Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

2023’te Çıkacak 10 Korku Oyunu

Halloween’de bir sürü korku filmi çıktıktan hemen sonra, sizler için bir de 2023 yılında çıkacak korku oyunlarını derledik.

Yayınlandı

Tarih

korku oyuun
Ayrıksı Kitap

Korku oyunu severler buraya! Korku teması dendiği zaman insanlar siyah ve beyaz gibi ikiye ayrılır. Ya korku seversin yada sevmezsin. Bunun ortası yoktur. Oyunları sıralamadan önce belirtmekte fayda var ki, yazımızın hazırlandığı ve yayınlandığı güne göre oyunların çıkış tarihi yazmakta. Gelecek haftalarda bu oyunlarda değişiklik görülebilir. Şimdi ise gelin dilerseniz 2023 yılında bizleri bekleyen 10 korku oyununa bakalım.

10. Paranoid

Akıl hastası olan Patrick’i ansızın kız kardeşi arar ancak ortada bir problem var. Patrick’in kız kardeşi 13 yıl önce ortadan kaybolmuştu.

9. Deathground

Tek oyunculu ve çok oyunculu modları bulunan ve dinozorları konu edinen bu oyunumuzun oyuncuları tekrar oynatmak için değişik eylemlerde bulunacağını duyurdular. Bakalım neler olacak?

8.Wronged Us

Bazı görüntüler kaliteleri açısından oldukça dengesiz görünüyor, ancak hala daha geliştirme aşamasında olduğunu hatırlatalım. Oyuna çok büyük ihtimalle 2023’ün sonlarında erişeceğiz.

7. Greyhill Incident

Hayatta kalma – Korku türünde sınıflandırılan bu oyunumuz, klasik bir uzaylı istilasını anlatıyor. 90’ların başında geçen hikayenin fragmanlarda görüldüğü kadarıyla inanılmaz güzel bir atmosferi var ve aynı zamanda bu muhteşem atmosfere de UFO ve Gri Uzaylılar da dahil oluyor. Çarpıcı bir oyun deneyimi yaşatması beklenen Greyhill Incident 2023’ün 2. çeyreğinde bizlerle olacak.

Reklam

6. Routine

Şahsen korku türünü çok sevmeyen birisi olarak, first person (birincil şahıs) korku oyunlarından da çok hazetmem ve Routine tam olarak böyle bir oyun. Hikayesi gelecekte geçecek olan ve Bilimkurgu türü ile çıkış yapacak olan oyunumuzun çıkış tarihi ise sadece 2023 yılı diye geçiyor.

5. The Texas Chainsaw Massacre

1974 yılında çıkan aynı isimdeki korku filminin oyunu diye kısaca bahsetmek yanlış olmaz. Psikopat testereli katilimizin kendisi yada kurbanlarından birisi olacağınız third person (üçüncül şahıs) oyunu aynı 13th Friday oyunu gibi arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir oyun. Ancak maalesef bu oyunun da çıkış tarihi hakkında detaylı fikir sahibi değiliz.

4. Alan Wake 2

Remedy Entertainment tarafından 2010 yılında çıkan Alan Wake oyunu dünya çapında büyük sükse yapmasına karşın, ilk oyunun remastered ve 2. oyun için direkt çalışmalara başlanmıştı. Hikayenin devamı niteliğinde olacak olan korku hayatta kalma oyunu Alan Wake 2’de 2023’te bizlerle.

3. ILL

Vahşi zombilerin cesetleri yediği ve bunları detaylıca görebildiğimiz bu korku oyunu henüz daha tam olarak bitmiş değil. Şuanda çıkış tarihi 2023 olsa da ertelenmesi kuvvetle muhtemel.

2. Alone in the Dark

Çok fazla rahatsız içerik bulundurmadan ancak psikolojik bir şekilde korku oyunu olacağını iddia eden bu oyunumuz, 1920’lerde bir kayıp olayı ile ilgili olacak. 90’ların klasiklerine de bir göz kırpacağını belirtelim.

Reklam

1. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Şahsen benim grafik açısından beğendiğim ve görüntüler ile de beklentimi iyice yükselten oyunlar arasında. Yine zombili canavarlı bir korku oyunu olacak ancak Valve efsanesi Left 4 Dead serisinin gelişmişi tarzında olacak gibi duruyor. 2023 Aralık ayında bizlerle.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

“God of War Ragnarok” Yeni Grafiklerle Yeniden Yapıldı – PS2 Grafikli Videoyu İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

God of War Ragnarok PS2
Ayrıksı Kitap

Şu sıralar oyun dünyasının en çok konuşulan yapımı oaln God of War Ragnarok başarılarıyla ses getirmeye devam ederken, yayınlanan ilginç bir video, Ragnarok PlayStation 2’de olsa nasıl olurdu sorusuna cevap verdi. Ortaya çıkan sonuç oyun severleri bir hayli eğlendirdi…

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden God of War serisinin en yeni oyunu olan Ragnarok, 9 Kasım’da oyun severlerle buluştu. Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarok, oyun severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Öyle ki oyun, Sony’nin bugüne kadar en hızlı satan PlayStation oyunu olarak tarihe geçti.

God of War ve The Last of Us gibi oyunlardaki ince detayları bulup paylaşarak oyun dünyasında adını duyuran Speclizer, oyun severler arasında hızla yayılan bu videoya da imza atan isim oldu. Speclizer hazırladığı bu yeni videoda, Ragnarok’u PlayStation 2 grafikleriyle yeniden canlandırdı. Eski God of War oyunlarının stiliyle Ragnarok’un dünyasını buluşturan bu videoyu aşağıya sizler için bırakıyoruz. Keyifli seyirler.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

HAWKED Oyunu Nasıl?

Türkçe dil desteği olan oyun olmayan şu devirde bomba gibi bir oyun geliyor! HAWKED nasıl?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

hawked 1
Ayrıksı Kitap

Arkadaşlarınızla veya tek başınıza, bol zamana geçirebileceğiniz veya sınırlı zamanınızı değerlendirebileceğiniz bir oyun düşünün. HAWKED tam olarak böyle bir oyun, oyunun kendi istekleri değil sizin istekleriniz önde. Peki ya nasıl?

Öncelikle oyuna giriş yaptığınızda minik bir hikaye sizi karşılıyor ve daha sonrasında antrenman modunda oyunu öğreniyorsunuz. Gözüme çarpan ilk şey bu hikaye ekranında yazılar kutulara sığmıyordu. Oyunun orijinali yurt dışı kaynaklı olduğu için Türkçe versiyonunda bunların olması normal şuraya bir parantez açacağım ki Türkçe dil desteği olması bile muazzam bir şey ancak benim bu oyundan beklentim çok yüksek olduğu için bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kısa ve güzel bir şekilde ilgimizi çeken hikayeden sonra antrenman modumuza giriş yapıyoruz. Hikaye moduna şahsen benim ”ohaaa” diyerek başladığım hook atma özelliği ile başlıyoruz fakat sanki o anı geçiştirmek için konulmuş bir hook gibime geldi. Oyunun devamı kısımlarında o hooku daha fazla kullanabileceğimizi düşünmek içimi kıpır kıpır ediyor.

Daha sonrasında silah ve iyileştirme araçları buluyoruz fakat bu eşyaları bulduğumuz sandıklar ve etrafta olan bombaları ayırt etmeniz çok zor. Birkaç kere sandık mı bu diyerek patlattığım bombalara ölüp yeniden başlamam gerekti.

Onun dışında oyunun ambiyansı HARİKA. Silah ve bomba gereçleri de bu ambiyansı destekleyecek şekilde güzel olmuş. Vuruş hissiyatı vs detaylar kesinlikle çok hoşunuza gidecek ancak şuanda yakın dövüş için kullandığınız özelliğin animasyonu çok yapay fakat dediğim gibi oyun henüz daha çıkış yapmadı, düzeltilecektir diye umuyorum. Ayrıca oyunda karakter seçme gibi bir ekran daha var fakat seçenekler çok az, o da güncellemelerle artacaktır.

Oyun içi yapacağım yorumlar bu kadar. Benim çok hoşuma giden ve çok potansiyelli bir oyun olan HAWKED’ın maalesef çok büyük bir oyun dışı sorunu var. Sistem özellikleri. Oyun grafiksel anlamda çok yüksek gözükmemesine karşın çok hoşunuza gidiyor tamam bir sıkıntı yok bu konuda. Temadan ötürü bu başarı zaten. Fakat böyle bir oyunun minimum gerektirdiği ekran kartı GTX 1060 olmamalı. Bir kere felsefesine ters.

Gereken Minimum Sistem Gereksinimleri:

Reklam

İşlemci: Intel Core i5 (2.80 GHz) Ekran Kartı: GTX 1060 Bellek: 16 GB

Gereken Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core i7 Ekran Kartı: GTX 2060 Bellek: 16 GB

Ancak kendi sitelerinde de belirttikleri gibi, oyun henüz daha erken erişim aşamasında olduğu için bu optimizasyon sorunun düzeltileceğini inanıyor ve umuyorum. Buraya tıklayarak şuanda sadece PC, ilerleyen zamanlarda ise konsollara da gelecek olan HAWKED’ın Steam Sayfasına ve Sitesine erişebilirsiniz.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

PlayStation 6 İçin Lansman Tarihi Belli Oldu Mu?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

PlayStation 6
Ayrıksı Kitap

PlayStation 6 lansman tarihi belli olmuş olabilir mi?

Birleşik Krallık düzenleyici otoritesi CMA’nın Microsoft’un önerdiği 69 milyar dolarlık Activision Blizzard hissesini satın almasının ardından, Sony PlayStation’dan yeni bir gizli belge bugün kamuoyuna açıklandı. Habere göre PlayStation, 2027 yılına kadar Call of Duty serisi üzerindeki haklarını kaybedebilir. Aynı zamanda yeni nesil PlayStation konsolları da tanıtmayı hedefliyor. Tarihler gizlendi. Ancak Sony, yeni nesil oyun konsollarını 2027’den sonra tanıtmayı planlıyor.

Sony’nin, Microsoft’un Activision ile yaptığı mevcut anlaşmaya ek olarak sunduğu 10 yıllık teklifini kabul edip etmediği bilinmiyor. 2028 yılına kadar yeni bir konsol çıkarsa PS5, diğer PlayStation konsolları ile kıyaslanabilir bir yaşam döngüsüne sahip olacak ki, bu da 8 yıla yakın bir süre. Call of Duty geleneksel olarak konsola erken erişim sağlıyordu. Ayrıca çok fazla hayrana sahip oyunun kaybedilmesi pek olumlu olmayacak gibi gözüküyor.

Candy Crush adlı dev bir mobil oyun, Activision Blizzard King birleşmesi sayesinde artık Xbox’ın eline geçecek. Hem Candy Crush hem de Call of Duty, bu birleşmenin mihenk taşlarını oluşturuyor ancak Call of Duty, Sony ve Xbox karşı karşıya gelmesine yol açan tek faktör. Henüz iddialar gerçek mi değil mi belli değil. İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler