayı başarmış. Mubi platformunun yayınladığı Fallen Leaves ise listenin 3. sırada yer alıyor.

Tolga Yiğit

True Detective: Night Country Fragmanını Aşağıda İzleyebilirsiniz

Reklam

Not: JustWatch Akış Grafikleri, JustWatch web sitesindeki ve mobil uygulamalasındaki kullanıcı etkinliğine göre hesaplanır. Bu, bir yayın teklifine tıklamayı, izleme listesine bir başlık eklemeyi ve bir başlığı ‘görüldü’ olarak işaretlemeyi içerir. Bu veriler ayda 40 milyondan fazla film ve TV şovu hayranından toplanıyor. 140 ülke ve 4.500 yayın hizmeti için günlük olarak güncellenmektedir.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar