Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Acer X1526AH Projektör iş ve oyun için en uygun fiyatlı çözüm

Gerçekçi Renklerle Bir Numara

Yayınlandı

Tarih

Acer X1526AH Projektör iş ve oyun için en uygun fiyatlı çözüm
Ayrıksı Kitap

Büyük ekranda eğlencenin tadını doyasıya çıkarmak için kullanıcıların beğenisine sunulan Acer X1526AH projektör, Full HD ekran çözünürlüğü ile hem oyun hem de iş için kullanımlarda ön plana çıkıyor. 4.000 lümen parlaklık sunan ve Acer’ın tamamen kendine özgü ColorBoost3D, ColorSafe II ve LumiSense özelliklerine sahip olan X1526AH, gerçekçi renkler ortaya koyuyor. Son derece düşük gecikmeli projektör; aksiyon, yarış veya spor oyunlarında sunduğu gerçekçilik hissiyle rakipsiz sonuçlar doğuruyor. Yenilikçi Image Shift teknolojisi ise kurulum sırasında yaşanan tüm zorlukları minimum seviyeye indiriyor. Kesintisiz deneyim için devrede olan EcoPro modu ise cihazın lamba ömrünü 20.000 saate kadar uzatarak kullanıcıların tasarruf etmesine olanak tanıyor. 

Gerçekçi Renklerle Bir Numara

Acer X1526AH’nin 1080p Full HD ekranı, görüntü kalitesiyle ister oyunlarda ister iş toplantıları esnasında yapılan sunumlarda detaylı ve son derece keskin görüntüler sunabiliyor. Parlak ve net görüntüleri garanti altına alan 4.000 lümenlik cihaz, kapalı ortamlarda ve gündüz ışığında dahi en iyi sonuçları vermek üzere tasarlandı. Capcanlı renkleri üretmek için Acer ColorBoost3D teknolojisini sunan X1526AH, geniş renk yelpazesiyle parlaklıktan feragat etmeden maksimum kapasiteyi sunabiliyor. 

10.000:1 DynamicBlack kontrast oranıyla gelen projeksiyon, içerikleri sahne sahne analiz ederken LumiSense özelliği ise detay kaybı yaşatmadan tüm karanlık sahnelerde en iyi sonuçları vadediyor. Acer ColorSafe II teknolojisi, bir anlamda cihazın ömrünü uzatarak sarıya dönük renk bozulmalarının önüne geçiyor ve binlerce saatlik kullanımın sonunda dahi tutarlı ve orijinaline sadık doğallıkta renkler üretmeye devam ediyor. 

Sadece İş Kullanımı İçin Değil; Oyunlar İçin de İdeal Özellikler Sunuyor

Acer’ın kullanıcıların gözlerinin mavi ışığa maruz kalmasına karşı ürettiği teknolojisi BlueShield, X1526AH’nin dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Göze zararlı mavi ışığı yüzde 30’a kadar filtre ederek gözleri koruyan bu teknoloji, her sahneye göre içerikleri analiz ederek çalışıyor. 

Reklam

Düşük gecikmeli ekran özelliği sayesinde oyunlarda da kullanıcıların tercih ettiği cihazlardan olan X1526AH, güçlü ses için ekstra hoparlörlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak 3W’lık dahili hoparlörleri ile tüketicileri karşılıyor. Oyunlara derinlik katan sesler ve eğlencenin dozunu artıran hoparlörler sayesinde multimedya içerikler adeta canlanıyor. Acer Display Widget özelliğine sahip projektörde kullanıcılar, cihaz üzerindeki kontrol tuşlarına bağımlı kalmıyor, fareyle bilgisayar ekranlarından bu wigdet’ı kullanarak projeksiyon ekranını kolayca kontrol edebiliyor. Esneklik ve kolay kullanım vadeden bu widget sayesinde profil ayarlarına, modlara ve hatta birden fazla projeksiyonun kontrolüne erişmek mümkün. 

Kolay Kurulum, Basit Kontroller

Acer X1526AH’nin kolay kurulumu sayesinde kullanıcılar, cihazı sabitledikleri yeri değiştirmek zorunda kalmadan ekranı yansıtılan yere göre ayarlayabiliyor. Dijital zoom ve Image Shift teknolojilerinin bir araya gelmesiyle görüntüyü doğru alana yansıtılacak şekilde ayarlamak son derece kolay. Hatta cihazın monte edildiği yer önemli olmaksızın bozulmamış görüntü yakalamak ve cihaz ters asılarak kullanıldığında ise otomatik olarak konumunu algılayan sensörleri sayesinde anında görüntüyü çevirmek de mümkün. 

X1526AH, 7/24 aralıksız çalışabildiği için kamusal alanlarda kullanımı destekliyor. Acer EcoProjection teknolojisi cihazın düşük güç tüketimli şekilde çalışmasını mümkün kılarken yüzde 60’a kadar varan seviyelerde enerji tasarrufu sağlıyor. Herhangi bir içerik algılanmadığı zaman cihaz kendini otomatik olarak Eco moduna alıyor ya da tamamen kapatabiliyor. EcoPro modu ile lamba ömrünü 20.000 saate kadar azaltmak ve bu sayede de yine tasarruf sağlamak mümkün. 

Fiyat ve Bulunabilirlik

Reklam

Acer X1526AH, 7.955 TL fiyatıyla satışta. 

Teknoloji

Samsung, “2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri”nde 42 Ödül Birden Kazandı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

2022 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri
Ayrıksı Kitap

Teknoloji devi Samsung, Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) bu yıl, ikisi ‘Altın’, beşi ‘Gümüş’, biri ‘Bronz’ ödülün yanı sıra 34 adet Finalist Ödülü ile birlikte toplam 42 ödül alarak önemli bir başarıya imza attı.

Samsung, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından 1980 yılında kurulan, endüstriyel tasarım alanındaki başarıların ödüllendirildiği, tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül programlarından Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) 42 ödül birden kazandı.

Bu yıl, IDEA kapsamında Ev, Tüketici Teknolojisi, Dijital Etkileşim ve Tasarım Stratejisi gibi 20 farklı kategoride gerçekleştirilen Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde temel değerlendirme kriterleri arasında ise ‘Tasarımda İnovasyon’, ‘Kullanıcıya Yönelik Fayda’, ‘Toplumsal Fayda’ gibi maddeler yer aldı. Samsung’un yenilikçi ve kullanıcı odaklı ürün tasarımları, ikisi Altın, beşi Gümüş, biri Bronz ödüle layık görülürken, 34 adet Finalist ödülü almaya hak kazandı ve toplam 42 ödülün sahibi oldu. Markanın interaktif, bölgeye özgü, ileri seviyede ve çeşitliliğe önem veren tasarımları bu ödüllerin alınmasına önemli rol oynadı.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Ford Otosan %100 Elektrikli Kamyonunu Hannover’de Tanıttı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ford 0 Elektrikli Kamyon
Ayrıksı Kitap

Ford Otosan, Türkiye’nin elektrik dönüşümüne ilklerle damgasını vurmaya devam ediyor: %100 elektrikli kamyonunu Hannover’de tanıttı…

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, Ford E-Transit ve E-Transit Custom’ın ardından, Türkiye’nin elektrik dönüşümünde yeni bir kırılma noktası olacak %100 elektrikli kamyonunu Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıttı. Tasarımından test süreçlerine kadar tamamen Türkiye’de geliştirilen ve üretilen %100 elektrikli kamyon ile Ford Otosan, hafif ve orta ticarinin ardından ağır ticaride de yeni nesil elektrikli araç geliştiren ve üreten dünyanın sayılı otomotiv markaları arasına adını yazdırdı.

Ford Otosan’ın global markası Ford Trucks, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen ilk %100 elektrikli ağır ticari aracı ve Generation F hareketi ile sıfır karbon emisyonlu, bağlantılı, otonom teknolojilerle fuara damgasını vurdu. Ford Otosan’ın sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, Ford Trucks 2030 yılında Avrupa satışlarının %50’sini sıfır emisyonlu araçlardan sağlamayı, 2040’da ise tüm operasyonlarında sattığı araçların tamamının sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Yeni Nesil Kamyon; Enerji, Bakım Ve Toplam Sahip Olma Maliyetlerinde Pek Çok Avantaj Sunuyor

Ford Trucks’ın %100 elektrikli, sessiz ve mükemmel manevra kabiliyetine sahip yeni nesil kamyonu, içten yanmalı motorlu araçlarla karşılaştırıldığında, aylık enerji tüketim maliyeti açısından pek çok avantaj yaratıyor. Örneğin müşterinin harcayacağı enerji maliyetleri bugünün koşullarına göre yarı yarıya kadar düşebiliyor. Benzer avantaj, bakım maliyetlerinde de görülecek. Hareketli ve bakım gerektiren parça sayısı elektrikli araçta çok daha az olduğu için, bakım maliyetlerinin 3’te 2 oranında düşmesi bekleniyor. Aynı zamanda Avrupa ülkelerinde devrede olan teşviklerle birlikte, sahip olma maliyeti daha da iyileşmiş olacak. Bu teşvikler hesaba katılamadığı durumda dahi, Ford Trucks’ın elektrikli kamyonu 4 yıllık sürede dizel araçlara göre daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

OPPO Enco X2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

OPPO Enco X2
Ayrıksı Kitap

Gerçek kablosuz kulaklıklarda standartlar yeniden belirleniyor. OPPO Enco X2 Türkiye’de satışa sunuldu…

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, en yeni akustik amiral gemisi gerçek kablosuz kulaklık modeli Enco X2’yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu. Stüdyo kalitesinde ses sunmaya odaklanan gerçek kablosuz kulaklık OPPO Enco X2, Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile tasarlanan Süper Dinamik Dengeli Gelişmiş Motorunun sağladığı (SuperDBEE) akustik sistemle donatıldı. Kulaklıklarda ayrıca yepyeni ve Düşük Gecikmeli Yüksek Çözünürlüklü Ses Kodeği (LHDC) 4.0 bulunuyor. Ultra geniş frekansa sahip aktif gürültü engelleme (ANC) çözümüyle donatılan OPPO Enco X2, etkileyici gürültü engelleme yetenekleriyle sesleri bozulmadan dengelerken amiral gemisi kalitesinde ses sunma konusunda çıtayı yükseltiyor.

SuperDBEE: Hi-Fi Benzeri Sesler İçin Geliştirildi

Etkileyici SuperDBEE akustik sistemini sunmak için, Dynaudio’nun üst düzey stereo teknolojisi, OPPO Enco X2’nin kulaklık ünitelerine yerleştirildi. Koaksiyel çift sürücüleriyle sistem, kullanıcının dinleme keyfini artıran pürüzsüz ve doğal bir ses sunuyor. Buradaki eş eksenli sistemin 0,0095 mm inceliğindeki bas birimi, bir önceki modelden farklı olarak, ultra hızlı aktarmalı ve düşük bozulmalı ultrasonik titreşim sistemine sahip. Sistemde altın solvent döküm sıvı kristal polimer (LCP) diyafram ile yüksek hassasiyetli 0,033 mm inceliğinde DCAA ses bobinleri kullanılıyor. Sektör lideri bu yapı, OPPO Enco X ile karşılaştırıldığında, gerçekçi ve yüksek kaliteli bir dinleme deneyimi için anlık geçiş tepkileri veren ve süper düşük bozulmalar sunan LCP diyaframı sayesinde %31 daha hafif.

Tizler konusunda ise Enco X2, OPPO’nun imzası olan düz diyafram yapıyı koruyor ve Absolute Center Quad-Magnet Planar Tweeter / Mutlak Merkezi Dörtlü Mıknatıslı Düzlemsel Tweeter ile donanmış halde geliyor. Tweeter, önceki nesille kıyaslandığında, kulaklıklarda 40 kHz’e kadar ulaşabilen %100 daha geniş bir frekans aralığı sağlıyor. Ayrıca daha net ve etkili ses vermek için daha yüksek çözünürlüklü bir tiz performansı sunabiliyor.

Reklam

Yüksek kaliteli ses alabilmek için, DAC olarak bilinen, yüksek performanslı bir ‘dijitalden analoğa dönüştürücü’ gerekiyor. OPPO Enco X2’de, bir donanım olarak bulunan Çip Üzerinde Sistem (SoC) içindeki DAC çipinin devre yapısı yeniden optimize edildi. Aynı zamanda daha yüksek kalitede ses endüktörü kullanıldı. Bu geliştirmeler, kulaklıklara iletilen seste %25’lik bir artış sağladı.

Bir Devrim: Gerçek Kablosuz Gürültü Engelleme

Enco X2’nin üç mikrofonunun ikisinde Aktif Gürültü Engelleme’yi destekleyen üç çekirdekli bir çip bulunuyor. 45dB’ye ulaşabilen Aktif Gürültü Engelleme derinliği ve 4000Hz’e kadar genişleyebilen Aktif Gürültü Engelleme Frekans Aralığı sunabilen OPPO Enco X2, geleneksel kulaklıklarda başarılması zor bir işin üstesinden gelerek dış sesleri istenmeyen durumlarda kolay ve etkili bir şekilde bloke edebiliyor. OPPO Enco X2’nin üçlü mikrofon sisteminin en gelişmiş yönü ise sesi kemikten ileten mikrofon özelliği. Mikrofon, kullanıcının sesini tanımlamak ve aramaları geliştirmek için sesi kafa tası kemiğinden ileten (bone voiceprint) bir yapay zeka gürültü azaltma algoritması kullanıyor ve böylece aramalarda kullanıcının sesi her zaman duyulabiliyor.

Siyah ve beyaz renklere sahip kablosuz kulaklık modeli OPPO Enco X2’nin, Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 2.899 TL.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler