Bizimle iletişim kur

Sanat

AKM’de Nisan Ayı Dopdolu – AKM Nisan Programı

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Türkiye’nin en yeni ve benzersiz sahne teknolojisine sahip Atatürk Kültür Merkezinde, Nisan ayında sanatseverleri dopdolu bir program bekliyor…

AKM Tiyatro Salonunda, ‘Romeo ve Juliet’, ‘Yüzyıllık Destan Ateş’, ‘Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt’ oyunları sahnelenirken, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Carmen’ operası ve ‘Giselle’ balesini sahneleyecek. İDSO’nun her cuma klasikleşen konserlerine ise dünyaca ünlü şefler ve sanatçılar konuk olmaya devam edecek.

HAYROLA KARYOLA- METİN ZAKOĞLU
2 NİSAN- 21.00- 17 NİSAN- 21.00 – AKM ÇOK AMAÇLI SALON

Usta yazar Ferhan Şensoy’un kaleme aldığı ve bir dönem Ortaoyuncular’da büyük ilgi gören ‘Hayrola Karyola’ oyunu, 22 sene sonra yeniden sahnelenmek üzere hazırlanıyor. Metin Zakoğlu’nun yönettiği ve başrollerinde Şebnem Köstem ile birlikte oynadığı oyun, AKM Çok Amaçlı Salonda 2 ve 17 Nisan’da seyirciyle buluşacak. Evli bir çift ile evlenmek üzere olan bir diğer çiftin komik maceralarını konu alan oyun, güncel ve ekonomik sorunları ele alıyor.

Reklam

WINTERREISE- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ- MDT İSTANBUL
2 NİSAN- 20.30- AKM TİYATRO SALONU

Avusturyalı besteci Franz Schubert’in şan ve piyano için bestelediği, Alman şair Wilhelm Müller’in kaleme aldığı 24 parçalık şiir dizisi ‘Winterreise’ (Kış Yolculuğu), Modern Dans Topluluğu İstanbul’un yorumuyla sahneye taşınıyor. Şairin sevgilisinin başka birine âşık olduğunu fark etmesi ile başlayan dramatik bir yolculuğun anlatıldığı eserde; Deniz Özaydın, Evrim Akyay, Emre Karaca, Huri Murphy, İsmet Köroğlu, Mert Öztekin ve Tuğçe Göncü koreograf olarak yer alıyor. Eserin librettosu ve yönetimi Mert Öztekin’e ait.

CARMEN- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
3 NİSAN- 20.30- 6 NİSAN-16.00- 13 NİSAN- 16.00- 18 NİSAN- 20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği ‘Carmen’ operası, Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda 3-6-13-18 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşuyor. Dünyanın en ünlü operalarından biri olan Fransız besteci Georges Bizet’in eseri Carmen 1875’te Paris’te ilk kez sahnelendi. İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini tarafından yönetilen Carmen operasında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı İbrahim Yazıcı ve Zdravko Lazarov dönüşümlü olarak yönetecek. Eserin dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımı Ayşegül Alev ve Gizem Betil’e, koreografisi Ayşem Sunal Savaşkurt’a, ışık tasarımı Giovanni Pirandello’ya ve dramaturjisi Ravivaddhana Monipong Sisowath’a ait. 1830’lu yıllarda Opera, İspanya’nın Sevilla şehrinde geçen hikayenin baş kahramanı olan çingene genç kız Carmen’in yaşamı etrafında şekilleniyor.

GISELLE- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
4 NİSAN- 20.30 TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Reklam

AKM Türk Telekom Opera Salonunda sezon başından beri büyük ilgiyle izlenen ‘Giselle’ balesi, 4 Nisan’da sanatseverlerle tekrar bir araya gelecek. Konusu Alman şairi Heinrich Heine’nin ‘Almanya Üzerine’ adlı kitabında anlattığı Wililer Efsanesi’nden alınan ‘Giselle’, Fransız besteci Adolphe Adam’ın (1803-1856) müzikleri üzerine Jean Coralli-Jules Perrot-Marius Petipa koreografisiyle balenin en önemli yapıtlarından biri olarak kabul ediliyor. Kırsal yaşam biçimi ile olağan dışı dünyayı bir arada işleyen, aşkın yüceliği ve tutkunun vazgeçilmezliğini vurgulayan, doğaüstü öğelerle dolu olan ‘Giselle’ balesi, dans etmeyi çok seven, genç ve güzel, bir o kadar da utangaç Giselle adında bir köylü kızı ile kendisini ona ‘Loys’ adlı bir çiftçi olarak tanıtan ve Giselle’e delicesine âşık olan Kont Albrecht’in trajik ve romantik hikayesini konu alıyor.

İSTANBUL TÜRKÜLERİ- İSTANBUL DEVLET TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
4 NİSAN- 20.30- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, Türk müziğinin zengin mirasından esinlenerek, İstanbul’un ruhunu yansıtan eşsiz türkülerle ‘İstanbul Türküleri’ konseri için sahnede olacak. Topluluk, sanat yönetmeni Selim Güler önderliğinde, 4 Nisan Perşembe günü saat 20.30’da, AKM çok amaçlı salonda İstanbul’un kültürel çeşitliliğini ve zengin müzikal dokusunu yansıtan özel bir repertuar seslendirecek.

YÜZYILLIK DESTAN ‘ATEŞ’- ANKARA DEVLET TİYATROSU
5 NİSAN- 20.30- 6 NİSAN- 20.30- 7 NİSAN- 15.00- AKM TİYATRO SALONU

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek Yüzyıllık Destan ‘Ateş’, Haluk Özenç’in kaleminden ve Barış Erdenk’in yönetiminde 5-6-7 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşacak. Oyun, Anadolu topraklarında açlık, yokluk ve tutsaklıkla mücadele eden bir halkın direnişini konu alıyor. Vatanı bölme niyetinde olanlara karşı milletin birlik ve beraberlik mesajını veren oyun Mustafa Kemal Paşa’dan Kazım Paşa’ya, İngiliz Amiral’den Rum Hemşire’ye kadar geniş bir karakter kadrosuyla sahneye taşınıyor.

Reklam

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ- BAROK HAFTASI
5 NİSAN- 20.30- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Barok Haftası konserinde şef ve solist olarak dünyaca ünlü blok flüt virtüözü Maurice Steger’i ağırlayacak. 5 Nisan’da Cuma saat 20.30’da AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda müzikseverler ile buluşacak İstanbul Devlet Senfoni orkestrasının bu haftaki programında, Barok döneminin önde gelen bestecileri F.J. Haydn’den C.I. Monza’ya, G. Finger’dan J.S. Bach ve W.A. Mozart’a kadar geniş bir repertuar sunulacak. .

SİHİRLİ LAMBA- AİLE VE ÇOCUK
6 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 7 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 20 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 22 NİSAN- 13.00 ve 15.00- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

Danimarkalı yazar Andersen’in ‘Parmak Kız’ adlı hikayesi ile ‘Alaeddin’in Sihirli Lambası’nı harmanlayarak uyarlanan ‘Sihirli Lamba’ isimli oyun, 6-7-20-22 Nisan’da AKM Çok Amaçlı Salonda minik izleyicisiyle buluşacak. Oyun, Hacivat’ın Karagöz’den sihirli olduğunu bilmediği bir lambayı temizlemesini istemesi ile başlayan serüveni konu alıyor.

NİGEL KENNEDY- HEART AND SOUL
7 NİSAN- 21.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Reklam

Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’ albümü ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dünyanın en çok satan klasik müzik albümünün sahibi olarak tanınan Nigel Kennedy, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda 7 Nisan Pazar saat 21.00’de ‘Heart and Soul’ konseriyle sahne alacak. Aynı zamanda besteci, keman virtüözü, orkestra şefi ve festival küratörü olan Kennedy, farklı müzik türlerini bir araya getirerek ses getiren konserler veriyor. İstanbul programında Bach’ın eserlerinin yanı sıra Krzysztof Komeda ve Ryuichi Sakamoto’nun keman ve çello için sevilen parçalarını ve kendi orijinal bestelerini sunacak. Konserde, Kennedy’nin çellist ortağı Beata Urbanek-Kalinowska da sahnede olacak. Kalp ile ruhu temsil eden keman ve çello eşliğinde sadece iki müzisyenin katılımıyla gerçekleşecek konser, izleyicilere benzersiz bir müzikal deneyim sunacak.

ANADOLU ATEŞİ
8 NİSAN- 20:45- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, farklı yörelerden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün prodüksiyonu ile AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ
11 NİSAN- 20.30-TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle ve Serdar Biliş’in yönetiminde sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak 11 Nisan’da Türk Telekom Opera Salonunda izleyiciler ile buluşacak.

Reklam

GELECEĞİN YILDIZLARI-İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
12 NİSAN-20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Türk Telekom Opera Salonu’nda 12 Nisan saat 20.00’de düzenlenecek olan ‘Geleceğin Yıldızları’, Türkiye’nin dört bir yanında konservatuvar eğitimi alan veya yeni mezun genç sanatçının performanslarına ev sahipliği yapacak. 73 genç arasından seçilen 10 yetenek, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde opera repertuarının seçkin eserlerini seslendirecek. Bu etkinlik, genç sanatçıların kariyerlerine destek olmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

GÜNEŞLE BULUŞMAK İSTEYEN ADAM- İSTANBUL DEVLET TİYATROSU
12 NİSAN- 15.00- 13 NİSAN-15.00- AKM TİYATRO SALONU

İstanbul Devlet Tiyatrosu, 12-13 Nisan saat 15.00’de AKM Tiyatro Salonunda ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ çocuk oyununu sahneleyecek. Cömertlik, sevgi, dostluk, paylaşım, umut ve samimiyeti konu alan Elif Erdal’ın yönettiği oyunda, sahnede Tolga Kortunay, Asena Hotamış, Berk Yaparel, Zeynep Kızıltan Şıkyıldız, Su Lara Aslan, Tuğba Ülgen, Cihan Akyürek, Pelin Köksal, Onur Camcı, Dinçer Simsar yer alacak.

RICHARD
14 NİSAN- 20:00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Reklam

Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği ‘Richard’ oyunu 14 Nisan saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşacak. Bayülgen, Shakespeare’in Richard’ı hikâyeleştirmesini tartışmaya açıyor. Yabancı olmayı, yalnızlaşmayı, vahşileşmeyi tartışırken hayali bir tiyatro kumpanyası Shakespeare’in III. Richard’ını tekrar oynuyor.

ANADOLU ATEŞİ-KIVILCIM ÇOCUK MÜZİKALİ
14 NİSAN- 17.00- AKM TİYATRO SALONU

Çocukların, gençlerin, ailelerin bir arada keyifle izleyebileceği bu gösteride, çocukların küçük sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak. Gösteri, Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik, modern ve dünya dansları dans kurgusu ile izleyicilerle buluşuyor. Anadolu Ateşi ‘Kıvılcım’ çocuk grubu gösterisi, 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 17.00’de Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelecek.

BU BİR EFSANE- SARAH BERNHARDT
15 NİSAN- 20.30- AKM TİYATRO SALONU

Sarah Bernhardt’ın unutulmaz eseri ‘Bu Bir Efsane’, 15 Nisan Pazartesi saat 20.30’da AKM Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşacak. Oyun, dünya tiyatrosunun en büyük efsanelerinden biri olan Sarah Bernhardt’ın yaşamından ilham alarak kurgulandı. Yazar John Murrell tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Hakan Altıner’in üstlendiği oyun, başrollerinde Dilek Türker ve Tayfun Yılmaz’ın performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunacak. ‘Bu Bir Efsane’, izleyicilere Sarah Bernhardt’ın hayatından çarpıcı kesitleri sunarken, aynı zamanda sanatın ve tutkunun gücünü keşfetmelerine olanak tanıyacak.

Reklam

DİNLETİ- İSTANBUL DEVLET TÜRK MÜZİĞİ VE ARAŞTIRMA UYGULAMA TOPLULUĞU
16 NİSAN- 19.00- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Müziği ve Araştırma Uygulama Topluluğu, Türk müziğinin eşsiz eserlerini bir araya getiren ‘Dinleti’ konserini 16 Nisan Salı saat 19.00’da AKM Çok Amaçlı Salonda seslendirecek. Topluluk, Türk Müziği’nin seçkin saz ve sözlü eserlerinden oluşan zengin bir repertuarı solist Gizem Nur Copcuoğlu’nun muhteşem sesiyle dinleyicilerle buluşturacak.

DESTANLARIN DANSI
17 NİSAN- 20:00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

‘Destanların Dansı’ Türk halklarının zengin kültürel mirasını müzik, dans ve tiyatro ile buluşturarak binlerce yıllık tarihi ve kültürü izleyicilere aktarıyor. Nuh Tufanı’ndan Dede Korkut’a, Sarı Gelin’den Tomris’e kadar birçok destanı ve kahramanı içeren performans, 17 Nisan Çarşamba saat 20.00’de Türk Telekom Opera Salonunda tarih akışında görsel ve duygusal bir yolculuk sunacak.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ- 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ
19 NİSAN- 20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Reklam

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Nisan Cuma saat 20.00’de Türk Telekom Opera Salonu’nda özel bir konserle ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak. Şef Howard Griffiths yönetimindeki orkestraya anlatıcı Eylem Yıldız ve perküsyon sanatçısı Burhan Öçal eşlik edecek. Programda, Howard Griffiths’in ‘Sihirli Karpuz’ adlı eseri öne çıkacak. Bu eser, bir karpuzun içinde hapsolmuş sihirli bir bir yaratığın özgürlüğüne kavuşmak için çalgılar arayışını konu ediniyor.

THE BEATLES VE KÜLKEDİSİ MÜZİKALİ- KÜBA ÇOCUK TİYATROSU KUMPANYASI ‘KÜÇÜK ARI KOVANI’ ‘LA COLMENTIA’
21 NİSAN- 11.00-18.00- AKM TİYATRO SALONU

Carlos Alberto -Tin- Cremata Malberti tarafından yazılan ‘The Beatles ve Külkedisi Müzikali’ 21 Nisan Pazar AKM Tiyatro Salonunda sahnelecek. Hikâye, Cinderella’nın evinin bodrumunda yaşayan dört küçük fare tarafından anlatılıyor. Fareler, ‘The Beatles’ adını verdikleri gruplarıyla çeşitli çocuk öykülerini kendi yöntemleriyle seslendiriyorlar. Hırçın kedi ‘Carrier’ tarafından saldırıya uğradıklarında ‘Help!’ şarkısını söylerken, saraydan Cinderella’ya davet getiren postacı Bay Jude ve Peri Nine Mary geldiğinde ise efsanevi şarkı ‘Let it Be’yi seslendiriyorlar. Bu eğlenceli müzikalde, Liverpool Dörtlüsü’nün şarkıları Kübalı çocukların yorumuyla canlandırılıyor. Oyuncu kadrosunda Sofía Alejandra Viñas Rodríguez, Abel Gutiérrez Febles, Valeria Savchenko Soto gibi isimler yer alıyor.

EAST BLACK SEA ANSAMBL ORDU’DAN ARTVİN’E TÜRKÜLERİMİZ-İSTANBUL DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU
24 NİSAN-19.00-AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 24 Nisan saat 19.00’da AKM Çok Amaçlı Salonda ‘East Black Sea Ansamblı Ordu’dan Artvin’e Türkülerimiz’ adlı konseriyle seyirciyle buluşacak. Sanat yönetmenliğini ise Savaş Karaman üstlendiği konserde solistler Savaş Karaman, Mustafa Gökay Ferah ve Rıza Can Özel sahnede olacak. Kavalda Kenan Elmas, bass gitarda Alper Uğurlar, gitar da Şehmus Fidan ve ritm bölümünde Harun Koç yer alacak.

Reklam

ROMEO VE JULIET
25 NİSAN- 20.00- 26 NİSAN- 20.00- 27 NİSAN- 20.00- 28 NİSAN- 20.00- AKM TİYATRO SALONU

Türkiye Devlet Tiyatroları ve Yunanistan Atina Konser Salonu Megaron’un işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Romeo ve Juliet’ oyunu, 25-26-27-28 Nisan tarihlerinde AKM Tiyatro Salonunda sahnelenecek. William Shakespeare’in, aşk, ihanet, dostluk ve trajedi ile harmanlanan klasik eseri Romeo ve Juliet, bu kez Türk ve Yunan sanatçılar tarafından sahnelenecek. Yönetmenliğini Lefteris Giovanidis’in üstlendiği uluslararası prodüksiyonda Devlet Tiyatroları’ndan dört sanatçı ve bir ışık direktörü ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan bir besteci rol alacak. ‘Romeo ve Juliet’in oyuncu kadrosunda Roula Pateraki, Calliope Chaska, Alp Ünsal, Eray Eserol, Nikos Karathanos, Maria Diakopanagiotou, Dimitris Charalampoboulos gibi isimler yer alıyor.

TÜRKÜLERLE GİRESUN- İSTANBUL DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU
30 NİSAN- 20.00- AKM TİYATRO SALONU

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’na, ‘Türkülerle Giresun’ konserinde Savaş Karaman, Elif Buse Doğan, İbrahim Can solist olarak eşlik edecek. Sunum ve anlatımını Haldun Domaç’ın yapacağı konser, 30 Nisan saat 20.00’de AKM Tiyatro Salonunda müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

‘SÜS’ SERGİSİ- 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE İTHAFEN
7 MART- 12 NİSAN 2024- AKM GALERİ

Reklam

AKM Galeride 7 Mart- 12 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Süs’ başlıklı sergi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlandı. Kadınların toplum içindeki rolüne, kimliklerini oluşturma süreçlerine ve ataerkil normlara meydan okuyan emekçi kadınların mücadelesine odaklanarak, kadın çehresindeki anlam boyutunu ele alan, farklı sanat disiplinlerinden eserlerin yer aldığı sergi, kadın ve erkek arasındaki dengeye, kadının toplumdaki yerine ve kadın kavramının farklı açılardan ele alınmasına odaklanarak şaşırtıcı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Sanat

AKM’de Bu Hafta (8-14 Nisan Etkinlikleri)

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Türkiye’nin en yeni ve benzersiz sahne teknolojisine sahip Atatürk Kültür Merkezinde, Nisan ayında sanatseverleri dopdolu bir program bekliyor…

AKM Tiyatro Salonunda, ‘Anadolu Ateşi- Kıvılcım Çocuk Müzikali’ sahnelenirken, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Carmen’ operasını sahneleyecek. İDSO’nun her cuma klasikleşen konserlerine ise dünyaca ünlü şefler ve sanatçılar konuk olmaya devam edecek.

ANADOLU ATEŞİ

Reklam

8 NİSAN- 20:45- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, farklı yörelerden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün prodüksiyonu ile AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

11 NİSAN- 20.30-TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle ve Serdar Biliş’in yönetiminde sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak 11 Nisan’da Türk Telekom Opera Salonunda izleyiciler ile buluşacak.

Reklam

GELECEĞİN YILDIZLARI-İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ

12 NİSAN-20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Türk Telekom Opera Salonu’nda 12 Nisan saat 20.00’de düzenlenecek olan ‘Geleceğin Yıldızları’, Türkiye’nin dört bir yanında konservatuvar eğitimi alan veya yeni mezun genç sanatçının performanslarına ev sahipliği yapacak. 73 genç arasından seçilen 10 yetenek, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde opera repertuarının seçkin eserlerini seslendirecek. Bu etkinlik, genç sanatçıların kariyerlerine destek olmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

GÜNEŞLE BULUŞMAK İSTEYEN KARDAN ADAM- İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

12 NİSAN- 15.00- 13 NİSAN-15.00- AKM TİYATRO SALONU

Reklam

İstanbul Devlet Tiyatrosu, 12 ve 13 Nisan saat 15.00’de AKM Tiyatro Salonunda ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ çocuk oyununu sahneleyecek. 13 Nisan’da sahnelenecek olan temsil, engelliler için erişilebilir olacak. Cömertlik, sevgi, dostluk, paylaşım, umut ve samimiyeti konu alan Elif Erdal’ın yönettiği oyunda, sahnede Tolga Kortunay, Asena Hotamış, Berk Yaparel, Zeynep Kızıltan Şıkyıldız, Su Lara Aslan, Tuğba Ülgen, Cihan Akyürek, Pelin Köksal, Onur Camcı, Dinçer Simsar yer alacak.

CARMEN- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ

13 NİSAN- 16.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği ‘Carmen’ operası, Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda 13 Nisan tarihinde seyirciyle buluşuyor. Dünyanın en ünlü operalarından biri olan Fransız besteci Georges Bizet’in eseri Carmen 1875’te Paris’te ilk kez sahnelendi. İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini tarafından yönetilen Carmen operasında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı İbrahim Yazıcı ve Zdravko Lazarov dönüşümlü olarak yönetecek. Eserin dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımı Ayşegül Alev ve Gizem Betil’e, koreografisi Ayşem Sunal Savaşkurt’a, ışık tasarımı Giovanni Pirandello’ya ve dramaturjisi Ravivaddhana Monipong Sisowath’a ait. 1830’lu yıllarda Opera, İspanya’nın Sevilla şehrinde geçen hikayenin baş kahramanı olan çingene genç kız Carmen’in yaşamı etrafında şekilleniyor.

SEVDAVİ ‘TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ’- TASAVVUF İRFAN VE MEYDAN MEŞKLERİ TOPLULUĞU

Reklam

13 NİSAN- 19.00- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

Tasavvuf İrfan ve Meydan Meşkleri Topluluğu, Anadolu ve Balkan coğrafyasından Türk Halk Müziği eserlerinin icrasını sunacakları “Sevdavî Türk Halk Müziği Konseri”ni 13 Nisan’da AKM Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşecek. Konserde, Çimen Yalçın ve Mehmet Evren Hacıoğlu (Bağlama) ile M. Selçuk Erarslan (Klasik Kemençe) yer alacak.

RICHARD

14 NİSAN- 20:00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği ‘Richard’ oyunu 14 Nisan saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşacak. Bayülgen, Shakespeare’in Richard’ı hikâyeleştirmesini tartışmaya açıyor. Yabancı olmayı, yalnızlaşmayı, vahşileşmeyi tartışırken hayali bir tiyatro kumpanyası Shakespeare’in III. Richard’ını tekrar oynuyor.

Reklam

ANADOLU ATEŞİ-KIVILCIM ÇOCUK MÜZİKALİ

14 NİSAN- 17.00- AKM TİYATRO SALONU

Çocukların, gençlerin, ailelerin bir arada keyifle izleyebileceği bu gösteride, çocukların küçük sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak. Gösteri, Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik, modern ve dünya dansları dans kurgusu ile izleyicilerle buluşuyor. Anadolu Ateşi ‘Kıvılcım’ çocuk grubu gösterisi, 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 17.00’de Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelecek.

ENSTRÜMANLARI TANIYALIM 3- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ

14 NİSAN- 12.00- AKM TİYATRO SALONU FUAYE- ÜCRETSİZ

Reklam

Enstrümanları Tanıyalım serisinin 3.cüsü 14 Nisan Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu Fuayesinde ücretsiz olarak gerçekleşecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrasının sanatçıları ile minik sanat severler bir araya gelecek. Çocuklar arp ve piyano ile tanışacak ve ardından sanatçılar performanslarını sergileyecek.

‘SÜS’ SERGİSİ- 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE İTHAFEN

7 MART- 12 NİSAN 2024- AKM GALERİ

AKM Galeride 7 Mart- 12 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Süs’ başlıklı sergi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlandı. Kadınların toplum içindeki rolüne, kimliklerini oluşturma süreçlerine ve ataerkil normlara meydan okuyan emekçi kadınların mücadelesine odaklanarak, kadın çehresindeki anlam boyutunu ele alan, farklı sanat disiplinlerinden eserlerin yer aldığı sergi, kadın ve erkek arasındaki dengeye, kadının toplumdaki yerine ve kadın kavramının farklı açılardan ele alınmasına odaklanarak şaşırtıcı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Reklam
Devamını Okuyun

Sanat

Dev Kuklalar “Dragons And Mythical Beasts” Gösterisi Ne Zaman Türkiye’de Olacak?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

BKM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında dünyanın en büyük kukla gösterilerinden biri olan Dragons and Mythical Beasts’i Türkiye’ye getiriyor. Ejderhalar, mistik ve bir o kadar da sevimli canavalar Maximum Uniq Hall sahnesinde seyircileri eşi benzeri görülmemiş bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Çocuklar ve ebeveynler için keyifli anların yaşanacağı ‘Dragons and Mythical Beasts’ gösterisinde fantastik bir dünyanın kapıları aralanacak. İngiltere tiyatrosunun en önemli ödüllerinden biri olan Olivier Ödülü adayı olan şov, mitolojik hikayeleri büyüleyici bir atmosferle çocukların beğenisine sunuyor.

Heyecan, aksiyon, eğlence, gizem ve sırlarla dolu şov çocuklar ve ailelerini bir dünya gezisine çıkarıyor. Devasa taş trol, gizemli Indrik, görkemli Griffin, tekboynuzlu at, diş perisi ve ejderha gibi birçok kukla çocukların hayal gücünü geliştirecek, fantastik hikayeler ile tanıştıracak.

Reklam

Dragons and Mythical Beats, 19-23 Nisan tarihleri arasında 10 farklı gösteri ile Maximum Uniq Hall’de olacak.

Tarih: 19 Nisan Cuma – Saat 19.30

Tarih: 20 Nisan Cumartesi – Saat: 13.00, 16.00, 19.00

Tarih: 21 Nisan Pazar – Saat: 13.00, 16.00

Reklam

Tarih: 22 Nisan Pazartesi – Saat: 19.30

Tarih: 23 Nisan Salı – Saat: 13.00, 16.00, 19.00

Devamını Okuyun

Sanat

Volkswagen Arena Nisan 2024 Etkinlik Programı | Bilet Al

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Her sene dolu dolu bir program sunan Volkswagen Arena, “Her Şey Bir Arenada” mottosuyla nisan ayı boyunca da birbirinden farklı etkinlikleri katılımcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Her hayale göre dönüşen ve her hayali gerçeğe dönüştüren Volkswagen Arena nisan ayı boyunca; Dünyaca ünlü Alman elektronik müzik grubu Schiller, gazino konseptini komedi ile birleştirip, bir komedi gazinosu formatı yaratan, mizahın yıldız ismi Ata Demirer, minimalist techno yaklaşımı ve hipnotik setleriyle, dinleyicilerini müziğin derinliklerine çeken Ben Klock, endüstrinin en heyecan verici, enerjik ve feminen artistlerinden Amerika’lı DJ ve Prodüktör Sara Landry, albümleri 20 milyonun üzerinde satan Belçikalı dünya yıldızı Lara Fabian, müzik dünyasında özgün sesi ile dikkat çeken Semicenk ve Türkçe rapin efsane isimlerinden Sagopa Kajmer’i sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor.

Dünyaca ünlü Alman elektronik müzik grubu Schiller, 13 Nisan Cumartesi gecesi Türkiye’de ilk kez Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferinde sahne almaya hazırlanıyor. Dans-pop tarzındaki şarkılarıyla sahnelerin sevilen isimleri arasına adını yazdıran Simge Sağın’ın da sahnede olacağı bu özel gece Art Symphony organizasyonu ile gerçekleşecek. Electropop, ambient tarzı ve dünyanın dört bir yanından iş birliği yaptığı ses sanatçılarıyla kitleleri birbirleriyle buluşturan Alman müzik grubu Schiller’in “Schiller Live in İstanbul” performansının biletlerine BugeceBiletinialBiletino ve Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ata Demirer Gazinosu Volkswagen Arena Bileti AL

Gazino konseptini komedi ile birleştirip, bir komedi gazinosu formatı yaratan, mizahın yıldız ismi Ata Demirer, yeni şarkılar ve yeni şakalarının yanı sıra unutulmayan klasiklerine de yer verdiği “ATA DEMİRER GAZİNOSU” ile 18 Nisan Perşembe akşamı Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferine konuk olmaya hazırlanıyor. 3 yıllık bir aranın ardından perdelerini tekrar açan “ATA DEMİRER GAZİNOSU”nda Demirer, Türk sanat müziğinden operaya, türkülerden pop müziğine, tavernadan arabeske kadar geniş bir repertuvar ve kahkaha dolu hikayeleriyle sahnede olacak. Ata Demirer’e sahnede yine usta müzisyen Taşkın Sabah yönetimindeki orkestranın eşlik edeceği “ATA DEMİRER GAZİNOSU”nun biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Minimalist techno yaklaşımı ve hipnotik setleriyle, dinleyicilerini müziğin derinliklerine çeken Ben Klock, 19 Nisan Cuma akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Klock’un dinamik ve yenilikçi müzik anlayışının bir gösterisi olacak bu sıra dışı gece katılımcıların sadece kulaklarına değil aynı zamanda görsel ve ışık show’larla beraber gözlerine de hitap edecek. Raven Projekt sunumu ile gerçekleşecek gecenin biletlerine Bugece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Endüstrinin en heyecan verici, enerjik ve feminen artistlerinden Amerika’lı DJ ve Prodüktör Sara Landry, Jeton sunumuyla 22 Nisan Pazartesi akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde İstanbullu sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Sara Landry, Austin’de yaptığı KLUBHAUS partileri ile şekillenmeye başlayan tavizsiz, karanlık, sürükleyici ve endüstriyel tarzı ile çok kısa zamanda sektörün ilgisini çekmeyi başardı. Farklı stili ve kimliği ile Coachella, Monegros, Teletech gibi festivallerle ismini geniş kitlelere duyuran Sara Landry’nin, Jeton’un artık bir “signature”ü olan 55.000 watt’lık ses sistemi ve Sara’ya özel tasarlanacak ışık ve görüntü sistemi ile sahnede olacağı bu özel gece için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın. Jeton Records`un kurucusu Ferhat Albayrak ve Jeton’un en önemli isimlerinden, son olarak “Sweet Dreams”e yaptığı Warehouse Bootleg ile dikkat çeken Kuvoka’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek gecenin biletlerine Bugece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lara Fabian İstanbul Konser Biletleri

Albümleri 20 milyonun üzerinde satan Belçikalı dünya yıldızı Lara Fabian, zamansız klasiklerini seslendirdiği “Je T’aime” Dünya Turnesi kapsamında 25 Nisan Perşembe akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde İstanbullu sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Lara Fabian, 1995’ten bu yana kariyerine sayılamayacak kadar başarılı proje sığdırdı ve onlarca uluslararası ödül kazandı. Piu Entertainment organizasyonuyla gerçekleşecek ve Lara Fabian’ın geniş repertuarı ve etkileyici performansıyla unutulmaz bir geceye imza atacağı bu özel gecenin biletlerine BiletixPasso ve Bubilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müzik dünyasında özgün sesi ile dikkat çeken Semicenk, kendine özgü müzikal vizyonu ve derin sözleriyle dinleyicilerini etkilemeyi sürdürüyor. Sanatında sınırları zorlayan bir yolculuğa çıkan ve sahne performanslarındaki enerjisi ve yetenekleriyle geniş bir hayran kitlesi edinen Semicenk, müziğinde elektronik, pop ve çağdaş tınıları başarıyla harmanlayarak dinleyicilere unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Dinamik sahnesi ve çağdaş sound’uyla müzikseverlere duygusal ve unutulmaz bir müzik deneyimi sunan Semicenk, NG Event organizasyonuyla 27 Nisan Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’nın göz alıcı atmosferinde sevenleriyle buluşacak. Bu özel akşamın biletlerine BiletixBubiletBiletino ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkçe rapin efsane isimlerinden Sagopa Kajmer, 28 Nisan Pazar akşamı +1 sunumuyla Volkswagen Arena’nın gerçek üstü atmosferinde dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Profesyonel müzik kariyerine ’99 yılında başlayan ve tutkuyla piyasaya sunduğu şarkılarıyla her yaştan dinleyicinin beğenisini kazanan sanatçı geniş bir hayran kitlesi ile yoluna devam ediyor. Türkçe rap denilince akla gelen ilk isimlerin başında yer alan Sagopa Kajmer’in unutulmayacak performansına tanık olmak için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın. Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde gerçekleşecek performansın biletlerine BiletixBugece ve Bubilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde deneyimlenebilecek etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için https://www.vwarena.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Reklam
Devamını Okuyun

Sanat

İstanbul Sinema Müzesi’nde Nisan Ayı Çocuk Atölyeleri Ne Zaman Başlıyor?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

200 yıla yaklaşan barok mimarisiyle dikkati çeken, Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl düzenlenen “Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri”ne aday gösterilen  İstanbul Sinema Müzesi, nisan ayı boyunca çocuklara yönelik atölyelere ev sahipliği yapacak.

Dünya ve Türkiye sinema tarihinin eşsiz eserlerinin bulunduğu İstanbul Sinema Müzesi, farklı yaş gruplarına yönelik tasarlanan eğitim içerikleri, atölyeler, film okumaları, seçkin film gösterimleri ile ziyaretçilerine kapsayıcı bir deneyim sunuyor. 

MİNİKLERE ÖZEL ATÖLYELER

İstanbul Sinema Müzesi, Nisan ayı boyunca çocuklara yönelik atölye çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.

Reklam

6 Nisan Cumartesi günü saat 13.00 ve 13 Nisan Cumartesi saat 13.00’te gerçekleşecek olan, “Hareketli Görüntünün Keşfi” çocuk atölyesinde 7-14 yaş aralığındaki çocuklar, geçmiş yıllarda optik oyuncak olarak kullanılan ve sinemanın doğuşuna katkıda bulunmuş olan Zoetrop adlı optik aletin yapım sürecini deneyimleyecek ve sinemanın yaratılış sürecine yakından tanıklık edecek.

7 Nisan Pazar ve 14 Nisan Pazar günü saat 13.00’te gerçekleşecek olan, 7-12 yaş aralığındaki çocuklara özel “Bırakılan İz” atölyesinde, özel rehberli tur ardından çocuklar; müzenin ve müze koleksiyonunun zihinlerinde oluşturduğu çağrışımları resmedecek.  

12 Nisan Cuma günü saat 13.00’te ise; 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, rehber eşliğinde dijital katta bulunan Gulyabani heykelini resmederek, çeşitli materyallerin kullanımına yönelik becerilerini geliştirecekler.

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar