Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

Millie Bobby Brown, ilham veren hikâyesini Galaxy S22 Ultra ile ekranlara taşıdı

Stranger Things dizisindeki ‘Eleven’ rolüyle hafızalara kazınan İngiliz aktris Millie Bobby Brown, ilk yönetmenlik deneyiminde Samsung’la çalıştı. İlk yönetmenlik denemesini kendisinin kişisel projesiyle gerçekleştiren Millie, Samsung’un bugüne kadarki en güçlü ve akıllı kamerasına sahip Galaxy S22 Ultra ile çekilen filmde genç kadınlara ilham veren hikâyesini aktarıyor.

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

Teknoloji devi Samsung, İngiliz aktris, aktivist ve yapımcı Millie Bobby Brown’la birlikte çalışarak, oyuncunun kendi kısa filmini yazma, yönetme ve yapımcılığını üstlenme hayalini gerçekleştirmesine katkıda bulundu. Millie, Samsung’un bugüne kadarki en ileri kamera teknolojilerine sahip yeni Galaxy S22 Ultra’yı kullanarak çektiği filminde, son derece kişisel aynı zamanda cesaretlendirici ve ilham veren hikâyesini anlatıyor. 

Millie’nin kişisel projesine konu olan hikâyesi her ne kadar kendine özgü bir anlatıma sahip olsa da, özgüven eksikliği ve kendini güvende hissetmeme gibi kadınların her gün başa çıkmak zorunda kaldığı duygulara ışık tutuyor. 

Millie Bobby Brown filmle ilgili olarak değerlendirmesinde, “Her zaman yönetmen koltuğunda oturmayı hayal etmişimdir. Yönetmenlik hayallerimi gerçekleştirme fırsatını bana verdiği için Samsung’a teşekkür ediyorum. Bu mücadeleye girmeme ve hayattaki hedeflerimden birini gerçekleştirme konusunda beni cesaretlendirdiler. Bunların yanında, film çekimlerinde Galaxy S22 Ultra’yı kullanmak son derece eğlenceli ve keyifli bir deneyim oldu. Üst düzey video kalitesi ve mobil cihazla çekimin verdiği rahatlık sayesinde, fikirlerimi çok daha kolay bir biçimde hayata geçirmeyi başardım. Çektiğim bu kısa film, son derece kişisel bir konuyu işlerken, aynı zamanda genç kadınlar içinde önemli mesajlar da barındırıyor. Bu filmin genç kadınları kendilerini ifade etme ve hayallerinin peşinden gitme konusunda cesaretlendirmesini umut ediyorum” dedi. 

Galaxy S22 Ultra, herkesi kendi hikâyesini paylaşması için destekliyor

Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en büyük piksel sensörüne sahip kamera lensleriyle Galaxy S22 Ultra, hem gece hem de gündüz ortamında çekilen videolarda ışığı optimize ederek en ince ayrıntıları dahi aktarabiliyor. Tüm bunların yanında, Galaxy S22 Ultra’nın gelişmiş ‘Süper Net’ lensi ve İleri Düzey ‘Nightography’ özelliği sayesinde, filmin başındaki bölümlerde olduğu gibi loş ışıkta çekilen görüntüler de son derece net, akıcı ve titremesiz bir biçimde ekrana taşınıyor. Tüm gün ve ötesine kadar süren pil ömrüyle Galaxy S22 Ultra, herkesi mükemmel kareler çekerek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkararak kendi hikayesini paylaşma konusunda destekliyor. 

Reklam

Samsung Electronics Mobil Deneyim Pazarlama Bölümü Başkanı Stephanie Choi ise, görüşlerini şu şekilde aktarıyor; “Millie’nin Team Galaxy’nin bir parçası olması bizim için gurur verici. Hepimizin birçok açıdan kendini özdeşleştirebileceği bu yolculuğunda onu takip etme şansına sahip olmaktan onur duyuyoruz. Bu ilk yönetmenlik deneyiminde herkesin, onun neler hazırladığını görmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Galaxy S22 Ultra’nın yapay zekâ destekli özgün özelliklerinden bazılarını kullanarak böyle bir hikâyeyi ilk defa hayata geçirme konusunda ona destek olabildiğimiz için çok mutluyuz. Bu hikâyenin tüm genç kadınlara ilham vererek onları kendi yolculuklarını anlatma ve seslerini duyurma konusunda güçlendireceğini umut ediyoruz. Çünkü doğru araçlara sahip olduklarında, herkes harika hikâyeler anlatabilir.”  

Teknoloji

“OPPO Enco Air 2” İndirimli Fiyatıyla Turkcell Mağazalarında

Yayınlandı

Tarih

Yazar

OPPO Enco Air 2 Turkcell
Ayrıksı Kitap

OPPO’nun çağrılar için yapay zeka gürültü önleme, düşük gecikme süresi ve ultra uzun pil ömrü gibi özelliklere sahip gerçek kablosuz kulaklık modeli OPPO Enco Air 2, Turkcell mağazalarında “Sarı Günler” kampanyasında taksitli alımlarda indirimli fiyatlar üzerinden tüketicilerle buluşuyor…

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO’nun kaliteli ses, şık dizayn, yarı saydam kutu kapağı tasarımı, çağrılar için yapay zeka gürültü önleme, düşük gecikme süresi ve ultra uzun pil ömrü gibi özelliklere sahip gerçek kablosuz kulaklık modeli OPPO Enco Air2, Turkcell mağazalarında Sarı Günler kampanyasında indirimli fiyatlar üzerinden tüketiciyle buluşuyor. 30 Kasım’a kadar devam edecek kampanya kapsamında tüketiciler taksitli ödemeyi seçtiklerinde ürüne indirimli fiyat üzerinden sahip olabiliyorlar. OPPO Enco Air2 modeli kampanya bitimine kadar 12 aylık taksitli ödeme planında aylık 111,55 TL yerine 89 TL üzerinden tüketiciyle buluşuyor.

Birçok ses efekti özelliğinin yanında 13,4 mm kompozit titanize diyafram sürücülere sahip OPPO Enco Air2, gerçek kablosuz kulaklıklarda yeni bir kalite standardı belirliyor. Yeni kulak içi kulaklıklar, bir önceki modelden miras aldığı ikonik ve çok sevilen yarı saydam kutu kapağı tasarımını sürdürüyor. 24 saat uzun pil ömrü, Bluetooth® 5.2 iletimi ile çift kulaklı düşük gecikme süresi, TÜV Rheinland sertifikalı yüksek performans ve düşük gecikme, akıllı kontroller ve daha fazlasıyla OPPO Enco Air2, kullanıcıların kaliteli ses, büyüleyici estetik ve pratik kullanımla ilgili ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Xiaomi’den “Isıtmalı Atkı” Geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Xiaomi Isıtmalı Atkı
Ayrıksı Kitap

Kış kapımıza dayandı. Atkılar-bereler dolaplardan çıktı. Xiaomi ise, yepyeni bir ürünler karşımızda…

Kışa hazırlık olarak Xiaomi, Youpin platformunda akıllı sıcaklık kontrollü bir ısıtma eşarbını piyasaya sürdü.Yeni ürün ilk olarak Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından duyurulmuştu.

Akıllı ısıtıcı atkı, kullanıcıyı sıcak tutabilme özelliğine sahiptir ve bunu yapmak için yerleşik bir DuPont ısı yalıtım dolgu malzemesi kullanır. Aynı şekilde yüksek saflıkta karbon nanotüp film ısıtma teknolojisinin yanı sıra bir sıcaklık sensörünü de benimsiyor. Eşarp 3 saniyede ısınabilir ve ısıtmayı üç sıcaklık seviyesine ayarlayabilirsiniz – 38°C, 45°C ve 50°C. Süper geniş ısıtma levhası sadece soğuğa karşı koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda boynu da ısıtır.

Diğer açılardan, eşarp aşırı akım, aşırı sıcaklık, kısa devre, açık devre ve diğer korumaları destekliyor. Ayrıca, anormallik durumunda sistem otomatik olarak kapanıyor. Ayrıca çamaşır makinesinde yıkanabilir. Akıllı Isıtma eşarbı, 149 yuan (21 $) fiyatıyla da çok uygun. Ürünün ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

“Qubi” Gürültü Sorunu ile Nasıl Başa Çıkıyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Qubi Gürültü Sorunu
Ayrıksı Kitap

Gürültü, günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız ve onunla yaşamaya alıştığımız bir durumdur. İstenmeyen ses anlamına gelen gürültüye şehirlerdeki; motorlu araç, korna ve şantiye sesleri, komşunun yüksek sesle çaldığı müzik ve ev aletleri örnek verilebilir. Dünya sağlık örgütü gürültüyü 65 dB üstü olarak tanımlar. Gün içinde gürültünün varlığını görmezden geldiğimiz zamanlar olur. Ancak, sürekli gürültü kirliliğine maruz kalmak uzun vadede beden ve zihin sağlığımıza zarar verir.

Yapılan birçok araştırmada, gürültünün hastanelerde hastaların sağlığını, okullarda öğrencilerin başarısını, işyerlerinde çalışanların verimliliğini direkt olarak etkilediği görülür. Gürültü sorununun ortadan kaldırılması veya mümkün mertebe kadar azaltılması akustik konforun sağlanması gerekir. Mimari tasarımın en çok gözden kaçan alanlarından biri de akustik konfordur. Çevremizdeki alanlarda sesin nasıl yansıtıldığı, dağıldığı ve emildiği akustik konfor sağlanabilmesi için çok önemlidir. Genellikle yalnızca akustik; bir konser veya tiyatro salonu gibi birincil işleve hizmet ettiğinde uzmanlara danışılır. Fakat; çalışma, dinlenme, oturma, yemek yeme gibi sıklıkla vakit geçirilen yaşam alanlarında akustik konforun sağlanması insan hayatını doğrudan etkiler.

Qubi, gürültü sorunu ile başa çıkmak ve yaşam alanlarında akustik konforu sağlamak için her mekana özgü, en uygun çözümleri sunuyor. Profesyonel bakış açısı ile mekan tiplerine uygun malzeme seçimi, temini ve akustik danışmanlık gibi hizmetleri ile yaşam alanlarındaki ses kirliliğini en aza indiriyor.

Gürültü, görünmez ama çok etkili bir tehdittir. İnsan sağlığını gürültü kirliliğinden korumak için, bu durumun bilincinde olmak ve önemler almak gerekir. Qubi, gürültü sorununu ortadan kaldırmak veya en aza indirgemek için uzman kadrosu ve profesyonel yaklaşımı ile yapı özelinde en uygun çözümleri sunmaktadır.

Devamını Okuyun

Popüler